PDA

View Full Version : Безсънни нощи и... неадекватни дни



fOreverReD
06-26-2009, 11:49
Не съм 100% сигурен дали трябва да отида на доктор, ама като си знам личната лекарка ква е смотан да отида или да не отида се ще е тая... Най - много да си загубя времето...

Та проблема е следния - от около 2 месеца не съм си лягал преди 3-4 часа... Вчера си казах, че ще си легна по - рано, но висях буден и не можах да заспя почти до 6 часа... Не съм пил вечерта нито кафе, нито некви други 'стимуланти' дето да съдържат кофейн, даже пих около 2 литра бира за към 4-5 часа и... не ми се доспа, а попринцип от 2 чаши ми се доспива доста сладко! Най - вероятно съм си ебал майката на режима на спане, ама де да знам... Сутринта винаги съм неадекватен, през деня също. Супер бавен съм и не мога да загрея понякога кво ми говорят, а даже понякога бъркам и думите... А и ми е някво трудно да фокусирам понякога, получавал съм и двойно виждане веднъж, но тогава не бях спал към 60тина часа.

Темата е сериозна... Мисля да говоря с нашите и ако те преценят (а и ако тука има някой друг с подобен проблем и напише някво компетенто мнение донякъде...) да отида на лекар. Сорка за хаотичния поуст, но преди малко станах и не съм се събудил още.

sweetheart91
06-27-2009, 10:22
из интернет съм виждала разни билкови чайове против безсъние.
Потърси и си направи :)

bubblebabe
06-27-2009, 10:36
Същата съм. Лягам сутрин. Събуждам се към 12часа. После към 16 часа пак заспивам и до 21ч (примерно) и на следващия ден пак така. Неадекватна съм.
Ограничиха ми компютъра до 11часа вечерта, ама то 'се тая. Пак седя до 3-4-5-6 часа. Дори понякога не си лягам... Намирам си занимание... Дали ще рисувам, ще пиша и т.н. Глдам телевизия до към 2-3 и ... после безсъние.
Преобърнала съм си режима. :(

fOreverReD
06-29-2009, 06:17
Не знам... Явно трябва да се притеснявам. Вчера си лягам 4:10 - 4:20 на копеле и до 5 и нещо не можах да заспя... Не можех да ходя, нито да стоя прав, почти не можех да гледам, но не можах да заспя... Сега се събудих без никаква разумна причина.. Въртях се до сега и не можах да заспя. :(

Ilikeliljon
06-29-2009, 08:00
Отивай на лекар по-добре и кажи на вашите, иначе ако причината не е физиологична, то може да е психологична. Помисли дали нещо те притеснява, дали неща голяма е станало в живота ти напоследък, всъщност от времето, когато не можеш да спиш и така. Успех :) :) :)

sladkalady
06-29-2009, 09:22
Дам и аз съм така
И си мисля ,че може да е заради някакви проблеми,които имаш...причините може да са много...Говори с вашите и решете заедно как да постъпите :)

fOreverReD
06-29-2009, 09:45
Отивай на лекар по-добре и кажи на вашите, иначе ако причината не е физиологична, то може да е психологична. Помисли дали нещо те притеснява, дали неща голяма е станало в живота ти напоследък, всъщност от времето, когато не можеш да спиш и така. Успех :) :) :)

Най - добрият ми приятел замина за чужбина в началото на месеца, но няма никаква логика, защото съм в това 'състояние' от 1 седмица... Смисъл от 1 седмица си е направо нетърпимо, примерно днеска... в момента трябваше да спа, а не да виса на компютъра. Спал съм има няма 3 часа...

valence7o
06-29-2009, 13:26
Верно си е от времето, обаче като свърши даскало и не сме изморени не изразходваме толкова енргия и не ни се спи, затова повече навън. За погорните коментари кадето казвате че е от 1-2 месеца човек изпитва трудности при заспиване, които по принцип са породени от безпокойство или изключително голям страх дори и ако има някакви сериозни проблеми. За приспивателните, те причиняват много странични ефекти. Чувала съм, но не знам дали е много вярно, че една чаша мляко преди лягане е доста успокояващо и да не се яде много късно вечер, например чипсове бонбони шоколад, защото са възбуждащи храни. :D

Ако това не ти помогне и всичко това продължи трябва да поговориш със родителите си и вече при нужда се консултирай със специалист, защото безсънието във фаза хронично е неизлечимо.

sladur4etyYy
06-29-2009, 13:40
и аз не си лягам по- рано от 3, а и трябва да ставам в 7 за даскало. преди много ми се спеше, сега почти не ми е проблем, свикнах и направо мога и цяла нощ да не спя ;д сега лятото обаче мисля през деня да си поспивам, пък вечерта... не се знае :D

ти най- добре иди на лекар, след като се чувстваш така, щото тва е доста гаден проблем.

taffy
06-29-2009, 14:50
И аз съм така, ноо.. в по-мека форма, така да се изразя.. Лягамм по някое си време, ставам след 12... Само дето целия ден после ми ее накф.. мързелив и ме боли главата. Незнам, мисля, че е от нарушения режим на сън.. Можеш да продваш една нощ изобщо да не спиш ии през деня също. Предполагам до вечерта ще си капнал и ще заспиш рано.. При мен от време на време се получава.. Ако не.. направо ходи на лекар, мисля, че е на психологическа основа..

FiRe_LaDy
06-29-2009, 15:08
Аз не бях спала кум 80 часа и бях супер неадекватна.Усещах как цялото ми тяло леко си трепери постоянно и ми супер нервно.Ходих при личната ми и се оказа,че е на нервна основа (имах си причини) ... и ми изписа чай и някакъв сироп и на следващия ден успях да спя и да съм по-адекватна.Сега седмица по-късн осе чувствам по-добре,но при теб има различни от моите симптоми.Така,че нищо не губиш и да отидеш при личния и да му кажеш какво ти е.

Whyniser
06-30-2009, 11:03
[b]Трябва да отидеш да те прегледат и да ти кажат. И аз съм горе долу същия случай.Само дето нито виса на компютъра, нито нищо.Не мога да заспа,а ако заспа максимум 3 часа да спя и да се събудя веднага. Нищо не пия. Пробвай чай,билки питай лекар за проблема. Успех /b]

fOreverReD
06-30-2009, 13:24
Аз решение намерих... друг е въпроса, че не ми стиска да го направя. Иначе при личната не ми се ходи, нямам време, а и не ми се занимава с глупости...

djuki
06-30-2009, 15:45
аз от 2 седмици спя по 3-4 часа но по цял ден видя в къщи не правя нищо имам енерия за 100 човека ,снощи реших да легна по рано към 1 и пак заспах към 4 ... друго е че ако си легнеш към 10 мисля че може и да успееш да заспиш или ппоне можеш да опиташ

batkodoki
07-01-2009, 00:32
Не съм 100% сигурен дали трябва да отида на доктор, ама като си знам личната лекарка ква е смотан да отида или да не отида се ще е тая... Най - много да си загубя времето...

Та проблема е следния - от около 2 месеца не съм си лягал преди 3-4 часа... Вчера си казах, че ще си легна по - рано, но висях буден и не можах да заспя почти до 6 часа... Не съм пил вечерта нито кафе, нито некви други 'стимуланти' дето да съдържат кофейн, даже пих около 2 литра бира за към 4-5 часа и... не ми се доспа, а попринцип от 2 чаши ми се доспива доста сладко! Най - вероятно съм си е*** майката на режима на спане, ама де да знам... Сутринта винаги съм неадекватен, през деня също. Супер бавен съм и не мога да загрея понякога кво ми говорят, а даже понякога бъркам и думите... А и ми е някво трудно да фокусирам понякога, получавал съм и двойно виждане веднъж, но тогава не бях спал към 60тина часа.

Темата е сериозна... Мисля да говоря с нашите и ако те преценят (а и ако тука има някой друг с подобен проблем и напише някво компетенто мнение донякъде...) да отида на лекар. Сорка за хаотичния поуст, но преди малко станах и не съм се събудил още.

сутринта в 8 часа венозна кръв: захар; кортизол; TSH.

Sun4o19
07-03-2009, 02:55
споко и аз съм така :grin: да не ти пука :D :D :D

thedarkbadangel
07-05-2009, 12:11
споко и аз съм така :grin: да не ти пука :D :D :DИ как пък няма да му пука? Т'ва е убийствено. Цяла нощ да се въртишв леглото... ;/

mostwanted
07-05-2009, 12:37
не ти трябва лекар . не си лягай едно денонощие и ще видиш на другия ден като си легнеш как ще спиш като къпан. :)

LittleFashionista
07-05-2009, 14:21
не ти трябва лекар . не си лягай едно денонощие и ще видиш на другия ден като си легнеш как ще спиш като къпан. :)напротив...
И аз съм като него и съм пробвала този начин, но не се получи...
Не спах около 2 дена, после бях мн уморена, легнах си, затворих очи и ми стана за 1-2 мин. много леко, но после пак не можах да заспя.Въртях се в леглото сигурно 1-2 докато заспя.На другата сутрин пак бях уморена :(