PDA

View Full Version : 7 клас...Годината бързо мина и за нас... [vol.4] Вижте стр.1



Страници : [1] 2 3 4 5 6

melinor
06-24-2009, 12:54
Важни дати (http://rio-sofia-grad.com/web_folders/appl_files/appl_7.html)

!!!Вместо 01-02 юли да спамим, нека пишем тук (http://www.chatmaker.net/chatap/rooms/teenproblem/)


Резултатите от изпитите на http://7klas.mon.bg/


Тема 1
(http://www.teenid.net/f/viewtopic.php?t=222869&postdays=0&postorder=asc&start=0)
Тема 2 (http://www.teenid.net/f/viewtopic.php?t=241715&postdays=0&postorder=asc&start=0)

Тема 3 (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=247917&postdays=0&postorder=asc&start=0)



Скали за оценяване
По БЕЛ (http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documents/skala_bel-2007.pdf)
По математика (http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documents/skala_mat-2007.pdf)

webprng
06-24-2009, 12:57
Първиии :D :D :D

GbSy
06-24-2009, 12:58
Втора.
Някой може ли да ми даде линк към клипче, в което Вълчев говори за донемайкъде.
Щот не намирам. :D

melinor
06-24-2009, 13:00
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=133794

webprng
06-24-2009, 13:03
Бляблябля айде да пуснем вол.5 - Завръщането ! или къде влезнахте :Д

melinor
06-24-2009, 13:04
Трябва да се лекуваш Мелинор :D :D :D :D


Амо обичам да правя темииии.... btw какво значи webprng

GbSy
06-24-2009, 13:09
Тоя е много тъп беее.
Как може такова нещо!!
Не съм съгласна. :D

melinor
06-24-2009, 13:14
Тоя е много тъп беее.
Как може такова нещо!!
Не съм съгласна. :D


А така!!!
Като всичките за НАС са грешни и дори не сме чували тая дума//добре, де, може би сме// за какъв метод на изкл. говорим изобщо?! :? :?
Такъв въпрос на изпит просто не трябва да се дава...И сега на всички трябва да ни дадат по 2 т. 8)

shmurkam
06-24-2009, 13:29
[color=green]11)Zа ромб(квадрат) лицето е равно и на S=d2*d1 , където
d1, d2 са диагоналите..
Чек малко...
Не е ли: d1*d2/2???

joannalof
06-24-2009, 13:40
Йейй реших една задача с успоредник :-P :-P :P :grin:

/ :razz: /

ЕДИТ :grin: :grin:
Оле, реших една трудна задача с ромб :grin: :grin: А толкова съм зле по матем :razz: Пощурявам - реших 2 задачки йеее :-) :-P
няма как да не се похваля уоуу 8)

elito6754
06-24-2009, 13:44
Предлагам другата година да дадат задача, която да се пише в десет речника по различен начин и да видим кой ще уцели правилния отговор! :D

shmurkam
06-24-2009, 13:46
Предлагам другата година да дадат задача, която да се пише в десет речника по различен начин и да видим кой ще уцели правилния отговор! :D
Така ще сме готови за "Ясновидци"

elito6754
06-24-2009, 13:51
Слагам официален край на подготовката ми за изпита - преговорих си всичко и точка. каквото стане, стане!

webprng
06-24-2009, 14:02
Хора пак се филмирате :D :D

webprng
06-24-2009, 14:06
Айде късмет утре.И да ви класират по първо желание.ИИИ да не забравя да дадат едни хубави засукани задачи с 300 доп построения които и Ян цу Енг или както се казваше генийчето от СМГ да не може да ги реши за тия пусти 3 часа ... :D

mArMaLaDkA
06-24-2009, 14:06
Черновата няма да я проверяват, нали? Защото аз съм убедена, че по някое време ще играя на тото. Та следователно, защо са ни транспортири, линии, пергели.. доколкото знам, ще отбелязваме отговорите в бланка за отговори, няма да решаваме задачи на белова. Или се бъркам.. ? И нали пак ще ми зачетат отговора на бланката с отговори, дори и да я няма дадената задача, решена на черновата?

john95
06-24-2009, 14:43
Да... Те 60 % само налучкват...
Иначе аз за утре ще взема линия,молив,химикал ...
Успех на всички ви аз днес така и не поучих... само се мотах и седях пред компютъра :D

Айде със здраве и всички утре с над 5.00

elito6754
06-24-2009, 15:20
Попринцип си носиш четожни инструменти за черновата, да можеш да си направиш вярно чертежа. Иначе ако искаш, може целия тест да го играеш на тото. :)

gungan95
06-24-2009, 15:22
Трагедия!!! Имам 2-3 грешки на изпита по БЕЛ, за математиката няма надежда :cry: Но пък във ВЕДИ си прасках 5,300-5,600 по БЕЛ, а по математика почнах с 4,800 и на последния пробен заковах 3,900. Предстваете си, с тия оценки, като отвам да си плащам таксата всеки път ми викат "Браво ти си в една от най-силните групи" :grin: ааа и има ли много мераклии за испанската ? щото чъх, че 95 била слаба раждаемостта :D

Mastta
06-24-2009, 15:23
само да питам:
Според вас, транспортирът помага ли за задачите с търсене на ъгъл? :P

elito6754
06-24-2009, 15:25
Да,можеш да чертаеш с точност ъглите, вземи си го за все случай. 95 наистина е имало ниска раждаемост, и аз искам в испанската, да се надяваме за хубава оценка по математика.

Margoto0
06-24-2009, 15:25
само да питам:
Според вас, транспортирът помага ли за задачите с търсене на ъгъл? :P

Даже не помня как се мереше :lol:
Иначе може,ако ти е правилен чертежа

Mastta
06-24-2009, 15:29
само да питам:
Според вас, транспортирът помага ли за задачите с търсене на ъгъл? :P

Даже не помня как се мереше :lol:
Иначе може,ако ти е правилен чертежа

а то нали на някои задачи чертежите им са дадени, там с точност ли ги правят?

Mastta
06-24-2009, 15:30
webprng, решавам от жълтата книжка на Архимед, десети тест. :D

аз пък на втория тест на архимед (от синята книжка) имам 5,20 :shock: :shock: . Но на самия изпит ще се боря за 3,50. Мисля че тези тестове на архимед нямат много общо с истинските тестове.. Вие имате ли я синята книжчица и според вас, с колко единици по-висок резултат достигате там, в сравнение с другите пробни? И дали това може да ме успокоява, че ще искарам 3,00 поне на истинския??

Аз миналата година също решавах от синята.. ама да ти кажа много общо с истинския изпит няма :? .. тук таме някои по общи задачи.. ама като цяло е бая по лесно от изпита... макар че се пак си зависи и от изпита де .. а иначе споко 3 със сигурност ще хванеш :)

Да, но на пробния от СМГ-то имах ок.3,50.. :cry: :cry:

Margoto0
06-24-2009, 15:32
само да питам:
Според вас, транспортирът помага ли за задачите с търсене на ъгъл? :P

Даже не помня как се мереше :lol:
Иначе може,ако ти е правилен чертежа

а то нали на някои задачи чертежите им са дадени, там с точност ли ги правят?

Би трябвало да са си точни

elito6754
06-24-2009, 15:34
Колко сте изкарали на пробния е едно, колко ще изкарате утре е съвсем друго. Може утре да сте по-концентрирани или обратното. Не си правете изводи за оценките на изпита от тези на пробните! :)

bebe7o
06-24-2009, 15:34
webprng, решавам от жълтата книжка на Архимед, десети тест. :D

аз пък на втория тест на архимед (от синята книжка) имам 5,20 :shock: :shock: . Но на самия изпит ще се боря за 3,50. Мисля че тези тестове на архимед нямат много общо с истинските тестове.. Вие имате ли я синята книжчица и според вас, с колко единици по-висок резултат достигате там, в сравнение с другите пробни? И дали това може да ме успокоява, че ще искарам 3,00 поне на истинския??

Аз миналата година също решавах от синята.. ама да ти кажа много общо с истинския изпит няма :? .. тук таме някои по общи задачи.. ама като цяло е бая по лесно от изпита... макар че се пак си зависи и от изпита де .. а иначе споко 3 със сигурност ще хванеш :)

Да, но на пробния от СМГ-то имах ок.3,50.. :cry: :cry:


Ооооо не са притеснявай... кат им знам там даскалката на 7 кл ква е.. ако тя им е давала задачите .... ТРАГЕДИЯ... сиг ги е направила само нейните ученици да си ги решат,... мн е гадна.. тъй че споко.. :)

gungan95
06-24-2009, 15:35
Като ти се стори, че някой ъгъл наистина прилича на съответнота стойност, която са му дали, си вадиш транспортирчето и си мериш като пич :) на един пробен изпит бях премерил така 5 задачи и уцелих 3 тях :)

joannalof
06-24-2009, 15:37
ХЕЙЙ
Вижте това-
В град пристигат 67 туристи.
От тях 47 говорят английски
35-немски
30-френски
от тях
23 - английски и немски
12- англ и френски
11 - немски и френски
от тях
5 говорят и трите езика
КОЛКО ТУРИСТИ НЕ ГОВОРЯТ НИТО АЕ, НИТО НЕМСКИ, НИТО ФРЕНСКИ

К`ВО ЩЕ КАЖЕТЕ ПО ВЪПРОСА? ИДЕИ? ЧЕСТО СРЕЩАМ ТАКИВА АМА СИ НЯМАМ ПРЕДСТАВА КАК СТАВАТ? ИМА ЛИ ОПРЕДЕЛН НАЧИН?

gungan95
06-24-2009, 15:41
Това не бяха ли ония, дето се решаваха с кръгове?? Правиш кръгове, които се покриват един с друг и смяташ там кой къде е? Мисля, че беше от този вид

mar7inaaa
06-24-2009, 15:46
нямам представа как се решават тези задачи..но с тези кръгове и наяква моя логика получих 16 ;дд
и все пак какъв е верният отговор :}}

elito6754
06-24-2009, 15:47
http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/83a525167d2d1311d90168cc384d5915/untitled



Ето. :)

joannalof
06-24-2009, 15:52
ПУСКАЙТЕ БТВ. РОСЕН ПЕТРОВ КОМЕНТИРА ДОНЕМАЙКЪДЕТО :D
КОЙТО ЧУЛ, ВИДЯЛ :lol:

mar7inaaa
06-24-2009, 15:56
някой ще каже ли отговора на задачата с езиците?? {}
:-o

Enitto
06-24-2009, 15:58
Нова тема. Хубаво, щом казвате. :D
Какво наза Росен Петров, че аз сега се прибрах :D ?
П.П. И аз съм за испанската. :D

john95
06-24-2009, 15:58
ПУСКАЙТЕ БТВ. РОСЕН ПЕТРОВ КОМЕНТИРА ДОНЕМАЙКЪДЕТО :D
КОЙТО ЧУЛ, ВИДЯЛ :lol:


"Простотията в българското министерство е отнемайкъде - донемайкъде.." :razz: :razz:

mArMaLaDkA
06-24-2009, 15:58
Хах, аз 3 се чудя дали ще вържа, вие за над 5 ми говорите.. то чудо трябва да стане. Изтеглих си един пробен от сайта на МОН(първия и единствения ми пробен за цяла година) по математика, не го изрешавах целия, само някои задачи - къде от мързел, къде от незнаене. Пъъълна катастрофа съм. Аз задачите, на които дават по 1 точка, не мога да реша, какво остава за онея задачи с по 2-3 точки. Молете се за мен. Дано изкарам тройка, пък ако изкарам четворка, ще си ударя дУпИтУу в тавана. Но за такива смели мечти, засега не смея и да си помислям.. :?

gungan95
06-24-2009, 16:01
Брееееее много испанци бе :( ама сте момичета, значи имам шанс :grin:

GbSy
06-24-2009, 16:02
Някакъв шанс отговорът да е 6?

бтв, и мен ме бройте за испанската (може би)

joannalof
06-24-2009, 16:02
Отг с езиците е 6!
Попълних тия кръгчета ама после какво се прави с тях :D Аз там дето се засичат трите езика писах 5, както пишеше в условието и не знам на после :razz: :oops:

GbSy
06-24-2009, 16:03
Оо, решила съм я. :)

joannalof
06-24-2009, 16:05
Оо, решила съм я. :)
Ооо, как стана,че доста питат :D :P

mar7inaaa
06-24-2009, 16:05
какво се прави след като правилно по попълним кръгчетата ?

Mastta
06-24-2009, 16:10
:shock: :shock: :shock: сега се сетих, че не знам всички формули за S и P :shock: :shock:

GbSy
06-24-2009, 16:11
Картинката е тази - http://i40.tinypic.com/vhrpyg.jpg
Обяснението:
В общата част на трите кръга пишем броя на тези, които знаят и трите езика, в случая - 5.
След това виждаме, че английски и немски владеят 23 човека.
Числото трябва да се попълни в общата част на английски и немски, но там е и частта с трите езика.
Един вид към тези 23-ма спадат и петимата.
Следователно вадим 23-5=18 и попълваме в англ. + немски.
Хората, които знаят английски са 47. Вадим 47-23=19, това попълваме в частта за английски. Същото правим и с другите кръгове.
И остава да съберем всичко, сборът от всички числа в кръговете е равен на 73.
Вадим 67.
И воала.

едит : моя грешка, на празното място трябва д аима 7-мица

joannalof
06-24-2009, 16:20
Ахх, така не вдявам. :D
Явно не за мене.
Значи от тези,който знаят 1 език, вадим тия с 2та езика.
По тая логика
30 говорят френски, от тях вадим говорящите френски и англ пр.
става 30-19=11 :D

faststep
06-24-2009, 16:22
Нова тема! :shock: Защо не ми казахте, исках да съм на първа страница. :oops:

ПП. Чертежите на тестовата книжка няма да са точни, за да се избягва чийта с транспортира. 8)
ПП2. Стига сте поствали задачи, пазете се за утре. :razz:
ПП3. Вълчев беше казал, че теста няма да е труден, дано да е така! 8-)
ПП4. Няма ли някой вундеркинд от Стара Загора, чувствам се самотен. 8-[ :smt089

joannalof
06-24-2009, 16:22
Ааа, вече ще си мълча,че сигурно вадя накви бисери 8-)
Добре,че не съм от София,че ми е спукана работата :?

sm_95
06-24-2009, 16:26
ИИИ да не забравя да дадат едни хубави засукани задачи с 300 доп построения които и Ян цу Енг или както се казваше генийчето от СМГ да не може да ги реши за тия пусти 3 часа ... :D

ЮхУуУ :grin: :grin: :grin: какво хубаво пожелание :D :D :D

Хора неске пипнах КоМиНоЧиСтАч :grin: :-P И ето едни забавни задачки /реших ги и двете/

1. Три приятелки Русева, Чернева и Рижева се срещнали. Чернокосата от тях казала "Интересно е, че една от нас е рижа, втората руса, а третата е чернокоса. В същото време името на нито една от нас не съвпада с цвета на косата и" Русева потвърдила "Да права си" Каква е косата на Рижева?

а)рижа
б)руса
в)черна
г)данните са недостатъчни



2. Емил отива на училище за 30 мин., а сестра му - Петя за 40 мин. Една сутрин Емил тръгнал 5 мин. след сестра си. Каква част от пътя е изминала Петя, когато Емил я е настигнал, ако двамата се движат с постоянна скорост?

а)1/4
б)3/10
в)1/2
г)1/2008

После ако искате мога да пусна още няколко интересни задачки :):):)

YouCantStopMe
06-24-2009, 16:26
Оу,нова темааа..
шаба-даба-даааа.
Въобще не съм притеснена. 8) Не мога и да си повярвам. О.о
Стига задачи,уе.
Дайте да си говорим за нещо другоо. :D
бтв.. аз ей сега ще гледам Вълчев к'во е казал,'щото вчера го пропуснах.


ТОВА Е ПРОСТО ЕДИН ИЗПИТ И ВСИЧКО ЩЕ МИНЕ ЗА ТРИ ЧАСА.НЕ СЕ ТОРМОЗЕТЕ. :D

:-)
:lol:

anito12
06-24-2009, 16:29
каквото съм научила, това ще бъде...

днес направих тестовете от 2007 и 2008... вторият беше много гаден :/

на този от 2007 имам точно 5,50 (86 точки), а на теста от 2008 получих 5,214 (78 точки)

дано тестът утре да е средно труден :grin:

YouCantStopMe
06-24-2009, 16:31
бати идЕота. :x

anito12
06-24-2009, 16:34
мисля, че хората, които са подали жалба до МОН, няма да се откажат толкова лесно... Конят (Министърът) трябва да зачете двете точки на всички, защото е не само в наш интерес, но и в негов, все пак предстоят избори. :?

иначе вчера с такъв ентусиазъм включих телевизора, а тоя Кон ми развали цялото настроение :///
"метода на изключването"... ами като всички подточки са грешни? да се чудим кое изречение е по-малко грешно от останалите ли? :shock:

sm_95
06-24-2009, 16:37
Ок край на задачите... :grin: :grin:

Я кажете как си прекарахте деня

YouCantStopMe
06-24-2009, 16:38
О,не мисля,че ще стане нещо.Просто никой няма да получи двете точки и това е. :-|
Айде и аз да питам нещо:
Знам,че вече всииички сте си избрали какво искате да учите и какво да пишете като първо желание,но аз все още не знаааам..
колебая се м/у:
Англиийски с втори език немски и Немски с втори език английски. :neutral:
Ще се побъркам вече.Не мога да изберааааа. ](*,)

anonimencho
06-24-2009, 16:39
само да питам:
Според вас, транспортирът помага ли за задачите с търсене на ъгъл? :P

Даже не помня как се мереше :lol:
Иначе може,ако ти е правилен чертежа

а то нали на някои задачи чертежите им са дадени, там с точност ли ги правят?

Би трябвало да са си точни

О повярвай ми не са точни, защото на кенгурото на една задача измерих ъгъла с транспортир и кат обсъждахме задачата в час излизна, че чертежа не бил точе и г-на постоянно повтаря: ЧЕРГЕЖИТЕ ЛЪЖАТ!!!

joannalof
06-24-2009, 16:42
О,не мисля,че ще стане нещо.Просто никой няма да получи двете точки и това е. :-|
Айде и аз да питам нещо:
Знам,че вече всииички сте си избрали какво искате да учите и какво да пишете като първо желание,но аз все още не знаааам..
колебая се м/у:
Англиийски с втори език немски и Немски с втори език английски. :neutral:
Ще се побъркам вече.Не мога да изберааааа. ](*,)
Тебе да не те познавам :lol:
Аз също не съм избрала нещо конкретно, дори училище :x

john95
06-24-2009, 16:44
Хора моля ви кажете ми - Важно Е – Мога ли да пиша утре на тестовата книжка и да си означавам там ъгли и тн .“??? Или ... ?
И също така на българският на онази задача с местоименията с едва забележими точки съм отбелязъл местоименията - Дали ще го зачетат за знак ? :(

И те нали няма да гледат черновата защото аз пиша много разхвърляно :D и да не вземат да кажат "знак"!!!! 8-) :(

Аз не намерих 2 еднакви химикалки - тия от БЕЛа мистериозно са изчезнали и сега ще се надявам да не ми спре химикалката :D

sm_95
06-24-2009, 16:44
О,не мисля,че ще стане нещо.Просто никой няма да получи двете точки и това е. :-|
Айде и аз да питам нещо:
Знам,че вече всииички сте си избрали какво искате да учите и какво да пишете като първо желание,но аз все още не знаааам..
колебая се м/у:
Англиийски с втори език немски и Немски с втори език английски. :neutral:
Ще се побъркам вече.Не мога да изберааааа. ](*,)

Аз съм от Пловдив и съм решила руската с испански помисли какво те влече :) :)

faststep
06-24-2009, 16:45
Стига сте се оплаквали де, 42ри въпрос като е сгрешен, мрънкам ли на някого? :?

webprng
06-24-2009, 16:47
О,не мисля,че ще стане нещо.Просто никой няма да получи двете точки и това е. :-|
Айде и аз да питам нещо:
Знам,че вече всииички сте си избрали какво искате да учите и какво да пишете като първо желание,но аз все още не знаааам..
колебая се м/у:
Англиийски с втори език немски и Немски с втори език английски. :neutral:
Ще се побъркам вече.Не мога да изберааааа. ](*,)
хаха аз пък се чудя между икономическа информатика в НТБГ , математика с АЕ в СМГ,математика с НЕ в СМГ (това е ако ми стигне бал) или НЕмски в НЕГ :D :D

john95
06-24-2009, 16:48
О,не мисля,че ще стане нещо.Просто никой няма да получи двете точки и това е. :-|
Айде и аз да питам нещо:
Знам,че вече всииички сте си избрали какво искате да учите и какво да пишете като първо желание,но аз все още не знаааам..
колебая се м/у:
Англиийски с втори език немски и Немски с втори език английски. :neutral:
Ще се побъркам вече.Не мога да изберааааа. ](*,)
хаха аз пък се чудя между икономическа информатика в НТБГ , математика с АЕ в СМГ,математика с НЕ в СМГ (това е ако ми стигне бал) или НЕмски в НЕГ :D :D


Скромен избор :D

webprng
06-24-2009, 16:49
О,не мисля,че ще стане нещо.Просто никой няма да получи двете точки и това е. :-|
Айде и аз да питам нещо:
Знам,че вече всииички сте си избрали какво искате да учите и какво да пишете като първо желание,но аз все още не знаааам..
колебая се м/у:
Англиийски с втори език немски и Немски с втори език английски. :neutral:
Ще се побъркам вече.Не мога да изберааааа. ](*,)
хаха аз пък се чудя между икономическа информатика в НТБГ , математика с АЕ в СМГ,математика с НЕ в СМГ (това е ако ми стигне бал) или НЕмски в НЕГ :D :D


Скромен избор :D
Нали? :D Току виж сме станали съученици в НЕГ :-D А ти защо не искаш в СМГ :-o

webprng
06-24-2009, 16:50
Нулата естествено число ли е ?????? :-o :-o :o :o :o :shock: :shock: :shock:

sm_95
06-24-2009, 16:51
Стига сте се оплаквали де, 42ри въпрос като е сгрешен, мрънкам ли на някого? :?

42 въпрос си е верен. Лирическият говорител НЕ намира опора само в настоящето

Език свещен на моите ДЕДИ
език на мъки стонове ВЕКОВНИ

верен си е въпроса

webprng
06-24-2009, 16:51
Нулата естествено число ли е ?????? :-o :-o :o :o :o :shock: :shock: :shock:

GbSy
06-24-2009, 16:52
Стига сте се оплаквали де, 42ри въпрос като е сгрешен, мрънкам ли на някого? :?

Не го помня тоя въпрос, но мисля, че не е сгрешен. :D

Нулата не е естествено число.

И за бога, не пишете СМГ. Там ги сбъркват от учене САМО по математика.

mArMaLaDkA
06-24-2009, 16:54
Още се разтягат локуми, заради българския.. абе, успокойте се, каквото станало - станало! Мина вече, нещата не могат да се върнат назад.

john95, мисля, че черновите не ги преглеждат. Щом са ти едвам забележими точиците, с които си отбелязвал местоименията, не вярвам да ги забележат. Аз така на едната задача си слагах запетайки. 8-) Колкото до химикалите: удари му една молитва преди сън, или сутринта си купи от някоя лавка(май така се пишеше..) за вестници. Иначе, за изпита по БЕЛ и моите химикали не бяха еднакви. Бяха близки по цвят на мастилото, но пак имаше лека разлика. Вечерта много се притеснявах, на изпита не ми и пукаше особено.

А колкото до изпита по математика: хич и не се притеснявам. Цял ден се размотавах, нищо не съм решавала, припомняла и т.н. За изпита по БЕЛ беше друго - надявах се да успея, гледах да не греша, абе, притеснявах си се с една дума. Математиката обаче ми е слаба. Имам някакво средно ниво, но не мога да ходя по олимпиади или да решавам супер сложни задачи. Та не мисля да решавам, да мъдря и прочие. Каквото стане. Ще си използвам знанията. Ако се налага - пак ще се явявам. 8-) То няма много значение и 6-ца да изкарам. Просто броя на училищата е ограничен, а пък паралелките леко се преповтарят.

damdam
06-24-2009, 16:56
Хора моля ви кажете ми - Важно Е – Мога ли да пиша утре на тестовата книжка и да си означавам там ъгли и тн .“??? Или ... ?
И също така на българският на онази задача с местоименията с едва забележими точки съм отбелязъл местоименията - Дали ще го зачетат за знак ? :(

И те нали няма да гледат черновата защото аз пиша много разхвърляно :D и да не вземат да кажат "знак"!!!! 8-) :(

Аз не намерих 2 еднакви химикалки - тия от БЕЛа мистериозно са изчезнали и сега ще се надявам да не ми спре химикалката :D

Аз пък по български в книжката на всеки въпрос поправях грешките, поставях запетаи, подчертавах местоименията. то май можеше да се пише. А и всеки, когото съм питала, е писал в книжките. Моите квестори ми казаха, че може да се пише, а и никъде в указанията не се казва да не може, освен че верните отговори тр да се отбелязват не в тестовата книжка, ами в листа за отговори. Ама аз това не го разбирам като "Не пишете в теста" :o

YouCantStopMe
06-24-2009, 16:59
Абсолютно никой няма да ви гледа черновата,спокойно.
Имам една позната,която миналата година проверяваше.
Взимат бланките..бързо отмятат колко са верните и на черновите изобщо не им обръщат внимание.
Пък и този,който каза,че едно 60% го карат на тото-еми така си е. :-|

john95
06-24-2009, 17:05
О,не мисля,че ще стане нещо.Просто никой няма да получи двете точки и това е. :-|
Айде и аз да питам нещо:
Знам,че вече всииички сте си избрали какво искате да учите и какво да пишете като първо желание,но аз все още не знаааам..
колебая се м/у:
Англиийски с втори език немски и Немски с втори език английски. :neutral:
Ще се побъркам вече.Не мога да изберааааа. ](*,)
хаха аз пък се чудя между икономическа информатика в НТБГ , математика с АЕ в СМГ,математика с НЕ в СМГ (това е ако ми стигне бал) или НЕмски в НЕГ :D :D


Скромен избор :D
Нали? :D Току виж сме станали съученици в НЕГ :-D А ти защо не искаш в СМГ :-o




На школата, на родителската по точно ... Са оплюли всички профилирани ... Казали са накратко, че там ни ограничават само и единствено до МАТЕМАТИКА (за СМГ конкретно де..) и че ако после си промениш мнението, освен с математика за друго висше не можеш да се пребориш.. Ако си в Езикова пък - после имаш всички възможности - Можеш да наваксаш материала по математика и да учиш в чужбина.. можеш и всичко друго..
Не искам да те отклонявам оттам, просто ти казвам какво са ми обяснили на мен..


Мерси за отговорите за тестовата книжка :-)

anonimencho
06-24-2009, 17:06
Ако нищо незнаеш по математика заложи на една буква примерно отговор А) и така целият тест направи с А) и ще изкараш оценка между 3.50 и 4.00- това ни го е казвала математичката мн пъти 8-)

The_Demon_Girl
06-24-2009, 17:14
Стига сте се оплаквали де, 42ри въпрос като е сгрешен, мрънкам ли на някого? :?
Айде де .. и къде му е грешката на въпроса :D

П.П. И аз се чудя утре дали да пиша на самия вариат .. да не ми направят проблем ... и ще си запиша отговорите макар и да не е разрешено :-D

AnIcHkAtA
06-24-2009, 17:14
Хайде късмет на всички утре.Надявам се да влезете в точното за вас място и да сте щастливи там :) .
Мен мн ме е бъзе.Разочаровах се, страх ме е, не искам да се явявам.С БЕЛа имам бал 24, стига ми толкова :D .Господ да ми е на помощ :-# .
В крайна сметка всеки отива там, където му е мястото.

faststep
06-24-2009, 17:16
Стига сте се оплаквали де, 42ри въпрос като е сгрешен, мрънкам ли на някого? :?

42 въпрос си е верен. Лирическият говорител НЕ намира опора само в настоящето

Език свещен на моите ДЕДИ
език на мъки стонове ВЕКОВНИ

верен си е въпроса
Олееее, оле, кажи ми кое е правилното във Г) на същия въпрос. :?

GbSy
06-24-2009, 17:25
[b]С

john95
06-24-2009, 17:27
[quote=GbSy][b]С

GbSy
06-24-2009, 17:29
Тъй де, тъй. :)

shmurkam
06-24-2009, 17:29
Такам, днес преговорих целия учебник. Реших един пробен, няколко задачи по алгебра, доста логически и...Стоп, трябват ми все пак някакви сили за утре. Направих малко йога, сега ще медитирам, слушах Елвис и си мислех за Вълчев(поздрав за него Elvis Presley - Don't be cruel http://www.youtube.com/watch?v=YUWMSVDPdGQ&NR=1 )Ок, спокойна съм. Все някъде ще влезна, не съм чак толкова тъпа. Утре след изпита взимам сборника и го горя в някой варел до плажа и ще крещя, ще крещя:''Уахахахаа, Елвис, победихме! Уахахаха, свърши сеееее! Няма повече тестовееее! Обичам те, Елвис!!!" :-)
Тъъ...аз съм спокойна. Успех на всички останали ''спокойни''. 8-)

Doubt
06-24-2009, 17:35
Стига сте се оплаквали де, 42ри въпрос като е сгрешен, мрънкам ли на някого? :?

42 въпрос си е верен. Лирическият говорител НЕ намира опора само в настоящето

Език свещен на моите ДЕДИ
език на мъки стонове ВЕКОВНИ

верен си е въпроса
Олееее, оле, кажи ми кое е правилното във Г) на същия въпрос. :?

faststep, не че се заяждам, ама вече поне 5-ма души ти казаха, че е верен. Аз също спорих с теб преди дни. Така че приеми го и толкова. Ебаси разбирачите сте. :?

john95
06-24-2009, 17:35
Такам, днес преговорих целия учебник. Реших един пробен, няколко задачи по алгебра, доста логически и...Стоп, трябват ми все пак някакви сили за утре. Направих малко йога, сега ще медитирам, слушах Елвис и си мислех за Вълчев(поздрав за него Elvis Presley - Don't be cruel http://www.youtube.com/watch?v=YUWMSVDPdGQ&NR=1 )Ок, спокойна съм. Все някъде ще влезна, не съм чак толкова тъпа. Утре след изпита взимам сборника и го горя в някой варел до плажа и ще крещя, ще крещя:''Уахахахаа, Елвис, победихме! Уахахаха, свърши сеееее! Няма повече тестовееее! Обичам те, Елвис!!!" :-)
Тъъ...аз съм спокойна. Успех на всички останали ''спокойни''. 8-)

На неспокойните също успех...

А пък аз колкото и да бях спокоен деня преди изпита по БЕЛ почти не спах :( Легнах в 22:00 - заспах към 00:00 и към 4:00 пак се събудих и после от 4:30 до 7:00 спах... = 6,5 часа = 66 точки = Машина :D :razz: :razz:

Днес съм още по - спокоен - преди изпита по БЕЛ имаше молебен имам и 66 точки (ооо да :D ) и днес няма да пропусна :D

Millen4ety
06-24-2009, 17:37
Успех и от мен утре!!! Взимайте си акъла 8-) , оптимизма и нагласата. Аз може първото да го забравя от всичко друго..

Аз не се притеснявам. На мен главно подготовката ми беше с изпита по математика в НПМГ, няколко задачи, формулите за обеми и лица - минимални усилия :)
Нещо получих фобията, че 4-те будилника, които съм навила за утре, няма да ме събудат (кукуригууу 8-) )

Да се наспите :P
Поздрави и пожелания за лека нощ на всички! :-)

GbSy
06-24-2009, 17:39
Ванка, на теб молебен по математика не ти трябва. ;)
Аз те бия - спала съм пет часа.
Имах алергичен пристъп, неговата тетрадка... и заспах в 1.30. :( :lol:

gungan95
06-24-2009, 17:39
Кой, каквото правил-правил. Сега най-много ударете по една молитва (или пък жертвоприношение ако се по-крайни в религията си) :D :D
Успех на всички (без момчетата, желаещи за испанската) :D :D

faststep
06-24-2009, 17:41
[quote=GbSy][b]С

sm_95
06-24-2009, 17:41
Стига сте се оплаквали де, 42ри въпрос като е сгрешен, мрънкам ли на някого? :?

42 въпрос си е верен. Лирическият говорител НЕ намира опора само в настоящето

Език свещен на моите ДЕДИ
език на мъки стонове ВЕКОВНИ

верен си е въпроса
Олееее, оле, кажи ми кое е правилното във Г) на същия въпрос. :?

езика - непреходна ценоност

Се туй рогателство ужасно модно

john95
06-24-2009, 17:42
Еййй хора я някой да драсне лицата на тези фигури... и обемите де..

Смисъл на многоъгълници, на кълба,сфери,призми,конуси и прочие...
Че въобще не ги знам.. :D

john95
06-24-2009, 17:43
[quote=faststep][quote=GbSy][b]С

xoxi
06-24-2009, 17:44
А погледнах скалата за оценяване..
Значи ми трябват 17т. по математика :lol:
И понеже не прочетох шестте страници..
Наистина ли ще има и белова ? :shock: :shock: :shock:
.. аз мисля, че ще е само бланката с отговорите и черновата...

john95
06-24-2009, 17:45
Ванка, на теб молебен по математика не ти трябва. ;)
Аз те бия - спала съм пет часа.
Имах алергичен пристъп, неговата тетрадка... и заспах в 1.30. :( :lol:

Ааа трябва ми трябва ми... Мен паниката ме хваща толкова здраво....

melinor
06-24-2009, 17:45
Хора моля ви кажете ми - Важно Е – Мога ли да пиша утре на тестовата книжка и да си означавам там ъгли и тн .“??? Или ... ?
И също така на българският на онази задача с местоименията с едва забележими точки съм отбелязъл местоименията - Дали ще го зачетат за знак ? :(

И те нали няма да гледат черновата защото аз пиша много разхвърляно :D и да не вземат да кажат "знак"!!!! 8-) :(

Аз не намерих 2 еднакви химикалки - тия от БЕЛа мистериозно са изчезнали и сега ще се надявам да не ми спре химикалката :D


http://rio-sofia-grad.com/ Виж в "За директорите" и прегледай малко по-надолу...Даже има и правописна грешка ;)

sm_95
06-24-2009, 17:47
Еййй хора я някой да драсне лицата на тези фигури... и обемите де..

Смисъл на многоъгълници, на кълба,сфери,призми,конуси и прочие...
Че въобще не ги знам.. :D

обем

http://www.math10.com/bg/geometry/volume.html

Окръжност - P = π.d = 2.π.r
S = π.r2

GbSy
06-24-2009, 17:47
[quote=faststep][quote=GbSy][b]С

Millen4ety
06-24-2009, 17:48
правилна призма:
S = Ph
S1 = S + 2B
V = Bh

Правилна пирамида:
S = (Pk)/2
S1 = S + B
V = (Bh)/3

Цилиндър:
S = 2пrl
S1 = 2пr(r+l)
V = Bh

Конус:
S = пrl
S1 = пr(r+l)
V = (Bh)/3

Сфера:
S = 4пR^2
V = (4пR^3) /3

как го написах 8-)

melinor
06-24-2009, 17:51
[quote=GbSy][quote=faststep][quote=GbSy][b]С

joannalof
06-24-2009, 17:52
Заради притеснението си по БЕЛ си осрах работата :o
Така,че сега съм претръпнала и съм доста по-спокойна. Математиката ми е трудна, ще се мъча за едно 4 и 50 и до там :booooomb:
Пак ще си легна към 12-1, по рано не мога 8-)
Ще си прочета решенията на няколко задачи още и приключвам :)

shmurkam
06-24-2009, 17:53
Еййй хора я някой да драсне лицата на тези фигури... и обемите де..

Смисъл на многоъгълници, на кълба,сфери,призми,конуси и прочие...
Че въобще не ги знам.. :D
Правоъгълен паралелепипед:
P=2(a+b)
B=ab
S=Pc
S1=S+2B
V=abc
Правилна призма:
S=Ph
S1=S+2B
v=Bh
Прав кръгов цилиндър:
C=dp(пи)
B=пиr^2
S=dhпи
S1=S+2B
V=Bh
Окръжност:
C=dпи
S=r^2пи
Куб:
P=4a
B=a^2
S=4a^2
S=6a^2
V=a^3
Правилна n-ъгълна призма:
P=nb
S=Pk/2
S1=S+B
V=Bh/3
Прав кръгов конус:
C=dпи
B=пиr^2
S=rlпи
S1=S+B
V=Bh/3
Сфера:
d=2r
S=4пиr^2
S=пиd^2
Кълбо:
V=4пиR^2/3
V=пиd^3/6
Мисля,че това е всичко 8-) :P

Enitto
06-24-2009, 18:04
Хора, айде стига с това учене. Кажете нещо друго. :D
А, и последно: Вие утре ще си пишете в книжките, така ли? :D

Kum40Val40
06-24-2009, 18:04
ВАЖНО ВАЖНО ВАЖНО ВАЖНО ВАЖНО


За всички, които не знаят дали да пишат по тестовата книжка:
Сайта на РИО София град, натискате ЗА ДИРЕКТОРИТЕ. Съобщението е от 23.06.

Мелинор, сори. Не видях, че вече си го написала или написал :?
А иначе желая успех на всички утре. Аз съм в НФСГ. След изпита пак тука, нали?

Enitto
06-24-2009, 18:13
Ох, успокоих се. :)
Утре само някоя патица да ми каже, че не мога да пиша в книжката! :-x

joannalof
06-24-2009, 18:15
Ох, извинявам се,че пиша извън темата :D
Единственото нещо в момента,което ме успокоява е песента на Pussycat Dolls - Hush,Hussh*2
Но не мога да я намеря в вида, който пускат по Сити Тв. Ако някой я има в бързия вариант, да ми пише лично да се разбрем :D :grin:

Едит: нещо по темата 8)
Аз не съм от София и не ни дават такива книжки? Попринзип така ли е в другите градове. Дават ни 4-5 листа с телпод и толкоз :x :lol:

sm_95
06-24-2009, 18:20
айде хора аз си лягам... не че ще мога да заспя но..

НА ВСИЧКИ УСПЕХ УТРЕ НА ИЗПИТА И НЕ СЕ ПАНИРАЙТЕ :) :grin:

Enitto
06-24-2009, 18:36
Чао и от мен... :D. Един изпит, какво толкова.... ПОСЛЕДЕН изпит, това е по-важното :D.
Успех. :)

joannalof
06-24-2009, 18:41
Многоо бързате да си лягате `бе :D

Lunatique
06-24-2009, 18:47
Хайде, хора, последни усилия, само утре остана - и после край на ученето за учебната 2008\2009 година.

Успех на всички! Пък каквото сабя покаже... 8-)

melinor
06-24-2009, 18:52
Ох, извинявам се,че пиша извън темата :D
Единственото нещо в момента,което ме успокоява е песента на Pussycat Dolls - Hush,Hussh*2
Но не мога да я намеря в вида, който пускат по Сити Тв. Ако някой я има в бързия вариант, да ми пише лично да се разбрем :D :grin:

Едит: нещо по темата 8)
Аз не съм от София и не ни дават такива книжки? Попринзип така ли е в другите градове. Дават ни 4-5 листа с телпод и толкоз :x :lol:


Еми то това са книжките :D

AnIcHkAtA
06-24-2009, 18:53
Лека, патки мои :-) .
Ние сме пичове и ще се справим.Няма друг вариант.Оценка под 4.5 тук няма да има.Повярвайте си, повярвайте ми.
Хайде успех :)

The_Demon_Girl
06-24-2009, 18:56
Хайде, хора, последни усилия, само утре остана - и после край на ученето за учебната 2008\2009 година.

Успех на всички! Пък каквото сабя покаже... 8-)

и честта, майко, юнашка!

Айде и от мен Успех на всички!!! :)

mar7inaaa
06-24-2009, 18:59
и от мен успех на всички.. :-) :-)

FuCkInBuBbLeGuM
06-24-2009, 19:05
успехх и от мен :)

ThePowerOfLove
06-24-2009, 19:05
Успех :) Не се притеснявайте

john95
06-24-2009, 19:16
ВАЖНО ВАЖНО ВАЖНО ВАЖНО ВАЖНО


За всички, които не знаят дали да пишат по тестовата книжка:
Сайта на РИО София град, натискате ЗА ДИРЕКТОРИТЕ. Съобщението е от 23.06.

Мелинор, сори. Не видях, че вече си го написала или написал :?
А иначе желая успех на всички утре. Аз съм в НФСГ. След изпита пак тука, нали?

И аз съм в НФСГ ??? В коя стая си ? :D

john95
06-24-2009, 19:16
Благодаря много за формулите и за Инфото от Мелинор :)

Успех на всички - можем да се справим..

YouCantStopMe
06-24-2009, 19:18
Ами то какво остана..
и от мен успех,разбира се.
Айдеее стегнете се...
Не се панирайте,кой знае..може пък теста да е лесен.
Ако не ние,кой ще изкара хубавите оценки,а,а,а,а? :D
Е,добре де..
малко се увлякох.
Тъ..
успех!
и пак..
това са само три часа.

бтв.. АЗ ЩЕ СИ ЗАПИША ОТГОВОРИТЕ,ПЪК! :D


:smt035 :-)

adizitk1
06-24-2009, 19:21
Тази скала за оценяване по математика наистина ли е вярна,ама 1000000000% ли сте сигурни????????Плс някой да каже! :-o

DaRk_AnG3L
06-24-2009, 20:47
такааа успех и от мен нищо, че аз ще се панирам... :-) :-) :-) ааа да питам да има някой който кандидатсва за езиковата в Ловеч :?

TheGirlNextDoor
06-24-2009, 20:48
успех на всички утре : ))

joannalof
06-24-2009, 20:57
И аз да мина по реда :-D
Желая на всички успех, защото всеки от нас наистина е учил и заслужава добър резултат. :-P
... пътят е страшен, но славен :D

melinor
06-25-2009, 04:07
КЪСМЕТ НИ ТРЯБВА http://4.bp.blogspot.com/_F-GyA7O1S9g/RhiORlgP6UI/AAAAAAAAADY/YvSkMhL3vzM/s400/good-luck-clover-21.jpg

Стискайте палци за лесен вариант :?

vesito13
06-25-2009, 06:36
Дано се справите добре ;) Ще стискам палци :) А и не изписвайтте 100-тина страници преди да си дойда , искам и аз да видя :-D

XTREMEFREERIDE
06-25-2009, 09:17
Айде, чакаме вии.. :D

YouCantStopMe
06-25-2009, 09:23
реееев,братче,реееев :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-#

на вълчев :smt097 :smt096
:smt022

bebe7o
06-25-2009, 09:24
реееев,братче,реееев :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-#

на вълчев :smt097 :smt096
:smt022

щооооо много гаденли беше?? :(

1488
06-25-2009, 09:34
Гаден беше, обаче аз преписах :grin:

FancyGirl
06-25-2009, 09:36
Айде честито и този изпит мина... обаче теста бешее трууудеееннннн :(

bebe7o
06-25-2009, 09:36
Гаден беше, обаче аз преписах :grin:


Кфи бяха задачите.. много логически , геометрия , комбинаторика..?? :(

vesito13
06-25-2009, 09:39
По-труден ли беше от миналогодишния тест :?:

FancyGirl
06-25-2009, 09:40
По-труден ли беше от миналогодишния тест :?:

дори няма място за сравнение... поне за мен и всички които питах всички бяха супер отчаяни :(

bebe7o
06-25-2009, 09:42
По-труден ли беше от миналогодишния тест :?:

дори няма място за сравнение... поне за мен и всички които питах всички бяха супер отчаяни :(

Малеее... смятай.. кат имаш предвид че миналия не беше мн лесен.. а като тип задачи ?

tArIkAt
06-25-2009, 09:42
По-труден ли беше от миналогодишния тест :?:
Не :grin:

mArMaLaDkA
06-25-2009, 09:42
Ебати шибаните задачи! Реших 5-10, не знам с точност и останалото беше тото. Оная задача с трапеца и кръга в него щях да я реша, ако знаех как се намира лице на кръг. Ама нали съм идиот и не си преговорих точно това.. Иначе наистина, другите геометрични направо ми съкратиха живота. С това тото.. не вярвам да изкарам и тройка. Пък ако изкарам - ще черпя. Както гледам, май май ще се явявам юли месец пак на изпит.. :?

vesito13
06-25-2009, 09:43
Тъпият министър нещо заяжда ли се с нас :o Колко изпита имаше тая година и всички бяха пълната отврат :booooomb:

FancyGirl
06-25-2009, 09:45
Имаше доста логически и доста геометрични... и не бяха от най-лесните а някфи дето трябва да прочетеш условието 10 пъти само да схванеш за какво става въпрос... писах но незнам ще видим какво е станало на 2. Но беше в пъти по труден от миналата година... мисля, че този път хептен се престараха.

TheGirlNextDoor
06-25-2009, 09:46
тия рев и глупости се повтарят,братче,всяка година..яяя са успокоите малко

bebe7o
06-25-2009, 09:47
Имаше доста логически и доста геометрични... и не бяха от най-лесните а някфи дето трябва да прочетеш условието 10 пъти само да схванеш за какво става въпрос... писах но незнам ще видим какво е станало на 2. Но беше в пъти по труден от миналата година... мисля, че този път хептен се престараха.


Въй ужас.. мин година имаше само 1-2 гадни по геометрия .. дето едната аз хем съм 8 кл и съм мн добра по геом и пак не мога да я реша... :? .. ако са били такива горките вие.. :( .. дано се пак да хванете 4-5 :)

Margoto0
06-25-2009, 09:48
за 10 задачи съм сигурна.Другото беше само бакалски сметки и онче-бонче.Смотана работа :(

YouCantStopMe
06-25-2009, 09:51
Явно с всяка изминала година изпитът става все по-труден и по-труден.Сегаа ще изкарам слаба оценка-ясно ми е,но не мисля,че това е мерило за знания.Някой може ли да ми каже в кой учебен час сме решавали такива логически задачи,такива СЛОЖНИ чертежи и тоооолкова замотани задачи.Ние всички сме си повече от добре и си знаем всичко,което е на училищно ниво,но този тест НЕ Е НА УЧИЛИЩНО НИВО.Какъв трябва да си,за да решиш всички задачи,а?Тоя Вълчев хубаво ще си изпати някога.Да видим дали всички училища ще си направят приема и колко няма да могат да съберат деца за паралелка.
На тези,които са преписали-еми..браво..шанс,късмет.
При мен е отчаяна работа.Мнооого зле.
И все пак..
Ако изкарате слаби оценки не се тормозете.Умни сме си,обаче задачите са прекалено гадни.
Айде кажете ми,аджеба.. как можеш да решиш две страници с текстови и логически задачи като времето те притеснява,слънцето те пече и трябва да се занимаваш с още 402943049309 задачи.Пък и на някой от децата не могат да решават логически задачи.Това не може да се научи.
Абеее нямам думи.
Простоо..
Гадно ми е,да.

Kallyn4eto
06-25-2009, 09:52
Ооо теста беше отвратителен. Ужас :cry: пуу дееба!
извинете ме...

YouCantStopMe
06-25-2009, 09:52
и бтв..
Не знам за вас,но аз не мога да сравнявам този с миналогодишния.
Там изкарах близо пет,а на този май ще е доста по-малко.

YouCantStopMe
06-25-2009, 09:54
Явно с всяка изминала година изпитът става все по-труден и по-труден.Сегаа ще изкарам слаба оценка-ясно ми е,но не мисля,че това е мерило за знания.Някой може ли да ми каже в кой учебен час сме решавали такива логически задачи,такива СЛОЖНИ чертежи и тоооолкова замотани задачи.Ние всички сме си повече от добре и си знаем всичко,което е на училищно ниво,но този тест НЕ Е НА УЧИЛИЩНО НИВО.Какъв трябва да си,за да решиш всички задачи,а?Тоя Вълчев хубаво ще си изпати някога.Да видим дали всички училища ще си направят приема и колко няма да могат да съберат деца за паралелка.
На тези,които са преписали-еми..браво..шанс,късмет.
При мен е отчаяна работа.Мнооого зле.
И все пак..
Ако изкарате слаби оценки не се тормозете.Умни сме си,обаче задачите са прекалено гадни.
Айде кажете ми,аджеба.. как можеш да решиш две страници с текстови и логически задачи като времето те притеснява,слънцето те пече и трябва да се занимаваш с още 402943049309 задачи.Пък и някои от децата не могат да решават логически задачи.Това не може да се научи.
Абеее нямам думи.
Простоо..
Гадно ми е,да.

bebe7o
06-25-2009, 09:57
Явно с всяка изминала година изпитът става все по-труден и по-труден.Сегаа ще изкарам слаба оценка-ясно ми е,но не мисля,че това е мерило за знания.Някой може ли да ми каже в кой учебен час сме решавали такива логически задачи,такива СЛОЖНИ чертежи и тоооолкова замотани задачи.Ние всички сме си повече от добре и си знаем всичко,което е на училищно ниво,но този тест НЕ Е НА УЧИЛИЩНО НИВО.Какъв трябва да си,за да решиш всички задачи,а?Тоя Вълчев хубаво ще си изпати някога.Да видим дали всички училища ще си направят приема и колко няма да могат да съберат деца за паралелка.
На тези,които са преписали-еми..браво..шанс,късмет.
При мен е отчаяна работа.Мнооого зле.
И все пак..
Ако изкарате слаби оценки не се тормозете.Умни сме си,обаче задачите са прекалено гадни.
Айде кажете ми,аджеба.. как можеш да решиш две страници с текстови и логически задачи като времето те притеснява,слънцето те пече и трябва да се занимаваш с още 402943049309 задачи.Пък и на някой от децата не могат да решават логически задачи.Това не може да се научи.
Абеее нямам думи.
Простоо..
Гадно ми е,да.


Явно са го направили като за математически гимназии.. :? ... много кофти.. :? ... ама ти не се притеснявай за приема... просто бала мн ще падне... при положение че почти всички казват че е много гаден и очакват слаби оценки. Давам ти пример за това... аз съм в математическа гимназия.. и понеже от миналата година паралелките са с 1 повече и децата са по 29 в клас... нямаше как да си запълнят бройката,,, и благодарение на това влязоха две момичета с многоооо нисък бал.. 19 и нещо и 22 нещо... при положение че нали математическата в Бургас се счита за кажи речи една от най-елитните... :? .. И така в един клас учат хора с бал 19 и хора с бал 32 и нещо... кво да говорим просто... Не се притеснявай... явно не си саммо ти... стискам палци на всички да нямате слаби оценки.. :) :-)

ElenorRugby
06-25-2009, 10:02
не много,ами УЖАСЯВАЩО гаден.. на първия ''преглед'' на теста реших 24 задачи с 30000 зора,даже някой лееко ги налучках.. най-много още една да съм решила след това,другото яко тото.. всеки,който питам, се хваща за главата и започва да ми говори какви са ужасни.. едно момиче от класа ми,което на националното състезание по математика на втори кръг изкара около 50-60 точки, е решило точно колкото мен задачите и е карало на късмет..

ИСКАМ 4 ИСКАМ 4 ИСКАМ 4 *тръшка се*

dorsichh
06-25-2009, 10:06
ужасен беше теста :cry: на някой играх на тото...

faststep
06-25-2009, 10:06
Явно с всяка изминала година изпитът става все по-труден и по-труден.Сегаа ще изкарам слаба оценка-ясно ми е,но не мисля,че това е мерило за знания.Някой може ли да ми каже в кой учебен час сме решавали такива логически задачи,такива СЛОЖНИ чертежи и тоооолкова замотани задачи.Ние всички сме си повече от добре и си знаем всичко,което е на училищно ниво,но този тест НЕ Е НА УЧИЛИЩНО НИВО.Какъв трябва да си,за да решиш всички задачи,а?Тоя Вълчев хубаво ще си изпати някога.Да видим дали всички училища ще си направят приема и колко няма да могат да съберат деца за паралелка.
На тези,които са преписали-еми..браво..шанс,късмет.
При мен е отчаяна работа.Мнооого зле.
И все пак..
Ако изкарате слаби оценки не се тормозете.Умни сме си,обаче задачите са прекалено гадни.
Айде кажете ми,аджеба.. как можеш да решиш две страници с текстови и логически задачи като времето те притеснява,слънцето те пече и трябва да се занимаваш с още 402943049309 задачи.Пък и на някой от децата не могат да решават логически задачи.Това не може да се научи.
Абеее нямам думи.
Простоо..
Гадно ми е,да.
В сравнение с тази отврат, тестовете от предишните години изглеждат като залъгалки... :-x То бива бива глупости, ама да тръснеш половината геометрични със хиляда построения, при положение, че не сме от МГ и тези глупости не се учат в обикновените училища, трябва да си много тъп=адаша Вълчев. #-o

Mastta
06-25-2009, 10:06
оо, да теста беше отвратителен :-x , но въпреки всичко аз мисля, че реших колкото ми трябва на мен (скромен съм), но по пътя пристиган една новина, която ме шокира направо. :shock: :shock: А тя беше, че е било задължително да пишем отговорите на въпросите със "свободен отговор" на беловата, а на нас квесторите ни казаха, че не знаят за какво е тази белова и по-хубаво да пишем само на черновата.. Като излезнах всички, които питах твчрдаяха, че ако нямам решението на СО-то на беловата ми анулират отговора, и само от това гъбя сиг 20т най-малко.. в първия момент, когато разбрах помислих, че ще припадна .. :shock: :shock: :shock:

faststep
06-25-2009, 10:06
Добре, че всичко свърши! ;-)

ПП. Мамка му, адски прецакани сме заради тея тъпи белови, защо на нас за първи път ги дават? :-x

bebe7o
06-25-2009, 10:09
оо, да теста беше отвратителен :-x , но въпреки всичко аз мисля, че реших колкото ми трябва на мен (скромен съм), но по пътя пристиган една новина, която ме шокира направо. :shock: :shock: А тя беше, че е било задължително да пишем отговорите на въпросите със "свободен отговор" на беловата, а на нас квесторите ни казаха, че не знаят за какво е тази белова и по-хубаво да пишем само на черновата.. Като излезнах всички, които питах твчрдаяха, че ако нямам решението на СО-то на беловата ми анулират отговора, и само от това гъбя сиг 20т най-малко.. в първия момент, когато разбрах помислих, че ще припадна .. :shock: :shock: :shock:


WTF??? :shock: :shock:

FancyGirl
06-25-2009, 10:09
оо, да теста беше отвратителен :-x , но въпреки всичко аз мисля, че реших колкото ми трябва на мен (скромен съм), но по пътя пристиган една новина, която ме шокира направо. :shock: :shock: А тя беше, че е било задължително да пишем отговорите на въпросите със "свободен отговор" на беловата, а на нас квесторите ни казаха, че не знаят за какво е тази белова и по-хубаво да пишем само на черновата.. Като излезнах всички, които питах твчрдаяха, че ако нямам решението на СО-то на беловата ми анулират отговора, и само от това гъбя сиг 20т най-малко.. в първия момент, когато разбрах помислих, че ще припадна .. :shock: :shock: :shock:

О дано не си прав защото аз не съм писала абсолютно нищо на беловата само изписах черновата а на беловата по един Z дано не си правв данооо

ElenorRugby
06-25-2009, 10:11
да,измислена работа отсякъде. аз като видях такова нещо в плика на 2 пъти питах какво аджеба се пише на него. единия път ми казаха всички решения,другия път-само на тези със свободен отговор. балъци.

faststep
06-25-2009, 10:11
оо, да теста беше отвратителен :-x , но въпреки всичко аз мисля, че реших колкото ми трябва на мен (скромен съм), но по пътя пристиган една новина, която ме шокира направо. :shock: :shock: А тя беше, че е било задължително да пишем отговорите на въпросите със "свободен отговор" на беловата, а на нас квесторите ни казаха, че не знаят за какво е тази белова и по-хубаво да пишем само на черновата.. Като излезнах всички, които питах твчрдаяха, че ако нямам решението на СО-то на беловата ми анулират отговора, и само от това гъбя сиг 20т най-малко.. в първия момент, когато разбрах помислих, че ще припадна .. :shock: :shock: :shock:

О дано не си прав защото аз не съм писала абсолютно нищо на беловата само изписах черновата а на беловата по един Z дано не си правв данооо
...прав е... :?

llqlq
06-25-2009, 10:13
Ебати шибаните задачи! Реших 5-10, не знам с точност и останалото беше тото. Оная задача с трапеца и кръга в него щях да я реша, ако знаех как се намира лице на кръг. Ама нали съм идиот и не си преговорих точно това.. Иначе наистина, другите геометрични направо ми съкратиха живота. С това тото.. не вярвам да изкарам и тройка. Пък ако изкарам - ще черпя. Както гледам, май май ще се явявам юли месец пак на изпит.. :?
Значи преглеждах ви мненията из форума и това ми направи впечатление :( точно такива задачи,която описваш с трапеца,се учат в 9 клас..как могат да ви ги дават в 7ми още :?

FancyGirl
06-25-2009, 10:14
На нас ни казаха ако искате изобщо не пишете на тях вие си преценете...
какво да кажа освен че всички са дебили..

Sarafina
06-25-2009, 10:15
Настина решенията на СО-то се пишат на беловата. Обаче щом квесторите са ви казали, че не знаят за какво се тези листове, супер много са ви прецакали :(

YouCantStopMe
06-25-2009, 10:17
Майкооо...
не,не,не.
НЕ МОЖЕ ДА Е ТАКА!
БАХТИ ТЪПИТЕ КВЕСТОРИ,БАХТИ ТЪПИЯ ВЪЛЧЕВ,БАХТИ ТЪПИТЕ ЗАДАЧИ.
ИДЕ МИ ДА ПРЕБИЯ НЯКОЙЙЙЙЙЙЙЙ.

Mastta
06-25-2009, 10:18
^ ако не беше вярно, 90% от квесторите нямаше да го кажат напразно, само нашите забутани ни подведоха така яко .. Сигурен съм, че ще ми ги анулират.. без тях сиг. съм за 2 :shock: :shock: :shock: :shock: още съм в шок ..

bebe7o
06-25-2009, 10:19
Ебати шибаните задачи! Реших 5-10, не знам с точност и останалото беше тото. Оная задача с трапеца и кръга в него щях да я реша, ако знаех как се намира лице на кръг. Ама нали съм идиот и не си преговорих точно това.. Иначе наистина, другите геометрични направо ми съкратиха живота. С това тото.. не вярвам да изкарам и тройка. Пък ако изкарам - ще черпя. Както гледам, май май ще се явявам юли месец пак на изпит.. :?
Значи преглеждах ви мненията из форума и това ми направи впечатление :( точно такива задачи,която описваш с трапеца,се учат в 9 клас..как могат да ви ги дават в 7ми още :?


Те са по новата програма.. и трапец учат.. макар и не с всичките му там особености както в 8кл.. за 9 нз.. :? :? ебаси... напрао ги съжалявам всички дет са набор 95... шибана система....... :? :? :x

marti1295
06-25-2009, 10:20
А случайно това за беловата да го пишеше на първа страница.Аз не го видях значи не е трябвало.И на нас не ни казаха нищо, ако искаме да пишем там, ако ли не - не.

Kallyn4eto
06-25-2009, 10:21
Напълно съм съгласна с YouCantStopMe (извинявам се ако съм объркала ника)
Ужассс...на нас ни казаха че незнаели за какво са, ама ако искаме да си напишеме зад. със свободен отговор. :-o
Аз написах само някои...
Според мен задачите трябва да ги правят преподавателите, а не математически експерти!!! Те не могат да ни се свалят на нивото и ни дават супер трудни задачи :x

llqlq
06-25-2009, 10:22
Ебати шибаните задачи! Реших 5-10, не знам с точност и останалото беше тото. Оная задача с трапеца и кръга в него щях да я реша, ако знаех как се намира лице на кръг. Ама нали съм идиот и не си преговорих точно това.. Иначе наистина, другите геометрични направо ми съкратиха живота. С това тото.. не вярвам да изкарам и тройка. Пък ако изкарам - ще черпя. Както гледам, май май ще се явявам юли месец пак на изпит.. :?
Значи преглеждах ви мненията из форума и това ми направи впечатление :( точно такива задачи,която описваш с трапеца,се учат в 9 клас..как могат да ви ги дават в 7ми още :?


Те са по новата програма.. и трапец учат.. макар и не с всичките му там особености както в 8кл.. за 9 нз.. :? :? ебаси... напрао ги съжалявам всички дет са набор 95... шибана система....... :? :? :x
еее може :(
аз кандидатствах преди 2 години и ние бяхме първия випуск с тестове...за това леко минахме метър - гледаха да ни улеснят :]

Mastta
06-25-2009, 10:23
А случайно това за беловата да го пишеше на първа страница.Аз не го видях значи не е трябвало.И на нас не ни казаха нищо, ако искаме да пишем там, ако ли не - не.

да, но са го брояли за преписано, аз питах една наша комшийка, тя е начална учителка и мисля, че няма как да не знае :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Enitto
06-25-2009, 10:23
Апфф.... нямам думи.
1. Теста беше ужасен.
2. Тая директорка е КОЗА.
3. Защо, по дяволите, имахме белова? За първа година белова!!!! :-x :-x :-x :-x :-x

SlaveMachine
06-25-2009, 10:24
Само едно ще кажа преди не бях решавал толкова труден тест....

free3s
06-25-2009, 10:24
Теста беше ужасен! Играх на онче- бонче, на отворените си измислях, имаше едни с чертж дет тряя кажеш колко е ъгъл еми вадя транспортир и по чертежа меря и глеам коет е най- близко
Успях да реша няколко задачи, но .. :(
И като се има предвид, че преди изпита си виках да изкарам 5 и нещо- ся се моля да имам 4
А имаше едни задачи с етажи- напрао ме разбиха :cry:

mArMaLaDkA
06-25-2009, 10:26
Алоо, какво се шашкате? На нас първо ни казаха, че на въпросната белова пишем задачите и после ограждаме отговора в тестовата книжка. После дойде лично директора на училището, заедно с жена от инспектората и се оказа, че въпросната "белова" всъщност я ползваме за чернова. И я да ми обясни някой, защо тогава в бланката с отговори, са дадени празни редове, щом трябва да пишем СО в беловата? Плюс това, ако беше така, това щеше да го пише на първата страница на теста, с упътванията. Инструкциите, които чете квесторката, също не съдържаха подобно нещо.

А за онази задача с трапеца и кръга: не беше трудна. Елементарна е, ако си знаеш формулите, а аз точно тази за кръга не я знаех.

faststep
06-25-2009, 10:26
На нас ни казаха, че попълването на беловата е задължително и загубих 15 мин заради това! :-x

YouCantStopMe
06-25-2009, 10:26
Т'ва е положението деца мили.
Ще си ревемЕ яко и това е.
Квесторите са тъпи,да.
Вълчев е идиот,да.
Теста беше най-гадният от всички до сега,да.
И съм съгласна,че учителите трябва да правят теста,а не няк'ви математици дето цяяял живот това са учили и им се струва лесно.
Първо имаше проблем с българския(ест.. тъпи въпроси и един сбъркан),сега се очертава проблем и с математиката.
Ако ни анулират отговорите,които сме дали на задачите с отворен отговор..просто не знам какво ще стане.
Нека всички имат двойки,нека.
Айде да видим дали ще си направят приема.
пфууу.. ТЪПАЦИ!

Mastta
06-25-2009, 10:28
Ебати шибаните задачи! Реших 5-10, не знам с точност и останалото беше тото. Оная задача с трапеца и кръга в него щях да я реша, ако знаех как се намира лице на кръг. Ама нали съм идиот и не си преговорих точно това.. Иначе наистина, другите геометрични направо ми съкратиха живота. С това тото.. не вярвам да изкарам и тройка. Пък ако изкарам - ще черпя. Както гледам, май май ще се явявам юли месец пак на изпит.. :?
Значи преглеждах ви мненията из форума и това ми направи впечатление :( точно такива задачи,която описваш с трапеца,се учат в 9 клас..как могат да ви ги дават в 7ми още :?


Те са по новата програма.. и трапец учат.. макар и не с всичките му там особености както в 8кл.. за 9 нз.. :? :? ебаси... напрао ги съжалявам всички дет са набор 95... шибана система....... :? :? :x
еее може :(
аз кандидатствах преди 2 години,и ние бяхме първия випуск с тестове...за това леко минахме метър - гледаха да ни улеснят :]

мхм.. а от 2008 беше дори по лесен и от 2007, но нас ни прецакаха ужасно гадно.. не им стига, че сме по новата програма и учим неща от 8-9 клас, но и всичко са го включили в теста.. само първите 5 може би сме ги коментирали в училище, останалите без да ходиш на уроци няма как да ги напраяиш колкото и да си умен..

YouCantStopMe
06-25-2009, 10:29
Аз по-труден тест от тоя не съм решавала.
Да видяхте някъде от '08-ма и '07-ма такива задачи??Аа??
Тука беше върхът на тъпотията просто..
жестокото стана.

llqlq
06-25-2009, 10:32
^^ а той всъщност вече излезе ли в сайта на мон,че мене нещо не ми зарежда?

YouCantStopMe
06-25-2009, 10:33
^едва ли на някой му зарежда в момента,спокойно.
аз не искам да си гледам резултатите,не искам да виждам колко имам.
трагедия.
пълна.

mArMaLaDkA
06-25-2009, 10:33
Не искам да ви отчайвам, но не вярвам да паднат рязко баловете за училищата. Просто не ми се вярва някак. Иначе, спокойно, юли е пред нас също. 8-) Аз мога и с тройка да вляза в профилираната в моето училище, така като се замисля, но се съмнявам, че "онче-бонче"-то ще ми докара повече от 2.50. Ще видим.

Sarafina
06-25-2009, 10:34
Не искам да ви отчайвам, но не вярвам да паднат рязко баловете за училищата. Просто не ми се вярва някак. Иначе, спокойно, юли е пред нас също. 8-) Аз мога и с тройка да вляза в профилираната в моето училище, така като се замисля, но се съмнявам, че "онче-бонче"-то ще ми докара повече от 2.50. Ще видим.
И защо да не паднат баловете? Нали паралелките трябва да се запълнят или аз бъркам нещо? Да не говорим, че изобщо подалите документи за кандидатстване са по-малко от всички места.

Kallyn4eto
06-25-2009, 10:34
Т'ва е положението деца мили.
Ще си ревемЕ яко и това е.
Квесторите са тъпи,да.
Вълчев е идиот,да.
Теста беше най-гадният от всички до сега,да.
И съм съгласна,че учителите трябва да правят теста,а не няк'ви математици дето цяяял живот това са учили и им се струва лесно.
Първо имаше проблем с българския(ест.. тъпи въпроси и един сбъркан),сега се очертава проблем и с математиката.
Ако ни анулират отговорите,които сме дали на задачите с отворен отговор..просто не знам какво ще стане.
Нека всички имат двойки,нека.
Айде да видим дали ще си направят приема.
пфууу.. ТЪПАЦИ!

пак съм съгласна... тая година нещо голями преебавки...
първо със входящите номера, сега теста, сбъркана задача, белова по мат...Кфо им става бе хора?
Жалко...много се бях навила за Първа АЕГ... :x

Mastta
06-25-2009, 10:35
да, оная задача с кръга и трапеца наистина беше лесно, но все пак не я напраяих. :D щото така и не разбрах кво ще се получи примерно ако извадим от 160-50п .. (сори че ви задавам въпрос за втори клас, но с някои неща съм доста зле :D )

melinor
06-25-2009, 10:36
^^ а той всъщност вече излезе ли в сайта на мон,че мене нещо не ми зарежда?
Сигурно сега го пускат. И преди теста по БЕЛ беше така.. :-x :-x :-x Бати тъпия тест :-x :-x :-x

Enitto
06-25-2009, 10:36
Оф, айде, свърши вече. Каквото, такова. Добре е, че за всички теста беше ГАДЕН. Каквото ще да става.

mArMaLaDkA
06-25-2009, 10:37
А какъв беше проблема с входящите номера? Аз такъв не съм забелязала? Да не сте тръгнали да пишете целия входящ номер, вместо само 6-те цифри?

faststep
06-25-2009, 10:39
А какъв беше проблема с входящите номера? Аз такъв не съм забелязала? Да не сте тръгнали да пишете целия входящ номер, вместо само 6-те цифри?
Трябваше да напишем целият. :-o

ПП. Като се върна, очаквам да има 40 страници повече...

bebe7o
06-25-2009, 10:39
Ебати шибаните задачи! Реших 5-10, не знам с точност и останалото беше тото. Оная задача с трапеца и кръга в него щях да я реша, ако знаех как се намира лице на кръг. Ама нали съм идиот и не си преговорих точно това.. Иначе наистина, другите геометрични направо ми съкратиха живота. С това тото.. не вярвам да изкарам и тройка. Пък ако изкарам - ще черпя. Както гледам, май май ще се явявам юли месец пак на изпит.. :?
Значи преглеждах ви мненията из форума и това ми направи впечатление :( точно такива задачи,която описваш с трапеца,се учат в 9 клас..как могат да ви ги дават в 7ми още :?


Те са по новата програма.. и трапец учат.. макар и не с всичките му там особености както в 8кл.. за 9 нз.. :? :? ебаси... напрао ги съжалявам всички дет са набор 95... шибана система....... :? :? :x
еее може :(
аз кандидатствах преди 2 години,и ние бяхме първия випуск с тестове...за това леко минахме метър - гледаха да ни улеснят :]

мхм.. а от 2008 беше дори по лесен и от 2007, но нас ни прецакаха ужасно гадно.. не им стига, че сме по новата програма и учим неща от 8-9 клас, но и всичко са го включили в теста.. само първите 5 може би сме ги коментирали в училище, останалите без да ходиш на уроци няма как да ги напраяиш колкото и да си умен..


Нз аз 2007 не го помня.. помня само че ми беше по лесен от нашия.. от нашия имах само 3 грешки... ся като ви чета мненията се чудя дали ще хвана 4.50 нищо че съм по-голяма... УЖАС.. :? .. а тфа за баловете и училищата няма как да не паднат просто.. иначе кфо.. няа да приемат ученици ли.. не мисе вярва.. нали тряа да им се дават пари... :? .. така че споко.. не се панирайте много.. :? :(

Kallyn4eto
06-25-2009, 10:39
^даа
казаха ни "22" пред квадратчетата
а на някои нищо не са им казали и който както може ги писал...

mArMaLaDkA
06-25-2009, 10:42
По БЕЛ се пишеше целият, по математика само последните 6 цифри. Поне при мен така беше.

Mastta
06-25-2009, 10:43
Ебати шибаните задачи! Реших 5-10, не знам с точност и останалото беше тото. Оная задача с трапеца и кръга в него щях да я реша, ако знаех как се намира лице на кръг. Ама нали съм идиот и не си преговорих точно това.. Иначе наистина, другите геометрични направо ми съкратиха живота. С това тото.. не вярвам да изкарам и тройка. Пък ако изкарам - ще черпя. Както гледам, май май ще се явявам юли месец пак на изпит.. :?
Значи преглеждах ви мненията из форума и това ми направи впечатление :( точно такива задачи,която описваш с трапеца,се учат в 9 клас..как могат да ви ги дават в 7ми още :?


Те са по новата програма.. и трапец учат.. макар и не с всичките му там особености както в 8кл.. за 9 нз.. :? :? ебаси... напрао ги съжалявам всички дет са набор 95... шибана система....... :? :? :x
еее може :(
аз кандидатствах преди 2 години,и ние бяхме първия випуск с тестове...за това леко минахме метър - гледаха да ни улеснят :]

мхм.. а от 2008 беше дори по лесен и от 2007, но нас ни прецакаха ужасно гадно.. не им стига, че сме по новата програма и учим неща от 8-9 клас, но и всичко са го включили в теста.. само първите 5 може би сме ги коментирали в училище, останалите без да ходиш на уроци няма как да ги напраяиш колкото и да си умен..


Нз аз 2007 не го помня.. помня само че ми беше по лесен от нашия.. от нашия имах само 3 грешки... ся като ви чета мненията се чудя дали ще хвана 4.50 нищо че съм по-голяма... УЖАС.. :? .. а тфа за баловете и училищата няма как да не паднат просто.. иначе кфо.. няа да приемат ученици ли.. не мисе вярва.. нали тряа да им се дават пари... :? .. така че споко.. не се панирайте много.. :? :(

да, но имаше доста задачи с СО и като не ни ги броят отценката от 4,50 може дори да падне на 2 .. А с 2 няма как да те приемат .. офф само да фана 3,00-3,50 ще скоча до небесата :( :(

Winterfresh
06-25-2009, 10:43
Я обяснете какво трябваше да се пише на бялата бланка? Аз бях в руската , Пловдив и дойде директорката и ни каза, че там правим чертежите.... :/

eli7yyy
06-25-2009, 10:44
Излязъл е теста с отговорите.
http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/7klas/09-test_math_7kl.pdf
или
http://dox.bg/files/dw?a=70a19f976e (за тези, които не могат да го свалят)

П.П: тестът е много гаден, не разбирам защо се дават неща, които не се учат в редовните часове в училище :-o :shock: :?

joannalof
06-25-2009, 10:45
БАСИ ТЕСТА :shock: :shock: :shock:
НЕ ЗНАМ ПРИ ВАС ТАКА ЛИ Е, НО НА МЕН МИ СЕ СТОРИ,ЧЕ БЯХ НА ОЛИМПИАДА,А НЕ ЧЕ ПОКРИВАХ ЕДНО СРЕДНО НИВО В БЪЛГАРИЯ! УНИКАЛНО, НЯМАМ ДУМИ :-x

bebe7o
06-25-2009, 10:46
Ебати шибаните задачи! Реших 5-10, не знам с точност и останалото беше тото. Оная задача с трапеца и кръга в него щях да я реша, ако знаех как се намира лице на кръг. Ама нали съм идиот и не си преговорих точно това.. Иначе наистина, другите геометрични направо ми съкратиха живота. С това тото.. не вярвам да изкарам и тройка. Пък ако изкарам - ще черпя. Както гледам, май май ще се явявам юли месец пак на изпит.. :?
Значи преглеждах ви мненията из форума и това ми направи впечатление :( точно такива задачи,която описваш с трапеца,се учат в 9 клас..как могат да ви ги дават в 7ми още :?


Те са по новата програма.. и трапец учат.. макар и не с всичките му там особености както в 8кл.. за 9 нз.. :? :? ебаси... напрао ги съжалявам всички дет са набор 95... шибана система....... :? :? :x
еее може :(
аз кандидатствах преди 2 години,и ние бяхме първия випуск с тестове...за това леко минахме метър - гледаха да ни улеснят :]

мхм.. а от 2008 беше дори по лесен и от 2007, но нас ни прецакаха ужасно гадно.. не им стига, че сме по новата програма и учим неща от 8-9 клас, но и всичко са го включили в теста.. само първите 5 може би сме ги коментирали в училище, останалите без да ходиш на уроци няма как да ги напраяиш колкото и да си умен..


Нз аз 2007 не го помня.. помня само че ми беше по лесен от нашия.. от нашия имах само 3 грешки... ся като ви чета мненията се чудя дали ще хвана 4.50 нищо че съм по-голяма... УЖАС.. :? .. а тфа за баловете и училищата няма как да не паднат просто.. иначе кфо.. няа да приемат ученици ли.. не мисе вярва.. нали тряа да им се дават пари... :? .. така че споко.. не се панирайте много.. :? :(

да, но имаше доста задачи с СО и като не ни ги броят отценката от 4,50 може дори да падне на 2 .. А с 2 няма как да те приемат .. офф само да фана 3,00-3,50 ще скоча до небесата :( :(


Ами да ама до колкото разбрах в указанията не се споменава дали трябва да се пише на белова или не.. поне това е което аз разбрах от мненията.. пък и на един са му казали едно.. на друг друго.. третия пък казал еди си какво.. не се панирайте.. щом в инструкциите НЕ пише че трябва значи наистина не трябва и някой си го е изсмукал от пръстите .. :?

llqlq
06-25-2009, 10:48
да, оная задача с кръга и трапеца наистина беше лесно, но все пак не я напраяих. :D щото така и не разбрах кво ще се получи примерно ако извадим от 160-50п .. (сори че ви задавам въпрос за втори клас, но с някои неща съм доста зле :D )
абе душа :D ако тва "п" тряа да значи "пи" - умножаваш 50 х 3,14 ;d

П.П. са я видях задачата и я реших на ум даже ;D стягайте се бе

faststep
06-25-2009, 10:48
Ами да ама до колкото разбрах в указанията не се споменава дали трябва да се пише на белова или не.. поне това е което аз разбрах от мненията.. пък и на един са му казали едно.. на друг друго.. третия пък казал еди си какво.. не се панирайте.. щом в инструкциите НЕ пише че трябва значи наистина не трябва и някой си го е изсмукал от пръстите .. :?
В указанията пише да не се драска по книжките, но ние не го спазвахме, така че може да е същата работа. :(

YouCantStopMe
06-25-2009, 10:50
БАСИ ТЕСТА :shock: :shock: :shock:
НЕ ЗНАМ ПРИ ВАС ТАКА ЛИ Е, НО НА МЕН МИ СЕ СТОРИ,ЧЕ БЯХ НА ОЛИМПИАДА,А НЕ ЧЕ ПОКРИВАХ ЕДНО СРЕДНО НИВО В БЪЛГАРИЯ! УНИКАЛНО, НЯМАМ ДУМИ :-x
Съгласна.

бтв.. отговорите излезнаха.
страх или не.. аз си проверих половината(само толкова бях написала на една салфетка,'щото квесторите не ми бяха дали)
ии..доста грешки,ест.

искам 4,искам 4,искам 4.

bebe7o
06-25-2009, 10:51
Ами да ама до колкото разбрах в указанията не се споменава дали трябва да се пише на белова или не.. поне това е което аз разбрах от мненията.. пък и на един са му казали едно.. на друг друго.. третия пък казал еди си какво.. не се панирайте.. щом в инструкциите НЕ пише че трябва значи наистина не трябва и някой си го е изсмукал от пръстите .. :?
В указанията пише да не се драска по книжките, но ние не го спазвахме, така че може да е същата работа. :(


Бе да ти кажа пак се съмнявам.. всяка година има по някой дето пише в книжката и не съм чула досега на някой да са му анулирали работата... Впрочем ей сега ще си сваля теста и глейте къф майтап пада.. :? :?

melinor
06-25-2009, 10:51
Имам 3.571... :-x :-x ](*,) ](*,) ](*,) :-k :-k :-k


МРАЗЯ СЕЕЕЕЕЕЕе

TheNewReligion
06-25-2009, 10:58
Времето почти не ми стигна за всички задачи и в последния момент написах отговорите на няколко отворени задачи и сега проверих...верни са, а дори не съм се замисляла- толкова бях притеснена. :)

dorsichh
06-25-2009, 11:00
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/7klas/09-test_math_7kl.pdf :(

free3s
06-25-2009, 11:01
Ако правилно съм си ги сметнала имам 46 точки, които са 4.071

ElenorRugby
06-25-2009, 11:02
ако вярно си помня отговорите имам 34 или 37 точки. което е ЗЛЕ. няма първа,няма езикова,оставам си в тъпото даскало :( :( :(

AnIcHkAtA
06-25-2009, 11:02
Аз си сметнах оценката-4.321.Не мога да кажа дали съм доволна...Очаквах повече, но при тоя тест беше невъзможно.Ако имам 5.571 по БЕЛ, както очаквам, балът ми ще бъде 31.714.Може и да ме огрее на второ класиране..Надявам се всички да са се справили по-зле, за да имам реален шанс.
Тестът беше отвратителен, безспорно.По-труден от абсолютно всички досега.Не знам кой и защо ги прави такива, но определено е безмозъчен, озлобен кретен.Не мога да повярвам как може да има такива хора.Не мога да изкажа колко съм разочарована-вместо да ни стимулират, те ни убиват надеждите.Където-там, аз ще се оправя, но се надявам съвестта на Гроздев никога да не му прости!

joannalof
06-25-2009, 11:03
КАК ПО ДЯВОЛИТЕ МОЖЕ ТРИЪГЪЛНИК ДА ИМА ОБКИЛКА 22СМ :shock: НАЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ДЕЛИ НА 3 ТОВА ЧИСЛО!
ГОВОРЯ ЗА 46 ЗАД :-x

Kallyn4eto
06-25-2009, 11:04
ако го смятам по формулата (точки + 68 ) / 28...имам 5,71 :cry:
Балът ми излиза...32. Мама му дееба...

Winterfresh
06-25-2009, 11:05
ако го смятам по формулата (точки + 68) / 28...имам 5,71 :cry:
Балът ми излиза...32. Мама му дееба...

Имаш 5.71 на теста по мат??? :O

SlaveMachine
06-25-2009, 11:05
Хванах 4 не се радвам исках 4 и 50 , но беше наистина мн гадет 100000000000000% скалата ще се намали ..... ще има мн ниски оценки

Kallyn4eto
06-25-2009, 11:07
ако го смятам по формулата (точки + 68) / 28...имам 5,71 :cry:
Балът ми излиза...32. Мама му дееба...

Имаш 5.71 на теста по мат??? :O

Не, не, не, не, не...4,71. Подсъзнанието ми ме бърка нещо. Ужас...

great_mari
06-25-2009, 11:07
КАК ПО ДЯВОЛИТЕ МОЖЕ ТРИЪГЪЛНИК ДА ИМА ОБКИЛКА 22СМ :shock: НАЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ДЕЛИ НА 3 ТОВА ЧИСЛО!
ГОВОРЯ ЗА 46 ЗАД :-x
ми например не е равностранен триъгълника :-D и все пак аз съм 8 кл,видях задачите,не мисля,че са тоооолкова трудни колкото ги описвате :?

OODreamy
06-25-2009, 11:08
Ииииииииииимам 5 :grin: Т.е. 4,917, но си е 5. Много съм щастлива :-) Просто супер много :smt001 :smt001 :smt001 Оу....и особено не му пука какво казват другите (че съм можела и повече)....'щот съм абслютно доволна от себе си. :grin: :grin: :grin:
btw: макар че имам "само" 11 грешки имам - 30 точки :o
Но...както и да е! 8-) :P :) :grin: :D :-)

едит: съжалявам за всичките грешки и т.н. ама ми е супер яко :grin:

faststep
06-25-2009, 11:10
77 точки=5,179 :oops: Но все пак щях да имам 81 точки, ако имах повечко време! :smt022

ПП. Уей, ще ми купват лаптоп от спестените пари за частни! :grin:

OODreamy
06-25-2009, 11:11
М/у другото: квесторите бяха супер тъпи...просто....супер тъпи...
Идеше ми да им изкрещя: "Млъквайте най-сетне!". Тея не престанаха да говорят. Човек да не може да се съсредоточи! Сигурно 20-тина минути само съм стояла и ги зяпала, докато им хрумне да си затровят устата :o И то аз бях тъкмо на първия чин до бюрото и трябваше да слушам за завесите на някой си. :?

Mastta
06-25-2009, 11:13
oo не не не не .. :shock: :shock: :shock:
:shock: :shock:
имам 3,10 (без беловата)
а случайно, ако ми приемат свободините отговори ще имам 3,50
+ ако съм хванал нещичко на тото дето съм ги играл .., защото не помня на всички задачи кво ми се падна от онче-бонче :D

OODreamy
06-25-2009, 11:15
М/у другото 2: на нас ни казаха да използваме беловата като чернова 8-) 30 ученика общо сме писали на беловата и сме драскали и драскали. Никой не можа да уточни защо имаме белови и ала-бала и т.н. :shock: :lol:

LigLaTaa
06-25-2009, 11:21
Може ли тук да пуснете теста и точките, защото на мен не ми ги отваря :(

joannalof
06-25-2009, 11:22
Ако сега имаме 2ка на теста, някво право на поправка имаме ли :D

faststep
06-25-2009, 11:23
Ако сега имаме 2ка на теста, някво право на поправка имаме ли :D
Имаш...другата година. :D Споко бе, цяла година се пръснахте да ходите по частни, ще се справите \:D/

joannalof
06-25-2009, 11:26
Ако сега имаме 2ка на теста, някво право на поправка имаме ли :D
Имаш...другата година. :D
Моля ти се, както съм набрала. Ти си имаш 5 и 30 от воле, така че без подигравки. Радвам се,че все пак има някой който е успял. Мене не ме влече математиката и дотук. Моята сила е българския. Честито, влезнала си където искаш,ама 1 човек клас не прави, така,че :(

melinor
06-25-2009, 11:28
1. Числото 5,35 е равно на:
А) 535
10
Б) 53 1
2
В) 53 7
20
Г) 5 7
20
2. Данчо имал 3 лв. и похарчил 3
5
от тях. Колко лева са му останали?
А) 0,80 лв. Б) 1 лв. В) 1,20 лв. Г) 1,80 лв.
3. Стойността на израза 1 2 3 4
3 6 9 12
+ + + е равна на:
А) 4
3
Б) 10
36
В) 10
3
Г) 3
4. Точките A , B , и лежат на една права в този ред отляво надясно. Да се намери
дължината на отсечката
C D
BC в сантиметри, ако AC = 6,5 cm, BD = 8,5 cm и AD =13,5 cm.
Вариант 3 1
(Отговора запишете в листа за отговори.)
5. Обиколката на равнобедрен триъгълник е 40 cm, а дължината на една от страните му
е 10 cm. Колко процента от обиколката на триъгълника е дължината на основата?
А) 50% Б) 35% В) 30% Г) 25%
6. Точките A(−2;−1) , B(1;0) и C(−2;4) са върхове
0
на триъгълник в правоъгълна координатна система.
Лицето на триъгълника в квадратни мерни единици е:
А) 15 Б) 10,5
В) 7,5 Г) 3
7. За 5 часа петима работници изкопават 5 шахти. Колко шахти ще изкопаят десет
работници за 10 часа?
А) 20 Б) 10 В) 15 Г) 25
8. Кое от посочените неравенства НЕ е вярно?
А) ( ) Б) −5 4 − 5.52 > −3 . −9 > 0 В) −54 + 5.52 > 0 Г) −5. −7 < 0
O
y
A B C D
x
9. За всяка стойност на a изразът a5 − a3 (a2 + a) приема:
А) само положителни стойности Б) само отрицателни стойности
В) само неположителни стойности Г) само неотрицателни стойности
Вариант 3 2
10. Коя от отсечките AB , BC , AC ,
CD и BD е с най-голяма дължина?
А) BC Б) AC В) CD Г) BD
11. Пресметнете стойността на израза 9y −100y3 при y = 0,3 .
А) −91 Б) 2,7 В) 0 Г) 2,43
12. По данните от чертежа намерете мярката в градуси на α .
(Отговора запишете в листа за отговори.)
13. Годините на Димо и годините на баба му се записват с двуцифрени числа. Едното число е
точен квадрат, а второто е просто и се записва с цифрите на първото в обратен ред. На колко
години е бабата на Димо?
(Отговора запишете в листа за отговори.)
14. Основите на трапеца от фигурата са с дължини 15 cm и 5 cm, а
височината на трапеца е с дължина 8 cm и е равна на диаметъра на
кръга. Намерете лицето в квадратни сантиметри на защрихованата
част от фигурата.
(Отговора запишете в листа за отговори.)
15. Разложете израза 6(2y −5) −12(2y −5)( y + 5) на произведение от прости множители.
А) −6(2y −5)(2y + 9) Б) 6(2y −5)(11− 2y)
В) −12(2y −5)( y + 5) Г) −12(2y −5)( y + 2)
16. Кой от посочените многостени има 14 ръба и 8 стени?
А) шестоъгълна призма
Б) петоъгълна призма
В) осмоъгълна пирамида
Г) седмоъгълна пирамида
α
1130 720
600
500
500
C D
700
A B
17. Ако ромб със страна 10 cm има лице 50 cm2,
10 cm
?
тъпият ъгъл на ромба има мярка:
А) 1050 Б) 1200
В) 1350 Г) 1500
18. Уравнението 4 − x = 6 НЯМА корен в интервала:
А) (−5; 9] Б) [−2;10) В) [11;+∞) Г) [−2;7]
19. Цената на една стока била увеличена с 25%, а по-късно новата цена била намалена с 20%.
С колко процента последната цена на стоката се различава от първоначалната?
(Отговора запишете в листа за отговори.)
20. Две различни десетични дроби са означени с и . Ако десетичната запетая в се
премести 2 десетични знака наляво, полученото число ще бъде 4 пъти по-малко от числото .
Да се намери отношението
a b a
b
b
a
.
А) 0,4 Б) 0,04 В) 0,25 Г) 1
21. Правите а и b от чертежа са успоредни,
b
a
390
710
ако мярката на α е: α
А) 1100 Б) 300
В) Г) 320 640
22. Сборът на числата, които са реципрочни на корените на уравнението , е
равен на:
9x2 − (2x −1)2 = 0
А) 4 Б) 4
5
− В) 5 Г) 4
5
Вариант 3 3
23. В остроъгълния височините през
върховете
ΔABC
A и B се пресичат в точката и
. Да се намери острият ъгъл между
ъглополовящите на ъглите на триъгълника при
върховете
H
∠AHB =1320
A и B .
1320
H
C
А) Б) В) Г) A B 450 660 750 780
24. Намерете най-малкото цяло число, което е решение на неравенството 3 3 0,4 2
4
x + ≥ x + .
(Отговора запишете в листа за отговори.)
A
L
B
K
25. Ъглополовящите AL ( L∈BC ) и BK C
( K ∈ AC ) в ΔABC се пресичат в точката .
Да се намери мярката на , ако
O
∠ACB ∠BOL и
∠AOB се отнасят както 13: 23 . O
А) 300 Б) 360 В) 450 Г) 500
26. Ако на дадено трицифрено число изтрием цифрата на стотиците, се получава число,
което е 25 пъти по-малко от даденото. Изтритата цифра е:
А) 9 Б) 6 В) 4 Г) 5
27. Асен отишъл на гости при своя приятел Васил от 11-ия етаж на жилищния блок, в който
живеят и двамата. Когато решил да се прибира, той тръгнал нагоре по стълбите вместо
надолу към своя етаж. Стигнал до последния етаж на блока и забелязвайки, че се е объркал,
тръгнал обратно за дома си. По този начин Асен изминал 1,4 пъти по-голямо разстояние от
необходимото, за да се прибере направо у дома. Колко етажен е жилищният блок на Асен и
Васил, ако 5-ият, 6-ият и 7-ият етаж в него са отделени за административни помещения и на
тези етажи няма живущи?
А) 12 Б) 13 В) 14 Г) повече от 14
28. Даден е правоъгълен ΔABC (∠ACB = 900 ), в който AC > BC . Ако дължината на
височината към хипотенузата AB е 6 cm и M е средата на AB , да се намери дължината в
сантиметри на височината в ΔAMC от върха A .
(Отговора запишете в листа за отговори.)
29. Два литра сок с концентрация на плодовия екстракт се смесват с 4 литра сок, в който
плодовият екстракт се отнася към водата както 3: . Концентрацията на получения сок е:
60%
5
А) 30% Б) 35% В) 40% Г) 45%
30. Иванчо живее в 10-етажна сграда. Асансьорът в сградата се движи с една и съща
постоянна скорост от първия до десетия етаж и обратно. Иванчо слиза с него за 20 секунди
от етажа, на който живее, а се качва за 24 секунди, защото не успява да стигне бутона на своя
етаж и слизайки на по-долен етаж, изминава оставащото разстояние по стълбите до вкъщи с
2 пъти по-малка скорост от тази на асансьора. На кой етаж живее Иванчо?
А) осми Б) седми В) шести Г) пети
31. В компютърна игра вложителят в банката има право да променя наличната сума по влога
си, като я увеличава с 10% или я намалява с 10%. След колко промени най-малко
първоначална сума от 100 лв. може да стане 98 лв. и 1 ст.?
(Отговора запишете в листа за отговори.)
32. Средноаритметичното на годините на майката, бащата и трите деца в едно семейство е 21
години, а средноаритметичното на годините на трите деца е 11 години. На колко години е
бащата, ако той е с 4 години по-възрастен от майката?
А) 40 Б) 34 В) 36 Г) 38
33. Всяка от отсечките а = 5 dm, b = 7 dm и c = 9 dm е страна или височина на даден
успоредник. Възможно най-голямото лице на успоредника в квадратни дециметри е:
А) 21 Б) 35 В) 4 5 Г) 63
34. На един остров живеят рицари, които винаги казват истината, и лъжци, които винаги
лъжат. Част от жителите твърдят, че броят на рицарите на острова е четно число, а
останалите твърдят, че броят на лъжците на острова е нечетно число. Кое от посочените
числа НЕ може да е броят на жителите на този остров?
А) 30 Б) 35 В) 40 Г) 506
Вариант 3 4
35. Даден е четириъгълник ABCD със страни AB = 8 cm, BC =16 cm, CD = 4 cm и AD = 6 cm.
Намерете дължината на диагонала BD в сантиметри, ако тя е цяло число.
Вариант 3 5
D
A
C
(Отговора запишете в листа за отговори.)
B
36. В една оранжерия има пет лехи, които са номерирани с числата от 1 до 5. На всяка леха са
засадени точно по един от следните видове цветя: карамфили, гербери, лалета, рози и
хризантеми. Ако номерата на лехите с карамфили и с лалета са четни, лехата с карамфилите
е единственият съсед на лехата с герберите и лехата с розите не е до лехата с карамфилите,
какви са цветята на лехата с номер 3?
А) карамфили Б) гербери В) лалета Г) хризантеми
37. Да се реши неравенството ( )( ) ( )2 x − 4 x −3 ≥ 4 + 3− x .
А) x∈(−∞;−1) Б) x∈(−∞;−1] В) x∈(−1;∞) Г) x∈[−1;∞)
38. Диагоналите на правоъгълника се
пресичат в точката Ако точката
ABCD
O. M е средата
на отсечката BO, колко процента от лицето на
правоъгълника е лицето на ΔAMO?
А) 12,5 Б) 15 В) 20,5 Г) 25
39. За кои стойности на параметъра k корените на уравнението (k +1)x +1 = k2 са решения на
неравенството 1 (1 ) 0,
2
− x ≥ x + 5 ?
А) k ∈(−∞;1] Б) k ∈(−∞;−1)∪(−1;1] В) k ∈(−∞;−1)∪[−1;1) Г) k ≠ 0
40. Даден е успоредник ABCD с височина DH = 6 cm (H ∈ AB ).
Нека M е средата на страната BC и AN ⊥ DM ( N ∈DM ). Да се
намери лицето на успоредника в квадратни сантиметри, ако
BN = 4,4 cm.
A B
D C
O
M
A B
M
D C
N
H
А) 26,4 Б) 22,4 В) 18,8 Г) 16,4
41. В една област има 3 града: А, Б и В. Жителите на А винаги казват истината, жителите на Б
винаги лъжат, а жителите на В – ако веднъж са излъгали, следващия път задължително казват
истината, а ако са казали истината, следващия път задължително лъжат. В един от градовете
избухнал пожар и жител от областта провел следния разговор с дежурния на единствената
пожарна:
– В нашия град има пожар!
– Къде е пожарът?
– В град В.
За кой от градовете трябвало да се отправи пожарната?
А) А Б) Б В) В Г) не може да се определи
42. В парламентарните избори на една държава участвали всички пълнолетни граждани,
които гласували за регистрираните партии. Гласувалите за партията на математиците обичат
математиката, а 80% от гласувалите за останалите партии не обичат математиката. Най-
малко колко процента са гласували за партията на математиците, ако точно 52% от
пълнолетните жители на тази държава обичат математиката?
А) 35% Б) 52% В) 42% Г) 40%
Вариант 3 6
43. Даден е ΔABC , в който AB > AC
AB
ADC
и
. Точката от страната е такава,
че , а ъглополовящите на
∠ABC = 540
CD = BD
D
∠ и
∠BDC пресичат страните AC и BC съответно в
точките E и F . Ако правата EF пресича правата
AB в точка и , да се намери
градусната мярка на .
P 2

PD = EF
PED
А) 1000 Б) 1020 В) 1080 Г) 1200
44. Ася и Ваня купили по една кутия с един и същ брой пликчета с боя за яйца. С едно
пликче могат да се боядисат 5 или 6 яйца. За празника в училище Ася боядисала 154 яйца с
всичките си пликчета, а Ваня – 175 яйца, като също употребила своите пликчета. По колко
пликчета има в една кутия?
А) по-малко от 26 Б) 26 В) 30 Г) повече от 30
45. В ромб със страна cm диагоналите
и
ABCD AB = 8
AC BD се пресичат в точката . Да се намери
лицето в квадратни сантиметри на четириъгълника
, ако
O
ABKO K е средата на страната и
.
BC
∠COK :∠BOK =1:5
А) 16 Б) 12 В) 24 Г) 18
46. Даден е остроъгълен ΔABC с .
Да се намери периметърът на
∠ACB = 600
ΔABC в
сантиметри, ако периметърът на е 11 cm,
където
ΔNMC
AM (M ∈BC ) и BN ( N ∈ AC ) са
височините съответно към страните BC и AC в
ΔABC .
А) 22 Б) 28 В) 30 Г) 33 A B
600
C
M
N
A
C
F
E 540 P D B
K
D
O
C
A B
47. На дъската са записани естествените числа от 1 до 12 включително. Учениците в класа
играят на следната игра: един ученик излиза на дъската, изтрива две от числата и на тяхно
място записва сумата им, намалена с 1. След това излиза втори ученик и прави същото с
числата на дъската. После излиза трети ученик и т.н. Играта продължава, докато на дъската
остане едно число. Числото, което остава, е:
А) по-малко от 12 Б) 12 В) 67 Г) по-голямо от 67
48. Дължините на страните на един триъгълник са целите числа 13, x и , измерени в една и
съща мерна единица. Ако , то периметърът на триъгълника в същата мерна единица е:
y
xy =105
А) 35 Б) 39 В) 51 Г) 119
49. Даден е равнобедрен ΔABC ( AC = BC ) с
Точката е във вътрешността на
триъгълника така, че и .
Да се намери мярката на
∠ACB =1060. D
∠DAB = 300 ∠ABD = 230
∠BDC .
Вариант 3 7
А) 900 Б) 870 В) 850 Г) 830
50. Върху стените на кубче са записани точно по веднъж числата от 1 до 6. Ако една от
стените е избрана за основа и кубчето е поставено на нея, то сумата на числата върху
околните стени е 13. При друг избор на основа сумата на числата върху околните стени става
12. Кое е числото върху стената, която е противоположна на стената с числото 1?
А) 2 Б) 3 В) 4 или 5 Г) 6
300 A B
C
D
230
ИЗПИТ ПО МАТЕМАТИКА – 25 юни 2009 г.
Ключ с верните отговори
Въпрос № Верен отговор точки
1. Г 1
2. В 1
3. А 1
4. СО 1,5 1
5. Г 1
6. В 1
7. А 1
8. В 1
9. В 1
10. Г 1
11. В 1
12. СО 139° 1
13. СО 61 1
14. СО 80 −16π ИЛИ 16(5 −π ) ИЛИ 29,76 ИЛИ 208
7
1
15. А 1
16. Г 2
17. Г 2
18. В 2
19. СО 0% 2
20. Б 2
21. В 2
22. А 2
23. Б 2
24. СО −2 2
25. Г 2
26. Б 2
27. Б 2
28. СО 6 2
29. Г 2
30. В 2
31. СО 4 2
32. Г 2
33. В 2
34. Б 2
35. СО 13 2
36. Г 3
37. Б 3
38. А 3
39. Б 3
40. А 3
41. А 3
42. Г 3
43. Б 3
44. В 3

Doubt
06-25-2009, 11:30
Леле теста беше ужасееен. Аз сега си проверих отговорите в сайта на МОН и някъде към 4,35 имам. Направо ужас. Не очаквах да е толкова гаден. :booooomb: :? Добре че оценката по бел ми компенсира провала по математика. :?

AItOo0
06-25-2009, 11:31
Имам 42точки , но не знам как да си сметна оценката :( помогнете ми :shock:

Slashy
06-25-2009, 11:32
бахти насрания шибан тест мазен гаден -.-.-.-.-

Slashy
06-25-2009, 11:33
Имам 42точки , но не знам как да си сметна оценката :( помогнете ми :shock:

3.929

melinor
06-25-2009, 11:33
Имам 42точки , но не знам как да си сметна оценката :( помогнете ми :shock:

Има я скалата на първата страница

fr3aks7er
06-25-2009, 11:34
Не бях сънувал за такъв тест...Много смотан.Имам 40 точки :( :( :( :(

faststep
06-25-2009, 11:35
Ако сега имаме 2ка на теста, някво право на поправка имаме ли :D
Имаш...другата година. :D
Моля ти се, както съм набрала. Ти си имаш 5 и 30 от воле, така че без подигравки. Радвам се,че все пак има някой който е успял. Мене не ме влече математиката и дотук. Моята сила е българския. Честито, влезнала си където искаш,ама 1 човек клас не прави, така,че :(
Добре де, ако имаш 2, нали оставаш в 8ми клас или... :-o

joannalof
06-25-2009, 11:37
Добре де, ако имаш 2, нали оставаш в 8ми клас или... :-o
Аз просто информативно питах, щото вякой беше казал,че отивал на поправително през юли :lol: Иначе аз хващам 40т.+ ама не искам да правя прогнози,за да не падна после на остро :D

YouCantStopMe
06-25-2009, 11:42
Е хубу,де..
успокойх се,че поне имам 3.
Оттам нататък здраве да е.
Няма какво да се тормозя.
Искам да пребия някой,сериозно.

Enitto
06-25-2009, 11:43
Имам 4.928 май.... или 4.821 ... оххх не знам. Побърках се вече. Радвам се уж..... :)

john95
06-25-2009, 11:44
88 точки - току що ги сметнах - кофти тест скапах се от решаване..
:x
Много съм доволен :grin: :grin:

Не съм чел 10те страници - бихте ли казали колко точки си ги сметнахте?

joannalof
06-25-2009, 11:46
88 точки - току що ги сметнах - кофти тест скапах се от решаване..
:x
Много съм доволен :grin: :grin:

Не съм чел 10те страници - бихте ли казали колко точки си ги сметнахте?
Олеее, я се скрий :x С тия 88 точки ще си изядеш боя :D

Kallyn4eto
06-25-2009, 11:47
88 точки - току що ги сметнах - кофти тест скапах се от решаване..
:x
Много съм доволен :grin: :grin:

Не съм чел 10те страници - бихте ли казали колко точки си ги сметнахте?

заби ме в земята човече...
5,714 :D
Зле съм

elito6754
06-25-2009, 11:48
Изпитът беше гаден, спор няма. Затрудних се на тези гадни геометрични, направо ми взеха здравето. :-x Иначе на другите съм се справила, не очаквах такъв тест, наистина. Сметнах си преди малко точките и съм или 72 или 73 или 74, което ме устройва от раз.

Да поясня, че това е или 5 или 5.036 или 5. 10. :oops: Все пак не съм много сигурна, но под 4.50 едва ли ще падна.

Enitto
06-25-2009, 11:50
Иване, ти ме РАЗБИ! :-o 8) 8) :D :-)

john95
06-25-2009, 11:50
Сега поразгледах назад - Абе вие какво сте правили - ??? Аз си излязох 15 мин преди края - беше ми дотегнало... Сбъркал съм около 4 или 5 задачи...
2.3=6точки
+
3.2=6точки
= -12 точки..

FancyGirl
06-25-2009, 11:51
Хайде не се напъваите толкова... живота не е свършил.. :shock:

joannalof
06-25-2009, 11:53
Ай да се оплачим на бтв :razz: :razz: нищо не губим, само може да спечелим :D

Lunatique
06-25-2009, 11:53
Ебати шибания тест.
Ебати тъпата съм.
Ебати шибания Вълчев.
Ебати болните мозъци.
Ебааааааааааааати.

john95
06-25-2009, 11:55
Имам 5,571 :shock: :shock: :shock:

В момента се чудя да какво да направя :D - След като ми свърши батерията на телефона от хвалба... Досега някой с над 5 от моите авери не съм видял... :(

Добре кажете кои задачи не схващате ? Поне с това мога да помогна

mim4ety_sara
06-25-2009, 11:55
Какво се оплаквате аз по математика имам 3,142 а бг 4,80 :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

joannalof
06-25-2009, 11:56
Както пишеше в една задача днеска , не всички обичали математиката :P Аз хванах 4ка и толкова ми стига :D Не съм внучка на Архимед, яя ` 8-)

Winterfresh
06-25-2009, 11:57
Какво се оплаквате аз по математика имам 3,142 а бг 4,80 :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

откъде знаеп колко т имаш на преразказа?

А и бтв... Имам 54 т на 100%... ама въпросът е, че на 7 от задачите по 2 т не знам какво съм писъл, такаче може и 69 да имам ..
Ама ми иде да се ГРЪМНА!!!

mim4ety_sara
06-25-2009, 11:59
Винаги имам по толкова,тъй че съм сигурна мама му старааааааааааааааааа :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

john95
06-25-2009, 12:00
Както пишеше в една задача днеска , не всички обичали математиката :P Аз хванах 4ка и толкова ми стига :D Не съм внучка на Архимед, яя ` 8-)

На мен стига да не ми анулират работата за нещо.. Си ми е перфектно :grin:

Сега ме хвана паниката да не би по БЕЛ на малкото листче да не съм се подписал... :(
Иначе никакви знаци не съм правил :D както се изрази нашата квесторка :" Без никакви слончета,кукли и тем подобни"

А по математика - листа за белова въобще не съм ползвал :)
На черновата изпълних 3,4 страници и това е... Нас така наречената "Белова" ни казаха, че е просто още няколко листа чернова..
А на онзи отворения с окържността и трапеца много се чудих дали да обръщам Пи в кв.см., защото пишеше "Напишете отговора в кв.см." :x

smiLexaga1n
06-25-2009, 12:00
Теста беше адски скапан.. Просто си беше ад. Имам 4-ка, ама ми трябваше 4.50 + :-o Мечтите ми за 1 аег си отидоха :D

btw - john95 браво ве :shock:

LigLaTaa
06-25-2009, 12:03
Ебати шибания тест.
Ебати тъпата съм.
Ебати шибания Вълчев.
Ебати болните мозъци.
Ебааааааааааааати.

Enitto
06-25-2009, 12:04
Хич не ме интересува как се решават задачите, които съм сбъркала. Имам 5ца и съм щастлива. Вече не съм 7ми клас и нямам изпити. :D

Slashy
06-25-2009, 12:05
58 т ги изкарах
т.е. - 4.50 офф

faststep
06-25-2009, 12:06
Абе писането на задачите със свободен отговор на беловата е задължително, на нас така ни казаха. :-o

john95
06-25-2009, 12:06
Хич не ме интересува как се решават задачите, които съм сбъркала. Имам 5ца и съм щастлива. Вече не съм 7ми клас и нямам изпити. :D


Спри, че не всички сме закърпили добри оценки :(

john95
06-25-2009, 12:07
Абе писането на задачите със свободен отговор на беловата е задължително, на нас така ни казаха. :-o :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


?????? Нас нищо такова не ни казаха :-x

Slashy
06-25-2009, 12:08
Абе писането на задачите със свободен отговор на беловата е задължително, на нас така ни казаха. :-o :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


?????? Нас нищо такова не ни казаха :-x

и на нас казаха, че е задължително, ддз

Enitto
06-25-2009, 12:10
^Еми и на нас... но май не е така. Във всяко училище различно са казали.

faststep
06-25-2009, 12:10
Абе писането на задачите със свободен отговор на беловата е задължително, на нас така ни казаха. :-o :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


?????? Нас нищо такова не ни казаха :-x
Ми замисли се... Защо да ти дават белова, вместо допълнителни листи чернова? :-o

john95
06-25-2009, 12:10
И какво сега няма да ми зачетат отворените ?!?!?!?! :shock:

john95
06-25-2009, 12:11
Абе писането на задачите със свободен отговор на беловата е задължително, на нас така ни казаха. :-o :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


?????? Нас нищо такова не ни казаха :-x
Ми замисли се... Защо да ти дават белова, вместо допълнителни листи чернова? :-oю


Е НИЕ ПИТАХМЕ МАМКА МУ - ТИЯ ПУСТИ КВЕСТОРИ НИЩО НЕ КАЗАХА... Казаха на директорката, тя ходи да се обажда и после ни казаха, че са просто едни допълнителни листи :-x :-x :-x

AnIcHkAtA
06-25-2009, 12:14
Ванка, колко имаш?