PDA

View Full Version : Живот или затвор...



nikodine
06-28-2009, 15:42
Няма към кого да се обърна затова ви пиша за следният проблем, на 19 год. съм, а приятелката ми на 18, тая година завърших, а тя е догодина, тя има апартамент свободен и искаме и двамата да се нанесем но се получи следният проблем, моите родители искат да кандидатствам но там където искат е в друг град на 300 км. от моя, майка ми заплашва че по всякакъв начин ще ми попречи да заживеем заедно сега с приятелката ми, дори ме заплашва да се самоубие, баща ми пък с него немога да говора защото все се отяжда и заема позиций на майка ми, незнам какво да направа, в безисходица съм, неискам да отивам там защото това значи 4 години без приятелката ми, а това..... е пагубно за една връзка, поне така мисля, приятелката ми и без това ще се премести в апартамента си на есен, иска да се махне от майка си, а сега ако неотида с нея става още по сложно, трябва да си търси момиче което да се съгласат да са съквартирантки за да си помагат за сметките..... Приятели ми казват да бягам и да уча, че това щяло да бъде като испитание за връзката ми, искам да чуя чуждо мнение.

lipstik
06-28-2009, 16:33
Ами ти щом не искаш да ходидиш няма да ходиш!Все пак става въпрос за товя живот и щом ще си по-щастлиш с приятелката си,остани при нея.

sladur4etyYy
06-28-2009, 16:46
^ хах, да, сега иска да е с нея, ами след година- две, като му писне, кво става? той си е със средно образование, без перспектива за добра работа, без приятелка и в лоши отношения с родителите. тва не ми се вижда добра алтернатива. аз мисля, че трябва да идеш да учиш. от това ти зависи бъдещето, докато връзката ти не ти предоставя никаква сигурност, а само моментно щастие, което дори ще бъде помрачено от истериите на майка ти.

Goddess
06-28-2009, 17:47
А защо не си продължиш образованието в града, в който живееш ? Така ще си си с приятелката и ще следваш. Освен ако не си от малък град и с ограничени възможности...Но ако е само защото майка ти е решила, че трябва точно там, в другия град, имаш право да си отстояваш позициите. Достатъчно си голям, за да преценяваш сам къде и какво ще учиш.

slavito007
06-28-2009, 17:58
Maйка ти е права, отчсти поне. От колко време сте заедно? Можеш ли да си сигурен, че утре приятелката ти няма да те изхвърли от апартамента си, като така дефакто ще ти бият 2 тъча + образованието.
Животът си е твой, но ти носиш отговорност за него и е хубаво да обмислиш предварително.

sexa_na_kompleksa
06-28-2009, 18:05
А тя къде смята да продължи образованието си?

djudjulinkaa
06-28-2009, 18:06
Първо като четох коментара на автора си викам леле каква майка..но като видях другите мнения се позамислих..и жената си има някакво право, защото както казват другите не е сигурно до кога ще си с приятелката си.. за това отивай да учиш, но това не означава че ще трябва да се разделите.. По принцип не е казано, че 4 год няма да се виждате..тя може да идва при теб и ти да ходиш при нея..освен това тя като завърши другата година може да дойде при теб :) Ако ви е писано да сте заедно ще бъдете :)

nikodine
06-28-2009, 18:13
Не съм от малък град от Пловдив съм, но има страхотна възможност която испадна в габрово и нашите неискат да я испускам, разбирам ги че това определя до голяма степен живота ми, но кажете ми, по добре ли е да си кариерист с няква тъпа кокона до тебе дето всеки ден иска да и взимаш нещо, или с добро момиче което не ти гледа джоба а любовта ти към нея? неискам един ден да се върна и да заваря момичето си с някой друг заради това че аз съм заминал някъде си на майната. Колкото и да е верността един към друг, аз за себе си съм сигурен, но тя.... тя самата в себе си не е убедена че ще издържи и незнам... неискам да испускам това което се случва толкова рядко в живота на човек, да намери половинка която да мисли като теб, да те обича също толкова, и най вече да иска да сподели живота си с теб. Тъпото е че знам ако остана с това никакво средно образование дето и клошар няма да станеш, знам че ще е мизерия голяма, от това се притеснявам че ще почнат раздори, разправий за пари... но както един приятел ми каза, ако държи на теб толкова колкото казва ще издържи не, ами и ще те заобича още по силно, незнам до колко е вярно.. но благодаря за съветите ви, ако има още нещо пишете, в момента ВСЯКО мнение ми е от полза

selens
06-28-2009, 18:28
Иди да учиш защото образованието ще ти е от полза винаги а за връзката ти неможе да си сигурен че след някав ден няма да скъсате ..

Goddess
06-28-2009, 19:18
Тогава иди да учиш...не искаш да се върнеш след 4 или 5 години и да завариш момичето си с друг ? Защо мислиш, че твоите чувства ще са същите дори след една ? Защо от сега си се запритеснявал за това ? Защо я караш да се чувства длъжна 5 години да не поглежда друг и да те чака ? В живота всичко се случва. Не знаеш какво може да стане утре. Сам казваш, че не е сигурна в себе си...утре може да реши, че не иска да е с теб. Така пропускаш възможността за образование, с родителите ти ще сте скарани и вероятно ще ти кажат "опарвяй се", ако стане така, че да се изнесеш от гаджето си.
Звучи драматично, песимистично, но...както казах, всичко става. Наясно съм, че човек като е влюбен, не може да разсъждава трезво. Вярва, че сегашната любов е последната. После вярва същото и за следващата и така... Не си наясно с приоритетите си.
И извинявай, но средното образование може да е задоволително за хора с поне елементарна грамотност. Ти я нямаш, пишеш безобразно зле. Няма нужда да се оправдаваш с глупости от рода на: "спи ми се", "бързам", "уморен съм" и т.н. Не го казвам, за да се заяждам, но е катастрофално просто...

Ilikeliljon
06-28-2009, 19:46
Слушай сърцето си приятелю, винаги можеш да завършиш университет, човек се учи докато е жив, но понякога изпуснатото води до много болка (говоря за момиче). Доколкото знам в Пловдив също има технически университет не можеш ли да учиш там същата специалност като в Габрово или я няма. Но най-добре поговори с приятелката си относно нейните чувства, защото ако не е сигурна, че може да чака все пак каква е гаранцията, че няма да си омръзнете след 1-2 години живот заедно. :-o :-o Успех и още веднъж послушай сърцето си, то никога не греши!!!

mucinkata93
06-28-2009, 20:17
Еми.. Какво да ти кажа и аз.. Ние неможем вместо теб да решим, но ако аз бях в твоята позиция щях да реша:
1.Къде искам да уча аз.
2.С кого искам да съм.
3.Къде бих потърсила истинското си щастие.
И аз ще ти кажа да послушаш сърцето си. То ще ти подскаже верния път, пък ако наистина много се обичате ще успеете каквото и да ви се случи. Пък за майчето - спокойно. Няма да се самоубие, заради няккава връзка(поне така мисля). Поговори с нея също и и кажи трезво как стоят нещата. Поговори и с приятелката си и обмислете кое ще е най - добре за вас. Успех..!! :-P

sexa_na_kompleksa
06-29-2009, 06:35
Даже и не знаех, че има универсиет в Габрово... Защо не влезеш в ПУ и не си останеш с момичето?

lipstik
06-29-2009, 09:56
Защо не се запишеш в Пловдивския университет или ако искаш в Габрово-върви задочно.

Pepincetyy
06-29-2009, 14:05
Даже и не знаех, че има универсиет в Габрово... Защо не влезеш в ПУ и не си останеш с момичето?