PDA

View Full Version : Да защитаваме ли бездопните кучета !?



Shia
06-28-2009, 16:04
-->Нужно ли е ??? КЛИП <-- (http://vbox7.com/play:6d5c9ce7)


Явно не е,след подобен случей,но още иа организации за Хуманно отношение към животните и пак след подобни инциденти ,кучетата пак трябва да бъдат онеправдани.

Трябва да се махнат,но никой не се занимава,както е ясно за повечето хора.


Много неща са се изговорили по темата със сигурност,но акцентирам върху самия случей.

miloto_girl_4e
06-28-2009, 17:10
Айдееее пак се започна .. да почна ли аз сега да ти търся клипове, в които се казва как син е убил баща си, брат е заколил сестра си, мъж е прострелял братовчед си в пиянска свада, син уби майка си след скандал за пари, еди кой си разфасова трупа на момиче след като брутално го и изнасилил и се е гаврил с него.. Да ти ги покажа ли тези клипчета ?
До сега да си чувала за изнасилен или грабен човек от куче ?
Или психически малтретиран човек от куче ?
Сега почти всички, може и всички хора ще ме нападнат как може да съм толкова коравосърдечна.. еми мога :!:
Защото знаеш ли първо от къде са се появили бездомните кучета ? От хората :!: Защото хората за нищо не стават, вземат си куче, то порасне, вече не е малко и сладко, почва да им тежи, да им писва да се грижат за него и хоп на улицата.. така няколко изхвърлени кучета, които се размножават и е станала бройката, която е в днешно време ..
Защо са така агресивни и злобни? Пак заради хората .. :!: Колко келемета съм виждала по улиците, комплексирани момчета предимно, които минавайки покрай някое куче го сритват, плюят отгоре му, да не кажа, че съм виждала пред блока ми ОБЕСЕНЕО куче.. за какво си говорим ? Как очакваш при такива отношения кучетата да не са озлобени, да не ги е страх и да не бранят живота си с зъби и нокти? Видят ли кучетата пиян човек - лаят, защото го свързват с лоши спомени, с бой.. видят ли пръчка - пак лаят, защото си спомнят как без да има причина са били бити с пръчки и прътове.. Ако нямаше такава агресия у хората, нямаше да я има и при кучетата .. те са отражение на нашето държание, на нашата психика ... те са животни и попиват малко или много, нашето поведение моделира тяхното държание..
Кофти за бабичката, не е заслужавала такова нещо, вярно е, но се случва ... Защото ако се беше случило да я изнасилят или ограбят, или убият.. нямаше да има такава тема тук, защото вече сме свикнали, за съжаление, на такива неща ...
Кучетата не са ви виновни с нищо, докато продължавате да се държите така с тях .. и мен са ме хапали кучета, да, две домашни и едно полудомашно.. и продължавам да ги защитавам, защото вече обясних, че за всяко тяхно дайствие, седи по едно предишно човешко гадно деяние..

Pepincetyy
06-28-2009, 17:38
Айдееее пак се започна .. да почна ли аз сега да ти търся клипове, в които се казва как син е убил баща си, брат е заколил сестра си, мъж е прострелял братовчед си в пиянска свада, син уби майка си след скандал за пари, еди кой си разфасова трупа на момиче след като брутално го и изнасилил и се е гаврил с него.. Да ти ги покажа ли тези клипчета ?
До сега да си чувала за изнасилен или грабен човек от куче ?
Или психически малтретиран човек от куче ?
Сега почти всички, може и всички хора ще ме нападнат как може да съм толкова коравосърдечна.. еми мога :!:
Защото знаеш ли първо от къде са се появили бездомните кучета ? От хората :!: Защото хората за нищо не стават, вземат си куче, то порасне, вече не е малко и сладко, почва да им тежи, да им писва да се грижат за него и хоп на улицата.. така няколко изхвърлени кучета, които се размножават и е станала бройката, която е в днешно време ..
Защо са така агресивни и злобни? Пак заради хората .. :!: Колко келемета съм виждала по улиците, комплексирани момчета предимно, които минавайки покрай някое куче го сритват, плюят отгоре му, да не кажа, че съм виждала пред блока ми ОБЕСЕНЕО куче.. за какво си говорим ? Как очакваш при такива отношения кучетата да не са озлобени, да не ги е страх и да не бранят живота си с зъби и нокти? Видят ли кучетата пиян човек - лаят, защото го свързват с лоши спомени, с бой.. видят ли пръчка - пак лаят, защото си спомнят как без да има причина са били бити с пръчки и прътове.. Ако нямаше такава агресия у хората, нямаше да я има и при кучетата .. те са отражение на нашето държание, на нашата психика ... те са животни и попиват малко или много, нашето поведение моделира тяхното държание..
Кофти за бабичката, не е заслужавала такова нещо, вярно е, но се случва ... Защото ако се беше случило да я изнасилят или ограбят, или убият.. нямаше да има такава тема тук, защото вече сме свикнали, за съжаление, на такива неща ...
Кучетата не са ви виновни с нищо, докато продължавате да се държите така с тях .. и мен са ме хапали кучета, да, две домашни и едно полудомашно.. и продължавам да ги защитавам, защото вече обясних, че за всяко тяхно дайствие, седи по едно предишно човешко гадно деяние..
+1 Подкрепям напълно!!

slavito007
06-28-2009, 18:34
miloto_girl_4e, съжалявам, но не нога да се съглася с твоята хуманистична теза. Тези хора, които си хранят кучетата около блока да си ги вземат у тях и да си ги гледат. Защото никога не остава само 1 куче! Една проклета кучка от миналата година живее пред болка ни, защото една пиянка и жена му го хранят. А заради тази разгонена кучка знаеш ли колко мъжки се навъртат? Преди месец бяха 10. На 1 място. Майка ми е казвала, че я страх да отиде до спирката за автобуса, която е на 20 метра заради тези помияри. И за да съм честен, всеки ден обмислям смъртта на това лаещо добиче. Но не достигам до изпълнение, колкото и да искам душа не ми дава. Все пак имам животинка у дома.
Иначе съм съгласен с теб, че щом си си взел животно ще го гледаш независимо какво.
п.с. А запитвала ли си се защо на хлапетата им идва мерака да ги сритат?

miloto_girl_4e
06-29-2009, 10:56
п.с. А запитвала ли си се защо на хлапетата им идва мерака да ги сритат?



Да, защото са комплексирани, защото кучетата са беззащитна срещу група малоумници.. Все едно да питаш защо ходят момчетата по мачове или на детски, или нормални дискотеки и защо се бият там..., защото са комплексари, защото освен да се сбият те друго не могат да правят ... Защото онова куче, което беше обесено пред блока ми, беше толкова бавно, мудно и спокойно куче, че няма накъде .. така че не ми намеквай, че ги сритват, защото пречат, лаят или нещо такова.., защото дори да е така, те така ги озлобяват повече и нещата стават по-зле.. нормално е куче да лае.. да не очакваш да говори? Нали все пак е куче? Защо същите тези малоумници, минавайки покрай някой наркоман, убиец или изнасилвач не му теглят по един шут? Защото животът им ще се скъси изведнъж...

mim4ety_sara
06-29-2009, 15:43
Ха,та това е селото на един мой приятел,селото е точно до града ми Ловеч,но се е случило преди половин година. :shock: Въобще не са виновни кучетата,хората са виновни,да си ги вържат, и да си ги хранят.Кучето може ли да мисли за постъпките си-не,а хората-май да,нали :? .Защитавам винаги кучетата,хората правят всички гадости и мизерий на тая планета,гадно ми е,че съм човек.славито007 не си прав.Кучетата построени ли са им жилища като на нас,да ще кажеш има изолатори,но в тези изолатори за 1 седмица и им бият инжекцийката и айде,проблема решен.Какво е виновно кучето,питам аз.Само ние сме си виновни за всички тея проблеми. :(

plmn
06-29-2009, 17:58
да

paulwalker
06-30-2009, 11:49
Не, тез пумиари да се махнат... :?

Ти пък се научи да пишеш и тогава коментирай...
По темата: и аз в момента живея в квартал, пълен с кучета, но мен лично не ме е страх. Аз съм на мнение, че щом не го дразниш, няма да те закачи. И тук е точно така. Кучетата си лежат по земята, аз минавам на 1 метър от тях, но то дори не ме и поглежда. Защо ли? Защото сигурно не го закачам. Обаче съм виждала как като дойде някой циганин на кошовете за боклук, кучетата се събират по 10-20 и започват да го лаят, защото той ги закача и дразни. Щеше да е хубаво приютите ни да действат активно, но в интерес на истината точно до моя квартал има кучкарник, но това не пречи само в района на моя блок да има над 20 кучета. Въпреки всичко, нищо не оправдава грубото и жестоко поведение на някои хора към животните.

3oPuTy
06-30-2009, 15:22
miloto_girl_4e, съжалявам, но не нога да се съглася с твоята хуманистична теза. Тези хора, които си хранят кучетата около блока да си ги вземат у тях и да си ги гледат. Защото никога не остава само 1 куче! Една проклета кучка от миналата година живее пред болка ни, защото една пиянка и жена му го хранят. А заради тази разгонена кучка знаеш ли колко мъжки се навъртат? Преди месец бяха 10. На 1 място. Майка ми е казвала, че я страх да отиде до спирката за автобуса, която е на 20 метра заради тези помияри. И за да съм честен, всеки ден обмислям смъртта на това лаещо добиче. Но не достигам до изпълнение, колкото и да искам душа не ми дава. Все пак имам животинка у дома.
Иначе съм съгласен с теб, че щом си си взел животно ще го гледаш независимо какво.
п.с. А запитвала ли си се защо на хлапетата им идва мерака да ги сритат?
Хах не мисля,че си права ...
В моя квартал имаме една женска ку*ка,която в момента е на 12 години.Всички я хранят,редовно на всеки 3 месеца се събират пари от всички и някой от съседите я води на ветеринар за контролен преглед.Има си всички ваксини,има паспорт,чип ... Има 3 колиби пред 3 от входовете.Има каишка,на която са написани телефонните номера на няколко съседи,в случай,че кучето бъде откарано в приюта по погрешка.
В квартала ми е само тя и до сега НИКОГА не е имало глутници от мъжки кучета ... :? За сметка на това пък сме я пускали няколко пъти за разплод и доста съседи имат по едно-две нейни кученца по вилите и селата си!Да не говорим,че веднъж спаси едно дете от двама мангали,които му дърпаха раницата и го блъскаха в гаражите ... С очите си видях как кучето започна да лае и да се изправя на задните си крака пред детето ...

Освен това НЯМА зли кучета ... Има зли ХОРА и това е доказано!!!
Правени са много изследвания (за справки гугъл) и е доказано,че кучетата помнят хората,които някога са им причинили зло и дори след години пак са в състояние да нападнат въпросния човек!Също така е доказано,че кучетата усещат отрицателната енергия (това и аз за себе си съм си го доказвала,след като един боен питбул едва не разкъса крака на стопанина си след един побой и 30 мин. след това вече спеше сгушен в краката ми пред Бърза помощ) и при по-голяма доза отрицателна енергия (в случая хората отделят един хормон,който животните усещат и ги кара да стават агресивни с цел защита) кучето може да се нахвърли или да стане агресивно!

hottie
06-30-2009, 15:44
Бездомни или не, това са си животинки и имат право на живот. ТАз съм на мнение, че трябва да им се помага, но в същото време съм и ЗА кастрирането !

Nakadah
07-03-2009, 01:51
да измрат бе
да измрат всички песове бе
****************** и всички котки и др боклуци да измрат бе

VerryBerry
07-03-2009, 10:41
не знам дали сте гледали по ЕнимълПланет има серии за специални "зоополицаи" които спасяват бездомни или захвърлени животни (дори не само кучета).Та тези хора ги карат в специални ветиринарни клиники,където ги преглеждат и ако са годни-ги оставят за осиновяване,а онези,които са агресивни или неизлечимо болни ги приспиват.Толкова ли е трудно и тук да се направи нещо такова?!
Освен това не само бездомните кучета нападат хора-я се замислете за съседа си с ротвайлера,който го разхождат без намордник??-Това нормално ли е според вас?Може би чакате да нахапе някого,за да се сетите,че не само бездомните кучета нападат!Айде по вашата логика да избием всички животни тогава!

mgxpower
07-03-2009, 11:11
Кучетата не са виновни за абсолютно нищо!
Оправете си вашите проблеми , че тогава стигнете до бездомните животни!
Мога да ви кажа , че кучетата са много по-добри от нас хората! И щом едно куче е нападнало даден човек значи нещо е провокирало това....

guinessgirl
07-03-2009, 12:02
Не, тез пумиари да се махнат... :?

По темата: и аз в момента живея в квартал, пълен с кучета, но мен лично не ме е страх.

а знаеш ли,мен пък ме е страх..

преди 1-2 години ме ухапа куче и до ден днешен страшно много ме е страх от тия помияри.. не съм 'за' упояване,все пак и те са живи същества..
но съм и много против да се разхождат свободно по улиците.

miloto_girl_4e
07-03-2009, 19:56
miloto_girl_4e, много погрешно мислиш.
Не мога да се съглася с мнението на един расист.


Мнението ми хич не е погрешно и да ти кажа ми е все едно дали си съгласен с мен или не :) :)

a1a2b3v
07-03-2009, 20:16
Хах.. не аз съм тази, която трябва да каже, но според мен нищо не са ми направили, за да ги мразя... :) Неприятно ми е да ги виждам всеки ден, защото ми става жал а рядко нося навън нещичко за хапване. :?
Лошото е, че все се намира някой, който да ги срита и е ужасно! :x В смисъл в квартала има много бездомни, но на никого нищо не правят :)

paulwalker
07-03-2009, 20:52
Не, тез пумиари да се махнат... :?

По темата: и аз в момента живея в квартал, пълен с кучета, но мен лично не ме е страх.

а знаеш ли,мен пък ме е страх..

преди 1-2 години ме ухапа куче и до ден днешен страшно много ме е страх от тия помияри.. не съм 'за' упояване,все пак и те са живи същества..
но съм и много против да се разхождат свободно по улиците.
Знаеш ли, мен преди 1-2 години ме ухапа ДОМАШНО куче... и то далматинец, които се водят за "много кротки" и любвеобилни. От тогава казах на стопанката това куче да не ме е доближило, иначе щеше да се случи случка и на двамата.. Както и да е това не ми дава право да слагам всички под един знаменател... просто хората не си вършат работата да ги затварят в кучкарници. Това е моето мнение.

mgxpower
07-03-2009, 22:12
АЗ КАЗАХ!
Куче без причина не хапе!

cveteto12
07-04-2009, 07:07
АЗ КАЗАХ!
Куче без причина не хапе!
Не е вярно!Живея точно до парка и отивах за училище бях с наведена глава,нещо ми имаше и изведнъж ми изкочиха няколко кучета и започнаха да лаят и 2 успяха да ме ухапят.
И каква беше причината? :o

slavito007
07-04-2009, 15:11
За какво ме цитирате? Не ме интересува вие какво мислите, защото вие си живеете спокойно и няма бездомни развъдници на болести около квартала ви. Куче без причина НАПАДА! За бяс да сте чували?
Искам да ви кажа, че никога не съм удрял бездомно куче или някакво друго улично животно.
Бездомните котки що не нападат? Не съм чувал до сега глутница котки да разкъсват човек, защото били малтретирани. А котките са още по-малтретирани от кучетата!
Ай сиктир.

Nam3less3
07-04-2009, 16:17
Бездомните кучета трябва да бъдат премахнати, по възможно най-бързия и ефективен начин. Тука цяла нощ вънка лаят глутници, мен ме е страх да се прибирам след 12 от тях. Както и много други хора имат подобни проблеми. Не знам кой е виновен, но няма значение, тези кучета са опасни за хората, а колко инциденти е имало и има всяка година, и то с малки деца. Който иска да си гледа кучета, но бездомните нападат хората. Човек да се чуди за какво да се притеснява като е вънка през нощта - кучета, наркомани, пияни шофьори, престъпници и т.н. Преди да се справим с хората, трябва да се справим с животните. Един човешки живот струва повече, отколкото този на сто кучета.
Пък и кво се палите, бездомните кучета не са ви домашните любимци, нали.

"Освен това НЯМА зли кучета ... Има зли ХОРА и това е доказано!!!
Правени са много изследвания (за справки гугъл) и е доказано,че кучетата помнят хората,които някога са им причинили зло и дори след години пак са в състояние да нападнат въпросния човек!Също така е доказано,че кучетата усещат отрицателната енергия (това и аз за себе си съм си го доказвала,след като един боен питбул едва не разкъса крака на стопанина си след един побой и 30 мин. след това вече спеше сгушен в краката ми пред Бърза помощ) и при по-голяма доза отрицателна енергия (в случая хората отделят един хормон,който животните усещат и ги кара да стават агресивни с цел защита) кучето може да се нахвърли или да стане агресивно!" - Имам право на отрицателна енергия, и кучетата трябва да се съобразяват с това 8-)

cveteto12
07-04-2009, 17:24
За какво ме цитирате? Не ме интересува вие какво мислите, защото вие си живеете спокойно и няма бездомни развъдници на болести около квартала ви. Куче без причина НАПАДА! За бяс да сте чували?
Искам да ви кажа, че никога не съм удрял бездомно куче или някакво друго улично животно.
Бездомните котки що не нападат? Не съм чувал до сега глутница котки да разкъсват човек, защото били малтретирани. А котките са още по-малтретирани от кучетата!
Ай сиктир.



+1 :grin:

mgxpower
07-05-2009, 01:49
АЗ КАЗАХ!
Куче без причина не хапе!Много казваш бря 8-)Ще ставам президент 8-) 8-) 8-)

Nilufer6
07-05-2009, 14:08
Първо, куче без причина не хапе? Моля ви се. С един приятел си вървяхме, и едно скочи(дори не знам откъде дойде..честно) и го захапа за крака. От там нататък какво сме преживели, няма и да кажа.
А бабата, която наскоро глутница са и изяли краката? Нея ли ще обвинявете. Природозащитниците знаят само да говорят, за тях е достатъчно кучетата да са живи, пък вече дали ще ядат хора-ми се тая. Важното е да не мрат.
Хуманност, че хуманност-4 годишно дете на наш познат е с обезобразено лице, заради пес. Била съм свидетел на сцената, където кучето се издразни( а СПЕШЕ) от подрънкването на ключове на майката. От там следваха отчаяни викове, пръчки и какво ли още не.
Куче не хапело, без причина, още малко со коефицент над човешкия ще ми го изкарате.
А факта, че пикаят в пясъчници, носят зарази, и децата играят там? Да бяха само ухапванията. Улично куче е различно от домашно, научете се най-сетне. Освен това, как ще погледнете в очите всеки ухапан с тея думи? Това остава трамва за цял живот. А кучето...то не е нито умно( и пак обяснявам, уличното), нито "хуманно" към нас, че аз да бъда. Има закон за защита на кучета от хора, но не и за защита на хора от кучета. Кучезащитниците да поемат някаква инициатива за приют, нещо подобно, не да седят, на нареждат и да говорят така, само защото нямат близки, ухапани от кучета. Най-малкото което е,че кучетата, които са бездомни, са озверели от глад, затова хапят БЕЗ ОСНОВАНИЕ.

mgxpower
07-05-2009, 21:47
Първо, куче без причина не хапе? Моля ви се. С един приятел си вървяхме, и едно скочи(дори не знам откъде дойде..честно) и го захапа за крака. От там нататък какво сме преживели, няма и да кажа.
А бабата, която наскоро глутница са и изяли краката? Нея ли ще обвинявете. Природозащитниците знаят само да говорят, за тях е достатъчно кучетата да са живи, пък вече дали ще ядат хора-ми се тая. Важното е да не мрат.
Хуманност, че хуманност-4 годишно дете на наш познат е с обезобразено лице, заради пес. Била съм свидетел на сцената, където кучето се издразни( а СПЕШЕ) от подрънкването на ключове на майката. От там следваха отчаяни викове, пръчки и какво ли още не.
Куче не хапело, без причина, още малко со коефицент над човешкия ще ми го изкарате.
А факта, че пикаят в пясъчници, носят зарази, и децата играят там? Да бяха само ухапванията. Улично куче е различно от домашно, научете се най-сетне. Освен това, как ще погледнете в очите всеки ухапан с тея думи? Това остава трамва за цял живот. А кучето...то не е нито умно( и пак обяснявам, уличното), нито "хуманно" към нас, че аз да бъда. Има закон за защита на кучета от хора, но не и за защита на хора от кучета. Кучезащитниците да поемат някаква инициатива за приют, нещо подобно, не да седят, на нареждат и да говорят така, само защото нямат близки, ухапани от кучета. Най-малкото което е,че кучетата, които са бездомни, са озверели от глад, затова хапят БЕЗ ОСНОВАНИЕ.Ами хранете ги бе

ThePowerOfLove
07-06-2009, 15:05
И мен много ме е страх от кучета. Трябва нещо да се направи, не е нормално.. в моя квартал има цяла глутница - 6-7 кучета. Налага ми се да заобикалям понякога като ги видя (не е смешно ;) ) .. Аз съм ЗА прибирането им в приюти или там където ги прибират, само да не са на улицата.

Nilufer6
07-06-2009, 16:10
Първо, куче без причина не хапе? Моля ви се. С един приятел си вървяхме, и едно скочи(дори не знам откъде дойде..честно) и го захапа за крака. От там нататък какво сме преживели, няма и да кажа.
А бабата, която наскоро глутница са и изяли краката? Нея ли ще обвинявете. Природозащитниците знаят само да говорят, за тях е достатъчно кучетата да са живи, пък вече дали ще ядат хора-ми се тая. Важното е да не мрат.
Хуманност, че хуманност-4 годишно дете на наш познат е с обезобразено лице, заради пес. Била съм свидетел на сцената, където кучето се издразни( а СПЕШЕ) от подрънкването на ключове на майката. От там следваха отчаяни викове, пръчки и какво ли още не.
Куче не хапело, без причина, още малко со коефицент над човешкия ще ми го изкарате.
А факта, че пикаят в пясъчници, носят зарази, и децата играят там? Да бяха само ухапванията. Улично куче е различно от домашно, научете се най-сетне. Освен това, как ще погледнете в очите всеки ухапан с тея думи? Това остава трамва за цял живот. А кучето...то не е нито умно( и пак обяснявам, уличното), нито "хуманно" към нас, че аз да бъда. Има закон за защита на кучета от хора, но не и за защита на хора от кучета. Кучезащитниците да поемат някаква инициатива за приют, нещо подобно, не да седят, на нареждат и да говорят така, само защото нямат близки, ухапани от кучета. Най-малкото което е,че кучетата, които са бездомни, са озверели от глад, затова хапят БЕЗ ОСНОВАНИЕ.Ами хранете ги бе
Начи аз съм длъжна да си давам от храната и парите за кучета, щото някви много ги обичали, не искали да ги приспиват и защото държавата не може да си свърши работата. мога ли да нахраня всяко куче на улицата?

LedenooMomiche
07-11-2009, 21:43
Аз лично много обичам кучетата и ми стана много кофти като преди малко гледах едно клипче във vbox-a,но за жалост съм нова потребителка и не мога да ви дам линка..
Да,наистина се е случвало кучета да нападат без причина и ми се иска да има някакъв начин,да се измисли нещо и тези кучета да бъдат прибирани някъде,но да не бъдат приспивани :( .. но едва ли някой ще си помръдне пръста,за да измисли нещо,което ще бъде добре за всички..все пак и те са живи същества. :( Не знам как някои от вас могат да бъдат толкова безразлични към това.

lipstik
07-21-2009, 20:26
Неееее,мразя бездомни кучета.Трябва всичките да се хванат и затворят някъде,толкова ме е страх от тях :-x

DJ_Mrav4o
07-22-2009, 09:45
Кучетата никога не нападат, щото им е кеф. (освен ако не са болни от бя, разбира се). Въпрос: Защо мен никога не ме нападат, а скачат на хора, които ги целят с камъни. Дай да избием всичко, което пречи на човека! :-x

slavito007
07-22-2009, 10:52
Кучетата никога не нападат, щото им е кеф. (освен ако не са болни от бя, разбира се). Въпрос: Защо мен никога не ме нападат, а скачат на хора, които ги целят с камъни. Дай да избием всичко, което пречи на човека! :-x
Прочети предишните (ми) постове преди да изпадна в нервна криза :)

Extremescream
07-22-2009, 11:07
Животното се държи така,както е научено.А в случая с бездомните кучета-както са се държали с него.В моя квартал има доста бездомни кучета,обаче никога не са били бити,замеряни с камъни и тем подобни.И не нападат хора.Само едно куче беше набито от циганин и сега като види циганин го лае.
Не съм за тяхното избиване.Всъщност те имат много по-голямо право да са на тази земя от нас.Те съсипват ли природата?Не.Те правят ли оръжия?Не.Избиват ли се помежду си само защото могат и им е кеф?Не
По-добре ние да се махнем от свят,който принадлежи на животните.Ние не помагаме на планетата с нищо,само можем да рушим.

Nam3less3
07-22-2009, 15:09
Животното се държи така,както е научено.А в случая с бездомните кучета-както са се държали с него.В моя квартал има доста бездомни кучета,обаче никога не са били бити,замеряни с камъни и тем подобни.И не нападат хора.Само едно куче беше набито от циганин и сега като види циганин го лае.
Не съм за тяхното избиване.Всъщност те имат много по-голямо право да са на тази земя от нас.Те съсипват ли природата?Не.Те правят ли оръжия?Не.Избиват ли се помежду си само защото могат и им е кеф?Не
По-добре ние да се махнем от свят,който принадлежи на животните.Ние не помагаме на планетата с нищо,само можем да рушим.Ние сме смисълът тази планета да съществува, какви са тези нелепи анти-човешки разсъждения? Какво правят животните, освен да ядат и да спят? Не са същества с интелект, за разлика от нас, както виждаш, те сякаш съществуват, за да ни служат. Или да ги експлоатираме, както се прави от древността.


Не знам как някои от вас могат да бъдат толкова безразлични към това.Като става въпрос за човешката безопастност и здраве, всякакви мерки могат да бъдат предприети, като с приоритет са най-евтините и бързите, било те избиване на бездомните кучета.


Кучетата никога не нападат, щото им е кеф. (освен ако не са болни от бя, разбира се). Въпрос: Защо мен никога не ме нападат, а скачат на хора, които ги целят с камъни. Дай да избием всичко, което пречи на човека! :-xИма случай, когато скачат и разкъсват случайни минувачи. Ако се случи на някой твой близък, с удоволствие би бил за избиването на тази пречка.

dessko
07-22-2009, 16:30
Неееее,мразя бездомни кучета.Трябва всичките да се хванат и затворят някъде,толкова ме е страх от тях :-x

afterforever
07-22-2009, 18:18
О, има си приюти за тях...

evi_vd
07-23-2009, 06:23
не не трябва
на центъра на видин в 10 часа->глутница от 15 кучета, които взаимно се лаят, хапят и чивтосват, не ме питайте кво ми беше да мина покрай тях
не искам да ги убиват, но трябва да се правят приюти ли де да знам
в тая скапана държава.. трябва да разкъсат някой за да се сетят нашите упавници,че бездомните кучета са проблем :x

ElinoOor
07-23-2009, 06:27
карцер за тях!

someonerandom
08-03-2009, 22:20
За мен бездомни кучета не трябва да има.Чакайте да се обоснова преди да ме наредите.
Тук ни е лесно да говорим,на оп 13-19 години,всеки може горе-долу да се защити от едно куче,да избяга или поне да се оправя някак докато някой му помогне(защото от личен опит знам,че НЯМА вариант на улицата куче да се хвърли на човек и никой да не помогне--варианти,когато човека е като Херкулес и очевидно не се нуждае от помощ,не се броят :D ) а колко 7-8 годишни деца ходят сами по улиците и до магазина?Ако на кучето нещо му изщрака,детето за няма 10 секунди е на земята,в най-добрия случай с белег.А с това,че не нападат без причина,не съм съгласен.До нас има едно куче,което се навърта между входа и магазина.Повечето пъти изобщо не ме забелязва,като мина край него,но понякога както си вървя на 5-10 метра от него,изскача като нинджа между 2 коли и се хвърля да ме лае и да се мъчи да хапе(черно е и понякога вечер ефекта е доста стряскащ :lol: ) а НИКОГА нищо лошо не съм му правил.
Веднъж,както си карах колело към 6.30 сутринта В ЦЕНТЪРА,не е да кажем някой изпаднал район,бях на 50 метра под общината по улицата,отнякъде изскочиха и хукнаха след мен 3 кучета,всяко от които беше почти колкото колелото ми(а то не е малко) и спокойно ако успее да скочи отгоре ми щеше да ме събори.Ако карах по-бавно,или ако бях спукал гума точно тогава?6.30 сутринта,на 20-30 метра около мен няма жив човек?15 годишно още сънено момче срещу 3 кучета-щеше да е супер забавно.Съгласен съм,че те не са отговорни за действията си,но това не е повод да ги оставим да нападат хората.А причината да ме е страх от кучета е,че когато бях малък,може би на...нямам идея колко,ама нямах 10 :lol: и бяхме с наще на плажа.Те си седяха на една маса,а аз си играех на може би 20 метра от тях.Изведнъж гледам,че от 2рия етаж на някакво капанче ме гледа 1 ротвайлер(МИСЛЯ че беше ротвайлер,беше доста отдавна,а и не познавах породите тогава)...със топанин.След 1-2 секунди кучето се засили към мен,а аз на свой ред към наще 8-) баща ми като видя мен и тичащото подире ми куче,скочи като ракета,събори масата,хвана ме за яката и вдигна нагоре,а кучето ,което беше точно зад мен вече,изщрака със зъби под краката ми.Изводи:ако баща ми не беше там,историята нямаше да свърши приятно,и не само бездомните кучета са проблем.Не съм някакъв коравосърдечен,всъшност съм си леко мекушав :oops: но просто съм имал проблеми с бездомни кучета,много мои познати също(за щастие нищо толкова сериозно)и прекалено много хора си патят от този проблем.Замислете се,това можеше да е б вашата баба,и тогава нямаше да се противите на идеята за избиване

Umbrella
08-07-2009, 17:59
Една проклета кучка от миналата година живее пред болка ни, защото една пиянка и жена му го хранят. А заради тази разгонена кучка знаеш ли колко мъжки се навъртат?[/b]
Eми вместо да си дрънкаш празни приказки и да тропаш възмутено с краче, вземи се обади в кастрационния център бе, муци...кви сте сладки... 8-)

PurpleDream
08-07-2009, 22:39
Кучетата не са виновни за абсолютно нищо!
Оправете си вашите проблеми , че тогава стигнете до бездомните животни!
Мога да ви кажа , че кучетата са много по-добри от нас хората! И щом едно куче е нападнало даден човек значи нещо е провокирало това....

+1 хората са виновни за бездомните кучета,всички се оплакват,но никой не прави нищо по въпроса,съвсем спокойно могат да наемат хора които да ги ловят и да ги събират в кучкарниците,но не те трябва само да мърморят и да се уплакват като ги ухапе,ми ще хапе-куче е,имайте малко състрадание хвърлете му нещо за ядене и няма да хапе

FlowerPower
08-08-2009, 08:28
Ако можеше вси4ки опасни ку4ета да се изтребят, и само добри4ките да останат...оба4е то4но най-злите остават да вредителстват на свобода,а най-наивните и беззащитните се хващат във ку4карските клопки или биват отравяни с някой "слу4айно" захвърлен кренвирш. :?

Dimana99
08-08-2009, 16:16
НЕ!!!!!!! :booooomb: :booooomb: :booooomb:

Scr3amerka
08-10-2009, 15:21
п.с. А запитвала ли си се защо на хлапетата им идва мерака да ги сритат?



Да, защото са комплексирани, защото кучетата са беззащитна срещу група малоумници.. Все едно да питаш защо ходят момчетата по мачове или на детски, или нормални дискотеки и защо се бият там..., защото са комплексари, защото освен да се сбият те друго не могат да правят ... Защото онова куче, което беше обесено пред блока ми, беше толкова бавно, мудно и спокойно куче, че няма накъде .. така че не ми намеквай, че ги сритват, защото пречат, лаят или нещо такова.., защото дори да е така, те така ги озлобяват повече и нещата стават по-зле.. нормално е куче да лае.. да не очакваш да говори? Нали все пак е куче? Защо същите тези малоумници, минавайки покрай някой наркоман, убиец или изнасилвач не му теглят по един шут? Защото животът им ще се скъси изведнъж...

Напълно те подкрепям!

Nam3less3
08-10-2009, 15:25
Омръзна ми от хора, които поставят животните над човека. Ако вас или вашето дете ви го нападне куче и го охапе, ще си промените мнението на 360 градуса. Един човешки живот е по-важен от този на 10000 кучета, независимо дали са хората са виновни за това или не. Няма като се прибирам всяка вечер да ме е страх да не бъда нападнат от десетте бездмони кучета, събиращи се в градините под нас. Не знам какво ще ги правят, ще ги прибират ли, ще ги убиват ли, но трябва да изчезнат по един или друг начин.

EndlessNights
08-14-2009, 06:21
смърт за тея лайна

slavito007
08-17-2009, 10:27
Eми вместо да си дрънкаш празни приказки и да тропаш възмутено с краче, вземи се обади в кастрационния център бе, муци...кви сте сладки... 8-)
Mуци, спокойно, задвижил съм нещата. Сега трябва да се почака малко 8)

Millen4ety
08-17-2009, 14:12
За какво ме цитирате? Не ме интересува вие какво мислите, защото вие си живеете спокойно и няма бездомни развъдници на болести около квартала ви. Куче без причина НАПАДА! За бяс да сте чували?
Искам да ви кажа, че никога не съм удрял бездомно куче или някакво друго улично животно.
Бездомните котки що не нападат? Не съм чувал до сега глутница котки да разкъсват човек, защото били малтретирани. А котките са още по-малтретирани от кучетата!
Ай сиктир.

+100

bebkAa
08-25-2009, 18:17
Според мен УЛИЧНИТЕ песове трябва да се приберат в кучкарник и да бъдат упоявани! Ако кучетата не бяха навън нямаше да има жертви- те или случаен минувач нападнат от тези бездомни побеснели кучета.Аз имам куче в къщи(на сестра ми е ) и когато тя неможе да го изкарва навън се налага аз да го правя, но вечер извинявайте, ама едвам едвам излизам със страх за някое стадо, квото има до нас :booooomb: .Лаят като побеснели, че и са ме гонили.Няма да коментирам повече, просто трябва да са прибрани в кучкарник и това ще реши всичко !

slavito007
09-05-2009, 15:08
Защитниците нека гледат сега по Нова Карбовски и да видят какво правят пумиярите. Жената е от Лисец, Ловешко. На 1-2 километра.

Гледайте: http://vbox7.com/play:dd9ccc00

Enitto
09-07-2009, 18:52
Ебати коравосърдечните сте тука някои...
ЗАЩИТАВАМ кучетата, винаги съм ги защитавала и ще продължа.
Хората сме гадни и си мислим, че само ние имаме правото до живеем на тоя свят.. ебати.
Мога да се възмущавам много и да споря много. Но като цяло съм съгласна с miloto_girl_4e и й правя евала. А и стига с тея клипчета, щото ежедневно хора убиват хора, хора малтретират хора и така нататъка. А това, че " УЛИЧНИТЕ песове трябва да се приберат в кучкарник и да бъдат упоявани"... нямам думи просто... иска ми се да можехме за един ден да отидем на мястото на " уличните песове". Да видим дали ще разсъждавате по същия плиткоумен и жесток начин.

cappy123
09-09-2009, 14:54
Аз лично имам огромен страх от кучета!!! Желая бездомните кучета да отидат в някой приют или някой да си ги прибере.Като бях малка и дядо ме разхождаше в квартала.Едно озлобено куче дойде и се опита да ми нападне...Това куче го храниха от другия вход.Сега продължават да хранят кучетата.Мен сутрин ме е страх да излизам за даскало.Кучетата озлобени и гладни търсят своята жертва.В други градове няма бездомни кучета и наистина се чувствам спокойна.Понякога ме е повече страх от кучетата, отколкото от циганите. :?

Aniiiii
09-09-2009, 15:09
И мен мн ме е страх от кучета. Сега лятото докато си бях в БГ направооооо :shock: :shock: не да се ужасих а нз какво... ;Х Ама те се движат на глутници по 20 кучета, как може да не те хване от 20 кучета колкото мечки идващи срещу теб??? :shock: :shock:
Една фр ми вика, ама те ще обикалят около теб и може да те ухапят защото надушват, че те е страх.. ама то как да не те е :? :x

Тук, никога до сега не ми се е случвало да видя куче самичко на улицата. Има си приюти, ама си остават там завинаги а не като в бг, приберат ги за маничко и после хайде пак навънка, че няма място и пари за много .. тцтц Срамота! :!:

Enitto
09-09-2009, 16:49
^Хм, да, само че предполагам, че там, където живееш ( извини ме, че не знам) в приютите се ГРИЖАТ за кучетата... не е ли така? Тука в Б-я не искам да си представям какво им е на горките животни в т.нар. приюти.

Nam3less3
09-09-2009, 18:49
Ебати коравосърдечните сте тука някои...
ЗАЩИТАВАМ кучетата, винаги съм ги защитавала и ще продължа.
Хората сме гадни и си мислим, че само ние имаме правото до живеем на тоя свят.. ебати.
Мога да се възмущавам много и да споря много. Но като цяло съм съгласна с miloto_girl_4e и й правя евала. А и стига с тея клипчета, щото ежедневно хора убиват хора, хора малтретират хора и така нататъка. А това, че " УЛИЧНИТЕ песове трябва да се приберат в кучкарник и да бъдат упоявани"... нямам думи просто... иска ми се да можехме за един ден да отидем на мястото на " уличните песове". Да видим дали ще разсъждавате по същия плиткоумен и жесток начин. Много са ти повърхностни разсъжденията. Каквито и да са хората, те са разумни същества, кучетата са просто животни, и ако се получи ситуация, в която да застрашават хората, виновни или не, трябва да бъдат премахнати по един или друг начин. Ти пък се постави на мястото на някой, нападнат от кучета, или на друг, който да го е страх да върви по улиците заради бездомните кучета.

bloodyF
09-09-2009, 19:14
към тия защитниците:когато някой ден си вървите по улицата и ви наобиколят глутница гладни кучета ще мислите по друг начин ;)

Millen4ety
09-09-2009, 19:21
Подкрепям горните мнения. Лично мен ме е страх от кучета. Честно казано, според мен хората биха защитили едно куче, пред това да защитят едно дете от нападение на побеснели глутници. Аз не съм против кучетата като животни, а против хората, на които не им дреме, че те са опасни. Не мисля, че трябва да се отнасяме към уличните кучета мило и дружелюбно, да ги храним и да им се радваме. И според мен по-добре да бъдат прибрани в приюти и да правят с тях каквото искат, но не да застрашават човешки животи и да се размножават.
Пак повтарям - нямам нищо против кучетата като животни.

Nam3less3
09-09-2009, 19:23
Пак повтарям - нямам нищо против кучетата като животни.И никой не е твърдял подобно нещо. Мисля, че хората имат предвид, че са против бездмоните кучета, които представляват опасност за здравето.

Millen4ety
09-09-2009, 19:24
Пак повтарям - нямам нищо против кучетата като животни.И никой не е твърдял подобно нещо. Мисля, че хората имат предвид, че са против бездмоните кучета, които представляват опасност за здравето.
Абсолютно правилно!

Lifash
09-09-2009, 20:38
Според мен решението е приюти,но не ъъ..гадни :Д а някъде,където въпросните животинки могат да живеят спокойно,докато..не си умрат от естествена смърт : ) А тъй като няма такива,или поне не съм запозната,вкасинация+кастр ация ми взучи приемливо..
Мен също ме е страх,но гледам да си го подминавам спокойно,и за щастие,досега не съм имала проблеми.И кучетата не стават злобни от само себе се.Винаги ще има хора,които ги мъчат умишлено.Скоро във вестника имаше статия за някакъв,който хвърлял малки кученца в ...изоставен кладенец или нещо такова.Коментара на ветеринарите беше,че животинките умирали от жега и..просто изнемогвали Оо Дадени бяха снимки как са драскали по вътрешноста на кладенеца и са се мъчели да излязат ;/
Иначе в моя град..си има доволно количество бездомни кучета :Д Всички са добродушни и аз понеже много обичам животни,не мога да видя някое и да не се пробвам да го погаля..Обаче от скоро забелязах,че имат..обички xD Смисъл,не знам ваксинарани ли са,но имат едно синичко на ушите..

Aniiiii
09-09-2009, 22:05
^Хм, да, само че предполагам, че там, където живееш ( извини ме, че не знам) в приютите се ГРИЖАТ за кучетата... не е ли така? Тука в Б-я не искам да си представям какво им е на горките животни в т.нар. приюти.

В Англия съм (на профила ми го пише) :) И да, и аз предполагам че се грижат за тях, ама не може ли и в Бг да се направи нещо свестно най накрая :?

Violenza
09-10-2009, 06:34
Кучетата озлобени и гладни търсят своята жертва.В други градове няма бездомни кучета и наистина се чувствам спокойна.Понякога ме е повече страх от кучетата, отколкото от циганите. :?
Да бе, те кучетата теб чакат. :lol:
Имат психиката на сериен убиец, всеки ден дебнат поредната си жертва от еди кой си вход... следят, наблюдават... гладни и озлобени!

Аз обожавам кучетата, но смятам, че трябва да бъдат гледани в приюти (НЕ упоявани!) На улицата те гладуват, студуват, мъчат се, нещастните комплексари си изкарват яда над тях.. Едно куче не може да те дари с нищо друго освен с много обич. Жалко, че много малко могат да го разберат.

Естествено, това с приютите е просто една мечта, колкото и да го споменвате, всички знаем, че е невъзможно. Достатъчно е да видим как се грижи държавата за сираците.

Enitto
09-11-2009, 09:15
^Хм, да, само че предполагам, че там, където живееш ( извини ме, че не знам) в приютите се ГРИЖАТ за кучетата... не е ли така? Тука в Б-я не искам да си представям какво им е на горките животни в т.нар. приюти.

В Англия съм (на профила ми го пише) :) И да, и аз предполагам че се грижат за тях, ама не може ли и в Бг да се направи нещо свестно най накрая :?

Ми като гледам не може.

Nam3less3, разсъжденията ми не са плиткоумни. Плиткоумни са разсъжденията на тези, които мислят: Кучетата ни пречат, дайте да ги убием. Точно защото хората са разумни, би трябвало да се измисли нещо по-умно и справедливо от убийство на живо същество. Поставям се на мястото на хората, нападнати от кучета, да, не са виновни, да, мъчно ми е... Но убийството не е решение.

icegabi333
09-16-2009, 09:01
Според мен бездомни кучета които разчитат на 2-3 кокала или се ровят в буклуците не трябва да има.
Първо защото се разнасят мн болести бълхи кърлежи и пр които са опасни за човека.
Второ защото едно гладно куче (де да беше само едно) напада мн по лесно от домашните кучета което пак е мн опасно за човека а нали човешкия живот и здраве е на първо място.
Така че според мен всички бездомни кучета трябва да бъдат кастрирани и хранени което е невъзможно в тая тъпа държава!!!

Adwokat
10-30-2009, 17:50
Бездомните кучета трябва всичките до едно да се приспят... :x

lipstik
10-30-2009, 18:32
Мразя бездомни кучета.Страх ме е да си вървя по улицата от тях :x

DarinCetYy
10-31-2009, 18:26
Айдееее пак се започна .. да почна ли аз сега да ти търся клипове, в които се казва как син е убил баща си, брат е заколил сестра си, мъж е прострелял братовчед си в пиянска свада, син уби майка си след скандал за пари, еди кой си разфасова трупа на момиче след като брутално го и изнасилил и се е гаврил с него.. Да ти ги покажа ли тези клипчета ?
До сега да си чувала за изнасилен или грабен човек от куче ?
Или психически малтретиран човек от куче ?
Сега почти всички, може и всички хора ще ме нападнат как може да съм толкова коравосърдечна.. еми мога :!:
Защото знаеш ли първо от къде са се появили бездомните кучета ? От хората :!: Защото хората за нищо не стават, вземат си куче, то порасне, вече не е малко и сладко, почва да им тежи, да им писва да се грижат за него и хоп на улицата.. така няколко изхвърлени кучета, които се размножават и е станала бройката, която е в днешно време ..
Защо са така агресивни и злобни? Пак заради хората .. :!: Колко келемета съм виждала по улиците, комплексирани момчета предимно, които минавайки покрай някое куче го сритват, плюят отгоре му, да не кажа, че съм виждала пред блока ми ОБЕСЕНЕО куче.. за какво си говорим ? Как очакваш при такива отношения кучетата да не са озлобени, да не ги е страх и да не бранят живота си с зъби и нокти? Видят ли кучетата пиян човек - лаят, защото го свързват с лоши спомени, с бой.. видят ли пръчка - пак лаят, защото си спомнят как без да има причина са били бити с пръчки и прътове.. Ако нямаше такава агресия у хората, нямаше да я има и при кучетата .. те са отражение на нашето държание, на нашата психика ... те са животни и попиват малко или много, нашето поведение моделира тяхното държание..
Кофти за бабичката, не е заслужавала такова нещо, вярно е, но се случва ... Защото ако се беше случило да я изнасилят или ограбят, или убият.. нямаше да има такава тема тук, защото вече сме свикнали, за съжаление, на такива неща ...
Кучетата не са ви виновни с нищо, докато продължавате да се държите така с тях .. и мен са ме хапали кучета, да, две домашни и едно полудомашно.. и продължавам да ги защитавам, защото вече обясних, че за всяко тяхно дайствие, седи по едно предишно човешко гадно деяние..


Напълно и изцяло съм съгласна с това мнение. Бездмните кучета идват от хора които не знаят как правилно да рзвъждат. Хора които разплождат нечистокръвните си кучета. Не един път сме виждали кучета които приличат на ротвайлер на лабрадор , хъски, немски овчарки и питбули. И да не говорим колко кучета на ден умират от човешка ръка. Защо в уредените страни няма бездомни кучета - защото хора знаят как се развъжда, спазват правла .Никой уважаващ себе си развъдчик на чистокръвни кучета няма да си даде кучето за безразборен разплод и на неопитни хора.

а и Adwokat все едно да кажем децата с недъзи и децата по домовете да бъдат на евтаназия

Sir9Maximilian
11-07-2009, 01:07
Бааахти тъпата тема...нали не се очаква от мен да напиша,НЕ- коляйте животинките наред ! :x никой не може да породи агресия ..без да я има наяве...сигурен съм,че тези кучета ако бяха отгледани 1 по 1 всяко 1 от тях в домашни условия с нормални собственици нямаше да има такава агресия в тези кучета.Тази агресия е породена от глад,и от злобата която хората пораждат към животните.

mgxpower
11-07-2009, 02:09
Глупости абсолютни глупости !

Не е казано , че ако гледаш едно куче и го лигавиш по цял ден то в един момент няма да прояви агресия..има си такива характери при кучетата и породи в , които си е просто вродено...няма как да изкорениш този нрав!Кръвта вода не става 8)

Sir9Maximilian
11-07-2009, 02:15
Не ме разбра приятел..както и да е.Разбира се,че има и такива кучета..но ако по природа такива са 1 на 200.. то поради човешки фактор,злоба и лошо отношение към кучетата е 150 на 200,нормално е и те да не ни обичкат много :-)

mgxpower
11-07-2009, 02:19
Кучето напада само и единствено когато се почувства застрашено или надуши страх не знам до колко е доказано и вярно , но така съм чувал и гледал по дискавъри.

venityyy95
11-08-2009, 20:32
толкова ми е жал за тея горкички кученца кадето ги затварят в приюти и ако някой не ги вземе до еди колко си дена (незнам колко са) и ги убиват :cry: :cry: как мой да има такива жестоки хораа :cry: и да така е, кучето напада само ако някой го дразни или се закача с него, а не че е гладно! то никога няма да нападне за тва :( а пък после /ох горкото малко детенце нападнато от тея улични кучета, залужават да умрат/ омг ми как няма да е нападнато като се е навряло при някое си куче и му дърпа опашката :-x пфф.... наистина ми е толкова жал за тея кученца кадето са толкова слаби и им се четат ребрата и от 3-4 дена нищо не са яли... а пък после те са виновни за всичко :( :x

Konstantin0000
11-08-2009, 21:29
Айдееее пак се започна .. да почна ли аз сега да ти търся клипове, в които се казва как син е убил баща си, брат е заколил сестра си, мъж е прострелял братовчед си в пиянска свада, син уби майка си след скандал за пари, еди кой си разфасова трупа на момиче след като брутално го и изнасилил и се е гаврил с него.. Да ти ги покажа ли тези клипчета ?
До сега да си чувала за изнасилен или грабен човек от куче ?
Или психически малтретиран човек от куче ?
Сега почти всички, може и всички хора ще ме нападнат как може да съм толкова коравосърдечна.. еми мога :!:
Защото знаеш ли първо от къде са се появили бездомните кучета ? От хората :!: Защото хората за нищо не стават, вземат си куче, то порасне, вече не е малко и сладко, почва да им тежи, да им писва да се грижат за него и хоп на улицата.. така няколко изхвърлени кучета, които се размножават и е станала бройката, която е в днешно време ..
Защо са така агресивни и злобни? Пак заради хората .. :!: Колко келемета съм виждала по улиците, комплексирани момчета предимно, които минавайки покрай някое куче го сритват, плюят отгоре му, да не кажа, че съм виждала пред блока ми ОБЕСЕНЕО куче.. за какво си говорим ? Как очакваш при такива отношения кучетата да не са озлобени, да не ги е страх и да не бранят живота си с зъби и нокти? Видят ли кучетата пиян човек - лаят, защото го свързват с лоши спомени, с бой.. видят ли пръчка - пак лаят, защото си спомнят как без да има причина са били бити с пръчки и прътове.. Ако нямаше такава агресия у хората, нямаше да я има и при кучетата .. те са отражение на нашето държание, на нашата психика ... те са животни и попиват малко или много, нашето поведение моделира тяхното държание..
Кофти за бабичката, не е заслужавала такова нещо, вярно е, но се случва ... Защото ако се беше случило да я изнасилят или ограбят, или убият.. нямаше да има такава тема тук, защото вече сме свикнали, за съжаление, на такива неща ...
Кучетата не са ви виновни с нищо, докато продължавате да се държите така с тях .. и мен са ме хапали кучета, да, две домашни и едно полудомашно.. и продължавам да ги защитавам, защото вече обясних, че за всяко тяхно дайствие, седи по едно предишно човешко гадно деяние..
До някъде съм съгласен с теб, но нека предположим, че една възрастна жена, безпомощна старица с бастун и бавна походка, не в състояние да избяга от озлобено куче бъде наръфана множество пъти по краката и тялото. Сега си представи, че това е твоята баба, какво е виновна старицата, че преди 100 или 200 години някой е изхвърлил кучето си на улицата и го е оставил на произвола? Правиш проблема да изглежда по друг начин, като намесваш извращенията на хората.И аз обичам животни, дори понякога се спирам да погаля някоя котка или куче, но когато е застрашена сигурността на човек, трябва да се вземат мерки.
Поздрави

Konstantin0000
11-08-2009, 21:34
толкова ми е жал за тея горкички кученца кадето ги затварят в приюти и ако някой не ги вземе до еди колко си дена (незнам колко са) и ги убиват :cry: :cry: как мой да има такива жестоки хораа :cry: и да така е, кучето напада само ако някой го дразни или се закача с него, а не че е гладно! то никога няма да нападне за тва :( а пък после /ох горкото малко детенце нападнато от тея улични кучета, залужават да умрат/ омг ми как няма да е нападнато като се е навряло при някое си куче и му дърпа опашката :-x пфф.... наистина ми е толкова жал за тея кученца кадето са толкова слаби и им се четат ребрата и от 3-4 дена нищо не са яли... а пък после те са виновни за всичко :( :x
А ти си толкова ограничена, че малко ми остана да си повърна в устата, ако ме разбираш.
След време когато си родиш детенце и то иде да си поиграе с някое бездомно куче, дърпайки му опашката без никакъв умисъл да го нарани, и кучето направи нещо което не искам да си помисля, тогава искам да съм там, да видя жалката ти, окаяна и изплашена физиономия и да ти се изсмея в лицето със злоба.

Иди си купи 20-30 кученца от приюта, та да не ги приспят.

deni15
11-09-2009, 20:42
Бездомни или не, това са си животинки и имат право на живот. ТАз съм на мнение, че трябва да им се помага, но в същото време съм и ЗА кастрирането !
++++

Nic3e3
11-11-2009, 16:40
бездомни...защо ли са такива да не би да са си го направили сами...те всички имат право да живеят,както всеки един от нас...но има ли смисъл да живеят така?! трябва да се прави нещо по въпроса...

mgxpower
11-13-2009, 17:53
Някой няма ли да оправи грешката в заглавието на темата , че ме дразни

venityyy95
11-13-2009, 19:42
толкова ми е жал за тея горкички кученца кадето ги затварят в приюти и ако някой не ги вземе до еди колко си дена (незнам колко са) и ги убиват :cry: :cry: как мой да има такива жестоки хораа :cry: и да така е, кучето напада само ако някой го дразни или се закача с него, а не че е гладно! то никога няма да нападне за тва :( а пък после /ох горкото малко детенце нападнато от тея улични кучета, залужават да умрат/ омг ми как няма да е нападнато като се е навряло при някое си куче и му дърпа опашката :-x пфф.... наистина ми е толкова жал за тея кученца кадето са толкова слаби и им се четат ребрата и от 3-4 дена нищо не са яли... а пък после те са виновни за всичко :( :x
А ти си толкова ограничена, че малко ми остана да си повърна в устата, ако ме разбираш.
След време когато си родиш детенце и то иде да си поиграе с някое бездомно куче, дърпайки му опашката без никакъв умисъл да го нарани, и кучето направи нещо което не искам да си помисля, тогава искам да съм там, да видя жалката ти, окаяна и изплашена физиономия и да ти се изсмея в лицето със злоба.

Иди си купи 20-30 кученца от приюта, та да не ги приспят.


Незнам кой е ограничения тука.... и аз като имам деца ест че ще ги гледам и няма да им позволя да отидат при кучетата и да ги закачат... пфф и на теб ко ти пречи ако искам и 1000 кучета ще си взема :shock: и не съм виновна,че толкова мразиш животните все пак те не са виновни, че са се родили такива и те са живи същества :( омг няма повече да се занимавам с безчуствени хора като теб :x

venityyy95
11-13-2009, 19:52
виж тоя клип и си помисли дали пак ще си на същото мнение и ако имаш поне малко сърце ще те трогне
http://vbox7.com/play:cd817303

По тв-то могат да направят репортаж за човек нахапан от кучета ама съм сигурна,че никога няма да направят за кучета малтретирани от хора и са със сигурност хиляди пъти повече животните убите от хората от колкото хора убити от животни.... ;( ;( ;( толкова безсърдечни хора има на тоя свят.. :cry: :cry: :cry: преставам щот напълних темата само с моите коментари

pancakee
11-15-2009, 18:45
Не мога да си представя, че има толкова прости хора... едва ли не кучето хапело, защото така му скимнало. детето да не се е навирало при кучето, майката да е гледала къде върви и какво прави, вие като се прибирате вечерта не се страхувайте, защото кучетата усещат това и много ясно че ви нападат! а разните цигани и клошари дето ги хапят и лаят.. ами те си го просят като ги дразнят или бият! как съм виждала бездомници с едно-две кучета след тях сякаш са им домашни любимци?! и как така мен нито един път не ме е нападало БЕЗДОМНО куче... 2 домашни кучета са ме нападали до сега :!:
напълно подкрепям идеята и тук да се основе една зоо полиция и да прибират бездомните кучета - тези, които са дружелюбни (а има много такива) да ги прегледат и да ги слагат за осиновяване. за твърде злобните ако няма надежда да се приспиват. наистина че ако я нямаше тази жестокост при хората нещата шяха да са различни

countgrishnak
11-18-2009, 06:23
мене три пъти щяха да ме разкъсат кучета ако не бяха бързите ми крака
така,че смятам да започна да ги избивам поголомно

someonerandom
11-18-2009, 13:35
Това ми е 2ри пост в тази тема и мнението ми не се е променио,след още няколко "приятни" случки.Първо искам да знам,защо всички решавате,че щом кучетата не са на улицата,трябва да бъдат убити?Второ,повечето защитници на бездомни кучета цял живот не са били нападани от такова,а думите им са въздух под налягане.Сутринта излизам в 6 часа за училище и всеки път минавам по заобиколен път,защото 1-2 пъти се опитах да мина напряко и резултата беше аз:бягащ надолу по улицата,отгоре:2 спускащи се след мен кучета.Наричате се един друг ограничени,а не е така.Просто всеки си има мнение,и е безсмислено да наречете някого ограничен заради любовта му към животните.Или коравосърдечен,защото поставя човешки живот на този на кучетата.Вярно,че има жестоки хора,но защо трябва аз,вие и други,които през живота си не са посегнали на куче,да страдат от това?Не може да очаквате майката да си гледа детето всяка секунда през цялото време.Малките деца не подлежат на особен контрол,и те трябва да бъдат пуснати малко.И това трябва да става спокойно,сякаш сме в 21 век,когато не би трябвало да се страхуваме от животните.А имате ли представа колко малки деца излизат без надзор?
И преди да пратя това мнение,пак ще наблегна,че това,че кучето не напада без причина са ГЛУПОСТИ.Не спорете,бил съм нападнат от куче,задето минах на 10 метра от него.А да,и един случай когато бях се хванал да слагам реклами под чистачките на колите за малко пари,и докато слагах брошурата на една кола,едно куче изскочи отдолу и ако бях малко по-бавен,щеше да ме захапе за крака.Или петте случая,когато са ми се нахвърляли,когато мина край някоя паркирана кола.И какво съм виновен в случая?

DeamonFish
12-15-2009, 22:59
Оооооо горките кученца.... :-x :-x :-x
Интересното е че и аз така мислех до преди 2 месеца, ама една вечер се пребирам вечерта през парка и 7-8 кучета налягали из храстите...
Викам айй ша мина бавничко нищо няма стане, хах нищо няма стане ли
Нахапахаме яко....!
Ако беше някоя стара жена щяха е обият добре че мога бягам барзо

DeamonFish
12-15-2009, 23:02
Офф алеее млакнете бе тапи идиоти с ваще тапотии
малтретиране малтретиране , говорим за улични кучета дет скитат през ноща
Дет атако ги срешнеш самичак на пътя през ноща ще ти ебат майката не за малтретирани животни

viksit0y
12-21-2009, 14:19
Кучетата не са виновни за абсолютно нищо!
Оправете си вашите проблеми , че тогава стигнете до бездомните животни!
Мога да ви кажа , че кучетата са много по-добри от нас хората! И щом едно куче е нападнало даден човек значи нещо е провокирало това....
http://www.forumsextreme.com/images/sSig_iagree.gif

someonerandom
12-21-2009, 17:38
Кучетата не са виновни за абсолютно нищо!
Оправете си вашите проблеми , че тогава стигнете до бездомните животни!
Мога да ви кажа , че кучетата са много по-добри от нас хората! И щом едно куче е нападнало даден човек значи нещо е провокирало това....
http://www.forumsextreme.com/images/sSig_iagree.gif
Мхм,както си отивах на тренировка на стадион Спартак,и има едни стълби с дървета и храсти отстрани,беше тъмно.И както си вървя 2 кучета изскачат от храстите и ми се нахвърлят,обърнах се и започнах да им крещя( :D )и след близо 1 мин пъдене се махнаха.С какво ги провокирах?Ейй,верно бе,бях там,може ли да съм такъв идиот....
Има озлобени кучета,които нападат без никаква причина.Заради онези от 1 седмица ме е страх да ходя на тренировки,защото имам кофти истории с кучета,а там явно ги има...всеки път,като минавам,имам по 1 камък във всяка ръка,още 2-3 в джоба и съм супер напрегнат....чак днес си намерих нов маршрут,че да не минавам оттам.Горките кученца :?

onqtam
12-21-2009, 19:15
начи аз още имам крака АМА МИ ПИСНА ДА МЕ ЛАЯТ *************.
реално искам да бъдат избити - няма друго животно което да искам да бъде!

amk933
12-21-2009, 22:50
А сега аз да ви кажа как се трепят гадни и злобни хапливи псета.

Купувате една туба антифриз, накисвате филии хляб и им дават на ден по една филия в продължение на 1-2 седмици. Ефект - 100% гарантиран. Спират им бъбреците и умират. Само трябва да внимавате със антифриза и да избягвате контакт с кожата защото се просмуква през нея и е опасен. Моето предложение е следното: изсипвате съдържанието на антифириза в една торба, слагате филиите вътре и действате. ;)

И така. После викате общината да си прибере труповете. :D

И искам да ви кажа на всички хуманистчета тук, че ми писна да слушам за нахапани деца по новините, писна ми да се чудя всеки път като мина покрай бясните глутници дали ще стигна жив, писна ми да ме лаят, писна ми да ме гонят без нищо да им правя, писна ми да търся 15 алтернативни маршрута до нас, за да се прибера без 15 нахапвания. Не, няма да търпя това!!! За себе си съм си решил проблема и не не ми пука, че убивам злобно псе, което е нахапало 15 човека в живота си. ;)

Много малко са добрите квартални кучета и те се знаят. Против тях нямам нищо против, но злобните гадин песове - да мрат. И никога не съм подтиквал псе да ме гони, нито съм го предизвиквал. Просто са озлобени тъпи същества. Пак казвам не всички, но в масовата си част. Обожавам домашните кучета - ненавиждам злобните улични песове. Антифриз!!! :?

И да те не са виновни, че някой идиот ги е изхвърлил на улицата, но като общината не си върши работата, аз ще и я свърша.

Violenza
12-22-2009, 15:20
amk933, в огромна грешка си. Повечето случаи на нападнати хора е именно от ДОМАШНИ кучета. Бездомните кучета са много страхливи и са опасни само ако са на глутница. Кастрираните кучета не са заплаха, затова бездомните трябва да се кастрират и обезпаразитяват. (отделен въпрос е, че всъщност трябва да бъдат гледани в приюти, но тук няма как да стане)
НЕ ТРЯБВА да бъдат избивани, защото не са виновни, че някои нещастник ги е зарязал на улицата или че са се родили там.
А това с филиите хляб и антифриза няма да го коментирам щот' такива като тебе само пред компютрите се изживяват...

amk933
12-22-2009, 15:40
amk933, в огромна грешка си. Повечето случаи на нападнати хора е именно от ДОМАШНИ кучета. Бездомните кучета са много страхливи и са опасни само ако са на глутница. Кастрираните кучета не са заплаха, затова бездомните трябва да се кастрират и обезпаразитяват. (отделен въпрос е, че всъщност трябва да бъдат гледани в приюти, но тук няма как да стане)
НЕ ТРЯБВА да бъдат избивани, защото не са виновни, че някои нещастник ги е зарязал на улицата или че са се родили там.
А това с филиите хляб и антифриза няма да го коментирам щот' такива като тебе само пред компютрите се изживяват...

Не ми викай в огромна гршка съм.

Какво ми пука дали едно куче е кастрирано или не? Аз няма да си лягам с него. В няколко преки в центъра има глутници от по 3-4 кучета, които лаят и гонят всеки срещнат пешеходец и тези нахални псета СА кастрирани. Знаеш ли колко хора нахапаха? За последно нахапаха една шивачка, която работи под нас и на жената и рязаха месо от други части на тялото за да и присадят на мястото. И какво стана? Обади се в общината и онези казаха, че кучетата били кастрирани. Е, и? Мен какво ме топли това? След като са нахапали така един възрастен човек без нищо да им прави, сещаш ли се как ще нахапят едно дете? Много им се "радвам" на такива природозащитници като теб. Като ще ми ги защитаваш си обърни къщата на кучкарник и си ги прибери у вас. Аз искам спокойствие, а не злобни псета!!! :?

И да това с антифриза действа. Другото е, ако някой има татко ловец, да го помоли за стрихин, с което се тровят вълци. И то също действа. ;)

Не ми мигва окото. Няма да търпя едни нахални, злбони псета да ми определят живота. Или общината да си ги прибира, или такива като теб да си ги прибират, или общината да ги избива, или сам ще си реша проблема. Това че са кастрирани не ме грее. И не ми обяснявай, че домашните кучета хапели, защото мен все улични ме гонят и все от улични кучета чувам и виждам да има нахапани хора. Тия вицове за лошите домашни любимци и добрите кастрирани помяри ходи ги разказвай на другите промити мозъци-природозащитници като теб...Не на мене тия. Аз има личен опит. И никога не съм плюл, ритал или дразнил куче, изрично подчертавам.

Violenza
12-22-2009, 15:50
И около нас има бездомни кучета и то не 1-2, как така мен не ме гонят, не ме хапят, не ме лаят?! Редовно минавам покрай тях, даже ги галя и храня. Все някакви беззащитни момченца нападат :(
Много си украсяваш историите.
Повярвай ми ако можех, щях и 50 кучета да си гледам.
Както казах - смятам, че общината трябва да се погрижи за тях, НЕ КАТО ГИ ИЗБИВА, а като бъдат настанявани в приюти, където да бъдат полагани грижи за тях, а не да страдат заради нещастници с болни мозъци.

amk933
12-22-2009, 16:00
И около нас има бездомни кучета и то не 1-2, как така мен не ме гонят, не ме хапят, не ме лаят?! Редовно минавам покрай тях, даже ги галя и храня. Все някакви беззащитни момченца нападат :(
Много си украсяваш историите.
Повярвай ми ако можех, щях и 50 кучета да си гледам.
Както казах - смятам, че общината трябва да се погрижи за тях, НЕ КАТО ГИ ИЗБИВА, а като бъдат настанявани в приюти, където да бъдат полагани грижи за тях, а не да страдат заради нещастници с болни мозъци.

Нищо не украсявам и не ми пука дали ми вярваш или не. Специално тези тук са адски, ама адски злобни на 3 - 4 глутници от по 3-4 и общината нищо не прави. Като не прави аз ще ги довърша. ;)

И не ми разправяй какво си измислям и какво украсявам. Това че при теб има 5 читави кучета не значи, че всички са така. Ти новини да си си пускала скоро? Май не?!

Violenza
12-22-2009, 16:06
Редовно гледам новини. Сега ще кажеш, че всеки ден дават за злобните безомни кучета, с психика на сериен убиец, които чакат, дебнат, нападат...
Айде стига глупости.
По твоята логика, аз трябва ли да избия хората, които смятам за потенциална заплаха?

amk933
12-22-2009, 16:12
Редовно гледам новини. Сега ще кажеш, че всеки ден дават за злобните безомни кучета, с психика на сериен убиец, които чакат, дебнат, нападат...
Айде стига глупости.
По твоята логика, аз трябва ли да избия хората, които смятам за потенциална заплаха?

К'во ми викаш стига глупости? Аз ли вървя и нахпавам деца?

Като чета такива слепи хуманистчета и ми иде да се гръмна. Добре че не си кмет на София. :?

Violenza
12-22-2009, 16:19
Редовно гледам новини. Сега ще кажеш, че всеки ден дават за злобните безомни кучета, с психика на сериен убиец, които чакат, дебнат, нападат...
Айде стига глупости.
По твоята логика, аз трябва ли да избия хората, които смятам за потенциална заплаха?

К'во ми викаш стига глупости? Аз ли вървя и нахпавам деца?

Като чета такива слепи хуманистчета и ми иде да се гръмна. Добре че не си кмет на София. :?
Е на теб трябва да ти е достатъчно да се радваш, че не ме познаваш. Или че аз не те знам.

amk933
12-22-2009, 16:31
Редовно гледам новини. Сега ще кажеш, че всеки ден дават за злобните безомни кучета, с психика на сериен убиец, които чакат, дебнат, нападат...
Айде стига глупости.
По твоята логика, аз трябва ли да избия хората, които смятам за потенциална заплаха?

К'во ми викаш стига глупости? Аз ли вървя и нахпавам деца?

Като чета такива слепи хуманистчета и ми иде да се гръмна. Добре че не си кмет на София. :?
Е на теб трябва да ти е достатъчно да се радваш, че не ме познаваш. Или че аз не те знам.

Ма няма какво да се радвам или да не се. Просто не проумявам как някой може да защитава някакви зли псета. Не разбирам просто. Аз казах, че нямам против добрите улични кучета. В нашия квартал има 2 и се знаят и всички ги хранят. Но да тръгна аз да храня някакви кучета, които хапят и нападат, подесетям безпричинно, кое му е нехуманното да бъдат избивани такива уроди? Да се кастрират добрите кучета, да се избият злите и т'ва е решението. Какво ме топли мен, че едно куче е кастрирано? Питам те? Какво ме интересува мен това, като то продължава да напада? Да кастрират добрите, за да не се множат. Да изибият злите и това е. Ама общината не прави нито едно от двете. Аз нямам вина за това. Но нямам и намерения да търпя някакъв тормоз от нагли четириноги. Няма да стане просто. ;) Ей сега разбирам, защо преди време един минувач както го лаеха извадин един пистолет и им видя сметката на част от тогавашните. ;)

Violenza
12-25-2009, 12:23
Ма няма какво да се радвам или да не се. Просто не проумявам как някой може да защитава някакви зли псета. Не разбирам просто. Аз казах, че нямам против добрите улични кучета. В нашия квартал има 2 и се знаят и всички ги хранят. Но да тръгна аз да храня някакви кучета, които хапят и нападат, подесетям безпричинно, кое му е нехуманното да бъдат избивани такива уроди? Да се кастрират добрите кучета, да се избият злите и т'ва е решението. Какво ме топли мен, че едно куче е кастрирано? Питам те? Какво ме интересува мен това, като то продължава да напада? Да кастрират добрите, за да не се множат. Да изибият злите и това е. Ама общината не прави нито едно от двете. Аз нямам вина за това. Но нямам и намерения да търпя някакъв тормоз от нагли четириноги. Няма да стане просто. ;) Ей сега разбирам, защо преди време един минувач както го лаеха извадин един пистолет и им видя сметката на част от тогавашните. ;)
"Зли" и "добри" кучета няма. Това са животни - те разчитат на инстинктите си. Във всеки един момент и най-кроткото куче, почувствало се застрашено, би нападнало. Няма какво да ти обяснявам обаче, защото ти си тъпчеш на едно място.
И за мен доста хора не трябва да живеят, ама не ги тровя нали?
Не си прави труда да ми отговаряш, ще потретваш старите неща.

amk933
12-25-2009, 12:30
^А ти се подесетваш.

Кучетата имат нрав. Има зли и добри кучета и жалко, ако не си го разбрала. Нямало да нападне, ако не се почувства застрашено... :razz: Кой ти проми мозъка? Сигурно всички нахапани са лоши и гадни хора, нападащи добрите кученца...ще ревна от мъка. :(

Violenza
12-25-2009, 12:38
^А ти се подесетваш.

Кучетата имат нрав. Има зли и добри кучета и жалко, ако не си го разбрала. Нямало да нападне, ако не се почувства застрашено... :razz: Кой ти проми мозъка? Сигурно всички нахапани са лоши и гадни хора, нападащи добрите кученца...ще ревна от мъка. :(
Защо бъркаш нрава и инстинкта?
Казах ти - не виждам смисъл да ти обяснявам, няма да схванеш, нито ще промениш моето мнение за нещата.
Иронията ти е неуместна, съмнява ме да си толкова корав, моето момче, щом толкова сериозно те плашат кучетата.

amk933
12-25-2009, 12:49
^А ти се подесетваш.

Кучетата имат нрав. Има зли и добри кучета и жалко, ако не си го разбрала. Нямало да нападне, ако не се почувства застрашено... :razz: Кой ти проми мозъка? Сигурно всички нахапани са лоши и гадни хора, нападащи добрите кученца...ще ревна от мъка. :(
Защо бъркаш нрава и инстинкта?
Казах ти - не виждам смисъл да ти обяснявам, няма да схванеш, нито ще промениш моето мнение за нещата.
Иронията ти е неуместна, съмнява ме да си толкова корав, моето момче, щом толкова сериозно те плашат кучетата.

Ами, ако тя бяха нападали два пъти и теб щяха да те плашат. ;)

И не не бъркам нрав с инстинкт, просто си личи колко си наясно. Аз за разлика от теб съм живял сред кучета в развъдник и сме гледали немски овчарки и съм наясно що е то нрав и инстинкт. Всички кучета имат инстинкт. И всяко си има собствен нрав, който до голяма степен се определя и от породата. Не можеш да ми сравняваш лабрадор с питбул. И двете имат инстинкт нали? Нравът им е леко различен, обаче. Същото и с озверените от студа и глада пумии, които се скитат по улицата и нападат деца, пенсионери, млади, стари и т.н.... Още повече, че много от тях са яли сурово месо, а това е пагубно при едно куче. Като си много осветлена ще си наясно защо...Защитавай си ги колкото искаш. Но като ги защитаваш и си ги храниш си ги прибери у вас милите кученца...Нормалните хора не сме длъжни да ги търпим. ;)

Violenza
12-25-2009, 13:08
Ами, ако тя бяха нападали два пъти и теб щяха да те плашат. ;)

И не не бъркам нрав с инстинкт, просто си личи колко си наясно. Аз за разлика от теб съм живял сред кучета в развъдник и сме гледали немски овчарки и съм наясно що е то нрав и инстинкт. Всички кучета имат инстинкт. И всяко си има собствен нрав, който до голяма степен се определя и от породата. Не можеш да ми сравняваш лабрадор с питбул. И двете имат инстинкт нали? Нравът им е леко различен, обаче. Същото и с озверените от студа и глада пумии, които се скитат по улицата и нападат деца, пенсионери, млади, стари и т.н.... Още повече, че много от тях са яли сурово месо, а това е пагубно при едно куче. Като си много осветлена ще си наясно защо...Защитавай си ги колкото искаш. Но като ги защитаваш и си ги храниш си ги прибери у вас милите кученца...Нормалните хора не сме длъжни да ги търпим. ;)
Последното нещо, от което ще ме е страх, докато се прибирам, са кучетата.
Браво за примера. Сега имам женски лабрадор, приятелят ми има женски питбул. Моята е по-злобна и лоша от неговата и по-често се хвърля на бой (ако ще ми кажеш, че не е чистокръвна, мога да ти покажа родословие). Още да ми говориш за нрава? Кучето е такова, каквото го възпиташ.
И ще го кажа пак - бездомните кучета не са виновни, че са на улицата и са обречени да страдат. За приспиването на болни кучета съм, за които няма шанс да живеят. Всички други имат правото да живеят и трябва да се полагат грижи за тях.
Нямам намерение повече да ти отговарям, така или иначе нещата прерастнаха в личен спор, а такива не обичам да ги разрешавам пред компютъра.

someonerandom
12-25-2009, 13:13
Нрав и инстинкт не знам,обаче не проумявам как вярвате,че кучета никога не нападат без провокация.Уличните кучета са опасни само на групи от по 2-3-4-е че те само така се срещат...а мен основното,от което ме е страх,когато изляза,особено по тъмно,са проклетите кучета.Не,че ще седна да ги избивам,аз съм леко добра душа,обаче трябва да се подберат в приюти.А тези,които само ги защитават,явно никога не са виждали истинско озлобено куче,или 2,или 3,които лаят пред теб и скачат да те хапят,и се разминават на 1-2 сантиметра с краката ти,а когато тръгнеп да ги риташ,нападат още по-настървено.Не е особено приятно .

amk933
12-25-2009, 13:18
^Ок, това че се е случило точно във вашия случай да е така, не значи, че като цяло е така. ;) Тъпо е да съдиш по един частен случай. Да и аз познавам един булдог, който е най-добродушното куче на света сигурно, ама това не значи, че всички са такива.

Плюс това у дома никой не си храни кучето със сурово месо, никой не би трябвало да си оставя кучето гладно и всеки би трябвало да си възпита кучето.

На улицата нито има кой да го възпита, нито кой да го нахрани винаги, нито топъл подслон, нито някой да му се кара да не яде сурово месо, нито някой да го отърве от глутниците. Точно така се озлобяват кучетата, а станат ли на глутници става трагично положението. И за това не са виновни те, а стопаните, които някога са ги изхвърлили на улицата. Те пост фактум са се размножили. Обаче, нито аз, нито останалите хора сме длъжни да търпим тази злоба. Аз нямам нищо против да се глобяват/съдят стопаните изхвърлили домашните си кучета навън. И не ги защитавам тях изобщо. Въпросът е, че идеята да ме нападат и хапят нагли кучета не ми допада също. Пак казвам има огромна разлика между нрава на две кучета, колкото и да не ти харесва. Не е нормално едно куче да гони, лае и хапе всички наред из квартала, а друго да ни се радва на всички, нали така? Има злоби/озлобени кучета.

Спорът е изцяло по темата, така че не виждам проблеми спрямо правилата на форума... ;)

meganet
12-29-2009, 21:11
Определено не може накой път да ти изглеждат милички но са мн свирепи :D

Liar
01-14-2010, 18:04
Този,който някога по някакъв начин е дразнил куче е виновен за раните на ухапания.Жалко е,че животното плаща,заради чужда вина.Ако бяхме по-хуманни към животните,ако майките не казваха на децата си "махни се от този бълхарник/помияр",ако у хората се възпитаваше любов към животните,това в голяма степен щеше да реши проблемът,който се дискутира.

Zaritu
01-18-2010, 19:11
както хората и животните са агресивни понякога ... замислете се защо са такива .. може би хората ги предизвикват ама не мисля че е необходимо да се убиват бедомни кучета :(

bibitka
01-18-2010, 19:15
Ограничениии хораа какви сте вие да казвате кои трябва да умре и кои не .. щом тези кучета съществуват и ги има значи така трябва ..
Много сте ми противни всички които разсъждавате по тоя начин .. все пак не всички кучета хапят хора ... И аз ги храняяя и кво ?
аидеее ходете се гармете там .. Ограничени агресивнии комплексарчета .. и това ми било новото поколение на тъпата държава България ! уууууууу :smt070

nerealnasmart
01-19-2010, 18:49
п.с. А запитвала ли си се защо на хлапетата им идва мерака да ги сритат?



Да, защото са комплексирани, защото кучетата са беззащитна срещу група малоумници.. Все едно да питаш защо ходят момчетата по мачове или на детски, или нормални дискотеки и защо се бият там..., защото са комплексари, защото освен да се сбият те друго не могат да правят ... Защото онова куче, което беше обесено пред блока ми, беше толкова бавно, мудно и спокойно куче, че няма накъде .. така че не ми намеквай, че ги сритват, защото пречат, лаят или нещо такова.., защото дори да е така, те така ги озлобяват повече и нещата стават по-зле.. нормално е куче да лае.. да не очакваш да говори? Нали все пак е куче? Защо същите тези малоумници, минавайки покрай някой наркоман, убиец или изнасилвач не му теглят по един шут? Защото животът им ще се скъси изведнъж...


Подкрепям. Защо са озлобени ами замисли се кой ги тормози въздухали ?!? Стопаните ги изхвърлят като пораснат и им омръзват бият ги не им пука. Как да се защитават озлобяват се и почват да набадат. :o :o Не съм против кучетата.

nerealnasmart
01-19-2010, 18:52
Ако ще убиваме агресивните кучета, защо да не започнем да убиваме и агресивните хора? :evil: :smt067

mitkoOomelchO
01-22-2010, 11:35
Да и те носят душа

Kampfbereit
01-23-2010, 20:04

slavito007
01-23-2010, 20:07
Оф, ако не сте имали някакво отрицателно преживяване с куче(та), нямате право да пишете по темата. Комплексарчета като вика. Комплексарчета са тези, които ги хранят пред блоковете, защото така не само се настанява кучето за постоянно, ами води и други помияри с него. Щом толкова ти е жал си го вземи у вас и му дай цица да суче. Днес пред блока имаше едно огромно куче, което тършуваше остатъците на кучката, която я хранят пред блока. От кучета не ме е страх по принцип, но това беше голямо като теле и гледаше така злобно. В България трябва да разберете, че няма пари за приюти за кучета, камоли да ги гледат там. Затова избиването им е решението засега (въпреки че абсолютно нито едното от двете не се прави в момента). Точка.
Всички мазни кучезащитници получават безплатна тениска от мен "Спаси помияр - приюти го у дома си!" :-x :oops:

п.с. И момченцето, което беше нападнато в града ми, има душа, ама помиярите го обезобразиха и май никой не го е питал :x

amk933
01-23-2010, 22:10
Оф, ако не сте имали някакво отрицателно преживяване с куче(та), нямате право да пишете по темата. Комплексарчета като вика. Комплексарчета са тези, които ги хранят пред блоковете, защото така не само се настанява кучето за постоянно, ами води и други помияри с него. Щом толкова ти е жал си го вземи у вас и му дай цица да суче. Днес пред блока имаше едно огромно куче, което тършуваше остатъците на кучката, която я хранят пред блока. От кучета не ме е страх по принцип, но това беше голямо като теле и гледаше така злобно. В България трябва да разберете, че няма пари за приюти за кучета, камоли да ги гледат там. Затова избиването им е решението засега (въпреки че абсолютно нито едното от двете не се прави в момента). Точка.
Всички мазни кучезащитници получават безплатна тениска от мен "Спаси помияр - приюти го у дома си!" :-x :oops:

п.с. И момченцето, което беше нападнато в града ми, има душа, ама помиярите го обезобразиха и май никой не го е питал :x

Един човек да разбира за какво става въпрос.

Днеска за пореден път се натъкнах на 3 кучета, които гониха мен преди 2 месеца, да гонят друг човек и пак безпричинно. Куршуми и това е. :?

Violenza
01-26-2010, 19:21
беше голямо като теле и гледаше така злобно.

Това няма как да не бъде отбелязано. :lol:
Жалкото е, че такива фантасмагории дори не са смешни...

FeDkY
01-26-2010, 23:24
И кучетата и хората имат плусове и минуси .... До няква степен неса за подценяване след като се видя какво правят на клипа .... Или мерки траат или сами да се оправят хората както си знаят от тях зависи

BlackWings
02-17-2010, 17:13
Да , и аз абсолютно съм сигурна , че тези които ревностно защитават бездомните кучета никога не са имали лошо преживяване с тях и не ги е ръмжала и гонила глутница , не са били хапани и нападани. Не са се почувствали те самите беззащитни , пред иначе така беззащитните животинки.

Факт е че някой бездомни кучета са безобидни и не проявяват агресия. Факт е че животното не напада без да има никаква причина.
Но ти , както и едно малко дете , както и един възрастен човек , не знаеш дали ходейки си спокойно по тротоара както всеки ден , случайно не пресичаш някаква граница възприета от някоя глутница като тяхна територия , и тогава САМО това твое спокойно ходене по тротоара може да стане причина ти да бъдеш нападнат. Само това че си носиш салама в пазарската торба навръщане от магазина може да стане причина ти да бъдеш нападнат. Без да си ги замервал с камъни , без да си ги подритвал , малтретирал , да си ги дразнил , да си ги настървявал.

Жал ми е от тази гледна точка , че това са животни - живи същества , които са принудени заради средата в която живеят да се превръщат в хищници дори убийци , за да живеят и да се хранят. Не са виновни , защото така подсказва инстинкта им за самосъхранение.
Но не може разумен човек да ми изтъква това като оправдание за нахапаните до смърт деца и възрастни хора по улиците и жилищните квартали , и да си завира умно главата в пясъка - направо е смешно и трагично. Защото безопасността , здравето и спокойствието на ХОРАТА и най вече на децата , е по-важно и е преди всичко .И е абсурдно с репликата "Ние сме си виновни" да се толерира и оправдава агресията , и живота на един човек да се приравнява с този на кучето.

BeezyJey
02-17-2010, 19:19
Прочетох отначало темата и съм съгласна с miloto_girl_4e

sifon4o
02-17-2010, 19:58
Прочетох отначало темата и съм съгласна с miloto_girl_4e

Ей ти си онова момиче с което си чатя в Спамери 8-) Аз щото си мислех че се казваш Biggy Jeezy :-o

Сестра ми са я нахапали кучета пред блока и в студентски .. така че в момента мнението ми е само едно - Да умрат сите дано !!! Супер кеф ше ми достави да мина по улицата с една пушка и къде вида куче да му надупча черепа и да го гледам как се гърчи и квичка ...... Нищо друго не искам в момента просто искам възмездие !!!!!

BeezyJey
02-17-2010, 20:30
Прочетох отначало темата и съм съгласна с miloto_girl_4e

Ей ти си онова момиче с което си чатя в Спамери 8-) Аз щото си мислех че се казваш Biggy Jeezy :-o

Сестра ми са я нахапали кучета пред блока и в студентски .. така че в момента мнението ми е само едно - Да умрат сите дано !!! Супер кеф ше ми достави да мина по улицата с една пушка и къде вида куче да му надупча черепа и да го гледам как се гърчи и квичка ...... Нищо друго не искам в момента просто искам възмездие !!!!!

clever разпространява грешна информация 8-)

doomkillerr
02-17-2010, 23:04
Ако ще убиваме агресивните кучета, защо да не започнем да убиваме и агресивните хора? :evil: :smt067

Ами то това се прави по света... Това, че България е изключение е друга работа. В доста страни съществува "смъртна присъда"...

По темата - Първо искам да кажа, че обичам животните (котки, кучета и всякакви други "животинчета"). :)

Въпреки това, когато гледам по новините, как глутница бездомни кучета са нападнали някого, а на скоро дори имаше случай на разкъсано и убито дете... еми извинявам се много, но аз лично предпочитам да започнем умъртвяването на агресивните кучета, от колкото да погребваме "нашите" деца! :x

Все пак не живеем в "джунглата" за да позволяваме на глутници кучета да заплашват здравето и живота на всички граждани! - Това си е моето лично мнение по този въпрос! 8)

nerealnasmart
02-18-2010, 12:29
Ако ще убиваме агресивните кучета, защо да не започнем да убиваме и агресивните хора? :evil: :smt067

Ами то това се прави по света... Това, че България е изключение е друга работа. В доста страни съществува "смъртна присъда"...

По темата - Първо искам да кажа, че обичам животните (котки, кучета и всякакви други "животинчета"). :)

Въпреки това, когато гледам по новините, как глутница бездомни кучета са нападнали някого, а на скоро дори имаше случай на разкъсано и убито дете... еми извинявам се много, но аз лично предпочитам да започнем умъртвяването на агресивните кучета, от колкото да погребваме "нашите" деца! :x

Съгласна съм с теб и си прав :)

Все пак не живеем в "джунглата" за да позволяваме на глутници кучета да заплашват здравето и живота на всички граждани! - Това си е моето лично мнение по този въпрос! 8)

toncho
03-05-2010, 13:34
Хората са виновни за това да има бездомни животни! :x Найстина , що не вземат да направят такива клиники и институции , както в предаването ЗООПОЛИЦАИ по Animal planet !!!

SolusChristus
03-05-2010, 15:53
Щото нема пари, затова.

toncho
03-05-2010, 18:11
Не съм съгласен!!! :( В държавата има пари, но просто те отиват при управляващите и връзкарите ! Гледай репортажите по нова телевизия и само се увери!!! :x

doomkillerr
03-05-2010, 21:54
http://www.teenproblem.net/news/s/18096.html

Ето и поредното доказателство, за това какъв проблем са бездомните кучета! Ако нещата зависеха от мен, до сега проблема да е решен, независимо, че част от обществото (доста малка част) няма да са съгласни с методите, които аз бих удобрил! 8)

slavito007
03-05-2010, 22:12
Влязох в темата с цел да публикувам същия линк^^
Не знам за вас, но щом стигнах до "счупването на гръбначния стълб" ме побиха тръпки. Тя щом не е останала на място пак е добре. Дано се оправи.
Нека българските деца да ходят голи, боси и Гладни, а "добродушните" съседи да хранят кученценцата пред блока с топла попарка, застоял бекон и сух суджук. :-)

EcstazyBaby
03-05-2010, 22:12
Все още не мога да разбера защо обвинявате кучетата, а не безотговорните им "стопани", които са ги изоставили. Аз лично обожавам кучетата и никога не съм изпитвала страх от тях. Близките са ми разказвали,че когато съм била на по 2-3 годинки все съм ходела да галя бездомните животинки и досега никога не са ме хапели. А да не говорим и за тези глутници, от които ви е страх(в което междодругото е проблема) не веднъж ми се е случвало да попадам на такива.Веднъж с една фр се прибирахме късно вечерта и срещу нас излязоха 3 кучета, които гледаха свирепо. Приятелката ми щеше да умре от страх и тогава те почнаха да лаят и се приближиха към нас. Аз съвсем спокойто направих няколко крачки към тях към тях, изчаках да млъкнах и спокойно си минах, а после помогнах и на фр-то. Та мисълта ми е(ако не сте схванали), че трябва да се опитате да запазите спокойсвие. А самия проблем ще се оправи като се построят хубави приюти където животните(кучета и котки) НЕ ДА БЪДАТ УБИВАНИ а лекувани и отглеждани. А не искам да започвам да изказвам мнението си за измъчването на горките животни просто защото ще стане прекалено дълго :)

doomkillerr
03-05-2010, 22:45
...А самия проблем ще се оправи като се построят хубави приюти където животните(кучета и котки) НЕ ДА БЪДАТ УБИВАНИ а лекувани и отглеждани. А не искам да започвам да изказвам мнението си за измъчването на горките животни просто защото ще стане прекалено дълго :)

Аз лично предлагам, да се построят "хубави приюти" за изоставените деца на България, от колкото да се строят приюти за животни... Да може в момента да съм егоист, че защитавам човешката раса, но по добре изоставените деца да бъдат отгледани в специални грижи, от колкото бездомните животни! :(

someonerandom
03-06-2010, 07:57
Все още не мога да разбера защо обвинявате кучетата, а не безотговорните им "стопани", които са ги изоставили. Аз лично обожавам кучетата и никога не съм изпитвала страх от тях. Близките са ми разказвали,че когато съм била на по 2-3 годинки все съм ходела да галя бездомните животинки и досега никога не са ме хапели. А да не говорим и за тези глутници, от които ви е страх(в което междодругото е проблема) не веднъж ми се е случвало да попадам на такива.Веднъж с една фр се прибирахме късно вечерта и срещу нас излязоха 3 кучета, които гледаха свирепо. Приятелката ми щеше да умре от страх и тогава те почнаха да лаят и се приближиха към нас. Аз съвсем спокойто направих няколко крачки към тях към тях, изчаках да млъкнах и спокойно си минах, а после помогнах и на фр-то. Та мисълта ми е(ако не сте схванали), че трябва да се опитате да запазите спокойсвие. А самия проблем ще се оправи като се построят хубави приюти където животните(кучета и котки) НЕ ДА БЪДАТ УБИВАНИ а лекувани и отглеждани. А не искам да започвам да изказвам мнението си за измъчването на горките животни просто защото ще стане прекалено дълго :)
Отглеждани?!?!Сериозно?!Дори в Америка не могат да си позволят да отглеждат всички събрани от улицата кучета,ако открият,че не става да осиновяване,че е прекалено агресивно или нещо такова просто го умъртвяват.
А към твоята случка коментарът ми е следният:В много ситуации мога да запазя спокойствие,от хора не се страхувам,обаче като видя куче да ме гледа и преди мозъкът ми да осъзнае какво се случва,тялото ми е на другия тротоар.На тренировки,след като по тъмно ме сгащиха 2-3 улични "кученца" на място без жива душа наоколо,ходих с камъни в джоба,за да мога да ги разгоня от себе си.За мое щастие,вече си намерих друг път и вече не стъпвам там.Имал съм кофти случки с кучета,които са насадили страх в мен,има някои от тях по-назад в темата ако ви се търси.А за това,че стопаните са виновни-без съмнение,обаче хайде предложи вариант.Малко са хората като теб,които не се стряскат от кучета.Държавата ни не може да си позволи приюти,а и никой не иска.Няма как да накараме стопаните да поемат отговорност за кучето си,колкото и да е жалко,каот се замисля за тези идиоти,се ядосвам само...
П.С:Може и да предложим безплатна обиколка на няколко групи виетнамски туристи :D

EcstazyBaby
03-06-2010, 09:03
...А самия проблем ще се оправи като се построят хубави приюти където животните(кучета и котки) НЕ ДА БЪДАТ УБИВАНИ а лекувани и отглеждани. А не искам да започвам да изказвам мнението си за измъчването на горките животни просто защото ще стане прекалено дълго :)

Аз лично предлагам, да се построят "хубави приюти" за изоставените деца на България, от колкото да се строят приюти за животни... Да може в момента да съм егоист, че защитавам човешката раса, но по добре изоставените деца да бъдат отгледани в специални грижи, от колкото бездомните животни! :(


И все пак тогава поне трябва да се втълпи на малоумниците, които бият животните да спрат. Те също са виновни защото така правят кучетата агресивни към всички хора.А към someonerandom имах предвид отглеждани докато бъдат осиновени. И да се изчаква поне един месец преди да бъдат преспивани(това в случай, че не са били болни и никой не ги е осиновил, а ако са били много болни да се преспиват още в началото) :)

Nakadah
03-06-2010, 16:14
всички бездомни кучета и котки трябва да бъдат избити!!!
аз не съм съгладен мойте пари да отиват в некво злобно съсдание болно от бяс дето само чака да ме охапе, а ако са на глупница да ме изядът...

По-добре с тези пари да се изгради добра полицейска мрежа която няма да е корупна и ще си върши работата като хората!!!

SolusChristus
03-06-2010, 17:07
.22 калибър са евитни патрони.

После на една купчина, бензина и така.

Violenza
03-07-2010, 05:11
всички бездомни кучета и котки трябва да бъдат избити!!!
аз не съм съгладен мойте пари да отиват в некво злобно съсдание болно от бяс дето само чака да ме охапе, а ако са на глупница да ме изядът...

По-добре с тези пари да се изгради добра полицейска мрежа която няма да е корупна и ще си върши работата като хората!!!
Да, те кучетата баш мърши като теб чакат да изядат.
И всичките са болни от бяс и чакат поредната си жертва...

Изобщо усещате ли колко абсурдни неща пишете?!

Моето момче, за КОИ ПАРИ говориш?!

b0Nb0n
03-09-2010, 06:05
е тва хората няма да се научим да уважаваме и живеем с други живи индивиди освен собствените ни АЗове

DqVoLsKoJeLaNiE
03-09-2010, 15:20
.22 калибър са евитни патрони.

После на една купчина, бензина и така.

добре де.... ако някой иска с теб да направи същото...? Това, че кучетата не са хора не ги прави маловажни и те са живи същества....Знам, ме има и злобни кучета, които хапят хора, ама някой пита ли се защо...?Ами ето го отговора... помисли си ти, ще озлобееш ли, ако седиш гладен/на няколко дена подред и те отминават ... или секи те сритва, вика заплашително да мръднеш, че му плашиш златното детенце или пречиш да изкара колата...?-питам те, като човек ти не би ли се озлобил...?

someonerandom
03-09-2010, 16:09
е тва хората няма да се научим да уважаваме и живеем с други живи индивиди освен собствените ни АЗове
Как да уважавам нещо,заради което ме е било страх да вървя по улицата?Да съжителствам с него?Е тва някои хора няма да се научат,че не сме в проклетото средновековие,че човекът е на върха на хранителната верига и не е нормално в 21 век и в голям град да те нападнат и едва ли не да те убият група побъркани животни.А има и смъртни случи.Това ли защитавате?Това ли са безпомощните ви животинки?Съжителстване.Пи сна ми от глупости.От толкова инциденти трябваше да се научите,че за съжителство дума не може да става.Обаче докато има хора,дето се опитват да ни накрат да живеем както преди няколкостотин години,ще го има и това.

b0Nb0n
03-09-2010, 19:33
нали си много отворен и си на върха на хранителната верига трябва да си хищник тогава....да си виждал леопард да бяга от антилопа ?

ама за едно си прав не е нормално да има бездомни кучета
8-)

BlackWings
03-10-2010, 07:55
Raybeez добре съгласна съм , уличните кучета са навън заради безотговорни хора. Голяма част се раждат обречени , така е , това и аз съм го писала в моя пост , че де факто не са виновни какво подсказва инстинкта им за самосъхранение. Всичко каквото правят е просто защото искат да оцелеят.

И тук аз лично изощо нямам против да си оцеляват , не ги закачам по никакъв начин , не ми пречат стига да стоят на разстояние от мен. Не ги бия , не ги тормозя - избягвам ги - аз също не им преча по никакъв начин. Ако е съжителство - да е мирно съжителство - добре . Не съм виновна аз лично пряко , за появата на някое бездомно куче на улицата.

Искам да те попитам според теб каква трябва да е моята реакция , и какво според теб ми се върти в главата когато , както се е случвало , ме преследва и ме залае глутница кучета. Абсолютно добронамерено питам , не се заяждам нищо. Дали ще си кажа "А , те са обречени , това е просто инстинкта им , нека ме изядат" , и ще ги оправдая за агресията им (защото състраданието ни прави хора , въпреки реалната заплаха за живота ми ), или ще се уплаша до смърт и вече ще ме е страх да ходя спокойно по улиците? Не е ли нормално според МОЯ инстинкт за самосъхранение да смятам , че такава опасност трябва да се отстрани , или трябва да пренебрегна своя инстинкт за да толерирам техния? И какъв вариант ми предлагаш за самозащита в такива случаи? Да си стоя вкъщи ли?
Повтарям поста ми е съвсем добронамерен.

BlackWings
03-10-2010, 09:06
Разбирам и благодаря за съветите , варианта кучегон го обмислях , и по това което прочетох е добро решение , като изключим че не действа на глухи кучета. Чела съм и за единични случаи , в които предизвиква точно обратния ефект , но да речем че което и да е средство не би било 100% ефективно. За сега нямам кучегон , спряла съм се на варианта спрей , който действа и на животни , остава ми надеждата да няма насрещен вятър , и другата надежда - да подейства , и кучето да не се озлоби още повече.

Да , абсолютно сигурна съм , че животното не напада без причина. В конкретните случаи при мен , мисля че им минавах през територията. Но аз нямаше как да не мина оттам , просто това е пътят по който стигам до жилището си и няма друга алтернатива , де факто не съм ги предизвикала чрез умишлено дразнене и т.н. Но при всички случаи едно такова преживяване е доста стресиращо за мен , предполагам и за други хора , дори и да не се е стигнало до сериозни последствия.

Та мисълта ми беше , че за мен е нормално в такава ситуация човек да мисли повече за своята безопасност , отколкото да проявява съчувствие към лаенето/нападането/преследването , пък по каквато и причина да е то. Затова не разбирам защо този човек е набеден за егоист и жесток и садист и т.н., при положение че единственото което иска е да се опази жив и здрав , и да не хвърля боб всеки път като види куче - дали е агресивно или не.

BlackWings
03-10-2010, 11:31
Не мисля че нещо се демонизира , смятам че човек преживял "екстремен пример" е в правото си да разсъждава екстремно , а тези хора май са много.

someonerandom
03-10-2010, 11:43
е тва хората няма да се научим да уважаваме и живеем с други живи индивиди освен собствените ни АЗове
Как да уважавам нещо,заради което ме е било страх да вървя по улицата?Да съжителствам с него?Е тва някои хора няма да се научат,че не сме в проклетото средновековие,че човекът е на върха на хранителната верига и не е нормално в 21 век и в голям град да те нападнат и едва ли не да те убият група побъркани животни.А има и смъртни случи.Това ли защитавате?Това ли са безпомощните ви животинки?Съжителстване.Пи сна ми от глупости.От толкова инциденти трябваше да се научите,че за съжителство дума не може да става.Обаче докато има хора,дето се опитват да ни накрат да живеем както преди няколкостотин години,ще го има и това.

А мен ме е страх от елементарни същества като теб. :) Прочети ми предишния пост, който е на предишната страница.

Най- ме забавлява и откровеното ти противоречие - хем си на върха на хранителната верига, хем примираш от страх и си жертва.
Казах,че човекът е на върха на хранителната верига,не че конкретно аз съм най-великият хищник на всички времена.Това ли е била целта на толкова еволюция,технологични постижения,войни и т.н-да ни избиват кучета?И какво ми е елементарното?Казах,че нямам против тях,стига да не ни заплашват,и че не искам да бъдат избити,обаче все нещо трябва да се промени...

BlackWings
03-10-2010, 12:22
Е оджафкването и оръмжаването на мен ми влияят стресиращо , защото не ги знам животните с какво толкова ги предизвиквам , какви по нататъшни действия ще решат да предприемат, и до къде може да стигнат нещата. Наречи ме страхлива - аз го приемам екстремно. И това че 1 път съм се разминала не значи че друг път пак така ще стане , за това и ме е страх да си ходя спокойно , и бих се почувствала сигурна само ако ги няма изобщо. Не се смятам за изрод и егоист.

П.С. Имам предвид безпризорните кучета , защото разбира се и в домашните се среща агресия , но тя поне има по-голям шанс да бъде овладяна.
Абе да не се случва..

BlackWings
03-10-2010, 13:00
В някои общини е факт , че този проблем е решен частично или поне не стои толкова остро , както в София. Аз смятам , че животните с доказана агресивност - които ръмжат , преследват , нападат - дори и да не са осакатили някой все още - трябва да бъдат евтанизирани. Безболезнено. Не може да се разчита на настроението им и на добрата им воля. Изчезването на останалите може да стане постепенно , до колкото съм запозната проедурата е следната - залавяне на безпризорните животни , кастриране , обезпаразитяване , ваксини срещу бяс , след което се пускат отново - и следва дане създават проблеми , както ти каза. За мен решението е такова :-o

BlackWings
03-10-2010, 13:34
Прочетох го , но видях че си против умъртвяването (хуманно и безболезнено - не с камъни , пръчки и пушки ) , което аз смятам за наложително в случай на непредизвикана агресия от страна на животно към човек. Понеже за мен не бива да се толерира тази агресия у НЯКОИ кучета , с мотива че са безпризорни , и просто така оцеляват. Някак си не искам да бъда набеждавана , както много хора , колко съм жестока заради тези си разсъждения. Както и да е , повтарям се , но може би ти имаше нещо друго впредвид , с това пак да прочета поста ти? :-o

someonerandom
03-10-2010, 13:43
Наистина дългосрочно решение е по-злобните да се подлагат на евтаназия,а другите просто да се кастрират.И щом всички са кастрирани,все трябва да изчезнат.Защо тогава не изчезват?Защото управлението ни е супер :grin:

pancakee
03-13-2010, 09:08
вече е споменато, но аз да повторя.. относно негативната енергия
като малка на път за детската градина имаше къща с една немска овчарка. и аз нали съм малко и страхливо, и всеки път като доближавахме тази къща ме обземаше един панически страх, че кучето ще почне да ме лае и ще прескочи оградата или нещо такова.. и то (естествено) действително почваше да ме лае. и един ден малко преди да стигнем до къщата майка ми ме заговори за нещо и аз съвсем забравих да мисля за кучето.. и О, Чудо! дори не бях разбрала кога сме минали покрай къщата просто защото не ме беше страх. от тогава минавах и даже поглеждах към него, но то най - кротко си стоеше с изплезен език и мълчеше.. даже ми стана симпатично.
а за озлобените улични кучета.. ами не са само уличните. две от съседските кучета са ме нападали просто от Ей така. ще съм вечно благодарна на съседа ми, който ми помогна единия път.
и за миловидното куче от съседната улица.. вечно лежи някъде, като го повикаш и то идва да го галиш. никога не е хапало никой, точно защото всички са привързани към него и никой не го бие. така че не кучетата, хората сме злобни! и да, обвинете ме за човекомрзец ако искате, не ме бърка. защото милиони пъти съм се убеждавала колко злобна раса сме и на какво разрушение сме способни.

SolusChristus
03-13-2010, 14:59
http://www.youtube.com/watch?v=zNFXcCLYpSo

:-|

BlackWings
03-15-2010, 10:36
Една логика ми убягва . Ловът е законен спорт , развлекателен , убиването на телета, пилета, прасета , овци и всички не по-малко невинни и обречени животни , които използваме за облекло и с които се храним е приемливо , а умъртвяването на кучета, които се опитват да се хранят с нас - не е!

someonerandom
03-15-2010, 11:17
Една логика ми убягва . Ловът е законен спорт , развлекателен , убиването на телета, пилета, прасета , овци и всички не по-малко невинни и обречени животни , които използваме за облекло и с които се храним е приемливо , а умъртвяването на кучета, които се опитват да се хранят с нас - не е!
Ами технически май няма закон срещу кучеубийството,както няма и срещу убийство на овце примерно,проблемът идва,когато се окаже,че за разлика от коленето на овцете,за кучетата и общината трябва да вземе някакво участие :D
А и Raybeez е прав за едно:Не всички кучета са зверове и няма да е приятно за никого да бъдат избити.Трябва просто да се молим за приюти(доста да се молим 8-) )

doomkillerr
03-15-2010, 11:22
Една логика ми убягва . Ловът е законен спорт , развлекателен , убиването на телета, пилета, прасета , овци и всички не по-малко невинни и обречени животни , които използваме за облекло и с които се храним е приемливо , а умъртвяването на кучета, които се опитват да се хранят с нас - не е!

Логиката ти е много правилна, но нали все се намира някой да каже "оооо аз съм вегитарианец... или не няма да си купя кожена чанта (палто), че някое животинче ще остане без кожа..." :? Ами какво да кажа... Факт е че хората сме доминиращата форма на живот на земята, факт е че имаме избор да бъдем каквито искаме, факт е че по природа сме жестоки (дори и към себеподобните си) и един ден ще се самоунищожим! Все пак проблема с бездомните кучета си остава нерешен много време! Преди време гледах по новините, как кмета на Париж е предприел мерки срещу нарасналата популация на гълабите в града. Той беше разпоредил на всички високи сгради да се сложат остри шипове, които да предотвратяват гнезденето на птиците в тях, както и беше издал заповед забраняваща храненето на гълабите от хората, а нарушителите ги чакаше доста солена глоба! Е и какво - България да не е по-примерна от Франция?!?! Според мен кучетата трябва да се прибират в приюти за определено време 1-2 месеца и ако през това време не си намерия стопанин, тоест не бъдат осиновени, да ги приспиват по хуманен начин! За хората дето изхвърлят домашните си любимци на улицата, трябва да има големи глоби, както и за тези дето изхранват глутници кучета! :x

doomkillerr
03-15-2010, 12:15
Само в последното изречение имаш кратък проблясък, но за жалост и той бива помрачен от това за храненето, защото щеше да се сетиш, че ако никой не храни кучетата (защото общината и екоравновесие си прибират парите, а не правят нищо за решаване на проблема), то ще има повече случаи на нападения.

Това "последното" изречение го написах точно заради теб! :) Ако зависеше от мен проблема с кучетата ще го реша на момента... как и по какъв начин си е моя работа, но ще е факт, че няма да има нито едно скитащо куче по улицата, в който и да е град!

П.С. - Както бях писал и по-рано, предпочитам средствата за кастрация и отглеждане на бездомните кучета в приюти да бъдат пренасочени за една гореща супа за изоставените български деца! - НЕ ИСКАМ България да се превърне в "страната на скитащите вълци"... 8)

bebeemalko
03-19-2010, 17:59
Айдееее пак се започна .. да почна ли аз сега да ти търся клипове, в които се казва как син е убил баща си, брат е заколил сестра си, мъж е прострелял братовчед си в пиянска свада, син уби майка си след скандал за пари, еди кой си разфасова трупа на момиче след като брутално го и изнасилил и се е гаврил с него.. Да ти ги покажа ли тези клипчета ?
До сега да си чувала за изнасилен или грабен човек от куче ?
Или психически малтретиран човек от куче ?
Сега почти всички, може и всички хора ще ме нападнат как може да съм толкова коравосърдечна.. еми мога :!:
Защото знаеш ли първо от къде са се появили бездомните кучета ? От хората :!: Защото хората за нищо не стават, вземат си куче, то порасне, вече не е малко и сладко, почва да им тежи, да им писва да се грижат за него и хоп на улицата.. така няколко изхвърлени кучета, които се размножават и е станала бройката, която е в днешно време ..
Защо са така агресивни и злобни? Пак заради хората .. :!: Колко келемета съм виждала по улиците, комплексирани момчета предимно, които минавайки покрай някое куче го сритват, плюят отгоре му, да не кажа, че съм виждала пред блока ми ОБЕСЕНЕО куче.. за какво си говорим ? Как очакваш при такива отношения кучетата да не са озлобени, да не ги е страх и да не бранят живота си с зъби и нокти? Видят ли кучетата пиян човек - лаят, защото го свързват с лоши спомени, с бой.. видят ли пръчка - пак лаят, защото си спомнят как без да има причина са били бити с пръчки и прътове.. Ако нямаше такава агресия у хората, нямаше да я има и при кучетата .. те са отражение на нашето държание, на нашата психика ... те са животни и попиват малко или много, нашето поведение моделира тяхното държание..
Кофти за бабичката, не е заслужавала такова нещо, вярно е, но се случва ... Защото ако се беше случило да я изнасилят или ограбят, или убият.. нямаше да има такава тема тук, защото вече сме свикнали, за съжаление, на такива неща ...
Кучетата не са ви виновни с нищо, докато продължавате да се държите така с тях .. и мен са ме хапали кучета, да, две домашни и едно полудомашно.. и продължавам да ги защитавам, защото вече обясних, че за всяко тяхно дайствие, седи по едно предишно човешко гадно деяние..
+1 Подкрепям напълно!!

someonerandom
03-19-2010, 18:33
Айдееее пак се започна .. да почна ли аз сега да ти търся клипове, в които се казва как син е убил баща си, брат е заколил сестра си, мъж е прострелял братовчед си в пиянска свада, син уби майка си след скандал за пари, еди кой си разфасова трупа на момиче след като брутално го и изнасилил и се е гаврил с него.. Да ти ги покажа ли тези клипчета ?
До сега да си чувала за изнасилен или грабен човек от куче ?
Или психически малтретиран човек от куче ?
Сега почти всички, може и всички хора ще ме нападнат как може да съм толкова коравосърдечна.. еми мога :!:
Защото знаеш ли първо от къде са се появили бездомните кучета ? От хората :!: Защото хората за нищо не стават, вземат си куче, то порасне, вече не е малко и сладко, почва да им тежи, да им писва да се грижат за него и хоп на улицата.. така няколко изхвърлени кучета, които се размножават и е станала бройката, която е в днешно време ..
Защо са така агресивни и злобни? Пак заради хората .. :!: Колко келемета съм виждала по улиците, комплексирани момчета предимно, които минавайки покрай някое куче го сритват, плюят отгоре му, да не кажа, че съм виждала пред блока ми ОБЕСЕНЕО куче.. за какво си говорим ? Как очакваш при такива отношения кучетата да не са озлобени, да не ги е страх и да не бранят живота си с зъби и нокти? Видят ли кучетата пиян човек - лаят, защото го свързват с лоши спомени, с бой.. видят ли пръчка - пак лаят, защото си спомнят как без да има причина са били бити с пръчки и прътове.. Ако нямаше такава агресия у хората, нямаше да я има и при кучетата .. те са отражение на нашето държание, на нашата психика ... те са животни и попиват малко или много, нашето поведение моделира тяхното държание..
Кофти за бабичката, не е заслужавала такова нещо, вярно е, но се случва ... Защото ако се беше случило да я изнасилят или ограбят, или убият.. нямаше да има такава тема тук, защото вече сме свикнали, за съжаление, на такива неща ...
Кучетата не са ви виновни с нищо, докато продължавате да се държите така с тях .. и мен са ме хапали кучета, да, две домашни и едно полудомашно.. и продължавам да ги защитавам, защото вече обясних, че за всяко тяхно дайствие, седи по едно предишно човешко гадно деяние..
+1 Подкрепям напълно!!
А като видят човек,който си върви най-спокойно по улицата на 10 метра от тях,на какво им напомня?Вярно,че има олигофрени,които тормозят кучетата,но защо ние,които нищо не им правим,да го отнасяме?

dimi93
03-19-2010, 23:56
РАЗБИРА СЕ! И те носят душа! Естествено, ако не вредят на хората... ДА

YouDontKnowMe
03-20-2010, 00:00
За подпомагането на бездомните кучета, както и за всички бездомни души в България.

someonerandom
03-20-2010, 07:16
РАЗБИРА СЕ! И те носят душа! Естествено, ако не вредят на хората... ДА
Това е ключовият израз.Според мен трябва да се направи някаква служба,и ако някъде има куче,което постоянно показва признаци на агресия,звъниш един телефон,идват,прибират го,кастрират го,наблюдават го и ако още е агресивно,го приспиват.Безсмислено е да се надяваме в скоро време тук да има приюти за бездомни кучета.

insomania94
03-20-2010, 17:06
Сигурен съм , че ако държавата построи приюти/които в момента дори се строят/ и прибере всички улични кучета, само за година - две безотговорните стопани - които взимат кученце, защото е малко и сладко или прилича на определена порода, а когато порасне се оказва, че май не е точно каквото са им казали в зоомагазина, го изхвърлят няколко месеца след това, защото вече им е омръзнало да се занимават с него, ще доведат нещата до сегашното им състояние. Уличните кучета рядко са агресивни поотделно, но когато се съберат на глутница наистина могат да са опасни. Важно е да си зададем въпроса"Защо са такива?". И вие, ако сте вечно гладни, болни, хапани от паразити, подритвани, плюти, стреляни, нарочно блъскани от автомобили, с отрязани крайници или уши, а защо не и с извадени очи за кеф на някой изрод, гонени с камъни и т.н. съм сигурен, че няма да сте добри и великодушни. Винаги съм се учудвала, как можеш да обичаш само своето куче - "моето куче е важно то e породисто и трябва да е сито и здраво, а уличните - *** ** майката". Много сме лоши хората, а тук в България освен лоши сме и хора, които обичат някой друг да им свърши работата и не обичаме да поемаме отговорност - за мен това е причината да има озверели улични кучета. И накрая думите на един умен човек

„Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните”

Махатма Ганди

insomania94
03-25-2010, 16:54
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=423976

сега никой не обръща внимание, но утре същия този изверг ще накълца и някое дете или възрастна жена, и тогава всички ще викнат и ще ревнат..."ама той беше добър човек, никой не е очаквал такова нещо"...такъв индивид е потенциална заплаха за обществото, той не е с нормално мислене, не е с нормално поведение, това е психопат, бомба със закъснител, в лудницата му е мястото!!! :-x
"Но каза, че знае кой го е направил. С този човек имаме стара вражда, но не можем да го докажем, затова ще спестя името му”- е как така няма да каже кой е, това си е прикриване, трябва да го разкрият и да си получи заслуженото! Направо ми се повръща от "хората" в тоя свят! :-x

снимките няма да ги прилагам

BlackWings
03-25-2010, 17:16
insomania94 , това е ужасно и потресаващо , и извергът заслужава не наказание ами не знам какво , наистина.
Но нали не мислиш , че като си разменяме снимки и статии за агресия ту от страна на хора , ту от страна на кучета , някак поддържаме градивен спор и защитаваме тезите си? Защото аз мога да отвърна с това , http://www.dnes.bg/crime/2010/03/25/bezdomni-kucheta-nahapaha-15-godishna-v-pleven.88328 Не че го оправдавам този психопат , заслужава да бъде затворен доживот. Но жестокостта заради комшийска свада няма нищо общо с уличните кучета.

someonerandom
03-25-2010, 17:21
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=423976

сега никой не обръща внимание, но утре същия този изверг ще накълца и някое дете или възрастна жена, и тогава всички ще викнат и ще ревнат..."ама той беше добър човек, никой не е очаквал такова нещо"...такъв индивид е потенциална заплаха за обществото, той не е с нормално мислене, не е с нормално поведение, това е психопат, бомба със закъснител, в лудницата му е мястото!!! :-x
"Но каза, че знае кой го е направил. С този човек имаме стара вражда, но не можем да го докажем, затова ще спестя името му”- е как така няма да каже кой е, това си е прикриване, трябва да го разкрият и да си получи заслуженото! Направо ми се повръща от "хората" в тоя свят! :-x

снимките няма да ги прилагам
Това е отвратително.Този е някакъв пълен психопат :? И за това съм съгласен с теб.И може би точно затова човекът не иска да казва името му.Оня е побъркан психопат,а собственикът няма доказателства-знае ли дали лудият няма да се озлоби и да го нападне?

iliankuto
03-27-2010, 02:07
Добре .. Ако ние не защитим животните кой ? Те сами ще си направят лозунги и ще направят протест пртив избиването им ли ? .. Ето те сами се опитват да се защитят от тормоза на който са подложени (не говоря само за кучетата) и веднага биват убити .. Какви ли не случай има .. Най са ми интересни тея дето са нападнати от лъвове или тигри .. и веднга бива убивано животното .. Защо ? Защото някой кретен решава че може да си се разхожда до тоя дето е най-великия хищник.. Се едно до мене да се разхожда пържола .. Както и да е просто искам да кажа че неможе да си правим каквото знаем и после да обвиняваме само животното ...
Всички които се изразиха с гениални мисли от рода на "Всички под ножа" , могат да се шибнат в някоя стена та дано им дойде акъла..! :-x Абе хора вие мислите ли ? .. Добре щом трябва да взимаме мерки за спокойствието ни .. аз искам КОЛИТЕ да бъдат премахнати и спряни от производство.. Няма да има милиони смъртни случай на година.. няма да има глобално затопляне(впрочем заради него хиляди животни страдат, а за причиняването му сме виновни НИЕ).Извинявате но неможе да убием всичко което нарушава нашето спокойствие в 3 часа да се преберем .. Има си закони на природата ..Да аз обичам животните имам 2 кучета.Винаги ги даржа вързани дори и на разходка по простата причина че има хора страхуващи се от тях и като цяло от кучета и дори виждайки ги пуснати могат да започнат да бягат което за едно 7 месечно куче означава игра следователно гонитба и на някой човек може да му се искара акъла от нищо(говоря специално за моите кучета).Не ме разбираите погрешно аз твърдо подкрепям кастрацията,затварането на кучетата в приюти,но не сегашните приюти а Нормални такива ,чисти и с работещи в тях специалисти и обичащи животните хора :).Вие виждали ли сте снимка (ако не наживо) на куче в прют в страната ни? .. Мъката в очите му е покартителна .. И ВИЕ ще ми обеснявате че тва са просто някакви си кучета.. Това се живи същества забога .. боли ги ,радват се ,тъжни са,самотни са,,дори мноого по добри от хората като цяло..Първични ,но добри :-x ..И знаете ли като видя накои келешчета на по 10 г как са наобиколили кученце слабо и изнемощяло ..как го бият и т.н. идва ми да ги пребия.. и не за друго.. просто от тези пиклиовци хора няма да стане ! После няма да хапят .. ще хапят и то всички .. Затова трябва да се вземат мерки и от наша страна .. За болните и избеслени кучета наистина трябват крайни мерки .. !
Аз също искам като убият кучето ухапало дете.. да убият и Изверга инасилил и убил дете .. не да е в затвора 10 г и да го пуснат..
И другото гениални хрумване.. Хората са Разумни неможе да бъдат сравнявани с животните.. Да съгласна сам човешкия живот е по-ценен от този на кучето особено ако е детски !.. Но никой неможе да отрече,че има и такиха хора дето немогат да се сравняват с едно добро куче.. :).. Ама че хората били Разумните същества ?! .. Кое им е разумното това че могат да съсипят всичко ? Или пак това че се избиваме по всевъзможно брутални начини .. Какви ли не убииства има ..това не са разчленявания мъчения .. неискам да се сещам какви неща сам чела .. Да разумни сме сигурно ..! Особено тези изнасилващи 1 г дете или 100 г баба .. или пак тези убиващи децата си.. тея да си се разхождат по улиците .. На мен ме е страх от хората не от кучетата .. Вечерта като вървим сама ме е страх да не ми се яви някой психопат не куче чесно казано.. За кучетата има много лесни и ефикасни решения изисква се малко труд и желание :) :o

slavito007
05-18-2010, 06:03
Възраждам темата.
Както знаете, куче уби 6-годишно момиченце. Стопанката, която "само го храни", получава 1 година затвор, а кучето няма да бъде подложено на евтаназия.

Честито, България. Дано държавата и песозащитниците се чувстват задоволени. 8)

someonerandom
05-18-2010, 10:09
Възраждам темата.
Както знаете, куче уби 6-годишно момиченце. Стопанката, която "само го храни", получава 1 година затвор, а кучето няма да бъде подложено на евтаназия.

Честито, България. Дано държавата и песозащитниците се чувстват задоволени. 8)
Без коментар...едно нормално нещо няма в тая новина :?

BlackWings
05-18-2010, 12:21
кучето няма да бъде подложено на евтаназия.



??!?!?!? Това сигурно ли е , от какъв източник го взе , покажи ако обичаш как е възможно???

Patriot
06-06-2010, 18:20
Абсурдно е да се обвиняват бездомните кучета. Във 100% от случаите когато се разгласи някой случай ухапан от куче човек, се установява рано или късно, че това е домашно куче. Няма нужда да убиваме всички кучета, защото има безотговорни стопани.

Не съм някой фанатичен природозащитник, но обичам животните и не смятам за редно да се убиват стотици и хиляди кучета, защото има 0,00000001 % някое бездомно куче да ухапе човек. Кучетата са живи същества и това което се налага като теза масово по медиите е похват, характерен за Средновековието.

Винаги има злополуки в живота, ако избием всички кучета, няма всичко да стане розово. Защо нещата се прехвърлят от болната на здравата глава - из страната масово карат пияни шофьори с купени книжки и мафиоти, които прогнилата съдебна система, а ние се тревожим от кучетата. Срам и позор!

dimi93
06-07-2010, 13:17
Кучетата не могат да бъдат избити! И те носяд душа! НО, могат да бъдат сабрани в кучешки приюти, кадето да бъдат кастрирани и отглеждани! Всъщност като се замисля, могат да бъдат дресирани и използвани за нещо полезно, но на кого ли му пука? В България има 1 000 други по-важни и належащи проблеми!... Това е държава, която дрградира...

doomkillerr
06-26-2010, 20:10
Случайно се натъкнах на едно клипче по обсъжаната тема:

http://vbox7.com/play:4a12f288

Не помня, кой точно казваше в темата, че кучетата не са опасни и нападат само, ако някой ги закача... - От клипчето става пределно ясно, че това изобщо не е така! :?

someonerandom
06-26-2010, 21:46
^^Това от колко страници го повтарям...
Става ясно и че има идиоти,дето вместо да идат да помогнат на жената,тръгват да снимат.И какво,ако пича не се беше появил,оня ще е да снима как разкъсват жената?

Patriot
06-29-2010, 21:24
Случайно се натъкнах на едно клипче по обсъжаната тема:

http://vbox7.com/play:4a12f288

Не помня, кой точно казваше в темата, че кучетата не са опасни и нападат само, ако някой ги закача... - От клипчето става пределно ясно, че това изобщо не е така! :?
И аз мога да ти извадя клипчета с катастрофи, хайде да избием всеки който някога е влизал в кола.

BiGBaDWolF
06-29-2010, 22:16
Според зависи... Много са ме гонили кучета и са ме хапали и не съм им фен.. Но нямам нищо против животните ..

slavito007
07-17-2010, 21:25
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3132571

doomkillerr
07-17-2010, 22:05
И аз мога да ти извадя клипчета с катастрофи, хайде да избием всеки който някога е влизал в кола.

Не - при катастрофите проблема се решава много лесно, като всички спрем да караме с 200 километра в час в насрещното с 3-4 промила алкохол в кръвта, без колан с "москвича" на дядо... 8)

П.С. - Съжалявам, че пиша излишни неща, но просто не се стърпях... :?

Patriot
07-20-2010, 09:05
И аз мога да ти извадя клипчета с катастрофи, хайде да избием всеки който някога е влизал в кола.

Не - при катастрофите проблема се решава много лесно, като всички спрем да караме с 200 километра в час в насрещното с 3-4 промила алкохол в кръвта, без колан с "москвича" на дядо... 8)

П.С. - Съжалявам, че пиша излишни неща, но просто не се стърпях... :?
Хахахахахах

Интересна теза, чакам предложения как да стане това :lol:

С по-голям успех можеш да призовеш кучетата на дебат "За или против хапането"

doomkillerr
07-20-2010, 09:30
Колкото и да ми е неприятно на го кажа - трябва положението в България да стане в малка част, както е и в САЩ.

Относно катастрофите - камери на всеки ъгъл, солени глоби за всички нарушители (примерно за без колан 500 лв. глоба, а не като сега 50 лв.) и т.н. Също така трябва да се увеличат заплатите на полицайта, за да се намали корупцията на пътя, като и да се оборудват с по съвременна техника за контрол на превозните средства.

Относно кучетата и другите животни - До колкото знам в САЩ, ако видиш, че съседа ти убие дори домашния си хамстер или го наранява (тормози) можеш спокойно да го докладваш - идва полицията и го арестува за тези си действия.

П.С. - То е пределно ясно, че българина единствено може да промени своя манталитет, ако го заплишиш със солени глоби за нарушенията, които извършва или със затвор! 8)

Patriot
07-20-2010, 10:30
Това са глупости.

Когато някой е пиян и две не вижда, да не мислиш че ще му пука колко е глобата. Освен това той дори и не допуска такъв сценарий, тъй като е убеден, че алкохола не му пречи да шофира.

А това за полицаите също не е вярно. Колкото и високи да са заплатите им това няма ги накара да се откажат от подкупите.

doomkillerr
07-20-2010, 11:13
Това са глупости.

Когато някой е пиян и две не вижда, да не мислиш че ще му пука колко е глобата. Освен това той дори и не допуска такъв сценарий, тъй като е убеден, че алкохола не му пречи да шофира.

А това за полицаите също не е вярно. Колкото и високи да са заплатите им това няма ги накара да се откажат от подкупите.

А ти какво предлагаш в такъв случай - защото да кажеш "това са пълни глупости" не е решение на проблема! :? Аз поне предлагам някакви действия! :)

amk933
07-20-2010, 11:27
Това са глупости.

Когато някой е пиян и две не вижда, да не мислиш че ще му пука колко е глобата. Освен това той дори и не допуска такъв сценарий, тъй като е убеден, че алкохола не му пречи да шофира.

А това за полицаите също не е вярно. Колкото и високи да са заплатите им това няма ги накара да се откажат от подкупите.

Напротив. Ти явно не знаеш за колко работи един редови полицай...

А за пияния шофъор нали се сещаш, че като изтрезнее и след 2 дена получи фиш за 4-5000 лв с 6 различни нарушения, който е извършил, докато е бил пиян, следващият път ще се замисли дали ще кара пил.

Patriot
07-20-2010, 13:09
Това са глупости.

Когато някой е пиян и две не вижда, да не мислиш че ще му пука колко е глобата. Освен това той дори и не допуска такъв сценарий, тъй като е убеден, че алкохола не му пречи да шофира.

А това за полицаите също не е вярно. Колкото и високи да са заплатите им това няма ги накара да се откажат от подкупите.

А ти какво предлагаш в такъв случай - защото да кажеш "това са пълни глупости" не е решение на проблема! :? Аз поне предлагам някакви действия! :)
Ами след като предлагаш някакви решения, те трябва да са издържани и да бъдат реални, от много говорене полза няма.
Всъщност ако си забравил ще ти припомня, че дискусията ни тръгна от това как аз ти казах, че както избиването на кучетата не е правилното решение на единия проблем, така и избиването на шофьорите не е решение на другия проблем и в крайна сметка се оказа, че ти няма доводи срещу казаното от мен.



Това са глупости.

Когато някой е пиян и две не вижда, да не мислиш че ще му пука колко е глобата. Освен това той дори и не допуска такъв сценарий, тъй като е убеден, че алкохола не му пречи да шофира.

А това за полицаите също не е вярно. Колкото и високи да са заплатите им това няма ги накара да се откажат от подкупите.

Напротив. Ти явно не знаеш за колко работи един редови полицай...

А за пияния шофъор нали се сещаш, че като изтрезнее и след 2 дена получи фиш за 4-5000 лв с 6 различни нарушения, който е извършил, докато е бил пиян, следващият път ще се замисли дали ще кара пил.
Ами средната заплата на полицаите е около 1000 лева, което е значително повече от средната заплата като цяло в България. Извинявай много, но при положение, че има лекари, които имат по-ниски заплати, а кризата налага затваряне на болници и училища всекидневно, е абсолютен цинизъм да се говори за увеличаване на заплащането на полицаите. След като имат такова заплащане и пак взема рушвети, какво искаш по 10 000 лв ли да им е, макар че аз съм сигурен, че и тогава проблема няма да бъде решен, тъй като човек колкото по-богат става, толкова повече пари иска.

Тоя шофьор може и да се замисли като изтрезнее, макар че подчертавам може, тъй като на пияна глава нещата са различни, но каква полза има от това след като вече е отнел човешки животи, не мисля че е хубаво на всеки един шофьор в България да му се случи такова нещо за да се осъзнае.

doomkillerr
07-20-2010, 13:36
Ами след като предлагаш някакви решения, те трябва да са издържани и да бъдат реални, от много говорене полза няма.
Всъщност ако си забравил ще ти припомня, че дискусията ни тръгна от това как аз ти казах, че както избиването на кучетата не е правилното решение на единия проблем, така и избиването на шофьорите не е решение на другия проблем и в крайна сметка се оказа, че ти няма доводи срещу казаното от мен.

Ами това, което предложих е напълно реално, защото практически действа в други държави по света, които имат същите проблеми! И пак не прочетох да предлагаш някаква алтернатива на предложеното от мен... Нали знаеш, че да критикуваш предложението на някого е лесно, но да предложиш алтернатива в замяна - е тук е истината! :)

Patriot
07-20-2010, 14:26
Ами след като предлагаш някакви решения, те трябва да са издържани и да бъдат реални, от много говорене полза няма.
Всъщност ако си забравил ще ти припомня, че дискусията ни тръгна от това как аз ти казах, че както избиването на кучетата не е правилното решение на единия проблем, така и избиването на шофьорите не е решение на другия проблем и в крайна сметка се оказа, че ти няма доводи срещу казаното от мен.


Ами това, което предложих е напълно реално, защото практически действа в други държави по света, които имат същите проблеми! И пак не прочетох да предлагаш някаква алтернатива на предложеното от мен... Нали знаеш, че да критикуваш предложението на някого е лесно, но да предложиш алтернатива в замяна - е тук е истината! :)
Пак ти казвам, че стигнахме до тази дискусия, защото аз ти дадох случая за пример. Не помня да съм казвал, че имам идеи за решаването на проблема с пияните шофьори. Нямам предложение, но това не значи, че не мога да опровергавам предложенията на другите.

amk933
07-20-2010, 15:04
Това са глупости.

Когато някой е пиян и две не вижда, да не мислиш че ще му пука колко е глобата. Освен това той дори и не допуска такъв сценарий, тъй като е убеден, че алкохола не му пречи да шофира.

А това за полицаите също не е вярно. Колкото и високи да са заплатите им това няма ги накара да се откажат от подкупите.

Напротив. Ти явно не знаеш за колко работи един редови полицай...

А за пияния шофъор нали се сещаш, че като изтрезнее и след 2 дена получи фиш за 4-5000 лв с 6 различни нарушения, който е извършил, докато е бил пиян, следващият път ще се замисли дали ще кара пил.
Ами средната заплата на полицаите е около 1000 лева, което е значително повече от средната заплата като цяло в България. Извинявай много, но при положение, че има лекари, които имат по-ниски заплати, а кризата налага затваряне на болници и училища всекидневно, е абсолютен цинизъм да се говори за увеличаване на заплащането на полицаите. След като имат такова заплащане и пак взема рушвети, какво искаш по 10 000 лв ли да им е, макар че аз съм сигурен, че и тогава проблема няма да бъде решен, тъй като човек колкото по-богат става, толкова повече пари иска.

Тоя шофьор може и да се замисли като изтрезнее, макар че подчертавам може, тъй като на пияна глава нещата са различни, но каква полза има от това след като вече е отнел човешки животи, не мисля че е хубаво на всеки един шофьор в България да му се случи такова нещо за да се осъзнае.

Говориш абсолютни глупости. Редовите полицаи (80% от съсловието) по улицата взимат 5-700 лв заплата бруто. Махни данъците да те видим как ще ги докараш до 1000. Много малко са хората, които получават над 1000 лева. Изобщо не е цинизъм да се говори за увеличаване за заплатите на полицаите, защото в МНО, където не вършат нищо съществено са осезаемо по-високи. В София една операционна сестра получава малко под 2000 лева с пътеките, доктори има и с официални заплати от по над 15 000 лв/ месец. Да не говорим колко прибират на черно, защото една операция от рак на мозъка стига до 12 000 лв, а на бял дроб до 5 000. Сравни ги с това, което прибират КАТ-аджиите на черно и после ми ги жали. Учителите са съвсем различна бира и за тях парите, които получават винаги ще са малко с оглед на труда и нервите, които изхабяват.

Но точно това с 3-4 цифрени глоби е начина за спиране на пияните шофъори. Като не може да си плати глобата ще го осъдят и ще чисти улиците 90 дена да си изкупи вината. Това е начинът.

Patriot
07-20-2010, 16:40
Ти наистина си изключителен циник. Сигурно имаш роднина полицай, за да говориш подобни глупости.
Данните които ти изнасяш са изключително неофициални и се позовават на слухове и клюки.
Аз си направих труда да се поразтърся:
http://dnes.dir.bg/news.php?id=3722378
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2889&sectionid=2&id=0000301
Абсурдно е щом като има дори и един лекар, който взема по-малко от даден полицай.
Полицаите са известни навсякъде със садизъм, корупция и неадекватни действия, срещу организираната престъпност, като за да вършиш това не трябва да си учил и да си се блъскал, както е при медиците, ами е достатъчно да си един прост галфон, който има връзки.
А лекарите спасяват животи, грижат се за хората и са натоварени психически и физически постоянно

amk933
07-20-2010, 16:56
Изобщо няма да споря с теб, защото мислиш адски плоско и елементарно. Вярвай си на ТВ–то, те там е истината.

Докторите спасяват животи (или по-некадърните отнемат), а полицаите си дават живота. Но да абсурдно е една сестра в отделението, която спи по цяла нощ и се сърди като я събудят, че някой умира, да взима по-малко от някой полицай, който си е дал живота да гони престъпници, защото сигурно с елементарното си мислене не можеш даже и да се сетиш колко сираци живеят в България като деца на загинали служители на МВР. Не ти стига до главата и, че точно колкото КАТ-аджии са корумпирани, толкова хирурзи са. Но няма да умреш, ако не дадеш 20 кинта на някой пътен полицай, но ако не се бръкнеш с 10 000 за да ти махнат рака на мозъка, не е нужно да ти казвам какво ще стане. Да не говорим, че 90% от престъпниците, които се ловят от МВР, защото МВР си върши работата, биват пускани от корумпираната съдебна система, но ти си толкова начетен, че дори не знаеш, че съдебната, изпълнителната и законодателната власт са взаимнонезависими. Както и да е, философствай си...

Patriot
07-20-2010, 18:12
Моят житейски опит ми е показал много повече примери за корумпирани полицаи, отколкото лекари така че няма за един ден ти да ми промениш мнението.

Това за спасяването на животите го има само в постните холивудски филми. Можеш ли да ми кажеш например каква точно работа върши един полицай в моят град Габрово. Града е спокоен, убийства стават изключително рядко, катастрофи максимум по десетина пъти в годината, кражбите и други битови престъпления също са рядкост. Или може би, да регистрираш паспорти и да правиш проверки в дискотеките дали се спазва вечерния час е голямо геройство?

Докато в Болницата например винаги е пълно и лекарите винаги имат работа.

Според теб какво е мнението на обществото за полицията според тебе, замисли се и си отговори сам на въпроса.

Прекрасно знам, че властите са независими, но след като и ти го знаеш, да не би да мислиш че е било работа на съдебната власт да хване убиеца на сестрите Белнейски. Едва сега с министър Цветанов започнаха да се работи срещу организираната престъпност, преди това колко мутри бяха арестувани?

amk933
07-20-2010, 19:54
С всеки пост се излагаш все повече и повече и доказваш колко си повърхностен.

Ми естествено, че всички болници ще са пълни бе...нали докторите живеят от клиничните пътеки. Нали гледат легловата им база все да е пълна, за да може да лапнат повече парички? Защо в Св. Екатерина например правят на всеки коронарография? Защото болницата лапва по 1200 кинта на калпак. И да кихнеш 2 пъти, ако има свободни легла пак ще те вземат само и само да се нагълтат с пари.

Мнението на стадото, съставено от 80% заспали овце, крайно не ме интересува. Аз съм учил и политика и знам защо глупаците си мислят, че МВР не си върши работата - защото съдът пуска престъпниците. Но съдът няма общо с МВР. МВР малфункционираше, защото имаШЕ политически чадър. Сега всичко му е наред.

Изобщо не ме интересува какво правят в Габрово. Аз знам колко полицаи са умряли в София. Изречението за холивудските филми доказва що за...няма да продължавам с характеристиката. Дано някой ден имаш малко шанс да поработиш в полицията да видиш що за къртовски труд е, ама к'ъвто си на първата акция ще напълниш гащите. Както си ровиш в дирчетУуу да им сумтиш срещу заплатите напиши в Гуугъл убит полицай да видиш колко има, защото си смешен с елементаризма си. Познай защо срещаш много повече корумпирани полицаи? Ми 'щото всеки ден се движиш, а много ме съмнява всеки ден да си в болницата. Но и т'ва не успя да се сетиш. :?

Nakadah
07-20-2010, 20:57
Вие сте ги пуснали на улицата, защитавайте си ги. Само че като ви охапат/разкъсат не плачете моля!

Patriot
07-20-2010, 21:56
С всеки пост се излагаш все повече и повече и доказваш колко си повърхностен.

Ми естествено, че всички болници ще са пълни бе...нали докторите живеят от клиничните пътеки. Нали гледат легловата им база все да е пълна, за да може да лапнат повече парички? Защо в Св. Екатерина например правят на всеки коронарография? Защото болницата лапва по 1200 кинта на калпак. И да кихнеш 2 пъти, ако има свободни легла пак ще те вземат само и само да се нагълтат с пари.

Мнението на стадото, съставено от 80% заспали овце, крайно не ме интересува. Аз съм учил и политика и знам защо глупаците си мислят, че МВР не си върши работата - защото съдът пуска престъпниците. Но съдът няма общо с МВР. МВР малфункционираше, защото имаШЕ политически чадър. Сега всичко му е наред.

Изобщо не ме интересува какво правят в Габрово. Аз знам колко полицаи са умряли в София. Изречението за холивудските филми доказва що за...няма да продължавам с характеристиката. Дано някой ден имаш малко шанс да поработиш в полицията да видиш що за къртовски труд е, ама к'ъвто си на първата акция ще напълниш гащите. Както си ровиш в дирчетУуу да им сумтиш срещу заплатите напиши в Гуугъл убит полицай да видиш колко има, защото си смешен с елементаризма си. Познай защо срещаш много повече корумпирани полицаи? Ми 'щото всеки ден се движиш, а много ме съмнява всеки ден да си в болницата. Но и т'ва не успя да се сетиш. :?
Ти явно изобщо не си разбрал какво искам да ти кажа.

Просто сравних колко натоварени са едните и колко натоварени другите в един провинциален град.

И като говориш за елементаризъм, обръщай внимание и на себе си. Защото няма никаква логика в констатацията ти относно мнението ми за полицаите. Това че всеки ден се движа, не значи че на всяка крачка срещам полицай, макар че и така да беше пак няма смисъл, защото представите на един човек не се изграждат само от това което той е видял с очите си.

А политическият чадър е над организираната престъпност, но хората не им вярват най-вече, защото самите те са виждали несъстоятелността им при престъпленията от битов характер.

Както и да е, смисъл да споря с теб няма, много е вероятно да си някакъв платен клакьор, изпратен от МВР с поръчка. Просто съм потресен, че може да има нормален човек с такава позиция като твоята.

someonerandom
07-20-2010, 22:06
С всеки пост се излагаш все повече и повече и доказваш колко си повърхностен.

Ми естествено, че всички болници ще са пълни бе...нали докторите живеят от клиничните пътеки. Нали гледат легловата им база все да е пълна, за да може да лапнат повече парички? Защо в Св. Екатерина например правят на всеки коронарография? Защото болницата лапва по 1200 кинта на калпак. И да кихнеш 2 пъти, ако има свободни легла пак ще те вземат само и само да се нагълтат с пари.

Мнението на стадото, съставено от 80% заспали овце, крайно не ме интересува. Аз съм учил и политика и знам защо глупаците си мислят, че МВР не си върши работата - защото съдът пуска престъпниците. Но съдът няма общо с МВР. МВР малфункционираше, защото имаШЕ политически чадър. Сега всичко му е наред.

Изобщо не ме интересува какво правят в Габрово. Аз знам колко полицаи са умряли в София. Изречението за холивудските филми доказва що за...няма да продължавам с характеристиката. Дано някой ден имаш малко шанс да поработиш в полицията да видиш що за къртовски труд е, ама к'ъвто си на първата акция ще напълниш гащите. Както си ровиш в дирчетУуу да им сумтиш срещу заплатите напиши в Гуугъл убит полицай да видиш колко има, защото си смешен с елементаризма си. Познай защо срещаш много повече корумпирани полицаи? Ми 'щото всеки ден се движиш, а много ме съмнява всеки ден да си в болницата. Но и т'ва не успя да се сетиш. :?
Ти явно изобщо не си разбрал какво искам да ти кажа.

...

Това че всеки ден се движа, не значи че на всяка крачка срещам полицай, макар че и така да беше пак няма смисъл, защото представите на един човек не се изграждат само от това което той е видял с очите си.


А кои срещаш по-често,полицаите или лекарите?А ти каза,че се позоваваш на житейския си опит.Какво включва той,ако не това,което сам си видял?
Не съм съгласен с теб още като се започне от това,което писа за пияните шофьори,обаче хайде да вземем да проверим какво точно беше заглавието на темата.

amk933
07-20-2010, 23:36
^Градивни дискусии дори леко изместени от темата са допустими, така че си кажи каквото имаш. :)

Patriot, аз не съм по-малко потресен от твоята, така че споко. Просто се радвам на ефекта от телевизията. И ти съвсем нищо не разбра от това, което ти казах, но другите хора разбраха. Това е важното.

Аз ти обясних защо едните са по-натоварени от другите в ламтежа си за пари, но явно не поиска да го разбереш и естествено, че ще се правие на неразбрал, като няма как да го оспориш. Все тая. Поне да беше казал нещо смислено като контрааргумент.

Аз съм се срещал един път с полицията и съм доволен. Откраднаха ми телефона във вторник, в петък двамцата герои бяха зад решетките, докато съдът не ги пусна условно. Полицията си свърши работата за цифром/цловом 3/три дни. Няма какво повече да искам от тях.

ПП: На 17 години съм точно агент на ДАНС и са ме пуснали тука да ги рекламирам. Ти вярваш ли си или и т'ва го изпусна току-така, като половината ти аргументи? :lol: Това, че имам глава на раменете си и мога да я ползвам по предназначение, не ме прави подкупно лице на МВР.

_InSaNe_
07-23-2010, 12:53
да трябва да защитаваме бездомните кучета,защото те нямат никаква вина за това че част от тях биват оставяни на улицата от стопаните си,че държавата ни "няма пари" за да реши този проблем и че повечето хора се отнасят като боклуци с тях..... а това че има нападнати хора,да,има! но кучетата не се озлобяват без причина,а имат нанесени стари травми и тн...и инстинкт на защита..... така че аз не мисля че трябва да ги виним.... а да се направи нещо от скапаното правителителство на държавата ни

bebe961
07-28-2010, 09:00
Айдееее пак се започна .. да почна ли аз сега да ти търся клипове, в които се казва как син е убил баща си, брат е заколил сестра си, мъж е прострелял братовчед си в пиянска свада, син уби майка си след скандал за пари, еди кой си разфасова трупа на момиче след като брутално го и изнасилил и се е гаврил с него.. Да ти ги покажа ли тези клипчета ?
До сега да си чувала за изнасилен или грабен човек от куче ?
Или психически малтретиран човек от куче ?
Сега почти всички, може и всички хора ще ме нападнат как може да съм толкова коравосърдечна.. еми мога :!:
Защото знаеш ли първо от къде са се появили бездомните кучета ? От хората :!: Защото хората за нищо не стават, вземат си куче, то порасне, вече не е малко и сладко, почва да им тежи, да им писва да се грижат за него и хоп на улицата.. така няколко изхвърлени кучета, които се размножават и е станала бройката, която е в днешно време ..
Защо са така агресивни и злобни? Пак заради хората .. :!: Колко келемета съм виждала по улиците, комплексирани момчета предимно, които минавайки покрай някое куче го сритват, плюят отгоре му, да не кажа, че съм виждала пред блока ми ОБЕСЕНЕО куче.. за какво си говорим ? Как очакваш при такива отношения кучетата да не са озлобени, да не ги е страх и да не бранят живота си с зъби и нокти? Видят ли кучетата пиян човек - лаят, защото го свързват с лоши спомени, с бой.. видят ли пръчка - пак лаят, защото си спомнят как без да има причина са били бити с пръчки и прътове.. Ако нямаше такава агресия у хората, нямаше да я има и при кучетата .. те са отражение на нашето държание, на нашата психика ... те са животни и попиват малко или много, нашето поведение моделира тяхното държание..
Кофти за бабичката, не е заслужавала такова нещо, вярно е, но се случва ... Защото ако се беше случило да я изнасилят или ограбят, или убият.. нямаше да има такава тема тук, защото вече сме свикнали, за съжаление, на такива неща ...
Кучетата не са ви виновни с нищо, докато продължавате да се държите така с тях .. и мен са ме хапали кучета, да, две домашни и едно полудомашно.. и продължавам да ги защитавам, защото вече обясних, че за всяко тяхно дайствие, седи по едно предишно човешко гадно деяние.. подкрепям те напълно

Vesk0u
07-30-2010, 11:28
Нищо, че ни хапят, все пак са "животинки" - какво са няколко човешки живота сравнени с хилядите на помиярите...

Но оставете това на страна, трябва да се съсредоточим малко върху мухите и комарите. Най-вече мухите. И те са живи същества - и те имат права! Ето темата, която я заключиха за съжаление: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=353318 Това само показва колко безразлично им е на модераторите, и какви расисти са спрямо мухите и комарите!

EcstazyBaby
07-30-2010, 14:47
Но оставете това на страна, трябва да се съсредоточим малко върху мухите и комарите. Най-вече мухите. И те са живи същества - и те имат права! Ето темата, която я заключиха за съжаление: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=353318 Това само показва колко безразлично им е на модераторите, и какви расисти са спрямо мухите и комарите!

Ама ти сериозно ли? Как може да сравняваш кучетата с мухи и комари, поради простата причина, че бездомните животни са на улицата заради безотговорните хора, а мухите и комарите просто си живеят там. :? Няма как някой да отглежда комар и след това да го пусне защото не му харесва вече(или поради друга причина няма значение), както става с кучетата....

П.П. Знам, че със сигурност се шегуваш, но просто исках да ти покажа колко тъпи неща измисляш

Vesk0u
07-31-2010, 13:12
Но оставете това на страна, трябва да се съсредоточим малко върху мухите и комарите. Най-вече мухите. И те са живи същества - и те имат права! Ето темата, която я заключиха за съжаление: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=353318 Това само показва колко безразлично им е на модераторите, и какви расисти са спрямо мухите и комарите!

Ама ти сериозно ли? Как може да сравняваш кучетата с мухи и комари, поради простата причина, че бездомните животни са на улицата заради безотговорните хора, а мухите и комарите просто си живеят там. :? Няма как някой да отглежда комар и след това да го пусне защото не му харесва вече(или поради друга причина няма значение), както става с кучетата....

П.П. Знам, че със сигурност се шегуваш, но просто исках да ти покажа колко тъпи неща измисляш

Т'ва си е направо дълбока ИРОНИЯ! Опитвам се да ви покажа колко сте заблудени! Не предлагате алтернатива, просто защитавате "беззащитните животинки" а те продължават така "беззащитно" да ни хапят и да ни ядат. Постоянно слушам за нахапани МАЛКИ деца от кучета по новините. Вече има и смъртни случай! На една бабка се наложи да и ампутират краката, а месеци по-късно е починала от шока... Разберете, че в България приюти за бездомни кучета НЯМА ДА СЕ ПРАВЯТ! Докато ние не ги изтрепем, никой друг няма да го направи!

EcstazyBaby
07-31-2010, 14:06
Но оставете това на страна, трябва да се съсредоточим малко върху мухите и комарите. Най-вече мухите. И те са живи същества - и те имат права! Ето темата, която я заключиха за съжаление: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=353318 Това само показва колко безразлично им е на модераторите, и какви расисти са спрямо мухите и комарите!

Ама ти сериозно ли? Как може да сравняваш кучетата с мухи и комари, поради простата причина, че бездомните животни са на улицата заради безотговорните хора, а мухите и комарите просто си живеят там. :? Няма как някой да отглежда комар и след това да го пусне защото не му харесва вече(или поради друга причина няма значение), както става с кучетата....

П.П. Знам, че със сигурност се шегуваш, но просто исках да ти покажа колко тъпи неща измисляш

Т'ва си е направо дълбока ИРОНИЯ! Опитвам се да ви покажа колко сте заблудени! Не предлагате алтернатива, просто защитавате "беззащитните животинки" а те продължават така "беззащитно" да ни хапят и да ни ядат. Постоянно слушам за нахапани МАЛКИ деца от кучета по новините. Вече има и смъртни случай! На една бабка се наложи да и ампутират краката, а месеци по-късно е починала от шока... Разберете, че в България приюти за бездомни кучета НЯМА ДА СЕ ПРАВЯТ! Докато ние не ги изтрепем, никой друг няма да го направи!

Дори и да е така защо трябва да ги изтрепвате по тези ужасяващи начини??? Достатъчно е да бъдат приспани, а не да им се режат краката(напоследък често срещан случей), да им се горяд очите, да се обесват и какви ли още не отвратителни постъпки. http://www.blitz.bg/news/article/84457 според теб това малко кученце сторило ли е нещо на някого, че да заслужава такава съдба?

П.П. И все пак съм на мнение, че хората просто трябва да се научат, че животните също са живи същества и когато видят такова не да го убиват, а да се обадят в някой приют да го прибера за да могат мъките му да спрат.

Violenza
07-31-2010, 19:27
Т'ва си е направо дълбока ИРОНИЯ! Опитвам се да ви покажа колко сте заблудени! Не предлагате алтернатива, просто защитавате "беззащитните животинки" а те продължават така "беззащитно" да ни хапят и да ни ядат. Постоянно слушам за нахапани МАЛКИ деца от кучета по новините. Вече има и смъртни случай! На една бабка се наложи да и ампутират краката, а месеци по-късно е починала от шока... Разберете, че в България приюти за бездомни кучета НЯМА ДА СЕ ПРАВЯТ! Докато ние не ги изтрепем, никой друг няма да го направи!

А ти, драги, като си бил толкова загрижен за "бабката" и толкова шокиран от тази случка, защо не организира една благотворителна акция, да съберете пари за операция, протези и т.н. ??? ЗАЩО ???

Vesk0u
07-31-2010, 21:24
Т'ва си е направо дълбока ИРОНИЯ! Опитвам се да ви покажа колко сте заблудени! Не предлагате алтернатива, просто защитавате "беззащитните животинки" а те продължават така "беззащитно" да ни хапят и да ни ядат. Постоянно слушам за нахапани МАЛКИ деца от кучета по новините. Вече има и смъртни случай! На една бабка се наложи да и ампутират краката, а месеци по-късно е починала от шока... Разберете, че в България приюти за бездомни кучета НЯМА ДА СЕ ПРАВЯТ! Докато ние не ги изтрепем, никой друг няма да го направи!

А ти, драги, като си бил толкова загрижен за "бабката" и толкова шокиран от тази случка, защо не организира една благотворителна акция, да съберете пари за операция, протези и т.н. ??? ЗАЩО ???

На бабката каквото й е трябвало финансово са го осигурили децата й и близките, ама тя е умряла от шока... Аз събирам пари за газов пистолет!

Violenza
08-01-2010, 06:32
На бабката каквото й е трябвало финансово са го осигурили децата й и близките, ама тя е умряла от шока... Аз събирам пари за газов пистолет!
До болка си ми ясен. Такива като теб знаят само да мрънкат, да се оплакват и нищо да не правят, жалка работа.
И какво си го подчертал това с пистолета? Повод за гордост ли трябва да е? Или просто се фукаш?

Vesk0u
08-01-2010, 09:35
На бабката каквото й е трябвало финансово са го осигурили децата й и близките, ама тя е умряла от шока... Аз събирам пари за газов пистолет!
До болка си ми ясен. Такива като теб знаят само да мрънкат, да се оплакват и нищо да не правят, жалка работа.
И какво си го подчертал това с пистолета? Повод за гордост ли трябва да е? Или просто се фукаш?

До 5 метра газовия пистолет е боен, а тия кучета със сигурност няма да ги стрелям от 20 метра.

7227
08-06-2010, 16:34
Офф с тези кучета,вечният проблем.Който иска куче да си гледа у тях! Тези на улицата не са много безопасни,за това трябва да се вземат мерки срещу тях!