PDA

View Full Version : А бяхме приятелки ... ! Помощ!



teenmenie
06-29-2009, 07:10
Здравейте,
моя проблем е следния:моята приятелка си хвана гадже, но тя не го обичаше.На няколко пъти се събираха и разделяха, тя постоянно се ебаваше с него, по едно време дори не искаше да се виждат и така той разбра че са скъсали окончателно.Мина се време и моята приятелка дойдоха да я вземат за да я закарат на село. Не след дълго почнахме да излизаме компания кретенчета :D , в тази компания беше и той (бившото гадже на моята приятелка) . Почти всяка вечер той ме изпращаше до нас, ходехме заедно навънка, случваше се даже понякога да ме гушне докато си седим. Един ден докато ограехме баскет, той ме дръпна на страни и ми предложи, аз се замислих малко, но приех.Мълвата бързо се разнесе че сме си станали гаджета, и повечето серадваха а и ние бяхме щастливи. Никой не беше в състояние да ни раздели. Така бяхме изкарали около 2 седмици и нещо заедно, дкоато най-добрата ми приятелка не ми се обади и ми каза че идват да ме взимат че да съм при нея през лятото. Аз и казах че ще си приготвя багажа и да идват да ме зимат. След няколко дена скъсах с него . Зарязах компанията и почнах да се движда с единственото момиче което познавах от моя блок. По едно време почна да ме гризе съвестта и се питах : "аз ли съм виновна че те скъсаха" - тази мисъл просто не ме оставяше на мира :( .

Исках да ви помоля за съвет и да ви попитам : да и кажа ли на моята приятелка (най-добрата ми приятелка) че съм тръгнала с гаджето и и дали аз съм виновна, че те скъсаха. Моля ви помогнете :( .

dimitar_ak
06-29-2009, 07:21
Аз нищо не разбрах :?

teenmenie
06-29-2009, 07:25
и аз немога да го обясня по разбрано . Съжелявам :cry:

sladkalady
06-29-2009, 07:41
Добре,защо ти да си виновна?
Ти сама казваш,че тя не го е обичала и постоянно го е разигравала...
Кажи на най-добрата си приятелка че ходиш с БИВШЕТО й гадже,с което тя постоянно си е играела...И защо си скъсала с него след като го харесваш?Ако е заради най-добрата ти приятелка... :( Страх те е ,че може да ти се разсърди,но защо при положение,че е нямала чувства към него... :o

NeZaPoznat
06-29-2009, 08:23
Аз нищо не разбрах :?

Изпраскала се е с бившото гадже на приятелката си - нищо ново :-P

NeZaPoznat
06-29-2009, 08:24
Исках да ви помоля за съвет и да ви попитам : да и кажа ли на моята приятелка (най-добрата ми приятелка) че съм тръгнала с гаджето и и дали аз съм виновна, че те скъсаха. Моля ви помогнете :( .

Кажи и:

Знаеш ли, че сме вече 'балдъзи' :-P :-P

soul1199
06-29-2009, 08:28
о боже,за кво пък ти да си виновна,може да са имали проблеми и така,мисля,4е няма смисъл да се вини6 за това

mirinda1
06-29-2009, 08:29
:-o Май мн обичаш твойта фр... Трябва да и кажеш че сте ходили ама ти нито си виновна нито е трябвало да късаш с него заради нея!! ..,, нали тя не го е обичала кво и пука?! ... :) :)

rosencetooo
06-29-2009, 09:27
Ти не си виновна за нищо и не е трябвало да късаш с момчето заради нея , а и щом си била щастлива с него.Като ти е най-добра приятелка ако и беше казала.. мисля , че щеше да се радва за теб щом си щастлива с това момче.. не виждам нея да я бърка нещо след като между тях е нямало чувства и не са се разбирали.. :)

Tempest
06-29-2009, 09:35
доколкото разбрах от коментарите... щото от писанията на вторката нищичко не разбрах... има шанс да ти се разсърди за глупости, защото е въртяла момчето на малкия си пръст, пък ти си тръгнала с него щото си го харесваш... ии си го съжалила... другото интересно - късаш с него... защо?! Нали го харесваш?! К'во като твоята приятелка е ходила с него? Нали го е разигравала, нали й е бивш... пф, ако направи проблеми за бившия си, удряш и един токат и си ходиш

kofti_nick
06-29-2009, 09:41
Въпроса не опира до там, дали ти си виновна ...

alone83
06-29-2009, 09:49
Щом си е играела снего, значи нищо не е изпитвала
и е бил просто поредния..
а т го харесваш..
според мен глупаво си постъпила..
поговори с него и се съберете..
а колкото до приятелката ти..
щом ти е толкова добро приятелка мисля, че най-тъпото
нещо,което може да нарпави е да ти се разсърди..
все пак тя не е изпитвала нищо..би трябвало да се радва за тебе...
Може да поговори с него и да се съберат, ама той вече е бил разиграван веднъж... Дали втори път ще посмее да тръгне отново с някоя, която го е зарязала? А пък и той може да е искал така да отмъсти на онази.. Има мноооого да се мисли по ситуацията... Все пак има всякакви хора и няма невъзможни неща...

alone83
06-29-2009, 10:06
^да има го и това да е искал да отмърсти..
НО ако наистина я харесва..и тя го харесва..
защо да не се съберът?
така и двамата ще са щастливи..
да му обясни, че се е замислила за прятелката си бла бла ;д
ноо ако я е използвал за отмъщение е тъпо.. :?
Тъпо е - да, само малоумници го правят, но.. Има ги и такива. Но казах, че него пък може да го е страх, ако я харесва, защото нейната приятелка веднъж го е наранила така, след като той я е харесвал... И сега може да го е страх и с нея да не стане така.

Baby_b
06-29-2009, 10:16
Може пък момчето да е искало да отмъсти на приятелката ти като е с теб :-o

alone83
06-29-2009, 10:24
мии точно за това да му обсясни,
че наисти на го харесва..
чее съжелява ии т.н.
Ами да му обясни и да се изяснят, не да си седи на дупето.. Каквото има да става ще стане така или иначе.. Няма какво да губи..

alone83
06-29-2009, 10:30
Точно... ;-) :smt023
Не да седи и да си чеше дупето, а после да пусне нова тема от сорта: "Защо стана такаааааа?".

rosencetooo
06-29-2009, 10:37
Както и момичетата преди мен казаха.. най-добре се виж с момчето и поговорете за чувствата си , дали искате да сте заедно.. ии общо взето се изяснете :]]

Aniiiii
06-29-2009, 10:58
Аз пък съм на принципа: Никога не тръгвай с бивше гадже на ПРИЯТЕЛКА :?

А иначе по темата: еми можеш да и кажеш истината, защото иначе само уплиташ нещата и показваш какава "фр" си. Кажи и всичко и че не си искала да я нараниш (ако се расърди).
Успех :)

mIsSsVanity
06-29-2009, 18:55
Никой не беше в състояние да ни раздели.
да, и аз така си викам 8-)

3oPuTy
06-29-2009, 18:59
Как може ти да си виновна пр условие,че ТЯ го е зарязала,а не ТОЙ нея ...?! :-o

sladkish_14
06-29-2009, 19:05
Според мене пък имаш вина ! Тя ти е най - добра приятелка , можеше поне преди да кажеш ей така 'ДА' на въпросното момче , да й се обадиш .. Можеше да й кажеш , че го харесваш поне да й кажешш .. Сега как ще й го изтърсиш ? :?

3oPuTy
06-29-2009, 19:14
Според мене пък имаш вина ! Тя ти е най - добра приятелка , можеше поне преди да кажеш ей така 'ДА' на въпросното момче , да й се обадиш .. Можеше да й кажеш , че го харесваш поне да й кажешш .. Сега как ще й го изтърсиш ? :?
При условие,че тази приятелка НЕ Е обичала момчето,само го е РАЗИГРАВАЛА,ЗАРЯЗВАЛА го е МНОГО пъти и на края окончателно го е ЗАЕ*АЛА без да му се обади,защо си мислиш,че на нея й пука с коя ходи той?! :-o А и каква е вината на авторката в случая?!Тя е тръгнала с него,СЛЕД КАТО ОНАЯ ГО Е ЗАРЯЗАЛА,а преди това между тях двамата НЕ Е имало НИЩО ... Това,че тя се е появила в живота му след приятелката си не означава,че тя е виновна за раздялата им ... :?

Aniiiii
06-29-2009, 19:42
Според мене пък имаш вина ! Тя ти е най - добра приятелка , можеше поне преди да кажеш ей така 'ДА' на въпросното момче , да й се обадиш .. Можеше да й кажеш , че го харесваш поне да й кажешш .. Сега как ще й го изтърсиш ? :?
[b]При условие,че тази приятелка НЕ Е обичала момчето,само го е РАЗИГРАВАЛА,ЗАРЯЗВАЛА го е МНОГО пъти и на края окончателно го е ЗАЕ*АЛА без да му се обади,защо си мислиш,че на нея й пука с коя ходи той?! :-o А и каква е вината на авторката в случая?!Тя е тръгнала с него,СЛЕД КАТО ОНАЯ ГО Е ЗАРЯЗАЛА,а преди това между тях двамата НЕ Е имало НИЩО ... Това,че тя се е появила в живота му след приятелката си не означава,че тя е виновна за раздялата им ... :?

Оная и е най-добрата приятелка! Аз не бих се чувствала изобщо добре ако най-добрата ми приятелка направи така :?
Ама пък от др страна авторката не трябва да се чувства толква виновна, защото както каза тя, приятелката и го е зарязала и най-вероятно не е имала чувства към него ..
Мисля че едно извинение е добра идея :)

teenmenie
06-29-2009, 19:48
Да, определено сгреших-или пък НЕ. Може би тя е виновна или нито една от нас не е . Понякога, след като няколко пъти тя го зарязваше, той идваше при мен и постоянно ме питаше какво да прави и аз все му отогварях:"Ще се оправите, ще видиш" и точна така се случваше, но последния път беше просто жестоко от нейна страна.

Сега немога и двамата да ги погледна поради две причини :
1.Той беше наранен от нея и след като си мислеше че аз няма да го направя ме хареса и тръгнахме, а аз постъпих ужасно след като не помислих за последствията.
2.Немога да я погледна в очите и нея. Бяхме израснали от малки заедно а извъднъж да си подмятаме бившите гаджета беше едно от най-тъпото нещо, което човек може да направи.

П.С:Благодаря за съветите и ако може драснете още малко коментари по темата, защото утре ще се видим и ми трябват съвети. Благодаря редварително :) .

Aniiiii
06-29-2009, 20:01
Аз ще ти кажа само още нещо - Ако ти не си простиш сама на себе си, не очаквай и другите да го направят! :)

Разкажи и как си се чувствала. Тя ти е най-добра приятелка, мисля че би те разбрала. После, забравете за тази случка! Учи се от грешките си и НИКОГА не ги повтаряй! :-)

teenmenie
06-29-2009, 20:05
Много Благодаря :-) . Ще го запомя ;-) .

estellle
06-30-2009, 09:08
Герчу,ше се оправите .. ако въпросната приятелка е Теди .. нещата ще се оправят още по бързо .. само не се самообвинявай :)

beb4yy
06-30-2009, 09:11
Не сЕ самообвинявай просто не си ти виновна тя не го е харесвала скъсала е с него нейн си проблем не те грее не се коркай :o и не разбирам защо не и беше обеснила вместо да късате с него :?

balu4ka
07-01-2009, 08:09
Едно не разбрах ,защо ти си виновна,че са скъсали ?Тръгнали сте след това .
Кажи и истината ,но не и показвай не доказани факти :)

valdesbg
07-01-2009, 08:15
Детска история... :-o