PDA

View Full Version : Наистина ли имаме правото да се оплакваме...?



MiLGaR0sSa
06-23-2009, 15:59
Здравейте...надявам се това,което ще напиша..да не ви развали настроението,но имах нужда да споделя и ..просто да изкажа мнението си.
Днес,когато бях на урок по Математика,госпожата ми ми разказа следното :видяла в един магазин как възрастен човек си купува хляб.Когато излязъл на улицата,той я спрял и я помолил да преброи колко пари са му останали,защото нямал очила и не виждал добре.В ръката му тя преброила 30 стотинки.Щом му казала,той въздъхнал,защото много искал да си купи супа заедно с хляба,а за нея му трябвал един лев,тоест,не му достигали 70 стотинки.На госпожата ми и станало неприятно и му дала левче,така че в крайна сметка той успял да се нахрани,но като ми го разкака се замислих...ние с вас всеки ден се оплакваме колко ни е гаден живота.Имаме ли тройка в училище надаваме вой,излезе ли ни пъпка по челото-пак живота ни виновен.А като ни зареже гаджето,почваме с "кухнята-ножа,банята-вените...."А този човек,който цял живот се е блъскал,за да спечели достатъчно пари за децата си,сега очевидно не получава от тях абсолютно нищо.И докато той цял живот се е съсипвал от работа,сега получава някаква мизерна пенсия,която не му стига дори да си купи супичка,за очила,с които да вижда,да не говорим.В същото време постоянно пищим,че не ни достигали 20 лева за новата готина блузка или Здрач гривничка.Оплакваме се,че все парите не ни достигат.А на старецът не му достигат 70ст...преровете си в джобовете,моля.Повечето от вас имат поне лев-два в тях,нали?И какво ще си купите с тях?Сладолед,шоколад?Неща,о т които нямате реална нужда,но ей така,да има какво да правите...а човекът няма пари дори да се нахрани...смятайте какво лакомство е за него това,което ние имаме всеки ден на масата си.А не го оценяваме.Ние сме вечно недоволни,а какво ни липсва?Имаме дрехи,компютър,книги,телев зор,храна в хладилника,а пак сме вечно недоволни.А за този човек какво да кажем?
Да не говорим,че жени и мъже на по 20 години просят по улиците,а са напълно работоспособни,и го правят не заради друго,а защото ги мързи да си намерят работа за по 100-150 лв.,колкото да не умрат от глад.И,просейки,те събират достатъчно пари за цигари,нищо,че постоянно се оплакват,че им липсват пари.А този човек,който би работил,ако можеше,не си позволява да падне на колене и да проси,нищо,че няма пари за една мизерна супа,а цигарите сигурно са като невиждан лукс в очите му.
И съжалявам,че се повтарям.Просто..госпожата като ми разказа,едвам се прибрах вкъщи.Добре че бях с очила,да не ме гледат хората как бях на път да се разплача.Защото в момента наблюдавам масата в хола-има ябълки,банани и подобни плодове.Знам какво има и в хладилникът.А говоря колко ми е гаден живота.А на него не му достигат 70ст. за една супичка,ама мълчи....

П.П.Ако сметнете,че темата е безмислена,изтрийте я.Аз просто трябваше да споделя на някой,защото като си представя колко хора са в подобно положение...........
П.П.2.И сега моля всички,които пускат теми за това колко не си струвало да живеят...да се замислят малко за това,което имат.

jghgh
06-23-2009, 16:39
Страхотно е че се замисляш за подобни неща. Хубава тема, написала си я по добър начин - нищо общо с лигавост, превзетост и тенденциозност, както и фалшимено сълзи и емотиконки - чест похват на потребителите тука. За да се направят на много съпричастни, а имам чувството че нищо не загряват или просто се опитват да се докажат пред себе си че им пука. (въпреки че са тъпи умрели егоисти)
Та, да.. Харесва ми как е написана тази тема - фактите такива, каквито са. С достатъчно емоции, но без драма и театралничене.

Да, имаме какво да ядем, че и нет имаме, удобно сме се настанили пред компютрите.. Тръшкаме се за глупости, а този старец не се тръшка, търпи си - трябват му само 70 стотинки да не му стърже стомаха - какво малко желание наистина, в сранвние с нашата лакомия и недоволство, че и претенции за нещо повече. След като ходим с пълни стомаси ...да, човек не трябва да е максималист. Като се замисля, да си нахранен и физически здрав си е напълно достатъчно, да ревеш за Интернет, някакви мухли/мухльовци си е смешно.

Правилен начин на мислене имаш.
Аз дето се късам от егоизъм (въпреки че не ми харесва, но си е така..), не мога да оборя тази тема, не че искам де. Абсолютно съм съгласна с нея и след прочита й знам (осъзнавам), че проблемът ми с бившия ми приятел е наистина 200 пъти по-незначителен от това, което твоята учителка е видяла...


Така е, хора, нямаме проблеми. И трябва да помагаме на нуждаещите се.



(нарочно накланям, за да подчертая нуждаещите се; някои хора не са нуждаещи се, въпреки че просят, ти каза.)

Canis_Dirus
06-23-2009, 16:42
^
смапиш в грешната тема. Другата е вече осрана!

jghgh
06-23-2009, 16:45
Айде разясни сега.

Canis_Dirus
06-23-2009, 16:46
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=256883

jghgh
06-23-2009, 16:49
ох, не може ли модератор да ми премести мнението 8-) ся ме мързи да си го копирам.




аз съм чеЛна офцЪ, нормално в грешната тема да спамя. пак разбрала-недоразбрала.

hottie
06-23-2009, 17:01
темата се повтаря