PDA

View Full Version : Съвет за подарък



babity
06-26-2009, 13:38
Да, знам колко много теми има с подобна насоченост, но моето питане е специално. Имах тази година един много печен даскал по биология. Човека знаеше с какво искам да се занимавам и ми направи един жест като даде малко от себе си и ми писа 6. Знанията ги имам и той го знае, и аз го знам, просто оценки не ми достигаха, но той ми писа 6-тица. Искам да върна и аз жеста и понеже не измислих друго реших да му купя едно уиски. Аз съм пишман пиячка и грам не разбирам. Възможностите ми, от друга страна, са също ограничени. Моля да ми препоръчате марка, защото Джони-то ми се вижда вече доооста изръркан. Също, понеже нямам възможност да му го дам лично, ще има картичка към него, на която нямам идея какво да напиша. Благодаря на всеки отзовал се.

padnaloblak
06-26-2009, 14:53
блек рам... а пък за картичката ... до година искам 7 :D

babity
06-26-2009, 15:01
до година барем се научиш да пишеш...

24white24
06-27-2009, 11:00
Избери нещо отлежало и с добър външен вид, при подаръка това е по-важно. Предлагам ти да му вземеш J&B reserve или пък Chevas Regal, зависи и от финансовите ти възможности, ако много не те притесняват избери синьо Джони което определено не е въобще изтъркано :)

EarthShaker
06-27-2009, 11:07
http://24online.bg/member/choose/menu/2/category/4/subcategory/5/view/all

shadow4e
06-27-2009, 11:46
По принцип ми се вижда малко странно както си го написала. Аз лично подарявам нещо на учител, ако знам, че ме е научил на нещо и го е направил с желание, а не, защото ми е писал по-висока оценка.

Поне по начина, по който си го написала ми звучи грозно и наистина е уместен коментара за другата година колко.


Иначе кажи около колко пари, предполагам, че няма да са много, все пак си ученичка още, без евентуално собствени доходи.

machoka
06-27-2009, 12:11
Мисля, че никак не е уместно да му подаряваш каквото и да било.

lipstik
06-27-2009, 12:34
Мисля, че никак не е уместно да му подаряваш каквото и да било.

+1

Pepincetyy
06-27-2009, 16:27
Мисля, че никак не е уместно да му подаряваш каквото и да било.

+1
+2

babity
06-27-2009, 20:32
По принцип ми се вижда малко странно както си го написала. Аз лично подарявам нещо на учител, ако знам, че ме е научил на нещо и го е направил с желание, а не, защото ми е писал по-висока оценка.

Поне по начина, по който си го написала ми звучи грозно и наистина е уместен коментара за другата година колко.


Иначе кажи около колко пари, предполагам, че няма да са много, все пак си ученичка още, без евентуално собствени доходи.

Аз не го смятам нито за неуместно, нито за грозно. Аз повече няма да уча биология - догодина, живот и здраве, съм 12-ти клас. Просто си го бях нарекла още отдавна, че ако приключа с отлична оценка по този предмет ще му купя уиски. Но за това той няма никаква идея, така че не е като да се каже, че го подкупвам, а и точно за да не се каже така изчаках да се оформим, да се напишат бележниците и така...

Благодаря на малкото отзовали се. Лошо или не купих Тийчър'с в метална кутия с едни мно'о симпатични бонбони.

machoka
06-27-2009, 20:38
Всички сме се отзовали. Това че на теб някои отговори са ти харесали си е друг въпрос.
Аз пак неотзовано казвам, че не е добра идея. Човекът ти е повишил успеха с благородна цел, а така с някакъв алкохол и бонбони особено (най-клишираното) само ще му сереш на жеста, с извинение.. и ще го накарш да се чувства гузен и по този начин повече да не помогне на никой.
Ако ще правиш подарък - нещо символично от сорта на плочка с надпис 'най-добрият преподавател', може и други идеи да му хрумнат за компромисен вариант, но като цяло идеята не е добра.

babity
06-27-2009, 20:48
Всички сме се отзовали. Това че на теб някои отговори са ти харесали си е друг въпрос.
Аз пак неотзовано казвам, че не е добра идея. Човекът ти е повишил успеха с благородна цел, а така с някакъв алкохол и бонбони особено (най-клишираното) само ще му сереш на жеста, с извинение.. и ще го накарш да се чувства гузен и по този начин повече да не помогне на никой.
Ако ще правиш подарък - нещо символично от сорта на плочка с надпис 'най-добрият преподавател', може и други идеи да му хрумнат за компромисен вариант, но като цяло идеята не е добра.

Това с плочката... ми не, няма да стане. Той е супер купонджия и със сигурност не е от сантименталните типове, които ще се зарадват до просълзяване на една... плочка. Не казвам, че ще се скача от радост при вида на алкохола, но плочка... просто не му подхожда. Ти лично как виждаш мъж, в средата на трийсетте си години, висок малко над два метра, доволно як със плочка. То ще е гротескно, освен, че няма да може да се закачи на масивния му ланец. Наистина не вярвам да се обиди, защото това НЕ е никакъв вид подкуп. На мен е дал 10 - 20 стотни макс, на други е завишил поне с една единица. Във всеки случай го правя от най - добри чувства.

machoka
06-27-2009, 20:55
Говорих за ония керамични плочки за СТЕНА с весели надписи.

Ясно е, че не е подкуп, но ще заприлича на такова и има нещо, наречено 'неуместно'.

babity
06-27-2009, 20:57
Най - късно във вторник ще разберем как ще реагира... Купила съм го за него и за него ще отиде.

babity
07-02-2009, 20:29
Само да кажа как мина...

Беше малко неудобна ситуация,защото той винаги ме е респектирал с вида си и не съм имала нагласата за близост като с равен. Подарих му го, зарадва се човека, даже ме надъха вечерта да ходя на кръчмата по случай завършването. Супер готино беше вечерта...