PDA

View Full Version : Как хората запазват любовта



Zaharinka
06-23-2009, 06:21
Как след години хората се обичат примерно някои дядо и баба които са заедно от 40 години.Не мога да го разбера как са си чакали мъжете от казарма и т.н.И нашите които са разделени от 8 години и се виждат 2 пъти с в годината за по 2 седмици.Как успяват да съхранят любовта?
Снощи с гаджето ми решихме,че е по-добре да си остнанем приятели заради разстоянието.И въпреки,че се обичаме не успяхме да издържим на негативни емоций и т.н.
Аз връзка по-дълга от 5 месеца не съм имала.И вероятно няма и да имам.
Успех на всички с дълготрайните връзки,които дори след години пак поддържат любовта си.

Aicken
06-23-2009, 06:22
преди е имало ред , вярност , лоялност.... средата на 1 човек го определя какъв да е и това едно време много им е помагало в любовта ... а сегашно време е свободия.. за това и има толкова курветини 8)

Punisherrr
06-23-2009, 06:29
Aicken е прав за това.
А вие защо се предавате така с приятеля ти? Нали се обичате,нямахте ли някви планове как да скъсите разстоянието в близко или не толкова близко бъдеще? И аз от 2 години насам съм на 300 км. от моя приятел,но точно,защото се обичаме не се предадохме. :)
Ти колко време беше с това момче? И колко често можете да се виждате? (сори,много въпроси задавам нещо :D )

Zaharinka
06-23-2009, 06:33
Aicken е прав за това.
А вие защо се предавате така с приятеля ти? Нали се обичате,нямахте ли някви планове как да скъсите разстоянието в близко или не толкова близко бъдеще? И аз от 2 години насам съм на 300 км. от моя приятел,но точно,защото се обичаме не се предадохме. :)
Ти колко време беше с това момче? И колко често можете да се виждате? (сори,много въпроси задавам нещо :D )
Да след 3 години аз да ида да уча там,но това е твърде дълго време...
Много се радвам,че не сте се предали,но според моя няма смисъл да се измъчваме.Иначе бяхме заедно от 5 месеца и 1 седмица някъде.Виждахме се през седмица г/д.
И ако сега е такова времето,представете си какво ще е след 10 годинки примерно.Навсякъде ще цари хаос.

hottie
06-23-2009, 06:35
Не знам. Според мен в един момент всичко си става рутина. Обичаат си се, държат си един на друг, но вече всичко се превръща в приятелство.

NeZaPoznat
06-23-2009, 06:39
Как след години хората се обичат примерно някои дядо и баба които са заедно от 40 години.Не мога да го разбера как са си чакали мъжете от казарма и т.н.И нашите които са разделени от 8 години и се виждат 2 пъти с в годината за по 2 седмици.Как успяват да съхранят любовта?
Снощи с гаджето ми решихме,че е по-добре да си остнанем приятели заради разстоянието.И въпреки,че се обичаме не успяхме да издържим на негативни емоций и т.н.
Аз връзка по-дълга от 5 месеца не съм имала.И вероятно няма и да имам.
Успех на всички с дълготрайните връзки,които дори след години пак поддържат любовта си.

Според мен бъркаш 'любов' и 'увлечение'. Ако никога не си изпитвала истинска любов - простено ти е :?

Zaharinka
06-23-2009, 06:53
Как след години хората се обичат примерно някои дядо и баба които са заедно от 40 години.Не мога да го разбера как са си чакали мъжете от казарма и т.н.И нашите които са разделени от 8 години и се виждат 2 пъти с в годината за по 2 седмици.Как успяват да съхранят любовта?
Снощи с гаджето ми решихме,че е по-добре да си остнанем приятели заради разстоянието.И въпреки,че се обичаме не успяхме да издържим на негативни емоций и т.н.
Аз връзка по-дълга от 5 месеца не съм имала.И вероятно няма и да имам.
Успех на всички с дълготрайните връзки,които дори след години пак поддържат любовта си.

Според мен бъркаш 'любов' и 'увлечение'. Ако никога не си изпитвала изстинска любов - простено ти е :?
Увлечението при мен минава след месец,два.Найстина правя разлика.Може би не сме се разделили окончателно,но не знам.

Vasil40
06-23-2009, 06:57
когато обичаш истински човека да себе си и на другия край на света е няма да се откажеш. Аз съм от Пловдив приятелката ми е от София и така 2 години сме заедно и 2 години не се отказахме знаехме че след 2 години ще се съберем (сега отивам да уча в софия - студент) и колкото и да ни е било трудно и тегаво не сме се предавали... като се предадеш уж да не ти е толкова гадно, че не сте заедно ... нима е по-добре окончателно да се разделим и повече никога да не се видим от колкото да изчакаме определен период (през който се чувахме всеки ден по 2-3 часа на телефона , 5-6 часа на скайп и всяка седмица се виждахме) и ето, че дойде края на трудното вече след 1-2 месеца ще сме си неотделни един от друг. Зависи до голяма степен от чуствата. Аз просто НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ живота без нея така че и 10 години ще чакам, но никога ЗА НИЩО на света няма да се откажа от нея.

Tempest
06-23-2009, 07:04
баби и дядовци са минали вече на взаимно уважение... според мен... и на мен ми се ще разстоянието да не е толкова голямо, ама пита ли ни някой?

NeZaPoznat
06-23-2009, 07:08
когато обичаш истински човека да себе си и на другия край на света е няма да се откажеш. Аз съм от Пловдив приятелката ми е от София и така 2 години сме заедно и 2 години не се отказахме знаехме че след 2 години ще се съберем (сега отивам да уча в софия - студент) и колкото и да ни е било трудно и тегаво не сме се предавали... като се предадеш уж да не ти е толкова гадно, че не сте заедно ... нима е по-добре окончателно да се разделим и повече никога да не се видим от колкото да изчакаме определен период (през който се чувахме всеки ден по 2-3 часа на телефона , 5-6 часа на скайп и всяка седмица се виждахме) и ето, че дойде края на трудното вече след 1-2 месеца ще сме си неотделни един от друг. Зависи до голяма степен от чуствата. Аз просто НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ живота без нея така че и 10 години ще чакам, но никога ЗА НИЩО на света няма да се откажа от нея.

Имам чувството че след 3-4 месеца ще запееш друго. Айде - дано пък да греша :lol:

Aicken
06-23-2009, 07:11
когато обичаш истински човека да себе си и на другия край на света е няма да се откажеш. Аз съм от Пловдив приятелката ми е от София и така 2 години сме заедно и 2 години не се отказахме знаехме че след 2 години ще се съберем (сега отивам да уча в софия - студент) и колкото и да ни е било трудно и тегаво не сме се предавали... като се предадеш уж да не ти е толкова гадно, че не сте заедно ... нима е по-добре окончателно да се разделим и повече никога да не се видим от колкото да изчакаме определен период (през който се чувахме всеки ден по 2-3 часа на телефона , 5-6 часа на скайп и всяка седмица се виждахме) и ето, че дойде края на трудното вече след 1-2 месеца ще сме си неотделни един от друг. Зависи до голяма степен от чуствата. Аз просто НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ живота без нея така че и 10 години ще чакам, но никога ЗА НИЩО на света няма да се откажа от нея.


много добра логика искам да напишеш тема дали след 1-2 месеца сте заедно 8-)

NeZaPoznat
06-23-2009, 07:16
Увлечението при мен минава след месец,два.Найстина правя разлика.Може би не сме се разделили окончателно,но не знам.

Няма такова нещо като 'малко разделени' и 'малко бременна' :?

Vasil40
06-23-2009, 07:23
май не ме разбрахте от 2 години сме заедно и след месец два вече ще сме постоянно заедно

NeZaPoznat
06-23-2009, 07:40
май не ме разбрахте от 2 години сме заедно и след месец два вече ще сме постоянно заедно

Разбрах те много добре. Ти обаче не ме разбра. Исках да кажа че да сте 'заедно' и 'постоянно заедно' са коренно различни неща. 8-)

bgroma
06-23-2009, 08:18
Няма ли желание, има оправдание....
Това е за всички, които намират начин и причина да се разделят с половинката си, заради разстоянието.

Иначе според мен, ако има истинска любов, то тя не стихва след месец-два, 2-3 години или дори 10-20....
Мога да дам и няколко примера, с които да защитя тезата си. Единия са моите родители. Нито веднъж не съм ги виждала да се карат, да се сърдят, някой да се изнася... не го има само т.нар. уважение, породено от времето, а и любов, та даже бих казала и тръпка. Мислите ли, че след 20 и нещо брак, ако го нямаше онова чувство на любов, нямаше да се кръщават, за да си направят и църковна сватба скоро. Сами мислят постоянно начини да се изненадват...
А другият пример е с момчето, което на този етап съм почти убедена, че е човека, който ме допълва идеално. Вече 9 години намира начин редовно да ми каже колко ме обича. И въпреки разстоянието между нас, той не иска и да се помисли да се откаже от намеренията си...

За това, ако не си убеден, че човекът насреща не е този, който те прави щастлив, няма я тази постоянно тръпка и разбиране - няма смисъл да се рискува и да се поддържа връзка. Но, ако тези неща наистина съществуват - тогава не 50, а 5000км няма да са проблем да се съхрани всичко между вас.

DivoTo_KoTe
06-23-2009, 08:20
преди е имало ред , вярност , лоялност.... средата на 1 човек го определя какъв да е и това едно време много им е помагало в любовта ... а сегашно време е свободия.. за това и има толкова курветини 8)


+1

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-23-2009, 14:54
абе ако обичаш един човек нито времето нито старостта нито разстоянието ще ви попречат да намерите съвместно бъдеще ;) с приятеля ми сме вече почти една година заедно и знам че не е много като погледнеш родителите ви и бабите и дядовците но за мен е ;) и освен това смятам че ако една година можеш да издържиш с човек можеш и много повече :) а и да не забравям.... нито той се е променил нито аз и някак подържаме си пламъка :) абе нещо ако върви повече от добре няма защо да се прекъсва :) :-)

Take_That
06-23-2009, 15:54
преди е имало ред , вярност , лоялност.... средата на 1 човек го определя какъв да е и това едно време много им е помагало в любовта ... а сегашно време е свободия.. за това и има толкова курветини 8)

Точно така!

lips_of_anegel
06-23-2009, 16:27
Преди е имало вярност и всички са обичали семействата си,докато сега се появиха неща,които могат да развалят и най-красивата приказка. И на мен ми става тежко при положение,че не можах да задържа любовта си преди една година,сега този човек не ме възпримеа вече така.....но пък запазихме приятелството си