PDA

View Full Version : Моля изтрийте



Outlaw87
06-25-2009, 19:12
блабла

WooDy
06-25-2009, 20:39
Здравей ! :D Имаш право !
Аз лично си я нося на най-скъпия сервиз,щот колата ми е ... И така може да си я ремотнираш сам, но трябва да разбираш доста.Зависи все пак за катастрофата.Не е препоръчително сам,но ако нямаш пари за скъп сервиз то все същото...Те и там ги правят така ! А до колкото проверката за функционирането е добре защото понякой път ти дават кола която работи 2-дни и спира и после ... O:)

ubuntureload
06-25-2009, 21:16
Нови коли дефектират какво очакваш за старата ...
Авотомобила на старо е на късмет - отиваш с майстор гледате и преценява ....
Ами след като не си много вещ/а мисля че единственото нещо което би могъл/а да направиш сам/ е да провериш нивото на маслото в двигателя сутрин преди запалване и да долееш течност за чистачките, въпреки че и това е опасно защото знам за случай когато жена пълни с течнос за чистачки там където се пълни маслото ...
А колкото до сервизите ... добрите сервизи е цифра, но пък за сметка на това добрите автомобили си имат клубове и опредени сервизи им дават отстъпки...
Аз примерно ползвам такива .... въпреки че кажи речи мога да си направя всичко по колата предпочитам да я оставя при моя човек да си свърши работата без да цапам и да губя време ... ;)
Преди да вземеш колата преготви 100лв отиваш качваш я на стенд, правиш и диагностика, мериш налягането и ти си....
+ тва зависи ква кола искаш да вземеш ....
Всичко е относително и до късмет!

OtherDimension
06-25-2009, 21:39
здравейте,
интересува ме задължително ли е като се купува кола втора ръка тя да премине през някакъв преглед за да се установи нормалното й функциониране
това нещо не мога да го разбера?.. :
а)питаш дали преди да си купиш кола е хубаво да я огледа майстор
б)според закон трябва преглед преди покупка

ако е (а) ..ЕСТЕСТВЕНО!
не си купуваш ябълки....
ако е (б) - не

иначе убунту е прав, пълна гаранция няма
наскоро ми разказваха за случай, в който човек 2 дена оглежда една кола, купува я и на шестия километър колата заминава...

като за начало си проверявай дали имаш масло, следи за нивото на спирачната течност и индикатора за температура
лека-полека човек се учи