PDA

View Full Version : Компютъра се включва трудно



mysterious93
06-28-2009, 09:06
Какво да правя?? Аз съм на Вие с компютрите :D Има един разклонител и на него едно червено копче и първо го включвам от там и после самия компютър от неговото си копче. Обаче от 2-3 дена вкл. от разклонителя, монитора си има там една светлинка светва , обаче като натисна и power копчето на компа за да тръгне почва да ... бучи..абе издава винаги звуци :D щото е по - старичък.. иии таман да тръгне и спира и звука и светлинките на самия комп :D иначе монитора продължава да си свети... и да го преинсталвам ли кво да правя? Просто почва да се включва , но не стига до края и изгасва.. и после с еопитвам да го вкл. пак от пауър копчето ам анеще.. и после пак от разклонителя вкл.,компа, изкл. и така 4-5 пъти докато тръгне... пък не съм го пренатоварвала .. а и тия номера ми ги прави от 2-3 дена... то вечерта преди тия 2-3 дена имаше светкавици ама аз го изключих навреме.. и вчера на сичкото отгоре трябваше и да спре тока :D :D а той беше включен и просто супер...та някви идеи :( Да не стане така някой ден пък въобще да не тръгне :D

Genetix
06-28-2009, 09:09
До къде стига като го пускаш. Показва ли някаква картина букви или всичко е черно и изключва.

ivanstef
06-28-2009, 09:11
Труден казус. Има много варианти за това какво се случва в компютъра ти. Ще ти ги подредя по лесност на проверка.

1.Провери с друг разклонител (малко вероятно)
2.Пробвай да преинсталираш компа (по-вероятно)
3.Вземи от някой приятел друго захранване (по-вероятно). Ако стане с него за 50-60 лв си готов.
4. Дъно (малко вероятно, но не ти го пожелавам все пак)

mysterious93
06-28-2009, 10:51
До къде стига като го пускаш. Показва ли някаква картина букви или всичко е черно и изключва.

ами първия път нищо не показва само шуми,черно е и изключва. втория или третия път излзиат настройките на монитора и при 4 или 5 път вече почва да зарежда и тръгва :D

Genetix
06-28-2009, 10:54
Да не би да е захранването Ванчо кво ще кажеш?

mysterious93
06-28-2009, 11:26
Ако е от захранването кво да направя :-o

WooDy
06-28-2009, 11:53
Провери как е забодено захранващия куплунг към флопито. Много лесно може да се откачи.Дай едно шотче да видим как си го свързал.Ако не,пробвай там с ресет на биоса и ако пак не стане,откачи всички кабели на захранването и пак ги нареди по местата им.Успех!

doomkillerr
06-28-2009, 15:36
- Ако тръгва Уина да зарежда дори малко и после се скапва е от "бъгласяла" се операционна система - Намери някой да го оправи!!! :)

- Ако няма никаква реакция в монитора може да е следствие на изгоряло дъно, рам памет, видео карта...

- Възможно е да се е напрупал много прах в компютъра, по точно по платката на дъното и слотовете на рам паметта!

:-o

mysterious93
06-28-2009, 17:02
Нз дали има значение обаче ми се струва , че като спра монитора компа си тръгва.. щото а зпо принцип монитора не го изгасям.. а за уиндоуса той или тръгва или не тръгва... но вкл. ли се не спира :)

mysterious93
06-28-2009, 17:05
Провери как е забодено захранващия куплунг към флопито. Много лесно може да се откачи.Дай едно шотче да видим как си го свързал.Ако не,пробвай там с ресет на биоса и ако пак не стане,откачи всички кабели на захранването и пак ги нареди по местата им.Успех!

Куплунг?? флопи? закачени? :D яя ако можеш ми обясни още по просто (нз дали е възможно :D ) че нищо не разбрах :)

П.П момиче съм :-D

doomkillerr
06-28-2009, 20:39
Куплунг?? флопи? закачени? :D яя ако можеш ми обясни още по просто (нз дали е възможно :D ) че нищо не разбрах :)

П.П момиче съм :-D

Повикай някое приятелче, дето разбира от компютри, че ти ще вземеш да объркаш нещо и после може и да съжаляваш... :)

mysterious93
06-28-2009, 21:00
Куплунг?? флопи? закачени? :D яя ако можеш ми обясни още по просто (нз дали е възможно :D ) че нищо не разбрах :)

П.П момиче съм :-D

Повикай някое приятелче, дето разбира от компютри, че ти ще вземеш да объркаш нещо и после може и да съжаляваш... :)

оф аз ако чакам на някое приятелче компа ми може да спре да се включва и паяжини да хване :D

Genetix
06-28-2009, 21:01
Има и начини да ги накараш много бързо да дойдат да ти "оправят" проблема :grin: :-P :grin:

Малко език на тялото и милички думи веднага ще си намериш някой :D

doomkillerr
06-28-2009, 21:06
оф аз ако чакам на някое приятелче компа ми може да спре да се включва и паяжини да хване :D

Е що така? Аз ако ти бях... дори само познат и да ме попиташ "... ще можеш ли да ми погледнеш PC-то" веднага бих дошъл! :oops:

П.С. - Явно са ти и толкова приятели... :?

П.С. 2 - За да го оправиш, вероятно ще трябва да оториш компютъра и всичко да прегледаш... да поизчистиш от праха който се е събрал вътре, а за да го направиш трябва да откачиш кабелите! До тук добре, но като тръгнеш да го сглобяваш пак може да допуснеш някой "фал" и въобще да не тръгне машината... 8)

mysterious93
06-28-2009, 21:15
оф аз ако чакам на някое приятелче компа ми може да спре да се включва и паяжини да хване :D

Е що така? Аз ако ти бях... дори само познат и да ме попиташ "... ще можеш ли да ми погледнеш PC-то" веднага бих дошъл! :oops:

П.С. - Явно са ти и толкова приятели... :?

П.С. 2 - За да го оправиш, вероятно ще трябва да оториш компютъра и всичко да прегледаш... да поизчистиш от праха който се е събрал вътре, а за да го направиш трябва да откачиш кабелите! До тук добре, но като тръгнеш да го сглобяваш пак може да допуснеш някой "фал" и въобще да не тръгне машината... 8)

Ами то няма и кой знай кого да попитам.. все нямат време.. лято,бачкат пък и после ми офкат цяла година..

ам аз кабелите мисля че ще мога да ги откача ама вътре кво ще прая нз :D

kantonecApetur4
06-28-2009, 22:32
може да е токов удар моя така правеше

ivanstef
06-29-2009, 13:13
Очевидно предложенията ми не са одобрени. Ако пробваш нещата ONE BY ONE няма да имаш особени трудности.

mysterious93
06-29-2009, 17:30
Труден казус. Има много варианти за това какво се случва в компютъра ти. Ще ти ги подредя по лесност на проверка.

1.Провери с друг разклонител (малко вероятно)
2.Пробвай да преинсталираш компа (по-вероятно)
3.Вземи от някой приятел друго захранване (по-вероятно). Ако стане с него за 50-60 лв си готов.
4. Дъно (малко вероятно, но не ти го пожелавам все пак)

Не съм те пренебрегнала :D м първото не ми се вярва.. аз като го вкл. монитора и тонколонките светват и компа почва.. нищо че после спира

2. не ми се занимава с преинсталации :( преди 7-8 месеца го преинсталвах.. а и той като тръгне няма проблем..

3. как така др захранване?? аз даже нз как изглежда :D

4. а тва с дъното напрао.. тъмна Индия :D


може да е токов удар моя така правеше

то ако беше токов удар щеше ли въобще да тръгне

:-o макар че покрай тия светкавици и гръмотевици.. ама като има гледам да е изгасен..

и най - големия ми проблем е колко може да ми излезе поправката :D а ако отида да питам в някой сервиз/магазин трябва ли да нося някви документи?? щото ако почнат д аме питат за рам памет,визуални глупости и ред други аз нищо не разбирам :D :D

doomkillerr
06-29-2009, 20:07
"mysterious93" - Щом не разбираш нищо от компютри и само се ( :D ) направо я грабвай тая "щайга" под мишка и затичваш до най-близкия сервиз за PC-та. Ще ти вземат някъде 20-тина лева, но ще го оправия... :) Ако ли не - намираш някой "френд" дето разбира да го оправи и може само с една почерпка да се разминеш...

П.С. - Успех... \:D/

mysterious93
06-29-2009, 20:10
"mysterious93" - Щом не разбираш нищо от компютри и само се ( :D ) направо я грабвай тая "щайга" под мишка и затичваш до най-близкия сервиз за PC-та. Ще ти вземат някъде 20-тина лева, но ще го оправия... :) Ако ли не - намираш някой "френд" дето разбира да го оправи и може само с една почерпка да се разминеш...

П.С. - Успех... \:D/

M помолих една приятелка да видим кво ще направим.. ако не на сервиз.. и ще се моля да не ми излезе скъпо :D :D оф нз как може да съм толкова зле с компютрите.. ква тийнейджърка съм аз :lol:

slun4evka
07-01-2009, 14:27
3.Вземи от някой приятел друго захранване (по-вероятно). Ако стане с него за 50-60 лв си готов.



Евентуално да е това :) Но не знам все пак .. :?

ivanstef
07-01-2009, 18:56
Без проба трябва да съм врачка, за да разбера какво й е на щайгата ти. Това не ми се занимава с преинсталации звучи тъпо особено след 7-8 месеца. Винаги след 6 вече има нужда от рефрешване на компа. Също така това ти е едно от най-лесните измъквания.

mysterious93
07-01-2009, 19:55
Без проба трябва да съм врачка, за да разбера какво й е на щайгата ти. Това не ми се занимава с преинсталации звучи тъпо особено след 7-8 месеца. Винаги след 6 вече има нужда от рефрешване на компа. Също така това ти е едно от най-лесните измъквания.

ами първите 3 години нищо му нямаше :D ся взе да си показва магариите.. не аз просто исках да видя дали има някъв лесен вариант , който да изпълня сама , но аз дори тва с преинсталацията не мога... и пак ще трябва на сервиз :D