PDA

View Full Version : Музика на живо



hottie
06-24-2009, 21:21
Ходите ли на клубове с жива музика(не селски оркестри и не чалга!)? нАко да - а кои групи сте ходили и кои харесвате?
Аз лично ги предпочитам пред останалите заведения и се радвам когато открия нови хубави групи и затова се допитвам и до вас. Имам предпочитания към рок музиката - групи като Jerihon, Awake, Силует и пр.

Имам леки съмнения, че малко хора от този форум ходят на такива места, но все пак...

machoka
06-24-2009, 21:35
Пиано баровете също са добра алтернатива, нищо че не са групи. Препоръчвам ви този на последните етажи на х-тел Родина на Руски паметник, пианистът ми е колега и приятел и правят много приятни парчета с певицата. Ако идеш и ми споменеш името ще ви направят голямо удоволствие по ваш вкус с изпълненията си)

hottie
06-24-2009, 21:36
Ооо супер. Ами да и пиано баровете влизат в това число. Всичко е добре дошло. Между другото този пиано бар не го знам, даже не съм го и чувала. Непременно ще отида и ще се възползвам от привилегиите покрай теб :D

machoka
06-24-2009, 21:43
Да, чудесен човек е, много широко скроен, с огромен репертоар и толкова любезен ама искрено, все едно гледаш лицемерен американец. И понеже сме големи приятелчета ще му стане благо като ми чуе името и ще се зарадва.

Иначе 'ФЕНС' или нещо от сорта малко под кръстовището на Дондуков и В. Левски е приятно местенце с групи, слушал съм Мастило и метъл банди, Бекстейдж редовно преди, Суингин'хол също е приятно местенце и там повечето от младите групи са ми познати кой повече, кой по-малко.

cherinka
06-24-2009, 21:43
на.пиф.съм.била,ако.се.брои 8-)

Boot
06-24-2009, 21:47
Преди ходех от време на време в Библиотеката и имаше група Дартс, ама те пееха кавъри на разни известни песнички. Но беше супер яко. Вече ги няма де...

Иначе концерти броят ли се? Не че съм ходила скоро изобщо...

hottie
06-24-2009, 21:47
На Пиф съм била веднъж преди мноого време и май не беше лошо. Ама не си спомням много.

Иначе Фенса, суинга и бекстейджа ги посещавам много редовно, но пак зависи кой свири, защото има и наистина кофти групи (като Кокомания....ау ужас! Не знам дали я познаваш мацката на групата(Боряна?) - тя е учила в консерваторията)

hottie
06-24-2009, 21:49
Преди ходех от време на време в Библиотеката и имаше група Дартс, ама те пееха кавъри на разни известни песнички. Но беше супер яко. Вече ги няма де...

Иначе концерти броят ли се? Не че съм ходила скоро изобщо...

В Библиотеката обаче не е като преди за съжаление. Иначе те повечето групи така или иначе свирят кавъри. Много малко изпъляват техни си парчета. Обикновено наблягат на някакви известни рок парчета на групи като Guns'n roses..AC/DC...Elvis :D ...Metallica и пр.

Иначе и коцертите се броят да, защо не. :)

Boot
06-24-2009, 21:51
И да се броят - не съм ходила от мноооооооооооого време :D
хоти, препоръчай нещо хубаво, което следва :-D

hottie
06-24-2009, 21:52
Изчезнаха истински приятните места за такава музика...

Ще ме извинявате, но пиано баровете са ебаси тъпите места, пълни с надути пуяци и пуйки. Не ми е забавно там...

Местата са Backstage, Fans, Swingin' hall, преди беше и Funky's (ама от мн. време не съм ходил там) - Тукана в Студентски град доста често имат приятни изненади. Зад Плиска имаше едно заведение, но го затвориха... в подлеза на Латинка има едно, но май е станало голяма дупка. Тукана в Студентски ми е фаворит...

и роня крокодилски сълзи по О! Шипка...

Тукана е супер, ама ми е малко далече де. Иначе на Плиска беше "The club" ама и той се разпадна. В Суинга стана малко претъпкано и мутренско, в бексдтедж за съжаление рядко има добри групи вече. Във Фенс е яко.

Добре де, някоя група? На коя група си ходил в Тукан например? Някоя интересна? Имаше едни Peci Pecito band - много се забавлявах на тях.

hottie
06-24-2009, 21:55
Boot : Ами Peci Pecito band (Даже мисля, че в петък ще свирят в Маската в студ. град), инче тези, които цитирах в началото на темата... имаше и още някакви, но не съм ги засичала отдавна и дори им забравих имената :D

hottie
06-24-2009, 22:00
Aaa не съм ги слушала тези. Записвам :-o

Иначе това е той, да. Бандата на Пецко (този от Контрол). Явно ги знаеш. Яки са

RAWRRR
06-24-2009, 22:03
Вариантите са три :

- на чалга участие
- на джаз бенд
- на рок концертче

Рок го казвам обобщено - ако се интересуваш,мога да ти дам сайт примерно където може да следиш предстоящите концерти.С времето ще се научиш да преценяш на кой си струва да идеш и кой ти е по вкуса.
Сигурна съм,че поне веднъж месечно ще си харесваш по нещичко.
Ще си набележиш любими групи и ще следиш участията им,да речем нещо лекично тип Остава.
Отваряш сайта им и виждаш кога и къде имат участия.
Ходенето на концерт обикновено е много емоционално - лично на мен ми е в топ 3 любими неща за вършене.

Може да се усамотиш в някой ъгъл и бавно да си отпиваш от питието,можеш и да си точно пред групата и да подскачаш и дивееш - зависи от музиката и от настроението ти.

Обикновено се провеждат на едни и същи места,бяха изброени по-горе.На мен най-много ми харесва в Backstage,защото е широко и интересно направено.

machoka
06-24-2009, 22:06
^^ то по-скоро май да си набелжиш любими местенца и да следиш кои групи забиват там през програмата.бг.. щото в момента малко групи заслужават да им следиш конкретно техните участия.

hottie
06-24-2009, 22:06
Е да, леко са буйни , гледам някво пого са заформили на тях в един клип от vbox7 8-) хмм.. все пак нещо по-лежерно предпочитам де...мааалко.

hottie
06-24-2009, 22:09
Оо да RAWRRR моля те ми дай сайт :)

Иначе е вярно, че трябва да си набележа...ама и напоследък стана доста скъпо това удоволствие и на 2 пъти се прецаках на гадни групи така и ме беше много яд :x ( а с мен прецаках и още хора 8-) )

RAWRRR
06-24-2009, 22:12
Амм..аз на музика на живо отивам заради музиката,все ми е тая къде ще свирят :) . Дали ще е в някое заведение 2 на 2 , на открито или в нещо луксозно.

Най-запомнящи се концерти съм имала в едно като подземие в центъра на Пловдив,което е много тясно,много бързо започва да се задимява и да се размирисва на пот..но това е без значение,защото отиваш там с приятели и да слушаш нещо точно определено,което знаеш че ще ти хареса.

Иначе се лъжеш за българските групи,особено тези които свирят жиц,разнообразието е много голямо и ако си направиш труда да ги проучиш съм сигурна че ще си харесаш няколко ;).

П.С Сайта ще ти го дам на лично :)

EroSennin
06-24-2009, 22:13
чувал съм за оги 23 мисля че ще ти допаднат :)

LizZz
06-24-2009, 22:13
Точно привършвахме концерта по времето, по което си пусналаа темата. :D
Днес забихме в The Box, щях да пусна тема, ама форума беше умрел и нямах възможност...

Ако се кефите на фънк/лек джаз изпълнения и рокчета (ван хейлън) по нататък ще ви казвам за предстоящи концерти. :Р

RAWRRR
06-24-2009, 22:18
чувал съм за оги 23 мисля че ще ти допаднат :)

ммм те са идиоти и свирят тъпи кавъри тип "Do it like they do it on discovery channel"

на последния концерт изпяха една песен , а вокала каза "Днес е финала на ШЛ,тя е по-важна,това беше от нас"

hardball
06-24-2009, 22:55
И аз ако ходя за живата музика... отивам само да слушам. Аз си го приемам като концерт, не като бекграунд.
Веднъж бях в Бъчърс Бар и едно момченце пускаше... ако това се брои, бар/клуб с диджей който да ти пуска. Еми значи в Петното в Пловдив е като че ли най- приятно, атмосферата е страшна по някой път. Най- много партита и евенти от тоя сорт стават, + че горе поне веднъж седмично идва диджей, който пуска само като бекграунд, а не като отделно парти. Яко се е случвало горе да пуска един диджей, долу да има друго парти. Прайслес :D
За други евенти- Пъзела. Който е ходил, знае :D
Асеновград освен Библиотеката не съм била...
В София не ги знам изосновно, ама 3 уши, Куул хаус Библиотеката, Бъчърс бар, София лайф клъб, Бекстейдж и т.н. Възможностите са безкрайни кажи- речи, има все готини евенти.
Яд ме е, че не знам джаз клубове, ама който знае да ми пише :D Вероятно е да посетя :D
Не знам дали съм напълно по темата, ама аз така го разбрах.

А иначе най- готино беше в "Чайна Фабриката", когато един приятел се изправи в абсолютно пълното помещение и седна на пианото да ни посвири. :grin:

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
06-25-2009, 05:58
Да ходя ... на рок/ ска бандички ... винаги е мега яко.

hottie
06-25-2009, 09:17
Raybeez : Eто линк на това, което видях :D http://vbox7.com/play:0c8f3fa4

RAWRRR : Мерси много , ще следя и някой път може заедно ;)

LizZz : Задължително пиши като излезе нещо :)

Айде аз като си харесам нещо някъде ще пускам тук и ако има заинтересовани може и те да се присъединят 8)

hottie
06-25-2009, 09:26
пак ли са викащи :D

hottie
06-25-2009, 09:50
Ами айде де 8-) отивай

Dumb
06-25-2009, 14:18
Завиждам ви!

Riot
06-25-2009, 15:37
http://www.youtube.com/watch?v=XhSx8uKdD5o

LizZz
06-25-2009, 17:53
http://www.youtube.com/watch?v=XhSx8uKdD5o
Ау, това е страшно!!!
Благодаря!