PDA

View Full Version : Проблеми с косата...



VampireHeartForever
06-23-2009, 07:42
Здравейте...признавам си, не съм ровила назад, за да видя дали има подобна тема, защото предпочитам да си питам конкретно за мен.Моята коса е дълга около 30 см и от няколко месеца съм се навила да си я пускам дълга до кръста.Имам много здрава, гъста, лъскава, силна коса, с много дебел косъм.Но преди 3-4 седмици забелязах, че имам нацъфтели косъмчета (като никога преди не ми е цъфтяла косата).Оправдах проблема с това, че е пролет и "всичко цъфти", отидох аз да ми почистят връхчетата и очаквах след това косата да започне да расте даже още по - бързо от преди.Пък и вече ползвах хининова вода...Но уви, от тогава косата не е мръднала!Преди за 2 седмици имах поне 1 см повече...И сега забелязвам, че косата ми отново има нацъфтели косъмчета!!!Какво да правя?Може ли да ми кажете нещо против цъфтене на косата и нещо, което да я накара да расте по - бързо?

paulwalker
06-23-2009, 07:49
1. Без да се заяждам ни най-малко, оправи си грешките в правописа, че много се набиват на очи :)
2. Моята коса не е с дебел косъм както твоята , но пък е много гъста. Аз съм същият случай..и моята е толкова дълга и също от скоро реших да я пусна до кръста. Моята цъфти още повече, но да ти кажа и да я стрижа всеки месец, тя си цъфти и ми е ясно, че така хич няма да порасне. Така, че просто я стрижа на 3 месеца, а тя не нацъфтява чак толкова, че да стане като на Маугли или т.н. Хининовата вода помага, но аз лично нямам търпението и вниманието да я слагам всеки ден. Не я режи всеки месец, иначе тогава изобщо няма да расте, а напротив може да се поскъси... Не знам дали съм помогнала. Освен това мисля, че има някакви ампули, които предпазват косата от цъфтеж...провери :) Дано съм ти в полза :)

Nadelina
06-23-2009, 09:09
Отиди в някой козметичен магазин и питай за продукт, който предотвратява цъфтежа, виждала съм такива, но в момента нито едно име не ми изплува в съзнанието.

sexa_na_kompleksa
06-23-2009, 09:20
Аз съм чувала, че от хининовата вода косата цъфти повече, но не знам до колко е вярно това.
Както казаха, пробвай с продукти, който предотвратяват цъфтежа. Балсам примерно.

LovEsIckk
06-23-2009, 09:49
Серума за сухи краища на Ейвън , моята поне цъфти по-малко от както го ползвам :)

VampireHeartForever
06-23-2009, 10:07
Аз го имах, но свърши.Сега мисля да си го поръчам отново, защото в интерес на истината, косата ми започна да цъфти след като спрях да го ползвам.

newii
06-23-2009, 11:24
на някой хора просто косата им неможе да е дълга ,,,, расте до някаде и после само цъфти ,,,, и аз съм така ... питала съм много нищо не помага ,,, :(

momilka
06-23-2009, 14:49
Студио за красота R-Stule предлага висококачествено обслужване ,изобилие от свежи тонове и специалисти ,които съветват индивидуално клиента за желаната прическа и последните модни тенденции. Удължаване и сгъстяване на коса (100% естествен костъм) Мощен вертикален солариум от ново поколение , вече с по-дълги лампи и силна вентилация ( тенът е значително по-равномерен,позволява почерняване на краката). Професионална козметика SUNMAXX за по-траен и хубав тен.

Жк.Младост 1 , бл.53 (зад 27 поликлиника)
тел:0888809946

momilka
06-23-2009, 14:59
Sled kato kosata cufti zna4i e suha i izto6tena ot presi ,sehoari i t.n..Nai sigurno e da se vzemat krai6tata na kosata.Sled tova s maski , ampuli i te4ni kristali da se predotvrati nacuftqvaneto otnovo.

anitram
06-23-2009, 15:01
Sled kato kosata cufti zna4i e suha i izto6tena ot presi ,sehoari i t.n..Nai sigurno e da se vzemat krai6tata na kosata.Sled tova s maski , ampuli i te4ni kristali da se predotvrati nacuftqvaneto otnovo.кирилицата е задължителна!

AnIcHkAtA
06-23-2009, 15:28
Кристали за коса ; ) .На мен ми помагат много.Когато видя цъфнал косъм си го отрязвам сама :D .

rosencetooo
06-23-2009, 16:31
Серума за сухи краища на Ейвън , моята поне цъфти по-малко от както го ползвам :)може ли да дадеш снимка на опаковката на този серум :)

Converse333
06-23-2009, 17:52
Аз си купих балсам Wash & Go и косата ми спря да цъфти. :)