PDA

View Full Version : Бяло течение-бременност



Unique89
06-24-2009, 14:39
Здравейте на всички,много искам да ви попитам следното:На 20год съм и имам бяло течение.Не усещам парене,сърбеж и такива работи,нито е жълто или зелено-бяло си е (гъсто).И се интересувам дали ще мога да забременея или това е проблем.А и имам друг проблем-цикъла ми не е редовен.Винаги ми закъснява даже може и да пропусне 1 месец.Много рядко ми идва на 28-30 дни.
Моля ако има компетентни по този въпрос да ми отговорят

kalpazanka
06-24-2009, 15:13
Това бяло течение само в определени дни от цикъла ли се появява? От колко време си забелязала нарушения в менструацията? Приемала ли си хормонални препарати? След като рядко ти идва на 28-30 дни, защо до момента не се консултира с акушер-гинеколог? Нежелано окосмяване да забелязваш- около зърната на гърдите, по срединната линия на корема, над горната устна? Наднормено тегло да имаш? Упорито акне?
Не споменаваш нищо за рисков полов акт, респективно няма как да се прецени дали се касае за бременност. А относно фертилитета- не е зле да посетиш гинеколог, за да се открие евентуален хормонален проблем. Не се тревожи- лекува се успешно.

Unique89
06-24-2009, 15:44
Ми постоянно си имам течението.Просто понякога е по-силни понякога по-слабо.А колкото до цикъла ми,от самото начало когато ми дойде за първи път(преди 4 години) никога не ми е идвало редовно.или един месец не ми дойде или се с 5-6 закъснее.Никакви препарати не употребявам.Ходила съм на лекар малко преди да ми дойде за първи път и казах че имам бяло течение и те ми казаха,че щом не е жълто или зелено да не се притеснявам,имам окосмение точно на границата на кафявото петно и кожата (бръсна ги).А по принцип не съм окосмена-много малко косми имам по ръцете,краката даже не се виждат.и по корема нямам.над горната устна са си нормални не се забелязват.Нормална съм си 172/55кг. За акне имам малко,не толкова че да ме е срам.Ми водя редовен полов живот от 2 год. насам,без презерватив,но не свършва в мен

kalpazanka
06-24-2009, 15:54
А колкото до цикъла ми,от самото начало когато ми дойде за първи път(преди 4 години) никога не ми е идвало редовно.или един месец не ми дойде или се с 5-6 закъснее.
Запази си час за гинеколог. И си приготви парички за хормонални изследвания.

Unique89
06-24-2009, 16:43
Аз знам,че има такива хапчета коиито ти нормализират цикъла ако не хреша

DiScOnEcTeD
06-24-2009, 17:36
охх и аз съм по същия начин ма не ми се ходи на генеколок ....

Unique89
06-25-2009, 07:50
Ти на колко си години.И кога ти е дошло за първи път

kalpazanka
06-25-2009, 07:58
Аз знам,че има такива хапчета коиито ти нормализират цикъла ако не хреша
Е и? Ако си мислиш, че в аптеката ще ти ги подложат на тепсия, грешиш. Ако толкова много не ти се ходи на гинеколог, можеш да отидеш при врачка да хвърли боб и да ти гледа на ръка, за да види в какви нива са ти пролактина и тестостерона. Тъкмо ще ти излезе по-евтино. :D


Здравейте на всички,много искам да ви попитам следното:На 20год съм и имам бяло течение.Не усещам парене,сърбеж и такива работи,нито е жълто или зелено-бяло си е (гъсто).И се интересувам дали ще мога да забременея или това е проблем. Бял кахър дотук
Тооооооооолкова много си се притеснила, че пускаш тема във форум...

А и имам друг проблем-цикъла ми не е редовен.Винаги ми закъснява даже може и да пропусне 1 месец.Много рядко ми идва на 28-30 дни.
Моля ако има компетентни по този въпрос да ми отговорят
На твое място при такава ситуация бих се притеснявала повече от безплодие заради нередовната менструация, а не заради бялото течение.

Темата ми се струва еб*вка. Не ми се вярва да има толкова безотговорни към здравето си хора.

portokalka1994
06-27-2009, 22:17
Темата ми се струва еб*вка. Не ми се вярва да има толкова безотговорни към здравето си хора.

Абе може така да мислиш,ама ако не разбира момичето как да знае,че има проблем.
По темата:Всяко бяло течение е признак за проблем/само секрета който изтича по време на уволация е нормален/,а това което гинеколожката ти е казала доказва колко "разбира"тя.Тоест смени си гинеколкожката и иди да те прегледат.

kalpazanka
06-28-2009, 10:56
^^
Леле, ужас! Толкова грешки в пост има-няма 4 реда!Само да ти обърна внимание, че тя е ходила на гинеколог преди да й дойде, т. е. преди 4 години!!! При положение, че първата менструация е в такава бих казала късна възраст, тя не си е обърнала внимание! Започнала е да води полов живот, но и това не е било в състояние да я накара да ходи на профилактични прегледи. Ако това вече не е немарливост, здраве му кажи! И още нещо- не е редно да даваш оценки за компетентността на гинеколожката, особено ако си действително набор '94!
Още нещо- не бялото течение е ВАЖНИЯ за фертилитета проблем, а нередовната менструация, защото, кажи ми как тя ще си пресмята ОвУлацията, като средната продължителност на МЦ понякога е 6 месеца?!

Unique89
06-28-2009, 12:46
Значи не ми е дошло късно.Първо на първо....и 90% от момичетата има бяло течение и е нормално,правя секс от 2 години,а ми е дошло за 1-ви път на 15,а сега съм на 20.Не искам глупави коментари,това че съм искала
мнение не означава,че си нямам никаква идея по въпроса

kalpazanka
06-28-2009, 13:49
Да се уточним- едно е цервикалната слуз /прозрачна, разтеглива като белтък/, която се появява в определени дни от МЦ, а съвсем друго бялото течение /гъсто по твоите думи/ нон стоп.
Хубаво си имаш на идея, но лошото е, че нищо не правиш, затова те критикувам. Пускаш теми по форуми, че се притесняваш дали ще имаш деца, а в същото време единственият ти преглед при АГ /доколкото разбрах от постовете ти/ е преди 5 години. Не това е правилното поведение в случая!
Повече те тревожи бялото течение, а не пропускащата/липсваща менструация... :smt119