PDA

View Full Version : Град!



metamorph
06-26-2009, 15:41
Моля искам мнението ви за това кой от градовете София и Варна ви е по-симпатичен,къде от двата бихте живели,учили и прочие.Моля и обосновка.Поздрави :)

gabi_94
06-26-2009, 15:47
ами аз живея и уча в София, но определено бих предпочела Варна - невероятен град, ходила съм 3,4 пъти и много ми хареса. София е много забързан, претъпка град, мръсен, с много сгради долепени една до друга, но все пак е столица и има много възможности за развитие и образование. Хубавото е, че се намира до планината и поне има къде да отидеш малко на спокойствие. А Варна е на морето, което е един голяяяям плюс, има хубави магазини :-D Абе незнам много за Варна де, но ми харесва повече от София за място на живеене.

WhyNot
06-26-2009, 15:54
живея във варна и смятам че е по красивият град....но ако става дума за реализация и ниво на образование софия си е софия...нищо общо с повечето университети тук :)

iPurple
06-26-2009, 16:06
От София съм ама Варна е къде-къде по-добре..
Тая мръсна София.... :?

impassive7
06-26-2009, 16:06
Определено София предлага по-добри възможности за реализация, но и във Варна можеш да получиш добро образование, ако не можеш да изтърпиш всичкия шум и мръсотия..... :)

cRysTalsOuL
06-26-2009, 16:18
Варна !!!! :)

metamorph
06-26-2009, 16:32
Що бе нали имате ВИНСА ?!?! :) Аз съм 50 50

smiLexaga1n
06-26-2009, 16:36
Аз живея в София от малка *дори съм родена в София 8-) * и следователно уча в София. Варна е наистина хубав град, със сигурност с по-чист въздух, природа.. Но пък бих избрала София, не само заради по-добрите възможности за развитие, а и като изключим проблемите с боклука, мръсния въздух си е доста хубав града :-o . Не съм живяла във Варна и за това мнението ми е повлияно, и от това, но пък Варна си е един страхотен град/курорт на морето. :-P

mArMaLaDkA
06-26-2009, 16:46
София. Харесва ми. Толкова.

selens
06-26-2009, 17:12
Варна определено ..

lipstik
06-26-2009, 17:36
Варна естествено,то тая София...

bellzee
06-26-2009, 18:07
по много отношения Варна превъзхожда София :-D

ThePowerOfLove
06-26-2009, 18:16
Определено Варна. :)

sladkish_14
06-26-2009, 18:46
Варна. Не мисля , че има смисъл да обеснявам защо ..

elito6754
06-27-2009, 05:38
Родена съм в София, живея тук, уча тук и сътветно съм ....привързана към града! Харесвам го въпреки всичките му недостатъци, Варна е хубав град, наистина, но ако живееш на морете се разваля цялата ....магия :-D на това да ходиш на море през лятото, защото ще ходиш на него почти всеки ден. :oops:

П. П. По темата - София!!!

LigLaTaa
06-27-2009, 05:54
Варна определено ..

elsy
06-27-2009, 05:58
Варна :grin:

vesito13
06-27-2009, 06:18
Варна :)

PuFl
06-27-2009, 06:23
Родена съм в София, живея тук, уча тук и сътветно съм ....привързана към града! Харесвам го въпреки всичките му недостатъци, Варна е хубав град, наистина, но ако живееш на морете се разваля цялата ....магия :-D на това да ходиш на море през лятото, защото ще ходиш на него почти всеки ден. !

Не всички ходят на море всеки ден.Ние напримерно ходим на планина 8)

А колкото до темата Варна :grin: :grin: :grin:

XceSS
06-27-2009, 07:05
Варна !
Да се надяваме, че от есента ще си живея там :)

slun4evka
06-27-2009, 08:49
Софияя, Софияя, София .. столице Софияя .. Столица на радостта .. :grin: :grin: ест. че София .. Тя си е моя град и никога не бих отишла да живея със селяни :grin:

Dundy
06-27-2009, 08:53
е м/у София и Варна избирам София,защото Варна хич не го харесвам(нищо лично).Иначе пловдив най-добре(от София съм)

PuFl
06-27-2009, 09:17
В София са се събрали всички селяни!

WhyNot
06-27-2009, 10:00
Софияя, Софияя, София .. столице Софияя .. Столица на радостта .. :grin: :grin: ест. че София .. Тя си е моя град и никога не бих отишла да живея със селяни :grin: ммммм във варна не сме селяни за кво говориш нз може би за софийския боклук?! :D

dark_wings
06-27-2009, 11:47
Уча в София,но живея в малък град близо до там.В София може да се намери най-доброто образование и има много варианти за работа.И до там.Толкова е мръсно,задръстено...А Варна ми е един от фаворитите сред българските градове за живеене....Морето.. :smt007 А и варненците са едни от най-печените хора :wink:
Бих предпочела да живея във Варна,въпреки че и София би могло да бъде много хубав град,ама имам чувството че се ''пренатъпква'' вече.

dark_wings
06-27-2009, 11:48
В София са се събрали всички селяни!


Така е.

lipstik
06-27-2009, 12:13
Софияя, Софияя, София .. столице Софияя .. Столица на радостта .. :grin: :grin: ест. че София .. Тя си е моя град и никога не бих отишла да живея със селяни :grin:

Ох майко, една гражданка се изказа :-D

Lifash
06-27-2009, 12:45
Софияя, Софияя, София .. столице Софияя .. Столица на радостта .. :grin: :grin: ест. че София .. Тя си е моя град и никога не бих отишла да живея със селяни :grin:

И аз не искам да живея с простаци,но за съжаление никой не ме пита.Сигурна съм,че не можеш да ми обясниш защо..варненец да кажем :D е по-малко човек от теб,и защо,аджеба,си мислиш,че Варна е село О.о
както и да е.
Никога не съм била във Варна за съжаление ;/ Но много искам да отида..
Ии не мога да кажа какво избирам,въпреки че и аз като dark_wings само уча в София,иначе живея другаде.
Но пък вие го изкарахте най-мръсното,задръстено и гадно място на земята :D А не е точно така..

ysmiFchiCa
06-27-2009, 12:46
Варна разбира се ... София ;x

Di
06-27-2009, 12:48
нито един от двата

sexa_na_kompleksa
06-27-2009, 13:08
Варна. : )

irr3plac3able
06-27-2009, 13:35
Варна : :)

Pepincetyy
06-27-2009, 13:38
Уча и живея в София, но бих предпочела да живея във Варна.

DJ_Mrav4o
06-28-2009, 06:49
Аз съм с две ръце за Варна :grin:

slun4evka
06-28-2009, 08:52
Софияя, Софияя, София .. столице Софияя .. Столица на радостта .. :grin: :grin: ест. че София .. Тя си е моя град и никога не бих отишла да живея със селяни :grin:

И аз не искам да живея с простаци,но за съжаление никой не ме пита.Сигурна съм,че не можеш да ми обясниш защо..варненец да кажем :D е по-малко човек от теб,и защо,аджеба,си мислиш,че Варна е село О.о
както и да е.
Никога не съм била във Варна за съжаление ;/ Но много искам да отида..
Ии не мога да кажа какво избирам,въпреки че и аз като dark_wings само уча в София,иначе живея другаде.
Но пък вие го изкарахте най-мръсното,задръстено и гадно място на земята :D А не е точно така..

еми това че не бих отишла да живея със селяни не се отнасяше за Варна. и аз не съм ходила там и нз какво е .. просто говорят некфо странно :D но само да поясня ... Гледам че тука има мн упреци.. Не се отнася за Варна и .. не се обиждайте толко дее ... :grin:

DJ_Mrav4o
06-28-2009, 10:38
Софияя, Софияя, София .. столице Софияя .. Столица на радостта .. :grin: :grin: ест. че София .. Тя си е моя град и никога не бих отишла да живея със селяни :grin:
И ние те обичамеее! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

cherrypezz
06-28-2009, 10:40
Варна !

N0_feAR
06-28-2009, 10:45
Аз съм за Варна. В София съм ходила точно 2 пъти и не искам повече да стъпвам там. Прекалено шумно и мръсно. Наистина в столицата има голяма възможност за реализация, но във Варна също има. Има хубави университети, образованието е на ниво, възможност за професионална реализация, а и какво по-хубаво да си до морето :)

FancyGirl
06-28-2009, 10:54
Живея в по-малък град но след тази или следващата година ще ходя да уча във Варна.. определено Варна ми е любимия град ходя почти всяка седмица обожавам го... в София съм ходила 3-4 пъти и не искам да се връщам там, толкова мръсен,забързан,изнервен град определено не е за мен и Варна не е много спокоен град но къде къде е по-добре.
Така че с 2 ръце за Варна :grin:

BloomF
06-28-2009, 11:42
Определено Варна. По красив е и е морски град!

032
06-28-2009, 16:27
варна повече ми харесва

lovebug
06-28-2009, 20:52
Варна!!

zxcvbnmasdfghjkl
06-28-2009, 20:58
Варна, Бургас :))))))))))) и Пловдив

Tempest
06-28-2009, 21:14
Софияя, Софияя, София .. столице Софияя .. Столица на радостта .. :grin: :grin: ест. че София .. Тя си е моя град и никога не бих отишла да живея със селяни :grin:

И аз не искам да живея с простаци,но за съжаление никой не ме пита.Сигурна съм,че не можеш да ми обясниш защо..варненец да кажем :D е по-малко човек от теб,и защо,аджеба,си мислиш,че Варна е село О.о
както и да е.
Никога не съм била във Варна за съжаление ;/ Но много искам да отида..
Ии не мога да кажа какво избирам,въпреки че и аз като dark_wings само уча в София,иначе живея другаде.
Но пък вие го изкарахте най-мръсното,задръстено и гадно място на земята :D А не е точно така..

еми това че не бих отишла да живея със селяни не се отнасяше за Варна. и аз не съм ходила там и нз какво е .. просто говорят некфо странно :D но само да поясня ... Гледам че тука има мн упреци.. Не се отнася за Варна и .. не се обиждайте толко дее ... :grin:

опа, диалекта е характерен за всяка страна... това, че си мислите, че говорите правилно, не значи, че е така... за всеки регион е прието те да говорят правилно, а другите - като селяни или странно... това, че София е столица, също не я прави интелигентен град, т.к. кореняците софиянци са прекалено малко, защото, с интелигентния си произход, са решили да зае*ат България и да отидат някъде другаде... общо взето в София е по-голяма селяния отколкото в другите части на България! Аз не бих живял в нито един от двата града - София/Варна, защото са прекалено населени, прекалено напрегнати, блъсканица навсякъде, замърсявания, задръствания и прочее...

st1ka
06-28-2009, 23:10
..

IncHeTy
07-01-2009, 08:44
на 12 съм,а родена съм в града,в който сега живея,но до 5 годишна съм живяла в Варна, и съм за Варна. Ще изброя и на София и на Варна положителните и отрицателните страни. 1.София е мръсен град. 2.София е шумен град. 3. Във София навсякъде е блъсканица,шум и изобщо ужас. 3. Във София трафикът е ужасен. има само 1 положителна - 4.- София си е София и може да ти предоложи малко по-добро образование. НО нека сравним положителните страни на София и Варна. Варна- 1.- Варна е град на морето 2.- Варна не е мръсен град.
3.- Във Варна само ако магистралата е в ремонт има трафик,и то не такъв като във София. 4.- Варна не е шумен град,от който като се прибереш и те боли глава.5. Във Варна идват мноооого повече туристи през лятото,отколкото във всеки друг морски град,камо ли пък София- блъсканицата,шума,трафика, еспокойството.6. Варна е невероятно красив град. 7.- Във Варна има паркове на които спокойно си скейтват,гледат морето, и си почиват стари и млади - неописуема гледка. Следователно има повече места да се събирате приятели- на плажната ивица например...
ЕДИНСТВЕНАТА ОТРИЦАТЕЛНА СТРАНА НА ВАРНА Е,ЧЕ ПОНЕЖЕ Е ГРАД НА МОРЕТО, ПРЕЗ ЗИМАТА ИМА ВЛАГА,И ТО АКО АПАРТАМЕНТА ТИ Е БЛИЗКО ДО МОРЕТО.

НЕ СЛУЧАЙНО НАВСЯКЪДЕ ВЪВ ВАРНА ИМА ТАБЕЛИ - ВАРНА-НАЙ-ХУБАВИЯТ ГРАД ЗА ЖИВЕЕНЕ

detelina101
07-01-2009, 09:09
Варна : :)

NnIkITYy
07-01-2009, 09:58
естествено, че варна тук си живея, а и тук ми харесва много повече от софия

SummerParty
07-01-2009, 10:25
София,повече ми харесва. :-P

yambolov
07-01-2009, 10:40
от варна съм и немога да си представя да живея някаде кадето няма плаж или е някво пълно с народ както в софия
п.с а за диалекта еми говорим много по точно от така наречените софянци(шопи за мене)
а най правилното място на което говорят е В.търново,след което е варна
а и не един човек е казал че варна е най приятния за живеене град

bloodymirror
09-03-2009, 11:05
До автора на темата- градовете не се делят на симпатични и антипатични,първо поработи върху граматиката. И не се изразявай толкова тъпо,че да ти се смеят! И да,София е по- ''симпатична'' ,изразено на твой език. :smt023

ANTIHUMAN
09-03-2009, 11:13
Варна и Бургас! Никога в София!
Нищо лично към софиянците!

iiordanova
09-03-2009, 14:33
Не живея нито в София , нито във Варна.
Ходила съм и на двете места.
И смело ще кажа , че Варна си е Варна.
Красив град , с образованието не съм запозната.

elito6754
09-03-2009, 14:37
Родена съм и живея в София - между двата града бих избрала София, първо защото тук има по-голяма възможоност за развитие, пък и близките ми са тук.

elito96
09-03-2009, 16:51
Варна като град ми хар ... но за реализация София :)

sladi4ka_qni4ka
09-04-2009, 12:10
определено предпо4итам Варна .. имам някакво намерение и там да ходя да у4а след тази година.. знам ли .. но пред София ..предпо4там всеки друг град ... :)

Unendlich
09-04-2009, 12:23
Айде сега и аз да дам мнение 8) Аз съм от Пазарджик, но много често пътувам из цяла България и оставам с доста впечатления. Кракът ми е стъпвал многократно и в София, и във Варна. За реализация, няма място за сравнение - София, там се бута цяла България да учи, работи и всичко. Това е по обясними причини естествено - столица е все пак. Но пък и тя както всяка столица си има проблеми - мръсотия, задръствания. Варна пък е морската столица - прекрасен град е, за мен това е най-красивият град в България. Той е 3-тият по големина, там също има задръствания. Има добри университети, няма спор, че Варна е по-красива от София. :) :smt007 Не ми хареса един коментар, че Варна е село, а София не .. от София по-голямо село в България - няма :lol: :lol: :lol:

В обобщение - ако търсиш реализация - София, след време ако искаш да живееш - Варна :-P :-P Странно само защо не споменахте Бургас и комшийте - Пловдивските майни :lol: :lol:

MadeOfWater
09-04-2009, 20:07
Аз съм за Варна. В София съм ходила точно 2 пъти и не искам повече да стъпвам там. Прекалено шумно и мръсно. Наистина в столицата има голяма възможност за реализация, но във Варна също има. Има хубави университети, образованието е на ниво, възможност за професионална реализация, а и какво по-хубаво да си до морето :)
+1 8)