PDA

View Full Version : Правителствени сценарии



Canis_Dirus
06-25-2009, 21:07
Евровотът мина и замина, че и резултатите излезнаха. Изхождайки от резултатите и социологическите проучвания е ясно, че нито една политическа сила няма да събере мнозинство, за да състави сама правителство. Тоест трябва да има коалиция. Но като се замисли човек, вариантите не са много.

Да ги разгледаме отделно.

1. Бойко + Костов + Сидеров ~ 47-8%. Трябва още някой - НДСВ? ДПС? Не върви някак

2. Бойко + Доган + Волен = ХИРОШИМА. Такъв цирк няма просто.

3. Бойко + Сергей + Доган = виж по-горе. Това обаче е най-възможен сценарий. Който май май още при създаването на ГЕРБ е замислен. Бойко комунистите го отгледаха все пак.

4. Сергей + Доган + Лидер = старата песен на нов глас.

5. Сергей + Доган + НДСВ = още 4 години.


Положението никак не е розово!

Canis_Dirus
06-25-2009, 21:12
Моето мнение е, че Доган върти далавера с Бойко и си прави едва ли не самоотвод, за да засили позициите на батето...

Има го и този момент. След 20 години на власт на Доган може да му се е приискало да си почине един мандат, че да си оправи "скормното" финансово положение.

hottie
06-25-2009, 21:20
Всички заедно и комунизъм 8)

Аз викам СДС+ БСП ..всъщност имат доста сходни точки.

Canis_Dirus
06-25-2009, 21:25
Една яка политическа криза ни трябва и да си отидат 90% от сегашните.

Такава патова ситуация до сега не е имало.

hottie
06-25-2009, 21:30
Лудница ! Дори не знам за кого да гласувам !

Pliok0019
06-25-2009, 21:31
1. Бойко + Костов + Сидеров ~ 47-8%. Трябва още някой - НДСВ? ДПС?
НДСВ/Лидер?

Canis_Dirus
06-25-2009, 21:32
Аз на тези избори няма да гласувам. Падат ми се в сесия и няма да бия 300 километра път, за да се гласувам, при положение, че гласа ми няма да има смисъл. Всички възможности са worst-case.

Май ще взема да послушам unableToloveU и ще гласувам за Волен, щото щял да увеличи пенсиите двойно.

Дайте да поискаме от Иран Вишванатанчо бе. и без това не го щат. Да му дадем две години да поизбеси малко народ,

machoka
06-25-2009, 21:39
Лудница ! Дори не знам за кого да гласувам !

Не знаете за кой да гласувате, защото сте предубедени. Как пък от толкова много кандидати за евтини кюфтета не видяхте един свестен.

Аз няма да гласувам за НДСВ, но те са една партия която, като изключим лидера, има в екипа си страшно много образовани и доказано - реализирали се хора, истински професионалисти...примерно.

Ако човек иска, има за кой да се хване. ОТ там нататък всичко прилича на малко момиченце, което се дърли плачейки че няма вкусен сладолед, просто защото не знае кой му харесва.

Canis_Dirus
06-25-2009, 21:41
Ако човек иска, има за кой да се хване. ОТ там нататък всичко прилича на малко момиченце, което се дърли плачейки че няма вкусен сладолед, просто защото не знае кой му харесва.

Някой сме ги яли всичките шоколади и не ни се ще да повторим.
Нов бардак със стари куpви не ставало.

hottie
06-25-2009, 21:42
Ами аз като повечето съм отвратено. От друга страна не искам да не гласувам. Винаги гласувам. В карен случай Зелените. Обаче на мажоритарния не знам... някви тъпи кандидати са се навъдили в 24 МИР

hottie
06-25-2009, 21:43
Професионалисти са, но... съм работил с тях и на базата на този опит не ги искам в управлението... :-o

И не, не съм предубеден... просто се дразня, че новите лица лъхат на мухъл и нафталин, както и старите... ;)

Ооо колега и аз съм работила при тях ама много набързо :D

Canis_Dirus
06-25-2009, 21:46
Но с такива гръмки изказвания се печелят избори. 800 дни и ...

EroSennin
06-25-2009, 21:47
още след изборите феновете ще се види че бат бойко не стува :С и аз мисля че е по-добре за зелените, вместо да не гласуваш

малко ми напомня на http://vbox7.com/play:1ed01feb 8-)

hottie
06-25-2009, 21:48
Оо аз съм работила и с тях. Мога да ти кажа, че доброволците нямат нищо общо със самата партия. Даже в повечето партии е така. Дори при НДСВ. Това са ученици и студенти, които искат а натрупат просто малко опит за CV-to. Но иначе не се занимават с политика. Не са много наясно с нещата. Вярно - тъпо е от страна на партията да допуска такова нещо, но от друга страна това е доброволна ръка и те имат нужда от нея,защото покрай тези кампании е много напрегнато. А пък Зелените - те нямат никви пари и само чакат доброволци :-o

hottie
06-25-2009, 21:50
Професионалисти са, но... съм работил с тях и на базата на този опит не ги искам в управлението... :-o

И не, не съм предубеден... просто се дразня, че новите лица лъхат на мухъл и нафталин, както и старите... ;)

Ооо колега и аз съм работила при тях ама много набързо :D

а аз прекалено много, за да ми предизвикват спазми, когато ги видя и по телевизора... :-x

:D :D Не знам за теб, но работих с невероятно тъпи и досадни хора !

Canis_Dirus
06-25-2009, 21:50
Като ще е гарга, да е рошава - ДOИП!


Дайте да го изберем глобала, а? 8-)

Pliok0019
06-25-2009, 21:50
"Зелените" не бяха ли с лозунг за защита на...гората и гейовете?

hottie
06-25-2009, 21:52
Викаш да му направим кефа на Глобала, а? Хмм... айде още малко да го потормозим :D

hottie
06-25-2009, 21:54
Да бе и аз се обърках тотално 8-) не посмях да каже, чак.

Зелените са си доста наивни, факт. Но са ми някви симпатични и непринудени..ако не друго

Canis_Dirus
06-25-2009, 21:54
новата тройна коалиция ще е

Глобал + Добри Божилов + Апостол Апостолов!

Не коалиция, а ТРИУМВИРАТ!

Да ударим дъното, че да се оттласнем.

w0sh
06-25-2009, 21:57
Яни Янев

Той всичките ще ги вкара в завора!

hottie
06-25-2009, 21:57
ХА-ХА-ХА :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ООО тогава ще гласувам !

Canis_Dirus
06-25-2009, 21:58
забравяме Вучков! :-x

Той е четвъртата власт!

Когато триумвирата дойде на власт, ще има само една телевизия - ВУЧКОВ ТВ. 24 Часа академикус* Вучков!


По образец на Сталин на сегашния професор ще му бъде присъдена тази нова титла - Акадамикус!

hottie
06-25-2009, 22:01
сега остава да намерите име за новата коалиция и да поискате добра заплата на Глобал за пиарство 8)

Canis_Dirus
06-25-2009, 22:05
Глобал
Апостол
Добри


ГАД!

Mooo6no
06-25-2009, 22:47
Canis_Dirus - Изпусна РЗС във вариантите. Аз мисля, че РЗС, Лидер и НДСВ по принцип са на границата на 4 процента и не са много сигурни. Но те си го знаят и ще използват нужните средства, за да минат със сигурност 4 процентовата бариера (особено Лидер).

Смятам, че двете най-възможни коалиции са:
1. ГЕРБ + Синята коалиция + НДСВ + РЗС + Лидер/Атака
2. БСП + ДПС + Лидер + НДСВ + РЗС

Общо взето, нещата изобщо не зависят толкова от процентите на 'големите', а от това на коя страна ще отидат 'малките'. Пък те ще отидат към този, който им даде повече пари и власт.

Смятам, че НДСВ направиха най-добрата кампания и затова тази партия (която преди половин година смятах, че е мъртва и има по-малко гласоподаватели отколкото Евророма примерно) ще оцелее още 4 години. ВМРО направиха най-ужасяващата кампания, която е виждал човек. Те смениха 100 партии и коалиции за последните 3 месеца.

П.п. А вие на Добри Божилов може да се подигравате, но не знаете накрая какво ще стане... някой, ако е гледал резултата на Волен Сидеров за кмет на София през 2003 едва ли е вярвал, че през 2006 за него ще гласуват около 600 000 човека за президент на България. ;] Между другото, важно е да се спомене, че Волен е издигнат за кмет на Сф от партията на Янето преди да се преименува на "Ред, законност и справедливост". Така че е малко смешно как се карат един-другиму...

machoka
06-25-2009, 23:54
Герб няма да се коалират нито със Станишев, нито с Доган, нито с Волен Сидеров

Яне Янев няма да го направи със Станишев и Доган..

в тия 2 неща съм сигурен.

XceSS
06-26-2009, 01:09
Бойкомутра + Атака + Синята коалиция

звучи г/д добре

Звучи, но няма да стане.Според мен ще са
ГЕРБ+БСП+ДПС/Атака+Синята коалиция.
Може и други да има, но ме съмнява да прескочат 4-те процента :)

Scrat
06-26-2009, 16:16
Бойкомутра + Атака + Синята коалиция

звучи г/д добре

И евентуално РЗС ако не им достигат няколко гласа ;).

LizZz
06-26-2009, 17:50
http://dnevnik.bg/bulgaria/2009/06/25/743558_ochevidec_ot_premierskiia_kortej_karaha_kat o_ludi/

ще им е** майката сополива - всички ги знаем как карат
Да, веднъж си се прибирахме от една екскурзийка и една двойка, състояща се от бмв 7-ца и мерцедес с-ка май беше си беше като цар на пътя, не я интересуваше кой е отпред и кой - отзад.
Превишаваха си скоростта без проблем и по двулентов път (общо две ленти) караха с над 200км/ч.

LiveFlower
06-26-2009, 19:56
Аз като порасна ще гласувам за ДOИП и бате Глобал-а :)

пък той ми е обещал да му стана жена , само да порасна , след някоя друга годинка 8)