PDA

View Full Version : След раздялата...



KimBerLy1912
06-24-2009, 10:54
Дойде и моя ред да пиша тема...Не вярвах-но факт...
Имах много дълга ( 2 години и 3 месеца) връзка,но от доста време насам нещата не вървяха...
Е разделихме се...
Приемам го очудващо добре....но усещам една празнина в себе си...Пред мен виждам път,а не искам да поема по него...
Не виждам смисъла...
Приятеля ми (вече бившия) ми липсва ужасно много...искам да му звънна...знам,че нямаме шанс,че така е по-добре и т.н.т... Но наистина ми липсва....
Мисля си,че не бих искала да преживявам всичко това отново... И без друго май вече няма шанс да се съберем...
Но тази празнота ме убива...
По принцип съм от хората,които "много-много не се юркат"... И отстрани така изглежда... Това е и причината да пиша във форума,а не просто да поговоря с някого... Страх ме е да изрека на глас толкова много неща...
Истината е,че до смърт съм уплашена от бъдещето... Искам да поживея в миналото,да нямам тия грижи,да имам подкрепата на моя човек...
И някак си знам,че е невъзможно...Или пък не...сигурно никога няма да съм сигурна в отговора..
Е не знам какво искам точно от вас-мнение,някоя и друга ободряваща дума,съвет...
Или просто разкажете за своята такава история-ако сте преживели...
ПП:Ние няколко пъти късахме тези месеци,непрекъснато плаках.. А вчера беше окончателния край... и още не съм плакала...Някво нереално ми е....и супер празно...умирам от страх...Изненадана съм от собствената си реакция,или по-точно от липсата на такава...Обичам го,но....Вечното многоточие...
Просто исках да споделя,да ми поолекне...да се поуспокоя...Предварително се извинявам,ако съм ви отнела от времето...или пък темата е безсмислена...Просто така се чувствам...

NeZaPoznat
06-24-2009, 11:13
Случвало ми се е на 2 пъти. Почти същото е, но ... минава ден, два , три .. все си сдухан. После си намираш друга и .... ти минава.

Не е толкова страшно ! :?

KimBerLy1912
06-24-2009, 11:46
Случвало ми се е на 2 пъти. Почти същото е, но ... минава ден, два , три .. все си сдухан. После си намираш друга и .... ти минава.

Не е толкова страшно ! :?
Ами не е така...естествено,че се е случвало на всеки..Но всеки го преживява по различен начин...затова е и тая тема тук...Имах нужда да споделя,да попиша и да се разсея... И най-вече от някоя положителна дума...
Твойте не влизат в тая графа...Опитай се да бъдеш малко по-нереален ...
Знам,че това което каза е истина и е факт и трябва да го приема...Но на този етап не съм готова...
Някоя мила и добрескроена лъжа щеше да свърши работа...
Все пак оценявам мнението ти,благодаря,че писа в темата ми... : )

NeZaPoznat
06-24-2009, 11:51
Как да ти кажа мило .... Мушмулите стават по-вкусни, като изгният. Чушките стават по-вкусни като се попарят.
В този ред на мисли новата любов е толкова по-силна колкото по-гадна е била раздялата. :?

Личен опит :)

KimBerLy1912
06-24-2009, 11:55
Как да ти кажа мило .... Мушмулите стават по-вкусни, като изгният. Чушките стават по-вкусни като се попарят.
В този ред на мисли новата любов е толкова по-силна колкото по-гадна е била раздялата. :?

Личен опит :)
Така е... Добър съвет... : )

valdesbg
06-24-2009, 12:14
Кимбърли, не си падам по добре скроените лъжи, даже и по зле скроените не си падам. Затова май не е добре да пиша в темата ти за момента.

Нооо може би ще ти помогне ако ти кажа че мойта връзка беше 2 години и половина. И приключи точно за един ден, дойде ми като гръм от ясно небе.Ясно е че девойката си го е мислила доста преди това, обаче аз не съм забелязал малките знаци, които да ми подскажат този изход.

Това което мога да направя е да ти дам едно рамо, макар и виртуално. Ще подам ръката ми, и мисля че ще мога да помогна някак.

RaZzer
06-24-2009, 14:21
Ммм... щом сама виждаш, че така нещата са по-добре, не му се обаждай, след време ще се справиш с болката и ще продължиш напред!
Относно реакцията ти... сещам се за едно интервю със Стоянка Мутафова, която казваше, че на погребението на мъжа си не е плакала, защото когато ти се случи нещо, което наистина те наранява си неспособен дори да изакраш сълзите си... Мисля, че и при теб е нещо такова - колкото и гадно да звучи, осъзнаваш, че това е краят, докато предишните пъти си вярвала, че все пак има шанс да се съберете! :? Keep walkin' :wink:

Zaharinka
06-24-2009, 14:34
Времето лекува.Ще ти мине на мен ми мина за 2 дена.И пак съм щастлива усмихната :-)

KimBerLy1912
06-24-2009, 14:36
RaZzer, благодаря ти за милите думи и за съвета... : )

FiRe_LaDy
06-24-2009, 14:52
В момента съм в същото положение,но го приех доста по-трудно от теб.Не само физически,че отслабнах,н и псхически ме нямаше никаква.Не можех да мисля,нямах желание за нищо.Само стоях и ревях...докато не видях,че така няма да стане и нищо няма да постигна.Дигнах се на крака и ... сега ми е гадно,но по-рядко и ако видя,че се сдухвам - търся някоя приятелка и излизам.Направи го и ти.Знам,че е трудно и това с пътя пред теб,който виждах,но не искаш да поемеш .. гадно е,но е по-добре,ако поемеш по него.Няма да ти лесно като начало,но после с времето нещата ще станат по-лесни и няма да усещаш празнотата толкова много.Ако имаш желание да поговорим,защото наистина те разбирам - пиши ми лично и ще ти дам скайп.Успех!

KimBerLy1912
06-24-2009, 14:53
Благодаря на всички за съветите,страхотни сте... :-)

Hilary_
06-24-2009, 15:39
ами моето мнение е, че ще потъжиш, но ще мине ... смисъл времето лекува ... :) Ще намериш друго човек и така... това е горе главата и не се предавай .. :-)

Zaharinka
06-24-2009, 16:32
Нека тука да питам,че да не правя нова тема.
Нормално ли е 2 дена след раздялата да не чувствам нищо,само радост и свобода.Цял ден си танцувам хиля се и като се сещам за моментите в които сме били заедно се умихвам просто и ми става хубаво,че се е случило.Попринцип съм по-емоционална и докато бяхме заедно доста си поплаквах,но не изживявам раздялата така както очаквах.Аз надминах себе си просто 8-).Вярно като ми каза,че иска да си останем приятели си изплаках очите и на следващия ден ми беше тъпичко ама днеска направо се събудих като нова. :grin:

Faces
06-24-2009, 16:37
Стискаш зъбите и с главата напред и аз изгубих "моето момиче" след 2 години и при мене стана както при valdesbg за един всичко се срути и като за капак на всичко трябва да я гледам всеки божи ден и тя да ме гледа като теле в железница.Този твой страх всеки го е имал и преживял сега ще ти е трудно факт е но с времето минава ето ме 2 месеца по късно въпреки че всеки ден я виждам все по рядко и по малко ми става гадно заради нея.Грешката ти е че не искаш да приемеш фактите знам че е страшно но приеми ги изречи ги и да се свършва от чакане в такива ситуации файда няма само може на себе си да направиш гадно.Знам че искаше някоя друга захаросана лъжа но винаги съм си бил реалист надявам се поне малко да съм помогнал :) :-)

KimBerLy1912
06-24-2009, 17:21
Стискаш зъбите и с главата напред и аз изгубих "моето момиче" след 2 години и при мене стана както при valdesbg за един всичко се срути и като за капак на всичко трябва да я гледам всеки божи ден и тя да ме гледа като теле в железница.Този твой страх всеки го е имал и преживял сега ще ти е трудно факт е но с времето минава ето ме 2 месеца по късно въпреки че всеки ден я виждам все по рядко и по малко ми става гадно заради нея.Грешката ти е че не искаш да приемеш фактите знам че е страшно но приеми ги изречи ги и да се свършва от чакане в такива ситуации файда няма само може на себе си да направиш гадно.Знам че искаше някоя друга захаросана лъжа но винаги съм си бил реалист надявам се поне малко да съм помогнал :) :-)
Благодаря за съвета..Знам,че си прав....
Естествено,че си ми помогнал-дори само 1 изречение да беше написал,пак щеше да помогнеш...Целта на темата ми беше да си поговоря с някой,да избягам малко от гадната действителност...Така да се каже,да намеря малко мир...Преди утрешния ден....
Благодаря ти за съвета още един път....Надявам се и при теб скоро да се подредят нещата... :-)

NaNa_SladuRana
06-24-2009, 17:35
Наречете ме наивно момиченце,което вярва във феи и тролове,но аз съм убедена,че човек може да бъде какъвто си поиска,,че може да постигне всичко с малко вяра и упоритост :) чувствата са част от нас (или по скоро ние сме част от тях),следователно можем да се преборим с тях с помоща на малко повече воля и добри приятели.Погледни от друг ъгъл преди това си била моделирана от любовта си към него,а сега имаш възможност да преодкриеш себе си,да си построиш нова вятърна кула :) И мен са ме зарязвали след двугодишна връзка,която означаваше доста за мен,и моя съвет към теб е гледай положително,не губи надежда,не гледай назад,а поеми на ново пътешествие в търсене на красиви преживявания :) Вярвам,че всички ние сме с теб!Усмихвай се! :)

sladkotykate
06-24-2009, 18:51
Колкото и да ти бъде тъжно за своя любим ако той държи на теб остави го да те потърси..ако не го направи ... помисли за предстоящият ти живот

Faces
06-24-2009, 19:18
Стискаш зъбите и с главата напред и аз изгубих "моето момиче" след 2 години и при мене стана както при valdesbg за един всичко се срути и като за капак на всичко трябва да я гледам всеки божи ден и тя да ме гледа като теле в железница.Този твой страх всеки го е имал и преживял сега ще ти е трудно факт е но с времето минава ето ме 2 месеца по късно въпреки че всеки ден я виждам все по рядко и по малко ми става гадно заради нея.Грешката ти е че не искаш да приемеш фактите знам че е страшно но приеми ги изречи ги и да се свършва от чакане в такива ситуации файда няма само може на себе си да направиш гадно.Знам че искаше някоя друга захаросана лъжа но винаги съм си бил реалист надявам се поне малко да съм помогнал :) :-)
Благодаря за съвета..Знам,че си прав....
Естествено,че си ми помогнал-дори само 1 изречение да беше написал,пак щеше да помогнеш...Целта на темата ми беше да си поговоря с някой,да избягам малко от гадната действителност...Така да се каже,да намеря малко мир...Преди утрешния ден....
Благодаря ти за съвета още един път....Надявам се и при теб скоро да се подредят нещата... :-)
Радвам се че съм ти помогнал защото тук намерих много точни хора които ми помогнаха изключително много.Ако искаш пиши на лична или дай скайп да поговорим мога да ти помогна в начинанието от което се страхуваш :)

Rayzak
06-24-2009, 19:37
Kimberly ... незнам за теб,но аз научих доста уроци в твойта тема ... мен лично ме е страх да напиша такава тема и да се разкрия,но ето ще го направя... знам че не е кой знае колко дълга връзката ни с бившето ми гадже(5 месеца)и на мен ми дойде като гръм от ясно небе ... и след това бях съкрушен ... смачкан...разбит...депресира н...незнаех каде съм,незнаех дори кой съм ... ... след време се събрахме,но невървеше =>скъсахме ... дадохме си 1 месец почивка не се бяхме виждали,чували и никви вести... реших да кажа на общите ни фр.та да се видим да идем на кафе и се обадих и на нея ... тя се съгласи дойде видяхме се и пак сърцето ми почна да бие в момента в който я видях... на следващия ден се видяхме на саме и всичко се върна по старо му... ПАК се събрахме ... тя каза че иска ново начало иска отново да сме заедно че и липсвам ... и на мен ми липсваше ... ноо не се получиха нещата измъчвам се че я чакам,но какво да направя че я обичам толко много и истински ... ще чакам да видя какво ще стане и с удоволствие ще ви кажа стига да искате ... :)

lilTIPSY
06-24-2009, 19:57
ммм аз ходех с една мацка година и половина ноо накрая яко се карахме ии аз реших че трябва да се разделим ... мислех че така ще е по-добре. На нея и беше мн гадно и мн тежко го прие. След няколко дена аз трагнах с една друга обаче не беше същото и след няма и месец се разделихме ... Аз исках да се върна при бившата с която ходих година и половина ноо тя вече ме беше преодоляла и от 2 седмици ходеше с някав друг... и вапреки че опитах всичко тя не се върна при мен (предполагам просто искаше да опита нещо ново) а аз си останах с разбито сърце ... ноо това което исках да ти кажа е че може би и ти като нея бързо ще забравиш бившия си.

KimBerLy1912
06-24-2009, 21:14
Разбира се, Rayzak ... споделяй всяко развитие при теб...Радвам се че темата е в помощ не само на мен,но и на всички с подобен проблем .. (а те като гледам никак не са малко) ....
lilTIPSY,забравянето на бившия никак не е закономерно...Няма правилно и грешно време...Аз също смятам,че трябва да мине малко повече време...Но то е до хора и усещания...Единственото,кое то си мисля за твоя случай е,че твоята бивша си е хванала ново момче,защото ти си си хванал ново момиче преди нея....Пък и изобщо заради твойто ново момиче...
Не смятам,че бившите се забравят...От всеки,с когото съм била има нещо у мен...Някой възглед,черта,мнение...есте твено и негативните емоции...
Но може би след време хубавите спомени няма да са толкова болезнени колкото сега..
Времето му е майката...то лекува...
Успех на всички в любовните (и не само) начинания...както и на мен...
За милионен път благодаря на всички,които си изгубиха от времето за да ми драснат някой и друг ред...за успокоение...
:-) :-) :-)

Rayzak
06-24-2009, 21:50
Извинявам се за Латиницата не съм обърнал внимание... тааа пишеше,че за това сме тук ... да си помагаме със съвети... макар и да сме виртуални приятели

sh3_1s_7h3_0n3
06-25-2009, 03:24
Трябва ти малко време да свикнеш със ситуацията, с това, че си сама... да си поплачеш, да си потъжиш... и след това, като се появи 'новото мочме' ще бъдеш готова да поемеш пак по същия път, но този път ще си много по-силна. ;)

valdesbg
06-25-2009, 05:46
Кате, дай една усмивка на макс и покажи колко ти е яко. Всичко е готино щом си го направиш такова. :grin:

keep_smiling
06-25-2009, 12:46
Здравей и от мене!
Тъй като и аз нямам смелостта да напиша подобна тема, ще разкажа част от моята историйка. Много наивна, детска, но и очарователна:) Усмихвам се всеки път като се сетя на колко неща се научих, колко неща видях и с колко хора се запознах. Това беше последното момче, с което съм очаквала, че ще тръгна и с когото ще имам толкова дълга връзка. Появи се неочаквано в живота ми, сякаш в най-подходящия момент, нито секунда по-късно нито секунда по-рано, но и също толкова неочаквано си отиде. Всъщност аз го скъсах, но защото виждах, че той нямаше смелостт да го направи. Деня, в който всичко свърши казах за първи път през живота ми "Обичам те". Виждахме се около месец след това, но колкото и нередно да звучи, моментите прекарани тогава бяха супер романтични, сякаш пак бяхме гаджета(тогава и спахем заедно няколко пъти). Не знам какво се случи, все още не мога да си обясня някои неща, не мога да разбера поведението му, нито пък моето. Истината е, че всико ми харесваше безкрайно много, нямаше и един път, който да сме се скарали, нямаше изневери, обидни думи... но ми липсваха и милите. Е, сега съм сама, малко объркана. От десет дена не ми се е обаждал да се видим или да се чуем. Аз му звънна веднъж, пратих му и смс, но не ми отговори. Истината е, че не съжелявам. Той не е длъжен и не трябва да се чувства задължен да прави каквото и да е свързано с мене. Нещата понякога не се получават. За да обичаш и да имаш пълно доверие на някого трябва и да получаваш достатъчно от другия. Не плача, не съм и плакала много, но не защото мисля, че няма смисъл, а защото съм непоправима мечтателка. Той вече не е част от онези прекрасни мигове, в които бях сама с моите сънища и копнежи, а е част от всички онези поучителни и красиви спомени. Мисля, че за всичко си има причина, мисля, че всичко което ни се случва има смисъл, нищо не случайно.
В живота ние трябва да сме подготвени за лошите моменти, защото с хубавите лесно се свиква и лесно се приемат. Усмихвайте се и вие на онези вълшебни мигове, дори и вече неразривна част от миналото не е задължително да им казваме "сбогом".

KimBerLy1912
06-25-2009, 17:45
Сега нямам възможност да пиша много,но прочетох всички нови отговори...Утре ще споделям още,благодаря на всички :-)

ImmortalForever
06-25-2009, 17:56
Аз пък мисля, че каквото и да се е случило 2 години 3 месеца не приключват ей така.... просто за мен е необянсимо...

KimBerLy1912
06-26-2009, 12:06
Аз пък мисля, че каквото и да се е случило 2 години 3 месеца не приключват ей така.... просто за мен е необянсимо...
Ами историята е сложна,късахме,събирахме се....Много тежки думи съм чувала от него,но се опитах да ги забравя....Просто прекалено много грешки имаме един спрямо друг...Аз също имам вина,разбира се...
На 10-ти тоя месец скъсахме,защото нямало смисъл само да се караме и т.н.т.. Тва бяха неговите думи...на 11 се видяхме и се събрахме....Защото щом сме се обичали,сме можели всичко...
Миналия четвъртък пак скъсахме,защото нямал чувства...Много гадни неща ми каза просто бях разбита.... Събота бях на рожден ден и той се обади,взе да ме псува и обижда и някви драми общо взето,защото докато съм с него някак си ми е неудобно да кажа на наще "може ли да спя у тях" а при приятелите ми ме пускали...Което е факт де...но му казах,че ми трябва време и ще поговоря с наще по-често на тая тема....и пак се събрахме...
И вторника пак се скарахме..пак глупости,той взе да ми крещи,да ме обижда..имаше разправии,побоища (нищо сериозно...в смисъл не ме е пребил,да не останете с тва впечатление..) И след цяла вечер рев и скандали просто му казах "Всичко хубаво.." и си тръгнах...
От тогава сме се чували няколко пъти по телефона,той не иска да се виждаме...държи се грубо и така...
Просто ми е тежко от тая раздяла...
Аз го обичам,но не искам да го гледам нещастен с мен...Ние си бяхме първата сериозна връзка един за друг,аз съм на почти 18,а той на почти 23...и вече в очите му се четеше как иска да си поживее...Като гледа приятелите му как излизат всяка вечер с различни...И така...Не искам да го превръщам в такъв човек-нервен,истеричен,груб,да удря и да псува....Не аз,а нашата връзка по-скоро го направи такъв...
Ужасно ми е тежко дори сега едва се сдърждам да му се обадя...Но от думите които ми е казвал си вадя извода,че без мен е по-щастлив...Няколко пъти като е бил пиян или бесен ми е казвал някои неща...и затова така си мисля...Яд ме е,че той и по принцип ги мисли,но не му стискаше да ми каже...
И ето ти причина да свърши тая връзка...

kuklichkata05
06-26-2009, 12:08
i na men mi se e slu4valo adski trudno e da prodyljish napred bez da si tyjna i bez da 4uvstvash praznota logichno e da te e strah moje bi trqbva da pogovorish s nqkogo na kogoto vqrvash dori i da ne ti sy4uvstva vajnoto e da te izlisha i da ne taish vsi4ko tova vytre v sebe sii ... uspeh ot men

GUESS
06-27-2009, 07:35
И аз ще се включа в темата, защото се намирам в почти същото положение..

Е вярно връзката ни беше кратка, но пак аз минах през много нови неща с него, почуствах чуства, които не бях чуствала преди, направих грешки за които съжалявах. И явно тези мои грешки убиха врзуката ни още в самото начало. Но продължихме с идеята, че нещата ще се оправят. През това време той също направи мнoгoбройни грешки и издънки, за които аз си затварях очите всеки ден само и само да не навредя на връзката ни. Разбрах ама късно, че трябва да има разговори, комуницация между двама човека, за да се оправят нещата, а c не мълчание както беше при нас.
Накрая вече видях, че просто на този човек не му пука за мен. Беше студен, безразличен....не ме докосваше, не ме целуваше както преди. Това негово безразличие ме довършваше тотално! :( И сякаш с всеки мой опит да бъда по-близо до него го отблъскваше още по-далеч от мен!
Мнoгoто силни, обидни думи, гадно държание съпроводено с грубост и студенина ми показаха, че е време да приключа с този човек колкото и болезнено да е. :( Но нещото, което ме дразнеше е, че той никога не намери смелост и решителност да ми каже в очите "Не те обичам, нямам чуства към теб". А аз освен, че го знаех това нещо, го разбрах и от други хора (наши общи приятели).

Скъсахме по много гаден начин. Просто той спря да ми вдига телефона, да отговаря на saobstheniqta ми...човека не ме искаше, това беше ясно.
Та...мина една седмица вече, а все едно са минали години. Преживявам го много тежко..лягам и ставам с мисли за него. Надявам се телефона да звънне и да изпише "слънцето", но и телефона не ебава да звънни. Кофти, кофти..много кофти се чуствам. Нямам очи да погледна друго момче, но пак не мога да накарам някой да ме обича на сила..

KimBerLy1912
06-27-2009, 08:14
GUESS, моето положение беше почти същото...
Убедена бях,че ме обича,затова нещата,които е казвал като се напие или ядоса,не ги приемах насериозно...
Но той започна да ги изрича доста често,пак в същото състояние...
И аз се замислих,че той може би наистина ги мисли...но не му стиска да ги каже...Това ме убиваше...
За разлика от теб аз се опитах да поговоря с моя човек милион пъти,ревах му и се тръшках,спокойно му говорех,молех го,крещях му..Пробвах по всички методи-от най-обикновените до най-абсурдните...
Но той си мълчеше или направо си ме лъжеше в очите...
Тъй че ако твоя е като моя,дори и да бяхтъе поговорили,пак нямаше да има шанс връзката ви....

vesito13
06-27-2009, 08:17
Не можеш да си представиш колко добре те разбирам . Вярно , връзката ми е по-кратка 1 година и 4 месеца , но мога да те разб ере . За този период животът ти се променя , свикваш с него , той става част от ежедневието ти . А когато се разделите всичко е толкова празно , не ти звъни , няма да излезеш с него ... Част от теб сякаш я няма . Трудно е знам , но с времето всичко ще мине . А колкото до мен изтърпях много обиди , прощавах много грешки , но вече ми става все по-трудно . Дори не смее да се раздели с мен . Нищо , че от 2 месеца ние живеем в някакви постоянни караници , един ден сме заедно щастливи , след това цяла седмица скарани . Караме се за най-малкото нещо , чудим се за какво да се заядем . Виждам , че края на тази връзка дойде , колкото и да го отлагаме това ще стане . Когато за пореден път скъсахме , аз дори не плаках , просто вече живея с мисълта , че не сме щастливи , че така е по-добре . Но после пак се събираме и всичко почва от начало . И той не е щастлив и си личи , изкарва си всичко на мен , просто каквото и да става аз търпя крясъците му , обидите му ... Но се е заинатил и не ми дава да се разделим , просто за него нямало смисъл да живее без мен . След всичко това се чудя , защо продължава да ме мъчи ?

KimBerLy1912
06-27-2009, 08:36
Пробвай да поговориш с него като със зрял човек...
Опитай се да му обясниш какво вижаш в него,питай го дали още държи на теб и т.н.т...
И ако не се получи,знаеш че все някога ще трябва да сложиш края-колкото по-късно,толкова повече ще те боли...

vesito13
06-27-2009, 08:44
И мислиш , че не съм говорила ли , опитала съм всичко викала съм , крещяла съм , говорила съм спокойно , нормално , обяснявала съм си , но не и не , и не , той си знае неговото и нищо друго не признава . Науми ли си нещо и край няма , каквото и да говоря , той и само той е прав . Винаги ще извърти така нещата :o И нещо , което забравих да спомена обичах го , много го обичах , значеше адски много за мен , но сега почвам да си мисля , че от любовта ми е останало само съжаление и може би един навик , гадно е , но така го чувствам :(

KimBerLy1912
06-27-2009, 08:48
В такъв случай знаеш какво трябва да направиш....