PDA

View Full Version : Компютъра ми не чете дискове .... моля помощ.. :(



Chefinkaaa
06-23-2009, 12:22
Амии моят проблем е следният... От нова година ми е компютъра.. Windows Vista Home Premium е .. и аз си бях свикнала с ХР оабче Вистата е доста по различна от ХР и незнам в момента както става.. Компютъра не чете дискове.. даже и не ми излиза никаква иконка че има диск в устройството.. пише че е за ДВД и СД .. и няма значение какъв диск сложа не ми тръгва нито ми показва изобщо .. от този проблем ми идва другиия, че не мога да ползвам записвачката.. рових по сайтове.. рових в опътването .. нищо полезно не намерих.. и реших да се обърна към този сайт..дай боже да има някое хакерче да ми каже дали може да се направи нещо по въпроси, че ми трябва.. а не работи.. и преди работеше.. сега не иска.. като отворя Device Manager ми излиза че всички сд-ром устройства или са корумпирани или са липсващи.. :( плс хелп

TheBlackStranger
06-23-2009, 13:47
цд=ром устройства или са корумпирани :( плс хелп Не можах да се сдържа :Д:Д:Д::Д:Д :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Cybershot
06-23-2009, 14:47
в БИОСа може да е изключено :-D

Chefinkaaa
06-23-2009, 14:50
в БИОСа може да е изключено :-D

А това пък къде е ? :)

mitakavg
06-23-2009, 18:14
По добре го носи на ремонт да го оправат :)

Chefinkaaa
06-23-2009, 18:39
Благодарско :)

Kris4an0
06-23-2009, 19:08
Амии моят проблем е следният... От нова година ми е компютъра.. Windows Vista Home Premium е .. и аз си бях свикнала с ХР оабче Вистата е доста по различна от ХР и незнам в момента както става.. Компютъра не чете дискове.. даже и не ми излиза никаква иконка че има диск в устройството.. пише че е за ДВД и СД .. и няма значение какъв диск сложа не ми тръгва нито ми показва изобщо .. от този проблем ми идва другиия, че не мога да ползвам записвачката.. рових по сайтове.. рових в опътването .. нищо полезно не намерих.. и реших да се обърна към този сайт..дай боже да има някое хакерче да ми каже дали може да се направи нещо по въпроси, че ми трябва.. а не работи.. и преди работеше.. сега не иска.. като отворя Device Manager ми излиза че всички сд-ром устройства или са корумпирани или са липсващи.. :( плс хелп

Значи най-напред да спомена, че няма как да са корумпирани cd-устройствата :) Най-вероятно е пишело corrupted, което значи повреден, не корумпиран :D , но както и да е, това не е толкова важно ;)
Относно преблема...може да е изгоряла самата записвачка или пък проблем с кабеляците (вече ти го казаха), също може да е изключено устройството от БИОС-а (и тоя вариант ти го споменаха :Д ), други варианти не се сещам :?