PDA

View Full Version : проблем



ThEKiNgG
06-26-2009, 18:48
значи на един приятел компа му се развали и извика мен щот съм му помагал с компа други пъти но този път и аз незнам кво е така значи проблема му е че като се вклучи компа всичко зарежда и тъкмо да изпише добре дошли екрана на компа става черен :-o и след няколко минути гледам излиза син екран в горния ляв ъгъл излиза един натпис не много голям и там неразбрах кво пише но по надоло пише някъв фаил в папката на уиндолса.

doomkillerr
06-26-2009, 20:53
Пробвай да влезеш под "safe mode"! Има вероятнос приятелят ти да е изтрил някой файл от уиндоуса или пък ако е имало "краш" на уиндоуса, тоест е "забил", или се е рестартирал е възможно през това време да е записвал важна информация в файл който се използва за стартирането на операционната система и да не е успял да направи целия запис! В такъв случай - преинсталираш! :?

sexmaniaka
06-26-2009, 20:59
Пробвай ако искаш и с репейр ама ти трябва диск с Уиндоус :) Няма как да не стане :) :)

WooDy
06-26-2009, 21:03
Пробвай да влезеш под "safe mode"! Има вероятнос приятелят ти да е изтрил някой файл от уиндоуса или пък ако е имало "краш" на уиндоуса, тоест е "забил", или се е рестартирал е възможно през това време да е записвал важна информация в файл който се използва за стартирането на операционната система и да не е успял да направи целия запис! В такъв случай - преинсталираш! :? Най-вероятно това да е направил :?

doomkillerr
06-26-2009, 22:30
Пробвай ако искаш и с репейр ама ти трябва диск с Уиндоус :) Няма как да не стане :) :)

Да и това е много уместен вариянт! Аз така няколко пати съм се спасявал от преинсталация. Не че не мога да оправя всичко както си е било, ама така ме мързи че не ми се занимава пак всичко на ново да слагам и да настройвам!

ThEKiNgG
06-27-2009, 09:09
Пробвай да влезеш под "safe mode"! Има вероятнос приятелят ти да е изтрил някой файл от уиндоуса или пък ако е имало "краш" на уиндоуса, тоест е "забил", или се е рестартирал е възможно през това време да е записвал важна информация в файл който се използва за стартирането на операционната система и да не е успял да направи целия запис! В такъв случай - преинсталираш! :? как да вляза под sefe mode?

WooDy
06-27-2009, 09:24
Здравей!След рестарт преди да започне да зарежда системата натискаш F8 и ти излиза едно меню където има опицията Safe Mode.Когато избереш опцията Safe Mode, натискаш клавиша Enter.
Има и друг начин, но е малко по-сложен. В normal mode (както си сега) отваряш START-->Run и пишеш "msconfig". Отиваш на страницата Boot.ini и избираш опцията /SafeBoot и кликваш на бутона Apply. При следващото рестартиране системата сама ще влезне в режим Safe Mode. За да се върнеш пак към Normal mode трябва пак да отвориш Msconfig-->Boot.ini и да махнеш отметката пред SafeBoot. Така при следващия рестарт системата ще се върне към нормалния режим. Успех!

ivanstef
06-27-2009, 12:48
Пробвай ако искаш и с репейр ама ти трябва диск с Уиндоус :) Няма как да не стане :) :)

Да и това е много уместен вариянт! Аз така няколко пати съм се спасявал от преинсталация. Не че не мога да оправя всичко както си е било, ама така ме мързи че не ми се занимава пак всичко на ново да слагам и да настройвам!

Repair-а на WinXP рябдо върши работа. Да не кажа почти никога. На по-новите не съм пробвал.

WooDy
06-27-2009, 12:56
Repair-а на WinXP рябдо върши работа. Да не кажа почти никога. На по-новите не съм пробвал. Ванката е абсолютно прав...НИКОГа не върши работа :D

sexmaniaka
06-27-2009, 13:05
Е, аз няколко пъти ми се беше налагало, и ми свършваше работа ;) Но всеки различно си знае :);)

ThEKiNgG
06-27-2009, 18:23
като почнах да инсталирам уина стигнах там до кадето ми иска сд кей и там проблема е че не го знам знам само че уина е сервис пак 3 и тогава изкличих компа от кабелите може ли нещо да стане на компа

doomkillerr
06-27-2009, 19:04
Нищо няма да му стане!!! Следващия път като го включиш ще си продължи инсталацията. Ти вземи намери ключа, щото няма как да стане... Ще видя и аз да ти потърся от различни дистрибуции със SP3 :)

Едит: Ето какво ти намерих -

V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J

DHXQ2-WRGCD-WGYJY-HHYDH-KKX9B

XP8BF-F8HPF-PY6BX-K24PJ-TWT6M

MR49R-DRJXX-M6PX2-V96BF-8CKBJ

ThEKiNgG
06-28-2009, 08:52
преинасалирах компа и сега проблема е в интернета незнам как да го пусна ако някои може да ми каже как? възможно е да няма мрежови драивари може ли да ми кажете от къде да си ги дръпна ? Благодаря предварително

ivanstef
06-28-2009, 08:54
Би трябвало като си си купил компа да имаш диск, където ще намериш драйвери на всичко.

doomkillerr
06-28-2009, 09:21
Както и настройките за интернета, ако те се изискват от интернет доставчика, а не се дават автоматично!!!

Точно тук!!! (http://img268.imageshack.us/img268/7118/123gde.jpg)

П.С. - Вместо звездичките трябва да въведеш твойто IP и т.н. :)

ThEKiNgG
06-28-2009, 09:45
Както и настройките за интернета, ако те се изискват от интернет доставчика, а не се дават автоматично!!!

Точно тук!!! (http://img268.imageshack.us/img268/7118/123gde.jpg)

П.С. - Вместо звездичките трябва да въведеш твойто IP и т.н. :)ама незнам как да го пусна тоя интернет?

doomkillerr
06-28-2009, 15:21
ама незнам как да го пусна тоя интернет?

Първо да попитам какъв ти е интернета: ADSL на БТК или на някой интернет доставчик? Ако е на БТК - става с диска дето са ти дали към модема, а ако интернета го получаваш от някой местен интернет доставчик направо им се обади и им кажи, че трябва да дойдат и да ти оправия настройките за интернета. Би трябвало безплатно да ти го оправия, като дойдат до Вас и въведат нужните настройки, защото това им влиза в задълженията на интернет доставчик! :)

ThEKiNgG
06-29-2009, 06:50
ама незнам как да го пусна тоя интернет?

Първо да попитам какъв ти е интернета: ADSL на БТК или на някой интернет доставчик? Ако е на БТК - става с диска дето са ти дали към модема, а ако интернета го получаваш от някой местен интернет доставчик направо им се обади и им кажи, че трябва да дойдат и да ти оправия настройките за интернета. Би трябвало безплатно да ти го оправия, като дойдат до Вас и въведат нужните настройки, защото това им влиза в задълженията на интернет доставчик! :) интернета е линкбг и е с кабел и аз можах да го оправя на на уин 7 ама на експи немога

doomkillerr
06-29-2009, 14:52
интернета е линкбг и е с кабел и аз можах да го оправя на на уин 7 ама на експи немога

Добре! Кажи тогава, какво горе-долу правеше на Windows 7, за да ти кажа какво и къде трябва да търсиш и въведеш на Win XP!!! :-o