PDA

View Full Version : Слон , мухи и разни работи



sunshhine88
06-24-2009, 18:58
Чели ли сте тази книга на Гери Турийска ?? Много искам да си я купя , но незнам дали ше има смисъл .. ? :?

LiLGrizzly
06-24-2009, 22:21
Аз книга през живота си не съм чел .... ти за тази ме питаш ! :D

LiveFlower
06-24-2009, 22:27
Аз книга през живота си не съм чел .... ти за тази ме питаш ! :DСпоко , пич , личи си !

sh3_1s_7h3_0n3
06-25-2009, 04:02
Аз книга през живота си не съм чел .... ти за тази ме питаш ! :D

И това е повод за гордост?! :-o

RiseGirl
06-25-2009, 05:35
вчера ми споменаха за нея, но бързах и не обърнах внимание, но ето както намерих :


Дебютната стихосбирка на Гергана Турийска "Слон, мухи и разни работи" е вече факт. Книгата включва специално селектирани стихотворения, както и най-поетичните й текстове на песни - "Ти" и "Не мога" (Нина Николина).

Книгата предлага един закачлив поглед към света, без да има претенция за сурова поетичност. Уводът е написан с голямо внимание от нейния колега и добър приятел Ивайло Вълчев.

Ето малко от това, което той казва за нея:

"Да си дресьор на думи е интересно занимание. И много трудно. Намираш ги, хващаш ги - едни такива диви, рошави и започваш да ги учиш на разни работи - да означават нещо, да причиняват нещо, да милват, да болят...

А Гергана Турийска определено знае всичко това. Думите я интригуват отдавна, тя е прекарала толкова време наблюдавайки ги и изучавайки техните странни привички, че те вече сами идват в ръцете й и с интерес очакват какво ще ги накара да направят този път."

"Слон, мухи и разни работи" е малка книжка с огромна душа, която за пореден път доказва, че размера няма значение, важно е съдържанието. Стихосбирката излиза в ограничен тираж и може да бъде намерена на онези места, на които отиваш, за да потърсиш нещо специално за себе си.

Книгата ти "Слон, мухи и разни работи" не се продава в книжарниците. Как могат хората да си я намерят и да се запознаят с твоята поезия?

От самото начало бях решила, че няма да се продава на място с хиляди други книги. Всъщност не бях сигурна дали изобщо искам да я продавам. В крайна сметка оставих по няколко копия в най-прекрасните Арт-Магазинчета в София и в Пловдив.

Това са места, на които отиваш, когато търсиш нещо наистина специално за себе си или подарък за някой любим човек. Аз обожавам да си губя времето на такива места и сметнах, че моята книга ще им отива.

Какво целиш да постигнеш с книгата си?

Смятам, че не търся признание на всяка цена, нито пък съм я писала с идеята, че ще печеля пари от нея. Искам да отиде при когото трябва и този някой да се почувства както трябва. Писането на поезия е терапия за духа, а четеното й е терапия за сетивата. Искам да разсмея хората и да ги вдъхновя да бъдат себе си.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
06-25-2009, 05:56
Не бих си я купул

lipstik
06-25-2009, 09:47
Аз книга през живота си не съм чел .... ти за тази ме питаш ! :D

И това е повод за гордост?! :-o

За съжаление в днешно време е така,а като има кажеш ,че обичаш да четеш и колко си прочел те гледат ей така :shock:

sunshhine88
06-25-2009, 21:37
аха .. просто исках да знам дали си заслужава да си я купя ии ако някой я е чел да каже дали е якаа .. :) ама щом не сте - окей ..

_donna_
06-26-2009, 18:42
Да.И бек вокали Хайгашот Агасян.

Освен Нина Николина и Марта Вачкова.

YakUZa777
06-27-2009, 11:11
Какво лошо има да не четеш книги ?! Като кажеш, че не четеш и всеки те мисли за идиот, аз лично обичам да гледам discovery...

DimovB
06-27-2009, 11:16
Аз книга през живота си не съм чел .... ти за тази ме питаш ! :D

И това е повод за гордост?! :-o

За съжаление в днешно време е така,а като има кажеш ,че обичаш да четеш и колко си прочел те гледат ей така :shock:

и кво като четеш? терминатор ли ставаш или голям мозък?

Hilary_
06-27-2009, 12:28
Мии не съм .. :D :D

Pepincetyy
06-27-2009, 16:15
Мии не съм .. :D :D
и аз :D