PDA

View Full Version : Френски за начинаещи <--- спешно!



hardball
06-25-2009, 16:11
Ами утре заминавам за Франция и ще ми трябват някакви основни фразички, с които да се оправям ако се изгубя, имам нужда от помощ, да казвам че не говоря френски, да питам говорят ли английски/испански/немски и т.н. неща от сорта.
Засега знам: Бонжур, Комон сава, Жо суи Алекс, Жо не се па, Жо суи пердю, Сил ву пле ... Оревоар... това е май всичко :D

Малко късно се сещам, ама досега имах други проблеми около пътуването си, така че ще оценя бързата помощ. Абсолютно спешно е :D

OtherDimension
06-25-2009, 16:13
et si tu n'existais pas

hardball
06-25-2009, 16:16
По- лесно си преведох сигнатурата ти... 8-)

И дайте кирилизирано, че не знам как се чете на френски :/

Decu
06-25-2009, 16:18
Не е ли жу ма пел (име)? 8-)

http://www.youtube.com/watch?v=5yJ_HrZImWQ :D

hardball
06-25-2009, 16:19
Жу ма пел сигурно е "казвам се". Жо суи е аз съм :D

OtherDimension
06-25-2009, 16:22
http://vbox7.com/play:0d379ec0

slaveto1989
06-25-2009, 16:23
Ами утре заминавам за Франция и ще ми трябват някакви основни фразички, с които да се оправям ако се изгубя, имам нужда от помощ, да казвам че не говоря френски, да питам говорят ли английски/испански/немски и т.н. неща от сорта.
Засега знам: Бонжур, Комон сава, Жо суи Алекс, Жо не се па, Жо суи пердю, Сил ву пле ... Оревоар... това е май всичко :D

Малко късно се сещам, ама досега имах други проблеми около пътуването си, така че ще оценя бързата помощ. Абсолютно спешно е :D

Сетила си се кога да учиш франсе :shock: 8-) :D :-)

Decu
06-25-2009, 16:24
Може.
Езикът е прекрасен, но нищичко не знам..
О мондю - О Боже мой 8-) да не е баш-спам.

hardball
06-25-2009, 16:27
Е не искам сертификат да държа, само няколко фразички :Д
Става дума, че сама ще се мотая из Париж, метра, хотели, глупости, трябват ми просто бейсик неща в случай че се изгубя или, не дай си боже, ми трябва помощ.
О Мондю определено е в полза :D

OtherDimension- Това като поздрав ли да го приема? :D

OtherDimension
06-25-2009, 16:29
и като поздрав и като урок по езика:)

hardball
06-25-2009, 16:29
говори им на немски...
Аз мога и на английски да им говоря, идеята е да се разберем. Трудно ще се разберем на друг език, от опит говоря. Тук на училище като тръгнах също си мислих, че ще се разберем на английски...

Едит: @OtherDimension, мерси :Д Да чукна на дърво да има причина да пея любовни песни :D

RAWRRR
06-25-2009, 16:30
малко съм забравила но..

У е лю консърт дъ Дъпеш Мод? (Къде е концерта на Дъпеш Мод)
а гош - наляво
а дроат - надясно
рю - улица

Комбиен кут съ? (Колко струва това)

О - вода
сандуич/шокола
ле - мялко

Кажи направо какво ще си купуваш там за ядене,за да ти го преведа и да си спокойна поне за това.
:)

Бон нуи
Абиенто - Доскоро
Жъ сюи ъншанте - Приятно ми беше / Очарована съм

hottie
06-25-2009, 16:38
Excusez-moi = Екскюзе моа = Извинете

Parlez-vous anglais/ espagnol/allemand? = парле ву англе/еспаниол/ алман? = говорите ли английски/испански/немски

Ou se trouve(nt) la gare/ le metro/ le bus/les toilettes ? = Къде се намира гарата/метрото/автобуса/ тоалетните = У се трув ла гар/ льо метро/ льо бюс/ ле тоалет

Je suis perdue = загубих се = жьо суи пердю

Combien ca coute? = колко струва? = комбиен са кут?

Un ticket de metro s'il vous plait = един билет за метро моля = ун тике дьо метро сил ву пле

Je cherche la rue ....... = Търся улица ...... = жьо шерш ла рю ....

Je cherche le quartier ....... = Търся квартал .... = жьо шерш льо картие ....

Comment aller jusqu'a l'hotel ....... = Как да стигна до хотел .... = Коман але жуска лотел .....

Voulez-vous coucher avec moi? = Искате ли да спите с мен? = вуле ву куше авек моа?

Ca fait lontemps que je vous regarde et je vous trouve sublime = Гледам ви отдавна и ви намирам за прекрасен = са фе лонтан кьо жьо ву регард ет жьо ву трув сублим

T'as de beaux yeux tu sais ! = ти знаеш ли, че имаш страшни очи = та дьо бо зьо тю се

Desolee, j'ai deja un copain = съжалявам вече си имам приятел = дезоле же дежа ун копен ( това е много важно, защото са лепкави и досадни!)

:D

Още?

hardball
06-25-2009, 16:39
Е мляко няма да е :D
Само вода за след концерта, ще ми трябва да питам. Нещо от сорта на "Сил ву пле : о и цигаретен?" или как става? :D
И помощ, остави ме на мира- също ми трябват. От опит :D
Аз къде е знам, как да стигна по- скоро . Стад дьо Франс :D

Рейбийз, аз на руски и испански пак мога да се пробвам, просто опитът ми е, че в испания на испански, в германия на немски и в италия на италиански само стават нещата. От Франция много спомен нямам, защото ми се наложи само 1 хляб да си купя на бензиностанция...
На български по- ще ме разберат от английски, то ясно, ама ми се ще от първия път да стане работата. Ще си принтирам фразичките и 7 часа в рейса ще ги науча :D

RAWRRR
06-25-2009, 16:47
Ън боа а сигарет,сил ву пле - Една кутия цигари,моля
Комбиен кут ън боа а сигарет? - Колко струва една кутия цигари?

Нъ барб па - Не досаждай (Жъ суи плую фор дъ тоа - по-силна съм от теб) 8-)

hardball
06-25-2009, 16:48
Аз ако съм по- силна направо шамари :D

RAWRRR
06-25-2009, 16:51
Клак е шамар

Ес къ ту воудре дъ съ коле о ма клак :D ?

За това не съм сигурна че го казах,правилно,но трябва да означава "Искаш ли да ми се залепиш на шамара"

hottie
06-25-2009, 16:55
Клак е шамар

Ес къ ту воудре дъ съ коле о ма клак :D ?

За това не съм сигурна че го казах,правилно,но трябва да означава "Искаш ли да ми се залепиш на шамара"

:-o :-o :-o :D :D

hottie
06-25-2009, 16:58
Е мляко няма да е :D
Само вода за след концерта, ще ми трябва да питам. Нещо от сорта на "Сил ву пле : о и цигаретен?" или как става? :D
И помощ, остави ме на мира- също ми трябват. От опит :D
Аз къде е знам, как да стигна по- скоро . Стад дьо Франс :D

Рейбийз, аз на руски и испански пак мога да се пробвам, просто опитът ми е, че в испания на испански, в германия на немски и в италия на италиански само стават нещата. От Франция много спомен нямам, защото ми се наложи само 1 хляб да си купя на бензиностанция...
На български по- ще ме разберат от английски, то ясно, ама ми се ще от първия път да стане работата. Ще си принтирам фразичките и 7 часа в рейса ще ги науча :D

Puis-je avoir de l'eau s'il vous plait? = Може ли вода ? = пуиж авоар де ло сил ву пле?

Au secours, laissez-moi tranquille = помощ, оставете ме намира = о секур лесе моа транкил

hardball
06-25-2009, 16:59
Ник та мер- мерде беше нещо като шайсе :D
Ес къ ту воудре дъ съ коле о ма клак? <---- полезно инфо:Д

Кажи сега "как да стигна до..." защото "къде е ..." не върши същата работа :/

Жо не парле франсе?
Парле ву алеман/инглес?
Жо не компрамба, риен!
^ Тея мама ми ги каза, правилни ли са?

hottie
06-25-2009, 17:02
Un paquet de cigarettes s'il vous plait = един пакет цигари моля = ун паке де сигарет сил ву пле

Pour aller au stade de france? = за стадиона? = пур але о стад дьо франс?

je suis bulgare = българка съм = жьо суи бюлгар

j'ai faim = гладна съм = же фем

j'ai soif = жадна съм = же соаф

jai envie de fumer = пуши ми се = же анви де фюме

RAWRRR
06-25-2009, 17:04
Жъ не парлъ па франсе
Жъ не компранд риен

така са правилни

ник та мер означава да ти еба майката
Мерде май означаваше по дяволите

hottie
06-25-2009, 17:04
Ник та мер- мерде беше нещо като шайсе :D
Ес къ ту воудре дъ съ коле о ма клак? <---- полезно инфо:Д

Кажи сега "как да стигна до..." защото "къде е ..." не върши същата работа :/ Comment aller jusqu'a...... = коман але жуска .....

Жо не парле франсе? = жьо не парл па биен франсе ( не говоря обре френски)
Парле ву алеман/инглес? - ДА
Жо не компрамба, риен! = жьо не компран риен (не разбирам нищо)
^ Тея мама ми ги каза, правилни ли са?

hardball
06-25-2009, 17:05
Силно се надявам да не ми се налага да ходя до тоалетната :D После иди обяснявай на мин. 5000 човека, че мястото ти е на първия ред пред сцената :D
Много мерси на всички :-)
Пур але о метро стасион ли ще е "как да стигна до метрото"?

hottie
06-25-2009, 17:07
оо да псувните

НИк та мер = *** си майката (ник та мер)

Merde = мерд = буквално преведно е лайно , но се изпозва за МАМКА МУ

Va te faire fouttre = ва те фер футр' = **** се

je t'encule = жьо тенкюл = да те ** в гъза

hottie
06-25-2009, 17:09
Силно се надявам да не ми се налага да ходя до тоалетната :D После иди обяснявай на мин. 5000 човека, че мястото ти е на първия ред пред сцената :D
Много мерси на всички :-)
Пур але о метро стасион ли ще е "как да стигна до метрото"?

да .. пур але о метро стасион ....... :)

Ma place est devant = ма палс е дюван = мястото ми е отпред

Mes amis m'attendent devant = ме зами матанд деван = приятелите ми ме чакат отпред

hottie
06-25-2009, 17:10
жу ву фер пипи...

хахахахахаха

жу ву фер кака 8-) ( ака ми се )

hardball
06-25-2009, 17:14
Не бе, то не е до как да им кажа, че съм отпред, ми реша ли да пикая просто няма начин да се върна. Сега тактиката ми е цял ден да не пия и след концерта да се разбия от пиене :D

hottie
06-25-2009, 17:16
е да , де :D но все пак ако наистина е наложимо. Тоя стадион е много голям и много готин :) а кенефи поне има навсякъде. Така, че и от предната страна има/ Всичко е измислено. Поежалав ти приятно изкарване в този хуав град !

hardball
06-25-2009, 18:05
Стадионът е голям, колкото берлинския. Тоалетните бяха съвсеееем отстрани. :D
68 000 човека минимум ще са :D
Айде, пак мерси боку на всички :Д

hottie
06-25-2009, 20:58
когато бях първи курс студентка работих там в кухнята на този стадьон събота и неделя :D големичко си е да :) айде de rien и успех !

Decu
06-25-2009, 21:08
Ооо, да се размажеш и за мен на концерта! :-)

w0sh
06-25-2009, 21:49
пък ако си гледаш често часовника ти предлагат наркотици

hardball
06-25-2009, 21:53
Не нося часовник 8-)

Деси, обещавам :D

Ag
06-26-2009, 11:25
Аз им говорих на английски и се управихме, ама то там лесно можеш да се изгубиш...

slaveto1989
06-26-2009, 19:20
когато бях първи курс студентка работих там в кухнята на този стадьон събота и неделя :D големичко си е да :) айде de rien и успех !
Бааа,Хотката и френски знае :grin: :grin: :grin: :grin: :-) :-) :-) :-) :-) :-)

EarthShaker
06-26-2009, 22:02
много се смях в тая тема :d

Pliok0019
08-18-2009, 15:10
Благодаря! Информацията беше полезна и за мен!

PainMonopoly
08-18-2009, 15:27
Жо не компрапа! :D

Най-педалския език на планетата е това.

DJEB
08-18-2009, 15:34
Жо не компрапа! :D



ко речи? :lol:

TERRORMACHINE
08-18-2009, 16:55
ебати грознизният език!!!

RAWRRR
08-18-2009, 20:44
пе се же? 8-)

hardball
08-19-2009, 04:24
Стад дьо Франс, знам че са 80 000, ама местата зад сцената отпадат. На тревата са правостоящите, всъщност.