PDA

View Full Version : Малко съвети относно слагането на фон дио тен



mechtaq_za_teb
06-28-2009, 08:36
Имам на Флор Мар, но той запушва порите страшно много... а пък искам тея дни да се гримирам, защото ми предстои нещо. Та въпроса ми е мога ли да си направя проблем от един път с него...тъй като кожата ми не е в цветущо състояние? Или ми препоръчайте някакъв друг, който наистина не запушва порите???

koshtramba
06-28-2009, 08:55
Аз съм доволна от антибактериалния на Манхатън.Много е лек, покривен, и не запушва порите.Никой не разбира, че съм с фдт. Около 10 лв е, няма да се ръснеш кой знае колко, а и ше останеш мн доволна. (( Ако не си го използвала вече, де )).

mechtaq_za_teb
06-28-2009, 08:57
Аз съм доволна от антибактериалния на Манхатън.Много е лек, покривен, и не запушва порите.Никой не разбира, че съм с фдт. Около 10 лв е, няма да се ръснеш кой знае колко, а и ше останеш мн доволна. (( Ако не си го използвала вече, де )).Не не... не съм. Само на Флор Мар, който е отвратителен бай дъ уей. Ще го потърся тенкс. :)

koshtramba
06-28-2009, 08:59
Цветът ми е Ванила, просто пасва страхотно, и интересното е, че освен че е лек, супер малко количество ти трябва, за да си сложиш на едната бузка, примерно.Буквално една мн мн мн мъничка точица. :shock:

toy
06-28-2009, 09:01
препоръчвам ти първо да научиш как се пише, после да си го слагаш където и да е.

koshtramba
06-28-2009, 09:04
Пак ли ти, бе, келеш. :lol:

mechtaq_za_teb
06-28-2009, 09:09
препоръчвам ти първо да научиш как се пише, после да си го слагаш където и да е.Знам как се пише :D Спокс. Просто съм с фонетична и не сметнах за нужно да го пиша както трябва... не е кой знае какво 8-)

toy
06-28-2009, 09:12
препоръчвам ти първо да научиш как се пише, после да си го слагаш където и да е.Знам как се пише :D Спокс. Просто съм с фонетична и не сметнах за нужно да го пиша както трябва... не е кой знае какво 8-)

:smt023

kobrichka
06-28-2009, 10:04
Аз съм доволна от антибактериалния на Манхатън.Много е лек, покривен, и не запушва порите.Никой не разбира, че съм с фдт. Около 10 лв е, няма да се ръснеш кой знае колко, а и ше останеш мн доволна. (( Ако не си го използвала вече, де )).

Напълно съгласна и аз съм много доволна от него също така и от този на Maybelline Affinitone.

mechtaq_za_teb
06-28-2009, 10:20
Аз съм доволна от антибактериалния на Манхатън.Много е лек, покривен, и не запушва порите.Никой не разбира, че съм с фдт. Около 10 лв е, няма да се ръснеш кой знае колко, а и ше останеш мн доволна. (( Ако не си го използвала вече, де )).

Напълно съгласна и аз съм много доволна от него също така и от този на Maybelline Affinitone. На каква цена е? Антибактериален ли е?

koshtramba
06-28-2009, 10:33
Той е около 12-13 лв.Не съм го ползвала и нз дали е добър.

billytalent
06-28-2009, 10:35
Аз съм доволна от антибактериалния на Манхатън.Много е лек, покривен, и не запушва порите.Никой не разбира, че съм с фдт. Около 10 лв е, няма да се ръснеш кой знае колко, а и ше останеш мн доволна. (( Ако не си го използвала вече, де )).

Този определено е най-добрият когато се мажех използвах него,прикрива перфектно

Goddess
06-28-2009, 10:36
Аз съм доволна от антибактериалния на Манхатън.Много е лек, покривен, и не запушва порите.Никой не разбира, че съм с фдт. Около 10 лв е, няма да се ръснеш кой знае колко, а и ше останеш мн доволна. (( Ако не си го използвала вече, де )).

Напълно съгласна и аз съм много доволна от него също така и от този на Maybelline Affinitone. На каква цена е? Антибактериален ли е?

12 лева е. Не е антибактериален май, но пишат, че хидратира и предпазва...
Не знам и двата са хубави, макар и този на Манхатън да не съм го ползвала лично аз, съм виждала на приятелки. Не мога да преценя кой е по - добър.

mechtaq_za_teb
06-28-2009, 11:38
Мерси, мацки. Утре ще проверя :)

Pliok0019
06-28-2009, 12:00
Аз слагам на Виши, покрива идеално и е незабележим. Е вярно, малко по-скъпичък е, но си заслужава.

Goddess
06-28-2009, 12:06
Аз слагам на Виши, покрива идеално и е незабележим. Е вярно, малко по-скъпичък е, но си заслужава.

Е, да той вече е перфектен. И аз го имам, клиничен е, не запушва порите, покрива перфектно, но не смях да го предложа, защото не знам до колко е склонна да се охарчи, защото й трябва за една вечер...
Иначе все пак, 28 - 30 лв, има го в аптеките.

Pliok0019
06-28-2009, 12:19
Аз слагам на Виши, покрива идеално и е незабележим. Е вярно, малко по-скъпичък е, но си заслужава.

Е, да той вече е перфектен. И аз го имам, клиничен е, не запушва порите, покрива перфектно, но не смях да го предложа, защото не знам до колко е склонна да се охарчи, защото й трябва за една вечер...
Иначе все пак, 28 - 30 лв, има го в аптеките.
Да, като е за една вечер няма смисъл. Аз издържам с една опаковка около 7-8 месеца, при положение че слагам почти всеки ден.

mechtaq_za_teb
06-28-2009, 17:17
Бих дала наистина за този на Виши, но просто не искам да си тормозя кожата. Трябва ми за един път... или за специални случаи. Мисля да пробвам с този на Манхатън. Ще го потърся. Просто ми трябва нещо леко, което покрива добре... но да не си личи много много. :)

emin3mchet0
07-27-2009, 18:01
Сладурко аз също бих ти препоръчала Vichy \:D/ До колкото разбрах кожата ти не е в идеално състояние, а този ФДТ който аз използвам е за матиране на кожата. Според мен парите си заслужават дори кожната ми лекарка ми го препоръча :)

lazzza
07-27-2009, 19:06
антиибактериалееен и ше ти излезнее през носа цената .. изобщо не се впрягай щом ти е за веднъж си вземи на Манхатън както казаха и по - горе .. иначе и ИМПАЛА съм чувала че са добри . а един наистина антибактериален е около 60 - 70 лева така че no sense ;)

Biskfitka
07-27-2009, 20:49
Цветът ми е Ванила, просто пасва страхотно, и интересното е, че освен че е лек, супер малко количество ти трябва, за да си сложиш на едната бузка, примерно.Буквално една мн мн мн мъничка точица. :shock:И моя е същия ( и цвета даже) ии съм доволна от него :)

teenkapriz
07-28-2009, 08:52
Аз използвам на Impala и не си слагам много често ноо...и съм доволна от него :P

Converse333
07-28-2009, 21:42
А за лятото защо не използваш пудра? Аз в момента слагам антибактериална пудра,с минерали.Покрива идеално,много по-добре от предишния ми фон дьо тен,беше Affinitone (незнам дали се пише така ;Д) на Мейбълин.За лятото е по-добре по-лек грим. :)

UnaBletoLoVeU
07-28-2009, 21:52
До сега бях с на Ревлон в едно стъклено шишенце. 19 лв е и покрива идеално, обаче е аааадски тежък, в смисъл, че се трие много-много трудно. Обаче след 24 часа още го има, така че ако ти трябва траен-това е. Не прави проблеми с кожата.

Pollinne
07-29-2009, 12:16
Много зависи от типа на кожата! Аз имам по-мазна кожа и съм ползвала Импала (има по-плътно покритие, но запушва порите и е доста мазен, защото е на мастна основа); Флор Мар (има средна покривност, но става на петна и запушва порите); Манхатън - ванила (има мн лека покривност, но ставаше на петна независимо дали го нанасях с пръсти, тампон за фдт или четка); От Орифлейм съм ползвала 3 вида фдт: от серията Джордани Голд (има лека покривност); от серията Вижънс (това си е направо вода с боя, има мн лека покривност и седи на петна); от серията Орифлейм Бюти- матиращ (има средна покривност, матира много добре кожата, не съм забелязала да запушва порите, мисля, че е най-добрият вариянт от Орифлейм, ако имаш мазна-комбинирана, лъщяща кожа)
Сега ползвам на Ревлон КолорСтей за комбинирана-мазна кожа, има плътно покритие, и матира много добре, но е сравнително тежък (зависи пак с какво и колко нанасяш), много е труден за отстраняване, обаче пък 24 часа не мърда... нали за това е КолорСтей.
Ти, ако искаш по-лек, но с добро покритие и да не запушва порите пробвай минерален фдт...много марки имат вече такива ...МаксФактор, Ревлон и др. (а и мисля, че има и по-евтини).

Мнението ми за различните марки фдт по-горе е лично мое, от моя личен опит... просто го споделям! :)

Len4etyYyy
07-29-2009, 13:16
Seventeen polzvam az 13-14lv e.Ima go v Bonjour i Ivis