PDA

View Full Version : Софианци помагайте :)



chaos_
06-25-2009, 20:08
Ся тия дни от петък до вторник ще се губя у Софията,та дайте някакви идеи накъде що,някакви по интересни събития,любимо място препоръчайте нещо,че в пролуките от време да не умрем от скука в непознат до толкова град :D

woshata
06-25-2009, 20:28
Ами мини в събота (27ми) така покрай НДК към 4-5 някъде 8-) Ще си прекараш страхотно.

Canis_Dirus
06-25-2009, 20:42
Задължително да се посетят културно-търговските мултифункционални сгради от типа МОЛ. Там можете да разгледате експонатите - различни произведения на модернистичното изкуство главно от текстилен характер. Към това се прибавят изискани ресторанти от световни вериги, предлагащи качествена храна и високо обслужване като МакДоналдс и KFC.

EarthShaker
06-25-2009, 20:48
тос канис ше ма довърши :D

hottie
06-25-2009, 20:54
хаха и мен 8-)

EroSennin
06-25-2009, 21:38
Според мен да се повозиш на метрото, там ще видите и статуята на св. софия, сочеща НС :) След това да посетиш ротондата (ще се почувстваш горд, знаейки че от това място някога е оправляване римската империя :) имало е и тунел за евакуация излизащ на колузеума), може да видиш и Мозер там поне (тя е доста стара :D конкуренция на мумиите :D ) аз всеки пък като мина тя е там. след това тръгваш посока ректората :) ще видите отвън БНБ точно до него е археологиският музей а с/у БНБ е Националната Художествена Галерия, до него пък е етонгравският музей след него пък е и природонаучният музей, руската църква, има 2 посолства ако не се лъжа, следва народното събрание и стигаш до СУ най старият вуз в България, нагоре пък е библиотеката :) може да се върнеш след това до александер невски ако не се лъжа на ляво от главният вход имаше вход към някаква крипта ама не съм сигурен, на 2 мин пък от там е и базиликата света софия :) след това може да се върнете до метрото и да тръгнете в посока НДК и ще видите и съдебната палата :) А да зоопарка :) препоръчвам и НИМ :) ако не се лъжа последната неделя от седмицата е безплатно така че е супер аванта ама може и да съм се заблудил :)
ами друго за сега не се сещам, дано да ги посетиш :) не мисля че ще съжаляваш :)

rauwkost
06-26-2009, 00:16
Петък (26.06.09г.) НДК - 18.30ч. :booooomb: Добро занимание се очаква да бъде. 8)
Като дойдеш на София-"та" не забравяй да се снимаш пред еНДеКъто :booooomb:

chaos_
06-26-2009, 11:07
Мерси за няколкото предложения.
Cаnis и тук си има молове и мисля,че ще бъде последното място което ще посетя.
Иначе EroSennin мерси за много информация :D ,определено ще посетя галерията ,а някой да знае за някоя и друга интересна изложба по това време,защото има дости интересни,но все ги пропускам като тази от по-миналата седмица.
А и друго някакви концерти или събития знам ли ,града ви кипи от живот и за толкова неща чета,че ще са все в София.

EroSennin
06-26-2009, 11:14
Питах за НИМ във понеделник били безплатно, ама не бяха много сигурни дали работи тогава :С ти ако посетиш базилити и тем подобни там ще видиш икони ако те интересува :S иначе потърси за галерии в гугъл и съм сигурен че ще намериш :)

sladkotykate
06-28-2009, 14:36
Ами мини в събота (27ми) така покрай НДК към 4-5 някъде 8-) Ще си прекараш страхотно.
:D:D:D ейй супер ще си прекара или ще вдигне 200 и набързо ще се прибере там от кадето е дошъл/а :-D :D :-D :-D :D :-D

gigi_00
06-28-2009, 14:42
ООо СОФИЯ мой малък Лондон :lol:

Dennitsa
06-28-2009, 15:46
Поздравления за тези,които така усърдно поддържат новопоявилото се разделение в българското общество: софиянци - несофиянци. ;-)

PlamenMEN
06-28-2009, 15:58
Клуб FANS - хубава музика на живо всяка вечер.
НДК и борисовата са задължителни. По НДК точно можеш да си прекараш и цяла нощ ако искаш, стига дасе присламчиш към някоя компания.
След въпросната нощ ако искаш мога да ти кажа и къде е първо РПУ :D