PDA

View Full Version : Бисери на седмокласниците



absd
06-25-2009, 18:02
Над 50 варианта да думата Диарбекир . Сред хитовете са Диарбекур, Диармазан, Дианбекир , Арабаконак и Десертация. Иван Кралича в работите на кандидат-гимназистите често е Иван Кралевития , Манол Каралийчев , Манчо Килипира или Манол Крачола .
Шедьоври :D :D

,, Аз Марко, не довърших речта си , защото в двора имаше кокошки и други птици , които кукуригаха весело . Слугинята извика силно в тишината : те идват ''
,,Попитах се риторично какво съм щял да направя с пищова ? Защо му трябва на Кралича да влиза на юруш през комина , като може през вратата нормално . Да ми беше звъннал . ''
Видях сянка с фигура на човек и веднага извадих двата си верни парлака.''
,,Тая фигура, която приличаше на човек, се оказа човек. Той ми каза, че е мой човек.''
,,Вкара госта в обора, като нещо човърка по пищовчето си.''
,,погалих коня по задника (по бедрото, гъза), за да се успокоя . ''
Таланти от поезията :D :D

И в този момент
керемиди от стената
падат с трясък
на земята
в тимнината.

monttitty
06-25-2009, 18:12
Как разбра за тези бисери :?

DieselBlood
06-25-2009, 18:17
Хахахахахахахаха с майка ми сега ги четахме и се скъсахме от смях. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

absd
06-25-2009, 18:21
Как разбра за тези бисери :?

ами пишеше ги във вестник 24 часа

elito6754
06-25-2009, 18:29
Някой да познава свое произведение? :D

monttitty
06-25-2009, 18:29
Ааа ок аз реши,че не съм разбрала кога излизат разултатите...или не съм :?

xoxi
06-25-2009, 18:32
Като прочетох заглавието и си викам "Ей една темa специално за мен" :razz: :razz:
За моe щастие бисерите ми още не са излезли на бял свят...
Това за Диарбекир ме кефи :lol:

ivanstef
06-25-2009, 18:38
Бира-декар

ivanstef
06-25-2009, 18:38
Декарбира

GD95
06-25-2009, 22:26
Ахахаха т'ва Диарбекир ми извади душицата.5 минути съм седяла и съм повтаряла като лудите тая дума за да я запомна.Тц тц..как мразя Вазов ...И тва Кралича.. :-x Него изобщо и не го написах :D

ef4etyYy
06-25-2009, 22:41
8-)

AItOo0
06-26-2009, 18:16
Аз просто си записах на чина "Диарбекир" :::

Krissyy
06-26-2009, 20:06
Мии аз си написах веднага след като ми взеха текста...наа черновата Диарбекир ии Краличаа ии там секФи глупости...ама нЗ дали така съм написала ии на беловата :D малее... разбиха ме тия шедьоври... :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

smiLexaga1n
06-26-2009, 20:15
Големи таланти :razz: .

teenems
06-26-2009, 21:52
Големи таланти :razz: .

ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o

absd
06-27-2009, 05:12
Големи таланти :razz: .

ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o

нестига че ви се падна познат текст ами пак се оплаквате :x

john95
06-27-2009, 05:48
Големи таланти :razz: .

ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o

нестига че ви се падна познат текст ами пак се оплаквате :x

абсд - Познат така ли ? .... Това че вие преди сте го изучавали, ние тая глава за първи път я чуваме... Под Игото ни го дадоха само да го прочетем през лятото преди 6ти клас... Така че си дръж плювалника затворен и като не разбираш не се обаждай...

vesito13
06-27-2009, 06:16
Точно де нали сте чели "Под игото" през лятото или първа глава я прескачахте , защото не ви беше кеф :? Освен това точно първа глава е една от най-лесните в "Под игото" . Стига сте се оплаквали имали сте две имена на кръст , голямото чудо . Освен това не виждам кое им е толкова сложното :-o

smiLexaga1n
06-27-2009, 07:57
Големи таланти :razz: .

ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o

Ами за твое сведение ходих. И да точно на този, представи си. :shock: Имената си бяха направо :lol: . А и някои думи тцц.. И absd наистина не сме учили тази глава в 6 клас, освен, ако не си я чел през лятото друг начин да я знаеш няма. :-o

faststep
06-27-2009, 08:08
Вие за пръв път ли чувате думата "Диарбекир"? :lol:

NeverTheSame
06-27-2009, 08:24
абсд - Познат така ли ? .... Това че вие преди сте го изучавали, ние тая глава за първи път я чуваме... Под Игото ни го дадоха само да го прочетем през лятото преди 6ти клас... Така че си дръж плювалника затворен и като не разбираш не се обаждай...

ти малоумен\малоумна ли си???
тфа е под игото бе човек...ти яко не си го чел кфо очакваш от преразказа... `червената шапчица`
я се дръж на положение малко и тфа че общата ти култура куца не значи че имаш кфото и да е право да се обаждаш

и тка...аз го погледнах тоя изпит просто така...от любопитство и се изненадах от тфа,че е мн по лесен от други изпити,тка че ако седмокласниците си бяха седнали на задника нямаше да е никакъв проблем да си изкарат хубави оценки ;)

Yancheto
06-27-2009, 08:24
Вечно недоволни,ей!Не ви ли омръзна да се оплаквате от всичко?Сами сте си виновни,че не сте чели "Под игото" , а и не виждам какво толкова трудно има в тези имена. Наистина сте станали много мързеливи.

lipstik
06-27-2009, 08:35
,,Тая фигура, която приличаше на човек, се оказа човек. Той ми каза, че е мой човек.''


И в този момент
керемиди от стената
падат с трясък
на земята
в тимнината.

Ей тия двете,особено първото :razz: :razz: :razz:

Щом са ви го давали да го четете през лятото и вие не сте го направили и за това пишете всякакви такива глупости сте си виновни сами

Обаче аз никога няма да забравя тази година на матурата по география за 7-те рилски езера :lol:

john95
06-27-2009, 08:51
абсд - Познат така ли ? .... Това че вие преди сте го изучавали, ние тая глава за първи път я чуваме... Под Игото ни го дадоха само да го прочетем през лятото преди 6ти клас... Така че си дръж плювалника затворен и като не разбираш не се обаждай...

ти малоумен\малоумна ли си???
тфа е под игото бе човек...ти яко не си го чел кфо очакваш от преразказа... `червената шапчица`
я се дръж на положение малко и тфа че общата ти култура куца не значи че имаш кфото и да е право да се обаждаш

и тка...аз го погледнах тоя изпит просто така...от любопитство и се изненадах от тфа,че е мн по лесен от други изпити,тка че ако седмокласниците си бяха седнали на задника нямаше да е никакъв проблем да си изкарат хубави оценки ;)

Под Игото НЕ се изучава.. Изучават се само 2 глави между които НЕ Е 1ва глава.. И ти ако си малоумна не определяй останалите..
Ако по твое време сте учили Под игото - Сега е различно.. И поне като си толкова отворена "да си беше седнала на задника" нямаше да пишеш толкова зле и с толкова лош правопис...

vesito13
06-27-2009, 08:54
Добре де , какво толкова , бе мамка му . Нали са ви чели текста , после сте имали възможност и вие да си го прочете . Какъв ви е проблема тогава ? Че не можете да запомните една страница :o

john95
06-27-2009, 08:55
Вечно недоволни,ей!Не ви ли омръзна да се оплаквате от всичко?Сами сте си виновни,че не сте чели "Под игото" , а и не виждам какво толкова трудно има в тези имена. Наистина сте станали много мързеливи.

НЕ НИ Е И ТРЯБВАЛО ДА ГО ЧЕТЕМ !!! НИКОЙ НЕ Е КАЗВАЛ, ЧЕ Е НЕДОВОЛЕН... :x
ГЛЕДАЙТЕ СИ В ПАНИЦАТА И НЕ СЕ ОБАЖДАЙТЕ. ПРЕРАЗКАЗА Е НА НЕПОЗНАТ ТЕКСТ! И АКО НЯКОЙ Е ЧЕЛ ПЪРВАТА ГЛАВА - БРАВО - КОЙТО НЕ Е, ЧЕТЕ НА МЯСТО..
ЦЯЛА ГОДИНА СЕ ПОДГОТВЯМЕ И ВИЕ ТУКА СЕГА СЕ ИЗВЪДИХТЕ ГОЛЕМИТЕ РАЗБИРАЧИ...
:-x

john95
06-27-2009, 08:56
Добре де , какво толкова , бе мамка му . Нали са ви чели текста , после сте имали възможност и вие да си го прочете . Какъв ви е проблема тогава ? Че не можете да запомните една страница :o

НЯМА ПРОБЛЕМ!!! :D Това е въпроса.. Че даже тези,които са чели цялото произведение са на +...

vesito13
06-27-2009, 09:00
^ Разбрахме се :-D Е то и миналта година имаше хора , които си бяха чели текста за преразказа , така по случайност . Както и да е , а бисерите са :-D

john95
06-27-2009, 09:02
^ Разбрахме се :-D Е то и миналта година имаше хора , които си бяха чели текста за преразказа , така по случайност . Както и да е , а бисерите са :-D

За миналата не знам, ама чух поне 15 човека от ВЕДИ на които са им дали и теста и преразказа :shock: :-x - Смисъл преди изпита.. :-x
И си имат там по 72,73 точки на теста и като знаят текста наизуст.. :-x

vesito13
06-27-2009, 09:04
Може би късмет , не знам :-o

metalcheto
06-27-2009, 09:31
Вечно недоволни,ей!Не ви ли омръзна да се оплаквате от всичко?Сами сте си виновни,че не сте чели "Под игото" , а и не виждам какво толкова трудно има в тези имена. Наистина сте станали много мързеливи.

НЕ НИ Е И ТРЯБВАЛО ДА ГО ЧЕТЕМ !!! НИКОЙ НЕ Е КАЗВАЛ, ЧЕ Е НЕДОВОЛЕН... :x
ГЛЕДАЙТЕ СИ В ПАНИЦАТА И НЕ СЕ ОБАЖДАЙТЕ. ПРЕРАЗКАЗА Е НА НЕПОЗНАТ ТЕКСТ! И АКО НЯКОЙ Е ЧЕЛ ПЪРВАТА ГЛАВА - БРАВО - КОЙТО НЕ Е, ЧЕТЕ НА МЯСТО..
ЦЯЛА ГОДИНА СЕ ПОДГОТВЯМЕ И ВИЕ ТУКА СЕГА СЕ ИЗВЪДИХТЕ ГОЛЕМИТЕ РАЗБИРАЧИ...
:-x

Виж кво мой човек. Аз също съм седми клас и също се явявах но този изпит. Мога да ти кажа, че беше в пъти по-лесен от миналогодишния. Това, че не можеш да запомниш две-три имена на кръст показва колко си тъп и т`ва си е АБСОЛЮТНО ТВОЙ ПРОБЛЕМ. Плюс това тази дума Диарберкир я имаше в По жицата и трябваше да я знаеш много преди изпита :-x :?

therichbitch
06-27-2009, 09:40
Големи таланти :razz: .

ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o
пффф, мн интересно аз като бях 7-и клас как го помнех тва "именце" без никакъв проблем

john95
06-27-2009, 11:06
Вечно недоволни,ей!Не ви ли омръзна да се оплаквате от всичко?Сами сте си виновни,че не сте чели "Под игото" , а и не виждам какво толкова трудно има в тези имена. Наистина сте станали много мързеливи.

НЕ НИ Е И ТРЯБВАЛО ДА ГО ЧЕТЕМ !!! НИКОЙ НЕ Е КАЗВАЛ, ЧЕ Е НЕДОВОЛЕН... :x
ГЛЕДАЙТЕ СИ В ПАНИЦАТА И НЕ СЕ ОБАЖДАЙТЕ. ПРЕРАЗКАЗА Е НА НЕПОЗНАТ ТЕКСТ! И АКО НЯКОЙ Е ЧЕЛ ПЪРВАТА ГЛАВА - БРАВО - КОЙТО НЕ Е, ЧЕТЕ НА МЯСТО..
ЦЯЛА ГОДИНА СЕ ПОДГОТВЯМЕ И ВИЕ ТУКА СЕГА СЕ ИЗВЪДИХТЕ ГОЛЕМИТЕ РАЗБИРАЧИ...
:-x

Виж кво мой човек. Аз също съм седми клас и също се явявах но този изпит. Мога да ти кажа, че беше в пъти по-лесен от миналогодишния. Това, че не можеш да запомниш две-три имена на кръст показва колко си тъп и т`ва си е АБСОЛЮТНО ТВОЙ ПРОБЛЕМ. Плюс това тази дума Диарберкир я имаше в По жицата и трябваше да я знаеш много преди изпита :-x :?

Само мога да ти кажа, че си тъп или не четеш, а само си пишеш каквото ти е на ума. 'НЕ НИ Е И ТРЯБВАЛО ДА ГО ЧЕТЕМ !!! НИКОЙ НЕ Е КАЗВАЛ, ЧЕ Е НЕДОВОЛЕН... :x "

И да те светна, че Диарбекир в По жицата като ми намериш - аз ще гледам звездите по сред бял ден.... Dumbass...

john95
06-27-2009, 11:13
Смятам темата за приключена.

faststep
06-27-2009, 11:53
Ванка, не се пали, преразказа не беше труден. :-D Пък и те ни дадоха "Под игото" след пети клас, който не го е прочел, негова си работа. 8-) Все още съм смаян от някои глупави субекти, които не са чували Диарбекир. :lol: Според тях накъде са се запътили заточениците от "Заточеници"? :D

ПП. Подсказка: Има нещо общо с преразказа. :wink:

irr3plac3able
06-27-2009, 13:48
малее този Диарбекир 15 минути съм се чудила как беше даже ако не и повече :-#

john95
06-27-2009, 15:15
Ванка, не се пали, преразказа не беше труден. :-D Пък и те ни дадоха "Под игото" след пети клас, който не го е прочел, негова си работа. 8-) Все още съм смаян от някои глупави субекти, които не са чували Диарбекир. :lol: Според тях накъде са се запътили заточениците от "Заточеници"? :D

ПП. Подсказка: Има нещо общо с преразказа. :wink:
Знам, че не беше кой знае какво, ама някой хора са си решили да се заядат, че едва ли не са ни дали текст, който още малко ще излезе, че сме учили наизуст... :x
И аз му пиша нещо, че никой не се оплаква - шматката си пише неговото " Ти си малоумен, вие това сте го учили" - Опази боже от такива.. И да беше някакъв поне с покритие.. А той - Диарбекир в По жицата :lol: :lol: :razz:

john95
06-27-2009, 15:17
Ех, ех.. Винаги съм си знаел, че металите са много зле горките... Не всички, но мнозинството са уникални' - "Бъдещи интелектуалци на България" :lol: :razz: :razz: :razz: :razz:

Това изби рибата 8-) - Диарбекир в По жицата :razz: :razz:

faststep
06-27-2009, 15:29
Ех, ех.. Винаги съм си знаел, че металите са много зле горките... Не всички, но мнозинството са уникални' - "Бъдещи интелектуалци на България" :lol: :razz: :razz: :razz: :razz:

Това изби рибата 8-) - Диарбекир в По жицата :razz: :razz:
Гунчо продава некачествена хума и са го пратили на заточение. :razz:

Sarafina
06-27-2009, 16:11
Ех, ех.. Винаги съм си знаел, че металите са много зле горките... Не всички, но мнозинството са уникални' - "Бъдещи интелектуалци на България" :lol: :razz: :razz: :razz: :razz:

Това изби рибата 8-) - Диарбекир в По жицата :razz: :razz:
Гунчо продава некачествена хума и са го пратили на заточение. :razz:
:D :D Кой знае... :D

BaBsYyY_SeXyYy
06-27-2009, 17:21
Далбекир ;dd мое произведение ;xx

nefchi_bs
06-27-2009, 18:53
Големи таланти :razz: .

ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o

Трабва да си чела книгата,това че не четеш не е проблем на никои..А и това което ви се падна не беше напознат текст,а на нас ни се падна един текст дето автора от пръстите си го беше изсмукал,така че МЛЪК!

TheNewReligion
06-27-2009, 18:58
Вечно недоволни,ей!Не ви ли омръзна да се оплаквате от всичко?Сами сте си виновни,че не сте чели "Под игото" , а и не виждам какво толкова трудно има в тези имена. Наистина сте станали много мързеливи.

НЕ НИ Е И ТРЯБВАЛО ДА ГО ЧЕТЕМ !!! НИКОЙ НЕ Е КАЗВАЛ, ЧЕ Е НЕДОВОЛЕН... :x
ГЛЕДАЙТЕ СИ В ПАНИЦАТА И НЕ СЕ ОБАЖДАЙТЕ. ПРЕРАЗКАЗА Е НА НЕПОЗНАТ ТЕКСТ! И АКО НЯКОЙ Е ЧЕЛ ПЪРВАТА ГЛАВА - БРАВО - КОЙТО НЕ Е, ЧЕТЕ НА МЯСТО..
ЦЯЛА ГОДИНА СЕ ПОДГОТВЯМЕ И ВИЕ ТУКА СЕГА СЕ ИЗВЪДИХТЕ ГОЛЕМИТЕ РАЗБИРАЧИ...
:-x

Виж кво мой човек. Аз също съм седми клас и също се явявах но този изпит. Мога да ти кажа, че беше в пъти по-лесен от миналогодишния. Това, че не можеш да запомниш две-три имена на кръст показва колко си тъп и т`ва си е АБСОЛЮТНО ТВОЙ ПРОБЛЕМ. Плюс това тази дума Диарберкир я имаше в По жицата и трябваше да я знаеш много преди изпита :-x :?
Диарбекир в "По жицата" и Манджилари в "Под игото", нали? :razz:

teenems
06-27-2009, 19:37
Големи таланти :razz: .

ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o

нестига че ви се падна познат текст ами пак се оплаквате :x

абсд - Познат така ли ? .... Това че вие преди сте го изучавали, ние тая глава за първи път я чуваме... Под Игото ни го дадоха само да го прочетем през лятото преди 6ти клас... Така че си дръж плювалника затворен и като не разбираш не се обаждай...

учихме главата за Радини вълнения . така че ,който е чел книгата е имал късмет .аз съм чела до 50стр. ,което ще рече че съм чела 1 глава . но половина ученици съм сигурна ,че не са

afterforever
06-27-2009, 20:11
Големи таланти :razz: .

ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o
пффф, мн интересно аз като бях 7-и клас как го помнех тва "именце" без никакъв проблем
Сякаш като бяхме ние 7. клас не се поставяше дори въпрос някой знае ли това именце, а като че ли тия дето не го знаеха ги беше срам да се обадят...

anito12
06-27-2009, 20:20
почти 100% съм сигурна, че Диарбекир беше споменат в първа или втора глава на "Немили-недраги"... когато се разказваше за хъшовете в Браила като цяло (:

освен това думата е лесна за запомняне (=

но Диарбекур е уникално нещо :D

matty7
06-27-2009, 20:27
За миналата не знам, ама чух поне 15 човека от ВЕДИ на които са им дали и теста и преразказа :shock: :-x - Смисъл преди изпита.. :-x
И си имат там по 72,73 точки на теста и като знаят текста наизуст.. :-x

---------------------------------

Аз имам една, дето беше във ВЕДИ и има 74 точки... Амаа-ха не е чесно. Както и т'ва, че някой хора цяла година учим а едни тъпи кифли още един месец преди да свършим казаха, че си купили отговорите и на БЕЛ и на МАТ (тестовете) !! Докато това го има, Бългаия пропада!

lmao
06-27-2009, 20:45
правилно ли разбирам че това произведение се води непознат текст?

anito12
06-27-2009, 20:51
те не са се съобразили с това условие за непознатия текст, а са решили да бъдат актуални заради спечелилите "Голямото четене" книги

а и резултатие ще бъдат по-високи от миналата година, което всъщност им е целта, де. да излезе, че децата се образоват страхотно.

zvezdii4kaa
06-27-2009, 22:01
ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o[/quote]

Това вашето е супер лесно,10000000 пъти по-лесно е да преразказваш текст от колкото да правиш съчинение разсъждение. :!: :!: :-o

john95
06-28-2009, 06:50
ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o

Това вашето е супер лесно,10000000 пъти по-лесно е да преразказваш текст от колкото да правиш съчинение разсъждение. :!: :!: :-o[/quote]
Тук сте прави - Това съчинение разсъждение е било голям булшит :D
Аз съм правил 2,3 пъти и имам към 4 и нещо...
Обаче пък теста по Математика компенсира.. Онези 2 задачи с 2 подточки са били далеч по - лесни отколкото нашия тест с 50..
Конкретно на тоя тест - нашия - Има задача геометрична, която се е падала на вашия, стария вариант на изпита, ... Абе много отчаяна работа тая математика.... с една дума - Вълчев :?

Ungear
06-28-2009, 07:07
хаха тея яко ебавки са фърляли :D

kalashnik
06-28-2009, 07:19
То Диарбекир се споменаваше и по история, ама като не са влизали и в тези часове, както и в тези по литература така ще е. А и щом ви е дадена да я четете книгата, значи трябва да я четете.

john95
06-28-2009, 07:49
То Диарбекир се споменаваше и по история, ама като не са влизали и в тези часове, както и в тези по литература така ще е. А и щом ви е дадена да я четете книгата, значи трябва да я четете.

Не съм пропускал 1 час по История от 1ви до 7ми клас - Е, няма нищо, дори споменато, за Диарбекир :D

kalashnik
06-28-2009, 08:08
То Диарбекир се споменаваше и по история, ама като не са влизали и в тези часове, както и в тези по литература така ще е. А и щом ви е дадена да я четете книгата, значи трябва да я четете.

Не съм пропускал 1 час по История от 1ви до 7ми клас - Е, няма нищо, дори споменато, за Диарбекир :D По коя програма си, новата или старата, ако си по ноата няма и да се очудя ако го няма.

BlackaTBW
06-28-2009, 09:25
Ще падна от смях. Под Игото било непознат текст, хахаха. Това, че някои от вас ги е мързяло да прочетете цялата книга, а сте чели само от учебника си е лично ваш проблем.
Това е класика. Това е Вазов. Засрамете се, а не се оплаквайте как не можете да запомните Диарбекир.

john95
06-28-2009, 09:38
По новата система.. :?

zvezdii4kaa
06-28-2009, 10:27
ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o

Това вашето е супер лесно,10000000 пъти по-лесно е да преразказваш текст от колкото да правиш съчинение разсъждение. :!: :!: :-o
Тук сте прави - Това съчинение разсъждение е било голям булшит :D
Аз съм правил 2,3 пъти и имам към 4 и нещо...
Обаче пък теста по Математика компенсира.. Онези 2 задачи с 2 подточки са били далеч по - лесни отколкото нашия тест с 50..
Конкретно на тоя тест - нашия - Има задача геометрична, която се е падала на вашия, стария вариант на изпита, ... Абе много отчаяна работа тая математика.... с една дума - Вълчев :?[/quote]

да,за математиката съм съгласна \:D/

YouCantStopMe
06-28-2009, 10:36
За миналата не знам, ама чух поне 15 човека от ВЕДИ на които са им дали и теста и преразказа :shock: :-x - Смисъл преди изпита.. :-x
И си имат там по 72,73 точки на теста и като знаят текста наизуст.. :-x
Ванка изобщо не знам дали това е вярно,но се носи слух,че освен по БЕЛ,това се е случвало с теста от изпита по математика.Хмм..

lovebug
06-28-2009, 11:03
,,Попитах се риторично какво съм щял да направя с пищова ? Защо му трябва на Кралича да влиза на юруш през комина , като може през вратата нормално . Да ми беше звъннал . '' и Диарбекир в "По жицата" ме убиха :razz: В "По жицата" има Делиорман, което няма нищо общо с Диарбекир. :D

absd
06-28-2009, 16:29
Боже... представям си щом се оплаквате за ,,Под Игото'' , то какво ли щяхте да направите на ,,Малкият Принц'' или ,,Граф Монте Кристо'' . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

john95
06-28-2009, 16:35
Боже... представям си щом се оплаквате за ,,Под Игото'' , то какво ли щяхте да направите на ,,Малкият Принц'' или ,,Граф Монте Кристо'' . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Не знам какво щяхме да правим тогава, ама поне нямаше да мислим, че в "По жицата" се говори за Диарбекир :lol: :razz:

Tempest
06-28-2009, 17:03
ем то неслучайно има книжки за четене през лятото... да си седнеш малко на гъзо, да почетеш книги на хартиен носител... ама кой да го направи?! :?

MiLGaR0sSa
06-28-2009, 17:09
Оле,набори....и аз съм седми клас,и аз бях на изпит.И умрях от радост,че ни се падна точно това да перразказваме.Текстът би трябвало да ви е повече от познат.В крайна сметка ако сте си чели списъците с книги,би трябвало да сте чели "Под игото".А ако наистина сте го направили,няма начин да не знаете "Диарбекир" и "Манол".За "Краличът" да не говорим.Айде не се оплаквайте.Ако ни се беше паднал "Граф Монте Кристо" тогава сигурно щяхте да направите и петиция за изпита по БЕЛ.Там имената са 20 пъти по-трудни.Но аз пък щях да се радвам,защото я четох преди два месеца :D
А по темата-лафовете са невероятни.Радвам се,че не съм писала такива глупости :lol: :lol: :lol:

absd
06-28-2009, 17:59
Алилуяяя.. накой да се зарадва , че му се е паднало ,, Под Игото '' :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

crazy1
06-28-2009, 20:26
Всички тр да се радват преди закона беше- напълно непознат текст и не ни даваха да си водим записки когато четяха текста...Трябва направо да целувате обувките на Вълчев за лесната тема и да тези които са писали тези глупави бисери са направо за съжаление защото са си прецакали шанса мноо яко :? :smt068

Tempest
06-28-2009, 20:51
деазнам, аз като имах изпит ми се падна Алеко "До Чикаго и Назад" ии... имах 3.00 защото не ме бива да пиша ЛИС, а тогава нямаше избор... ако ми беше такъв изпита, като тоя... сигурно над 5 щях да имам... пфу, наще що не са ме замислили 3 години по-късно?! :?

smiLexaga1n
06-28-2009, 21:47
Всички тр да се радват преди закона беше- напълно непознат текст и не ни даваха да си водим записки когато четяха текста...Трябва направо да целувате обувките на Вълчев за лесната тема и да тези които са писали тези глупави бисери са направо за съжаление защото са си прецакали шанса мноо яко :? :smt068

Темата наистина беше лесна, но за записките грешиш. Ако те хванат ти анулират работата и следователно имаш 2-ка. И от това съдим, че е забранено да си водиш записки, докато четеш или когато учителя чете.

pikLaA
06-29-2009, 10:31
Точно де нали сте чели "Под игото" през лятото или първа глава я прескачахте , защото не ви беше кеф :? Освен това точно първа глава е една от най-лесните в "Под игото" . Стига сте се оплаквали имали сте две имена на кръст , голямото чудо . Освен това не виждам кое им е толкова сложното :-o
хх апък аз на "Под игото" само първа глава съм чела и точно тя ми се падна :D голям късмет извадих :lol:
edit:а т'ва за керемидите май съм писала нещо подобно :razz:

co0L_gIrL
06-29-2009, 10:34
аз не съм чела книгата, и единствената ми глупост беше че сбърках Диарбекир :D

kalashnik
06-29-2009, 11:17
То миналата година на дъската бяха записали географските обекти и имената като правихме преразказ на "Заложна къща" на Дамян Енев, а пък даже не бяхме чували до тогава за този писател, а вие поне имахте познат автор.

filito
06-29-2009, 16:37
Глупаци. Не стига, че ни се падна познат текст, но пак сте недоволни. Не ви разбирам. Винаги намирате маана. Ако текстът беше напознат, по-добре ли щеше да бъде? :x

Бисери винаги е имало... :-D

FuCkInBuBbLeGuM
06-29-2009, 17:32
Леле... :D Тва беше възмножно най-лесния текст даван някога (не че знам кво са давали преди)

Баба ми 1-2 седмици преди изпита ми вика " Абе ти чела ли си Под Игото". Аз понеже не съм го чела реших да го попрегледам... ебати късмета :D

Cherryy
07-01-2009, 06:57
аз постоянно си повтарях Диарбекир, Манол Краличът и така ги за помних

martito0o95
07-21-2009, 19:58
диарбекур :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: който за каквото си е мислел на изпита :D :D :D

Lucho
07-21-2009, 20:01
кой си ти, попита той ! Не ме ли помниш, бай Марко, аз съм Иванчо, на Иван краличът син..

fifinkathefreak
07-21-2009, 21:03
О ,мамо! Знам,че спиш зад мен,но нямаше кого другиго да викна на помощ.

Дечица скъпи,общата ви култура куца неимоверно.Ние пишехме съчинения-разсъждения навремето и зубрехме какви ли не простотии.Защото лично аз мога да кажа,че нивото ни на мислене не беше достигнало своя апогей в 7. клас и ни се налагаха много по-сложни работи.
Вие от история представа имате ли си?Мани,дето Иван Краличът е един от най-известните герои в нашата литература.Дай Боже да го познавата като Бойчо Огнянов.

П.П. От "Под игото" и аз съм учила две глави в училище в 6. клас.Отлично си спомням,че имахме за домашно да прочетем "Радини вълнения" ,но да четеш глава за училище..не си е работа.Четох я в рейса,а после правихме неочаквано наказателно контролно.Имах шестица.Не ви виждам проблема с десет пъти по-лесната (и интересна!) първа глава.
П.П.2 Живи и здрави!Догодина с новата система (дано!) да ви видим какво ще направите.

ducii
07-22-2009, 09:26
За мен преразказът беше много лесен.. по-лесно от това няма накъде. Имената не бяха чак толкова трудни за запомняне. Абее трябва да сме благодарни, че не ни се паднаха някои от другите варианти. А за авторите на бисерите.. явно не са присъствали духом. 8-)

vampire_girl_
07-22-2009, 11:54
Извън темата,но...
Ето малко и кандидат-студентски:
1 …Майката на Ахил го е потопила във водите на Стикс, за да го направи непромокаем за стрелите. Това обаче не му попречило да умре и тогава Одисей влязъл в Троя маскиран като дървен кон (някои приписват това на Александър Македонски)…

2 …Агамемнон и Менелай са били братя, но това се знае със сигурност само за първия…

3 …На изток Франция граничи със Слънцето, когато изгрява, а на запад, когато залязва…

4 …Нормандия е плодородна област. Там се отглеждат волове, които дават много мляко и яйца. Тревата е тлъста, затова млякото е много концентрирано…

5 …Ню Йорк закъснява спрямо гринуичкото време, защото Америка е открита много по-късно…

6 …Климатът в Гвиана не е здрав, защото в нея изпращат каторжници. Там има гори от девственици, които доставят строителен материал…

7 …Кенгурото има на корема си джоб, за да се скрие в случай на опастност…

8 …Сахара заема винаги различна площ, тъй като пясъците и изменят непрекъснато мястото си. Главни животни са камилите и керваните. Населението се състои от туареги и оазиси…

9 …В полярните земи има малко флора и само няколко фауни, но те са диви. Из между живите същества ще споменем лишеите, пингвините и изследователите. На последните понякога им е така студено, че като се мият са принудени да слагат ръкавици…

10 …Жителите на Египет били наричани мумии. Те живеели в пустинята Сахара и пътували с Камелот. Климатът на Сахара е такъв, че жителите трябва да живеят другаде, така, че някой части на пустинята са облагородени чрез напояване…

11 …Най известната река е Дунав. Тя е международна, защото всички народи пеят “На хубавия син Дунав”…

12 …Пирамидите са се състояли от помещение за покойника, земен ресторант и множество коридори, за объркване на учените…

13 …Римляните били големи строители. Тяхно дело са много павирани пътища, измежду които най-прочут е Млечният път…

14 …Като заминавали кръстоносците отнасяли портретите на жените и децата си, а при завръщането си с радост намирали нови деца около своята вярна съпруга…

15 …Карл V е роден при леля си, защото майка му тогава не била там…

16 …При феодализма селяните били много подтиснати. Тогава нямало автомобили, та те са плащали данъци върху солта и радиоапаратите, но били лишени дори от тях. Освен това те били длъжни да дават на сеньора всички продукти от жена си. Често се появявал глад и хората са се избивали, за да не умрат…

17 …Първото околосветско пътуване било извършено от Магелан. За нещастие той бил убит на Филипините и екипажът се завърнал без него. Въпреки всичко покойният запазил добър спомен от пътешествието си…

18 …Людвик ХІV бил на пет години, когато се родил баща му. Той живял до смъртта си в 1715 г. Людвик ХІV бил заобиколен от благородници, които се наричали куртизани. Жените им се наричали куртизанки. Дворецът му бил винаги добре изметени блестящ, поради което бил наречен Крал-Слънце…

19 …Септемврийските кланета са станали вечерта на 10-ти август…

20 …Наполеон бил диктатор, защото имал способността да диктува по няколко писма наведнъж. Той мразел англичаните, сърдел се, защото го принудили да умре в прегръдките на св. Елена…

21 …Абрахам Линкълн е роден в дървена колиба, която построил собственоръчно…

22 …Разликата между царя и президента е тази, че царят е син на баща си, а президентът не е…

23 …През деня Земята се върти около Слънцето, а през нощта около Луната. Като се върти, Земята показва задницата отпред и предницата отзад…

24 …Морското дъно се изследва със сонди: ако сондата извлече тиня, значи дъното е тинесто, ако извлече кал, значи дъното е кално, а ако не извлече нищо, значи капацитетът й е нисък…

25 …Гравитацията е открита от Нютон. Забелязва се есенно време, когато листата капят…

BrainlessROCKBABY
07-22-2009, 13:06
Омфг, до сега ли не загряхте, че целта е текстът да НЕ е изучаван. Вазов е класик, а "Под игото" е вечният роман. Естествено, че ще има сложни думи - да не искате да преразказвате "Трите прасенца". Стори ми се даже лесен преразказът. :lol:

SummerDream
07-22-2009, 14:30
И на мен преразказа ми беше лесен..Имах 24-ри точки от общо 25 ;д Радвах се, че дадоха нещо познато и лесно ;д Вярно-имаше доста пряка реч и не дотолкова лесни думи,но все пак..беше много по-лесно от изпита по математика например ;д

GbSy
07-22-2009, 15:37
Още ли се обсъжда това?
Преразказът беше супер елементарен, не виждамм какво толкова са ви затруднили две имена. То ако това ви е затруднило, какво остава за целия текст...
Абе, направо... глупостта отвсякъде ни залива.

Mastta
07-22-2009, 16:12
:lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: от 10 минути се смея

Enitto
07-22-2009, 16:24
Абе хора, още ли се занимавате с това? :D

smiLexaga1n
07-22-2009, 16:34
Абе хора, още ли се занимавате с това? :D

Мда трупат се още спам постове. :D SummerDream браво 24 от 25 .. разбила си ги. :P

gab4eto_gr
07-23-2009, 20:16
Големи таланти :razz: .

ти ходила ли си на изпит изобщо ?! айде като идеш и като ти се падне някво такова именце ми се обади :д . нз как ама аз го запомних ,ама то баси му и имената :o

Трабва да си чела книгата,това че не четеш не е проблем на никои..А и това което ви се падна не беше напознат текст,а на нас ни се падна един текст дето автора от пръстите си го беше изсмукал,така че МЛЪК!


Каквото и да кажем те и на "Опъленците на Шипка" няма да са доволни сигурно..
Наистина им беше много, много по-лесен от нашият .. , но какво да се прави..
Дано поне новата Йорданка Фандъкова да си знае работата..

YouCantStopMe
07-23-2009, 20:19
Да.Преразказът беше лесен за мен и това с имената беше елементарно.Как може да не сте чували за Диарбекир?Не знам..Аз не съм се мъчела да запомням имена,ала-бала.Всичко си беше наред.Накрая изкарах 25 от 25. :)

the_best_f
07-24-2009, 07:53
Разбихте ме, хора. Това на НИЩО не прилича. Дават ви УЖ непознат (?!) текст, който е глава от "Под игото"!!! Роман, който ТРЯБВА да сте чели. Ама не само написаното в учебника. Цялата книжка. Не е кой знае колко. И в крайна сметка пак сте недоволни... Не знам какво трябва да ви дадат, за да ви хареса. Сигурно преразказ на първа глава от "Пипи Дългото чорапче". О, не, извинете! Тогава пак няма да сте доволни, защото точно тази глава едва ли я е имало в учебника. Пълен ужас... На едни им се дава съчинение-разсъждение, на други - преразказ на произведение на автор, чието име чуват за пръв път (не че трябва да се оплакват), а на вас ви дават Вазов. Вазов! О, Шипка! Ти Вазов ако не си чел, къде отиваш?!
Относно Диарбекир - кое му е трудното да запомниш дума, която се очаква да знаеш, не да се чудиш каква простотия да напишеш?
Както и да е. Съветът ми е да си седнете на дътата и да се стегнете малко.
Успех в новите училища.

pocuna
07-28-2009, 12:32
а пък една моя приятелка вместо Диарбекир беше написала Чийзбургер :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

sp33der
07-28-2009, 12:58
Бях забравил Диарбекир ама тая квесторката си шушкаше нещо и за кой късмет от шушканията и чух Диарбекир.А в края като предавах видях че съм си го написал накрая на черновата докато са чели.

gracu
07-28-2009, 23:27
аз написах Диабенкир :razz:

YourFavouriteDrug
07-29-2009, 08:44
ахахахаха
ей тея ме разбиха :razz:

аз пък Манол го бях прекръстила на Милчо или нещо такова
ама ми махнаха само една точка

pocuna
07-29-2009, 10:42
"...но тъй като беше от партията на Марко, го пожали..."
"Не си довърших думата и изгрухтях."
"Едното ми око виждаше сянка в ъгъла."
"Пилците се разквакаха..."
"Хванах Иванчо за ръка и го занесох зад семеника."
"...а той отвърна ,че е той."
"...и идел от Деарбекур"("Диарберкер","Джамбалазъ"(?! ) и др.)
"Хванах коня за задните части, за да се успокои.")
"Прасетата(?!) изгрухтяха, керемидите западаха от покрива, кокошките се разкукудякаха и захвърчаха напред-назад..."
Героите на "Под игото" бяха прекръстени :
"дядо Малчо", "Милан Калимир", "Манол Кръстевич", Ивайло и др.

"задочение","сламанак"
" Влязох и погалих коня по задницата. И си извадих пищаците."
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

MoonsDarkSide
07-29-2009, 12:14
Страшни са бисерите :razz: :razz: :razz:
Относно преразказа - беше по-лесен от съчинение-разсъждение, но все пак това е Под Игото! Как може да казвате, че текста е бил лесен? :-o :x И то беше основно диалог! На мен по принцип в преразказа ми беше силата ама на изпита се изложих... :? :( И в крайна сметка си изкарах 5.33 :grin:

YouCantStopMe
07-29-2009, 13:10
а пък една моя приятелка вместо Диарбекир беше написала Чийзбургер :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
О,да!Как пък не... 8-)