PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМ ?! – Свободно място



mim4ety_sara
06-28-2009, 12:15
Значи с виста съм (съжалявам,че си инсталирах сама виста) само външноста ме кефи,иначе адски забива,абе никак не е добре..та нямах място в диск С и изтрих 3 филма по 700 мб дето са и пак ми показва,че 0 е свободното място :shock: .Каквито и снимки да искам да отворя, ми показва,че диска е пълен и не става,а аз освободих толкова място и пак е на 0 . И скайпа ми постоянно се изключва и ми показва Access violation at address 00DEAF20 in module skype.exe . Read of address 00000000. Натискам окей и скайпа се маха. :-x Още нещо заради тази тъпа виста,веднъж да затворя мозилата и повече не се отваря и трябва пак да я тегля ! :-x :-x :-x Направо ми писна...

Genetix
06-28-2009, 12:21
CCleaner

Ако не стани махай вистата.

Access violation at address 00DEAF20 in module skype.exe . Read of address 00000000.

Това значи, че нямаш памет да запиши буфера на програмта. Щом EBX-a или EBP-то (зависи каква ти е архитектурата) прескача на 0x00000000 лоша работа. Пробвай CCleaner-а.

doomkillerr
06-28-2009, 16:27
Значи с виста съм (съжалявам,че си инсталирах сама виста) само външноста ме кефи,иначе адски забива,абе никак не е добре..та нямах място в диск С и изтрих 3 филма по 700 мб дето са и пак ми показва,че 0 е свободното място :shock: .Каквито и снимки да искам да отворя, ми показва,че диска е пълен и не става,а аз освободих толкова място и пак е на 0 . И скайпа ми постоянно се изключва и ми показва Access violation at address 00DEAF20 in module skype.exe . Read of address 00000000. Натискам окей и скайпа се маха. :-x Още нещо заради тази тъпа виста,веднъж да затворя мозилата и повече не се отваря и трябва пак да я тегля ! :-x :-x :-x Направо ми писна...

А спря ли обновлението на Виста? Това е първото, нещо което трябва да направиш, щото тя постоянно ще си сваля нови неща, пък старите не ги трие, а ги пази като резервно копие!!! Щом ти пише постоянно че мястото е 0-ла значи нещо се обновяна постоянно или нещо си сваляла на "С"-то... :-o

Maskata
06-28-2009, 16:32
Е как място "0" и pc-то се пуска :-o
На мен преди ми правеше проблем,че е под 200мб

А и м/у виста иска 1.5 рам ( 1gb минимални) ,ако не се лъжа...сигурна ли си,че ги имаш,защото може и от това да ти лагва и след като си изчистиш "c" пак да го има тоя проблем! :)

mim4ety_sara
06-28-2009, 18:44
Значи с виста съм (съжалявам,че си инсталирах сама виста) само външноста ме кефи,иначе адски забива,абе никак не е добре..та нямах място в диск С и изтрих 3 филма по 700 мб дето са и пак ми показва,че 0 е свободното място :shock: .Каквито и снимки да искам да отворя, ми показва,че диска е пълен и не става,а аз освободих толкова място и пак е на 0 . И скайпа ми постоянно се изключва и ми показва Access violation at address 00DEAF20 in module skype.exe . Read of address 00000000. Натискам окей и скайпа се маха. :-x Още нещо заради тази тъпа виста,веднъж да затворя мозилата и повече не се отваря и трябва пак да я тегля ! :-x :-x :-x Направо ми писна...

А спря ли обновлението на Виста? Това е първото, нещо което трябва да направиш, щото тя постоянно ще си сваля нови неща, пък старите не ги трие, а ги пази като резервно копие!!! Щом ти пише постоянно че мястото е 0-ла значи нещо се обновяна постоянно или нещо си сваляла на "С"-то... :-o
Май не съм,кажи от къде да го спра тогава ?! Иначе сега е 1 гб свободна ще трия още.. :o

doomkillerr
06-28-2009, 21:52
Май не съм,кажи от къде да го спра тогава ?! Иначе сега е 1 гб свободна ще трия още.. :o

Ами не помня от къде беше точно на виста, щото до преди 6-месеца работих на нея, но ще ти кажа как се спира ъпдейта на Win XP, а си мисля че на Виста беше сащото... Та значи даваш десен бутон на мишката на иконата на "My Computer" -> "Properties" от там избираш "Automatic Updates" и след това щракаш на "Turn off Automatic Updates"!!!

Ето и СНИМКА (http://img269.imageshack.us/img269/5738/123ggm.jpg) какво точно трябва да направиш в прозореца...

П.С. - Успех, дано се оправиш... :)

mysterious93
06-28-2009, 22:13
Ам не разбирам от Виста обаче :D аз имах проблем с моя диск Ц все триех файлове, но то все ми показваше че е 0.. и нищо не можех да записвам.. и трябваше д астоя или в скайп или само в нета.. после взе да се изключва всичко само и никъде не можех да влизам, само забиваше.. вирус ли имаше нз :D ама беше вече на 3 год. и половина някъде(старичък е) и го преинсталнах.. и се оправи.. нищо че ся пак ми прави мизерии :D но поне не и с това (да чукна на дърво) :D

mim4ety_sara
06-29-2009, 11:32
Май не съм,кажи от къде да го спра тогава ?! Иначе сега е 1 гб свободна ще трия още.. :o

Ами не помня от къде беше точно на виста, щото до преди 6-месеца работих на нея, но ще ти кажа как се спира ъпдейта на Win XP, а си мисля че на Виста беше сащото... Та значи даваш десен бутон на мишката на иконата на "My Computer" -> "Properties" от там избираш "Automatic Updates" и след това щракаш на "Turn off Automatic Updates"!!!

Ето и СНИМКА (http://img269.imageshack.us/img269/5738/123ggm.jpg) какво точно трябва да направиш в прозореца...

П.С. - Успех, дано се оправиш... :)
Стигам до properties и никъде няма следващото,дано сега като го видиш се сетие как става .. 8-) http://prikachi.com/files/963645r.jpg

doomkillerr
06-29-2009, 12:14
Стигам до properties и никъде няма следващото,дано сега като го видиш се сетие как става .. 8-) http://prikachi.com/files/963645r.jpg

Уффф - пак не се сещам! Можеш да провериш дали няма го няма в "Control Panel" - отваряш "Start" меню, "Settings" -> "Control Panel" и там отново търсиш "Automatic Updates" :-o

Genetix
06-29-2009, 12:14
@mima ram-та ти е малко и Windows-а дърпа виртуална памет от C-то затова постоянно нямаш място.

mim4ety_sara
06-29-2009, 12:45
@mima ram-та ти е малко и Windows-а дърпа виртуална памет от C-то затова постоянно нямаш място.
И в контрол панел го няма и какво да направя сега,като ми дърпа паметта.. :shock: :lol:

doomkillerr
06-29-2009, 12:52
И в контрол панел го няма и какво да направя сега,като ми дърпа паметта.. :shock: :lol:

Така... Да обобщим някои неща! Първо колко голям, като размер ти е дял "С" на компютъра? С какъв капацитет ти е "Ram" паметта? Като сваляш торенти и други неща от нета, къде ги запаметяваш? Ако е на "C"-то, поради тази причина нямаш място!!! Самия уиндоус заема около 8-10 GB място от хард диска! За да се оправи или трябва някой да ти разшири дял "C" - прави се с програма! Алтернативата е всичко което инсталираш, включително програми, игри и т.н., и всичко което сваляш от интернет да го записваш на друг дал, а не на този на който ти е Уиндоуса - тоест "C"...
:)

Genetix
06-29-2009, 12:56
512 MB е RAM-а

gam3r4o
06-29-2009, 13:34
Истегли си програмата Tune up , трябва да я има в замундата :) . Много е добра и полезна . С нея се работи много лесно , няма смисъл да ти обеснявам . Като си я инсталираш сама ще разбереш :P

ivanstef
06-29-2009, 14:01
Бай дъ уей не е е от авто ъпдейтите. Имало някаква функция, която складира определена част от диска, за да може да се използва за резервния коприя при краш на операционната система. (Тук е мястото всички с Виста да си пресметнат дисковете) Бих ти казал как да се отървеш от проблема, но проблема е, че не помня в кой брой на PC World съм го чел. После ако се сетя ще ти го кажа.

doomkillerr
06-29-2009, 14:18
512 MB е RAM-а

Ако найстина е толкова - просто е много малко за Виста и компютъра ще се бави "ужасно" много. Хард диска ще върти постоянно за да компенсира липсата на рам памет, като записва временно информацията в така наречения "pagefile" - виртуална памет. Решението в случая е Windows XP!!! :)

mim4ety_sara
06-29-2009, 14:24
Значи трябва сега пък да го правя на хп :? После пък трябва да тегля програмии,ужас..