PDA

View Full Version : Ефикасна диета



Elika
06-28-2009, 15:10
Ако може някой да ми даде някаква ефикасна диета. Така де - с нея бързо да се отслбне,че иска да съм яка за плажа 8-[ 8-[

terawatt
06-28-2009, 15:24
Ако може някой да ми даде някаква ефикасна диета. Така де - с нея бързо да се отслбне,че иска да съм яка за плажа 8-[ 8-[
Коригирай си храненето и спортувай... Допълнително и температурите ще спомогнат за по-бързо отслабване...

Elika
06-28-2009, 15:28
Ако може някой да ми даде някаква ефикасна диета. Така де - с нея бързо да се отслбне,че иска да съм яка за плажа 8-[ 8-[
Коригирай си храненето и спортувай... Допълнително и температурите ще спомогнат за по-бързо отслабване...

А как да си го коригирам? Какво да ям?

hamilcar
06-28-2009, 16:33
Диетолога ще ти каже какво да ядеш. Диетите са сериозно нещо.

Pepincetyy
06-28-2009, 17:27
Потърси в гугъл има много диети.
Аз например утре почвам една диета, но е много лишена от към храна и незнам дали ще те устройва теб.Ако искаш пиши и ще ти я кажа, аз преди около месец съм я правила и останах мноого доволна от нея.

dshiznit
06-29-2009, 21:07
единствения начин за постигане на красиво тяло е спорт спорт спорт и секс

smeshnik
06-29-2009, 21:10
тия диети само ви преебават организма, просто яжте правилно, хубави храни, които се усвояват лесно от организма! С диети си преебавате ОРГАНИЗМА!

Диети не мога да препоръчам, но мога да ви кажа какво да ядете :)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
06-30-2009, 03:36
отиди на диетолог ... тия форумни гугъл диети ... са най-малкото индивидуални ...

Elika
06-30-2009, 19:22
единствения начин за постигане на красиво тяло е спорт спорт спорт и секс

На 12 секс????

Elika
06-30-2009, 19:22
тия диети само ви преебават организма, просто яжте правилно, хубави храни, които се усвояват лесно от организма! С диети си преебавате ОРГАНИЗМА!

Диети не мога да препоръчам, но мога да ви кажа какво да ядете :)

Ами кажи де!

ZipFail
06-30-2009, 20:20
Яко спорт и правилно хранене, така се отслабва..
Правилно хранене - по-малко мазнини, по-малко пържено, повече варено, печено, риба, пиле, плодове, бадеми...
Mного тренировки и постоянство ^^

Цък (http://www.mma-bulgaria.com/resources/view/4/745/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B5-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BA%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D 0%B8)

D3NG3rZ0N3
06-30-2009, 21:52
По-добре диатолог да ти изготви диета, защото при всеки човек е различно... По-добре се консултирай със специалист, отколкото тука на изуст да ти даваме акъл!

SOLER
07-04-2009, 14:25
единствения начин за постигане на красиво тяло е спорт спорт спорт и секс

брат напълно съм сагласен с теб!

:smt006

moneycomeme
07-04-2009, 18:43
Ae ей момичета!Диетите са най-голямата грешка и заблуда!Цял живот ли ще сте на диета?Ако е така-анорексички,ако не-йо-йо ефект....Все прецакани,а?Най-добре се хранете здравословно!Това означава че спирате пакетирани храни,сладки храни и консумирате ЗЕЛЕНЧУЦИ,ПИЛЕШКО,ТЕЛЕШКО, ЛОДОВЕ,ЯЙЦА,СИРЕНЕ,МЛЕКА.... Съчетано със спорт,ще имате здравослно тегло,добреизглеждащо sexy тяло.Ще се радвате на добро настроение,здрав организъм,приятни форми и най-важното няма да се измъчвате с идиотски изпълнения,химии,диети,при еснения....Резултатите се виждат след голямо постоянство,но веднъж като ги постигнете,няма да съжалявате!Успех момичета.

LiSicHkAa
07-11-2009, 14:51
Коригирай си храненето и спортувай... Допълнително и температурите ще спомогнат за по-бързо отслабване...
+1

l0wrider
07-11-2009, 20:44
[quote="ZipFail"]Яко спорт и правилно хранене, така се отслабва..
Правилно хранене - по-малко мазнини, по-малко пържено, повече варено, печено, риба, пиле, плодове, бадеми...
Mного тренировки и постоянство ^^

Евала
омг а си на 12 и искаш да изглеждаш яка
ти до 18 ше се вманиячиш ;X

Bpa4aHcku
07-11-2009, 20:56
Ами яж салати и на ядене по 1 филия хляб макс, вярно е няя да си толкова енергична и силна но пък ще сваляш килограми и велоергомерър или тичане здраво.
Аз в момента сам така и след като си напрая опражненията за дадената мусколна група правя коремни преси и 20мин на велоергометър ам за сега немога да дам някакви резолтати 6тото сам от няколко дена на този принцип :) :) но опитаи !

l0wrider
07-11-2009, 20:59
Протеинова диета



Древните гърци първи са разгадали мистериите на човешкото тяло, включително храненето. Всъщност думата протеин е от гръцки произход и означава „от първостепенна важност", а ако искате да качите маса, тя днес е още по - важна, отколкото тогава. Но какво е новото? Времето и усвояването. Атлетите днес не разчитат просто на един - който и да е - тип протеин за качване на маса. Те подбират специфични типове в специфично време, за да доставят на мускулите тази толкова важна за изграждането им съставка. Ето примери за най-добрите протеинови източника за 6 - те най-важни хранения в рамките на деня за човек, който иска да извлече максималното от тренировките в залата.



протеин


Закуска - 8 часа
Източник: белтъци и обезмаслено сирене.
Ползата: и двете храни са бързоусвояеми източници на протеин. След гладуването през нощта, мускулите ви се нуждаят от бърза доставка на протеин, за да започне анаболизмът.
Храната: разбъркайте 8 -10 белтъка заедно с резенче обезмаслено сирене. Към тях добавете едно хлебче и чаша портокалов сок.
Съставки: 490 калории, 38 г протеин, 80 г въглехидрати, 2 г мазнини.

Обяд - 12 часа
Източник: чисто телешко.
Ползата: по - бавно усвояемият протеин дава продължителен прилив на аминокиселини за целия следобед. Освен това телешкото е и отличен източник на креатин, цинк и В витамини.
Храната: 280 г чиста телешка пържола на скара с купичка сварени спагети и купичка зеленчуци, всичко поляно с доматен сос.
Съставки: 552 калории, 51 г протеин, 60 г въглехидрати, 12 г мазнини.

Вечеря -18 часа
Източник: сьомга.
Ползата: по - високото й съдържание на мазнини забавя доставката на протеина, а и омега-3 мазнините в нея помагат на мускулите да задържат антикатаболичната аминокиселина глутамин.
Храната: 225 г сьомга на грил или скара, голям печен картоф и градинска салата.
Съставки: 668 калории, 47 г протеин, 75 г въглехидрати, 20 г мазнини.

Преди тренировка - 90 минути
Източник: суроватъчен протеин на прах.
Ползата: бързоусвояем източник на протеин, доставящ мощна група аминокиселини с разклонена верига. Взети преди тренировка, те стимулират отделянето на тестостерона и предотвратяват мускулното разграждане. Въпреки че главният причинител за отделянето на инсулина - силен антикатаболен хормон, са въглехидратите, суроватъчният протеин, комбиниран с бързоусвояеми въглехидрати (в този случай ябълков сок) повдига още повече нивото на инсулина.
Храната: 2 мерителни чашки суроватъчен протеин с вода и 450 г ябълков сок.
Съставки: 344 - 384 калории, 30 - 40 г протеин, 56 г въглехидрати, 0 г мазнини.

След тренировка - до 45 минути
Източник: смес от суроватъчен протеин и казеин.
Ползата: суроватката в комбинация с прости въглехидрати веднага след тренировка обръща катаболизма и напомпва нивата на инсулина и хормона на растежа. Първият инициира незабавното възстановяване на мускулите, а вторият е главният анаболен хормон. Тъй като повечето от суроватката се усвоява веднага, ви е необходим и по - бавно усвояемият казеин - за да поддържа бързоусвояемите аминокиселини.
Храната: смес от суроватъчен протеин и казеин с вода, един банан и 3 супени лъжици мед.
Съставки: 460 калории, 45 г протеин, 70 г въглехидрати, почти без мазнини.


Преди лягане
Източник: казейнов протеин
Ползата: този извлечен от млякото протеинов източник образува в храносмилателния тракт гелоподобна, супербавна за усвояване субстанция. Продължителната през цялата нощ доставка на протеин унищожава мускулноизяждащия кортизол, нивото на който се покачва по време на нощното гладуване.
Храната: 3 мерителни чашки казейнов протеин с 350 г обезмаслено мляко. Ако качвате маса трудно, добавете и купичка овесена каша.
Съставки: 364 калории (564 с овесената каша), 65 г протеин, 17 г въглехидрати (67 с кашата), 4 г мазнини.

от сайта на ММА България

Ca7aHa7a
07-19-2009, 12:55
Потърси в гугъл има много диети.
Аз например утре почвам една диета, но е много лишена от към храна и незнам дали ще те устройва теб.Ако искаш пиши и ще ти я кажа, аз преди около месец съм я правила и останах мноого доволна от нея.

Лоша идея .. в гугъл има хубави диети има и такива които само ще те развалят .. повярваи аз съм пробвал някои от тях ... и не ти ги предлагам по добре диетолог да ти каже .. :)