PDA

View Full Version : Въпроси за бикче



xterm
06-29-2009, 15:42
Добър ден.

Имам няколко въпроса относно бикчетата:
1. Бихте ли ми дали снимка на бикче?
2. Какви са долу-горе цените им?
3. При използването му, трябва ли да се ползва пяна, крем, афтършейф и пр.?
4. За кои части на тялото може да се използва?
5. Долу-горе какъв е ефекта (е, вярно е че при всеки е различен, но дали е по-зле от нормалното бръснене, или е по-добре откъм дълготраен ефект)?

Ще съм ви благодарен ако ми помогнете, тъй като Google не дава почти никаква информация относно тези технологии.

Pepincetyy
06-29-2009, 17:40
1. Бихте ли ми дали снимка на бикче?
:shock: :-o :shock: :-o
Снимка на бикче, ти до са не си ли виждал бикче, че даже и снимка искаш :shock:

Pepincetyy
06-29-2009, 17:45
Ама айде може да си още малък и да не разбираш :lol: :lol:
1. http://www.bicworld.com/images_upload/produits/Classic0.jpg
2.Цените им са различни зависи на коя марка искаш.Има и от 0.90 има и от 1.00 лв.
3.Зависи, за къде ти треа.
4.Може да се използва за всички части на тялото.
5.Ефекта е 3-4 дена, ако не и по-малко.

Rinnegan
06-29-2009, 17:47
http://www.guardian.com.sg/img/bicshaver.jpg

най-обикновено ножче за бръснене има с 2 и 3 ножчета зависи от модела, казва се бикче понеже марката е бик, и в началото е нямало жилет и затова им викат бикчета :D това е като ксерокс, това е марка а не машина :-o

xterm
06-29-2009, 19:51
Аа... Пък на мен един дето искаше да се изкара голямата работа ми вика - специална машинка, на батерии и на ток, било се казвало тъй заради това че в края завършвало като на кравата задните части и пр.:D Благодаря все пак. Иначе сега за пяната - нужно ли е да се слага - примерно - крака, подмишници, чатал, лице, или не?

Bianca
06-29-2009, 20:04
http://www.guardian.com.sg/img/bicshaver.jpg

най-обикновено ножче за бръснене има с 2 и 3 ножчета зависи от модела, казва се бикче понеже марката е бик, и в началото е нямало жилет и затова им викат бикчета :D това е като ксерокс, това е марка а не машина :-o
Тогава как по-точно се казва машината? Копирна машина? Неслучайно има термин, наречен "ксерография".

EarthShaker
06-29-2009, 20:25
монитора ми е XEROX ;)

Rinnegan
06-29-2009, 20:28
монитора ми е XEROX ;)
ебахти монитора :О и монитор и ксерокс :)

аз казах че в българия е наложено ксерокс понеже това е била марката на машините, правилно е да се каже копирна машина :) много ми е смешно като прочета някъде на предлагани услуги ксерокс :razz:

Bianca
06-29-2009, 20:30
монитора ми е XEROX ;)
Да, обаче името на машината се е утвърдило вече отделно от марката. ;) Всъщност марката е такава заради самата машина. А в последствие са почнали да произвеждат и монитори, etc. ;)

xterm
06-29-2009, 20:39
Така...
Xerox == копирна машина,
BiC == бръсначка,
Windows == PC

А сега може ли да ми отговорите :)

EarthShaker
06-29-2009, 20:51
монитора ми е XEROX ;)
Да, обаче името на машината се е утвърдило вече отделно от марката. ;) Всъщност марката е такава заради самата машина. А в последствие са почнали да произвеждат и монитори, etc. ;)

много хуу

Rinnegan
06-29-2009, 21:05
пяната би трябвало да има съставки който се грижат за кожата така че не би било зле да ползваш :)

Pepincetyy
06-30-2009, 08:05
Така...
Xerox == копирна машина,
BiC == бръсначка,
Windows == PC

А сега може ли да ми отговорите :)
вече ти отговорих

Nadelina
06-30-2009, 09:08
монитора ми е XEROX ;)
Да, обаче името на машината се е утвърдило вече отделно от марката. ;) Всъщност марката е такава заради самата машина. А в последствие са почнали да произвеждат и монитори, etc. ;)
Не. Марката е такава, защото това си е името на марката (като Самсунг или Филипс). Тя произвежда и монитори и какви ли не други неща. Името на ксерокс в българския език е копирна машина, ксерокс е дошло от името на фирмата, защото е по-лесно и едно време е било единствено. Мога и друг пример да дам - памперси. Ние ги наричаме така, но те всъщност се казват пелени, а Памперс е име на фирма, също както Хъджис.