PDA

View Full Version : ммм... въпрос.. за..газовете..



monityY
06-24-2009, 17:01
Кажете нещо ефикасно против газове,което да ги премахне напълно?!?

3oPuTy
06-24-2009, 17:06
-Правилен хранителен режим
-Спираш боклуците
-Намаляваш газираното
:-o Това би трябвало да помогне :-o

monityY
06-24-2009, 17:11
-Правилен хранителен режим
-Спираш боклуците
-Намаляваш газираното
:-o Това би трябвало да помогне :-o

Ммм говоря за всякакви газове... искам да ги премахна за 1 ден.. поради едни лични причини.. и да не ям обаче,пак си ги има.. (нормално е все пак) та ми трябва някакво лекарство с което да се изпарят :(

anitram
06-24-2009, 17:24
-Правилен хранителен режим
-Спираш боклуците
-Намаляваш газираното
:-o Това би трябвало да помогне :-o

Ммм говоря за всякакви газове... искам да ги премахна за 1 ден.. поради едни лични причини.. и да не ям обаче,пак си ги има.. (нормално е все пак) та ми трябва някакво лекарство с което да се изпарят :(не беше ли еспумизан :razz:

3oPuTy
06-24-2009, 17:28
Газовете се появяват при неправилно хранене,храносмилане,раздр азнено дебело черво и прочие ...

Ето прочети ТАЗИ (http://www.lekar.bg/news-56/info-431/%D0%A7%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8.%D0%B3%D0%B0% D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B5/) статия и ще разбереш как да се "излекуваш"

monityY
06-24-2009, 18:37
Не хора нямам проблем.. Вие не пърдите ли ? :shock: 8-) :D говоря за газовете които отделя всеки,тях искам да премахна за 1 ден... просто да..за да не стане някой гаф..аз от де да знам кога може да ми се допърди ебаси :D нямам никакво заболяване хах.. а еспумизан не помага..

3oPuTy
06-24-2009, 18:53
Не хора нямам проблем.. Вие не пърдите ли ? :shock: 8-) :D говоря за газовете които отделя всеки,тях искам да премахна за 1 ден... просто да..за да не стане някой гаф..аз от де да знам кога може да ми се допърди ебаси :D нямам никакво заболяване хах.. а еспумизан не помага..
Абе ти въобще четеш ли това,което ти пишем?! :x
100 пъти ти казахме,че дори и статия ти дадохме - трябва да спреш да ядеш боклуци!!!Щом толкова много се притесняваш значи често ти се случва да отделяш газове,което означава,че НЕ СЕ ХРАНИШ ПРАВИЛНО и докато не се научиш как да се храниш и не запомниш кои храни предизвикват газове в стомаха просто няма как да се оттървеш от тях!!!
Толкова ли е сложно,че не можеш да го проумееш бе,мамка му!!! :x :-x :x

monityY
06-24-2009, 18:57
Не хора нямам проблем.. Вие не пърдите ли ? :shock: 8-) :D говоря за газовете които отделя всеки,тях искам да премахна за 1 ден... просто да..за да не стане някой гаф..аз от де да знам кога може да ми се допърди ебаси :D нямам никакво заболяване хах.. а еспумизан не помага..
Абе ти въобще четеш ли това,което ти пишем?! :x
100 пъти ти казахме,че дори и статия ти дадохме - трябва да спреш да ядеш боклуци!!!Щом толкова много се притесняваш значи често ти се случва да отделяш газове,което означава,че НЕ СЕ ХРАНИШ ПРАВИЛНО и докато не се научиш как да се храниш и не запомниш кои храни предизвикват газове в стомаха просто няма как да се оттървеш от тях!!!
Толкова ли е сложно,че не можеш да го проумееш бе,мамка му!!! :x :-x :x
Тва го разбрах напълно,въпроса, е че и да не ям нищо газове пак си има от време на време..и знам кои храни трябва да отбягвам и го правя..просто исках да се подсигуря с някво лекарство ама карай.. мое да заключите темата,къде съм тръгнала да питам и аз... има си аптеки :) иначе мерси да.. но това го знаех дет ми го каза :)

3oPuTy
06-24-2009, 19:01
^ Хммм щом казваш,че избягваш тия храни,а все още редовно си имаш газове значи може да имаш проблеми с червата :? (и не ми казвай,че нямаш,защото без лекарски преглед няма как да си сигурна ;) това,че ти не усещаш нищо не означава,че нямаш проблем)

monityY
06-24-2009, 19:52
^ Хммм щом казваш,че избягваш тия храни,а все още редовно си имаш газове значи може да имаш проблеми с червата :? (и не ми казвай,че нямаш,защото без лекарски преглед няма как да си сигурна ;) това,че ти не усещаш нищо не означава,че нямаш проблем)

ами какво да направя? Аз,че при нужда ще ида на лекар,ще ида мн ясно.. въпроса е да не стане някой гаф точно този ден ( който е супер важен за мене) нещо бях чувала за черен въглен.. дали ще ги премахне :( ох нзззззззззз

hottie
06-24-2009, 20:13
Ами дори и да не се храниш пак е вредно. Трябва да се храниш и то редовно.

mimsssssss
06-25-2009, 09:20
Не хора нямам проблем.. Вие не пърдите ли ? :shock: 8-) :D говоря за газовете които отделя всеки,тях искам да премахна за 1 ден... просто да..за да не стане някой гаф..аз от де да знам кога може да ми се допърди ебаси :D нямам никакво заболяване хах.. а еспумизан не помага..
Абе ти въобще четеш ли това,което ти пишем?! :x
100 пъти ти казахме,че дори и статия ти дадохме - трябва да спреш да ядеш боклуци!!!Щом толкова много се притесняваш значи често ти се случва да отделяш газове,което означава,че НЕ СЕ ХРАНИШ ПРАВИЛНО и докато не се научиш как да се храниш и не запомниш кои храни предизвикват газове в стомаха просто няма как да се оттървеш от тях!!!
Толкова ли е сложно,че не можеш да го проумееш бе,мамка му!!! :x :-x :x
мацка ти луда ли си?всеки организъм отделя газове дали нагоре дали надолу едно и също е.от бобените растения се получават най мн газове и от газираните напитки.тва че момичето има газове не значи че не яде здравословно.газовете немогат да се премахнат защото те си се образуват в стомаха със всяка погълната храна,тъй като ядеш също вкарваш въздух.еспумизан хапче е да не ти е тежко но така или иначе тея газове не се изпаряват.когато вземеш еспумизан просто по лесно се изпъскаш без да ти трябва напъване :D и да ти стои подут стомаха.нормално е да пърдиш и да се уригваш :D не е нормално да го правиш на публични места.
по темата може да намалиш газовете ако 24 часа пиеш вода и сухи храни-банани,хляб ...

3oPuTy
06-25-2009, 11:58
Не хора нямам проблем.. Вие не пърдите ли ? :shock: 8-) :D говоря за газовете които отделя всеки,тях искам да премахна за 1 ден... просто да..за да не стане някой гаф..аз от де да знам кога може да ми се допърди ебаси :D нямам никакво заболяване хах.. а еспумизан не помага..
Абе ти въобще четеш ли това,което ти пишем?! :x
100 пъти ти казахме,че дори и статия ти дадохме - трябва да спреш да ядеш боклуци!!!Щом толкова много се притесняваш значи често ти се случва да отделяш газове,което означава,че НЕ СЕ ХРАНИШ ПРАВИЛНО и докато не се научиш как да се храниш и не запомниш кои храни предизвикват газове в стомаха просто няма как да се оттървеш от тях!!!
Толкова ли е сложно,че не можеш да го проумееш бе,мамка му!!! :x :-x :x
мацка ти луда ли си?всеки организъм отделя газове дали нагоре дали надолу едно и също е.от бобените растения се получават най мн газове и от газираните напитки.тва че момичето има газове не значи че не яде здравословно.газовете немогат да се премахнат защото те си се образуват в стомаха със всяка погълната храна,тъй като ядеш също вкарваш въздух.еспумизан хапче е да не ти е тежко но така или иначе тея газове не се изпаряват.когато вземеш еспумизан просто по лесно се изпъскаш без да ти трябва напъване :D и да ти стои подут стомаха.нормално е да пърдиш и да се уригваш :D не е нормално да го правиш на публични места.
по темата може да намалиш газовете ако 24 часа пиеш вода и сухи храни-банани,хляб ...
А ти случайно направи ли си труда да прочетеш статията,която дадох на авторката?! :-x Първо чети ВСИЧКИ статии и после наричай някого луд!!!

Celence
06-25-2009, 12:07
авторке, ти всеки ден по 10 пъти ли пърдиш?!

vanilla
06-25-2009, 12:40
3oPuTy, тя авторката дори не е прочела статията, а ти за другите се надяваш. Явно днешното поколение го мързи да прочете повече от 2 реда :x

EroSennin
06-25-2009, 12:43
то е доказано http://vbox7.com/play:3740ddd6

3oPuTy
06-25-2009, 12:49
3oPuTy, тя авторката дори не е прочела статията, а ти за другите се надяваш. Явно днешното поколение го мързи да прочете повече от 2 реда :x
Права си ...
Амаа то си е за нея ;) Тя 90% има проблеми с дебелото черво щом е стигнала до там да пуска тема във форума и да иска да пие лекарства ... Проблема й,обаче,е че не приема нещата,които й се казват на сериозно ... :?

mimsssssss
06-25-2009, 12:54
момичето иска хапче с което цял ден да няма образуване на газове,нещо което си мисля че е невъзможно,а не че по цял ден са раздира от пърдяне и има проблем който само гастролог може да и помогне.вие направо изкарахте момичето с гастрит,колит и там някви други болести дето не съм информирана за тях.авторката иска хапче за ден което спира образуването на газове.

3oPuTy
06-25-2009, 12:57
момичето иска хапче с което цял ден да няма образуване на газове,нещо което си мисля че е невъзможно,а не че по цял ден са раздира от пърдяне и има проблем който само гастролог може да и помогне.вие направо изкарахте момичето с гастрит,колит и там някви други болести дето не съм информирана за тях.авторката иска хапче за ден което спира образуването на газове.
Щом авторката толкова настоява за някакво хапче явно отделя ДОСТА газове ... А щом отделя ДОСТА газове значи,че нещо не е наред ...

PlamenMEN
06-25-2009, 14:10
Не яж боклуци (то всякаш има нещо в магазина, което не е боклук), чети статии, а забравяте хубавата народна БГ медицина. Половин чаена лъжичка сода бикарбонат се поглъща с една чаша вода. До една минута следват нереалните оригни, но определено помага срещу газове.
Пърденето обаче като цяло не се маха. То трябва да си го има. Яко се пърди докато спиш. Не усещаш, ама направо се разпорваш...

3oPuTy
06-25-2009, 14:13
Не яж боклуци (то всякаш има нещо в магазина, което не е боклук), чети статии, а забравяте хубавата народна БГ медицина. Половин чаена лъжичка сода бикарбонат се поглъща с една чаша вода. До една минута следват нереалните оригни, но определено помага срещу газове.
Пърденето обаче като цяло не се маха. То трябва да си го има. Яко се пърди докато спиш. Не усещаш, ама направо се разпорваш...
Това се дължи на разположението на тялото :) Когато тялото на човек е в изправено или седнало положение стомашните газове се отделят през устата,а когато е в легнало положение - анално.

monityY
06-25-2009, 16:14
aми аз пих едно лекарство и мн помага :)

а колко често имаш газове и къв е проблема неможе да сдържаш ли :neutral:

Какво лекарство си пила? Газовете мисля си,че са ми в границите на нормалното и да верно ме изкарахте че имам куп болести хаха... просто както каза една мацка или пич по горе незнам :D искам да разкарам газовете които има всеки за 1 ден.. иначе мога да се сдържам да,но ме е страх (защото 1 път се изпуснах в много кофти ситуация) от там съм се наплашила яко..и ся ме е страх да не се повтори... и пак казвам НЕ ОТДЕЛЯМ МНОГО ГАЗОВЕ! а в границата на нормалното :) и бтв,тази статия съм я чела доста преди да я пуснеш в темата :)

mirinda1
06-29-2009, 10:18
Пускаш ебати темите :shock: как да спреш цикъл .. как да спреш газове :-o

YaNcHeToOo
06-30-2009, 07:01
3oPuTy, тя авторката дори не е прочела статията, а ти за другите се надяваш. Явно днешното поколение го мързи да прочете повече от 2 реда :x
Права си ...
Амаа то си е за нея ;) Тя 90% има проблеми с дебелото черво щом е стигнала до там да пуска тема във форума и да иска да пие лекарства ... Проблема й,обаче,е че не приема нещата,които й се казват на сериозно ... :?


СПРИ да плашиш хората, да не би да си доктор "ИМА 90% ПРОБЛЕМИ С ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО" ?!?!??!?! Би ли обеснила как разбра, че има проблеми
?!!?!?!?!?! :x :x :x :x

Pliok0019
06-30-2009, 07:25
Mnogo nelogichno mislih Zirituuuuuu (murzi me da copyram nicka)

Momicheto iska sigurna zashtita ot gazove v edin opredelen moment, zashtoto na vseki moje da se sluchi...togava.

Pitai v nqkoq apteka.

vow
06-30-2009, 18:07
мога да ви кажа че си е напълно нормално и здравословно да се отделят газове и точно братчедка ми не отделя и нещо не и наред на червата така че си пръцкайте на воля само гледайте се не изложете на публични места ; :-P

vow
06-30-2009, 18:08
тая тема е малко гнусна само за пърдене се говори 8-)