PDA

View Full Version : афти



ameli
06-29-2009, 17:13
Здравейте. Това не е като обичайните теми, които се намират тук, но все пак да си попитам.

Значи...става дума за афтите (ранички в устната кухина). Всичко, което влиза в устата ми се мие задължително! Вместо да минават, едната става все по-голяма и по-голяма. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо :(

пиши описателни заглавия.
Punisherrr

ysmiFchiCa
06-29-2009, 17:20
Намажи я със сода ... ако не ти мине отиди на лекар. :)

djuki
06-29-2009, 17:43
отиди в аптеката и питай за някокво лекарство

gabi_94
06-29-2009, 17:50
имаше едно лекарство което мноооого помага, едно зелено гадно, ама май вече не го произвеждат, питай в аптеката

Biskfitka
06-29-2009, 18:44
Аз ако имам слагам хапче Нистатин (мисля,че така се казваше..) така де...''правиш'' (не се сещам за точната дума :( ) го на прах и си слагаш по 3-4 пъти на ден ...и минава (а най-добре е като почне да излиза още да го правиш тва...) :)

GrippingBosh
06-30-2009, 10:35
Имала съм страшно много пъти.Един лекар ми каза първо с една клечка за уши кислородна вода само го намазваш и слагаш веднага памук с напоена лайка.От аптеката също има такива мехлемчета,можеш да потърсиш
Бтв- Забелязала съм,че ако ядеш сладко и много почва да боли,поне мен :)

Успех!

terawatt
06-30-2009, 10:38
смрадлика

PlamenMEN
06-30-2009, 11:15
...''правиш'' (не се сещам за точната дума :( ) го на прах и си слагаш по 3-4 пъти на ден :)
Счукваш, стриваш :)

Зъболекарите навремето ме мажеха с нещо зелено и гадно, както каза Габи_94. Минаваше много бързо. Иначе сега ако ми зилезе такова нещо, го мажа с паста за зъби, колкото да отбия номера.

xplay
06-30-2009, 12:21
...''правиш'' (не се сещам за точната дума :( ) го на прах и си слагаш по 3-4 пъти на ден :)
Счукваш, стриваш :)

Зъболекарите навремето ме мажеха с нещо зелено и гадно, както каза Габи_94. Минаваше много бързо. Иначе сега ако ми зилезе такова нещо, го мажа с паста за зъби, колкото да отбия номера.

Казва се ГРАНОФОРИН/ГРАНОФУРИН забравих му правописа ...

elito6754
06-30-2009, 12:24
Слагаш сода и ще мине....

Biskfitka
06-30-2009, 12:27
...''правиш'' (не се сещам за точната дума :( ) го на прах и си слагаш по 3-4 пъти на ден :)
Счукваш, стриваш :)

Да,точно стриваш исках да кажа :oops: мерси.. 8-)



Ааа не ти препоръчвяам да ядеш домати и сол докато не ти мине... :(

playfootball6
06-30-2009, 14:28
Има един сорт черници, от които минават. Изпробвано е. Но не знам откъде да си намериш.

ameli
06-30-2009, 17:37
Благодаря на всички за помощта. Онова зеленото го знам, но никъде не го намерих. За содата ще опитам :)

Rofl4e
06-30-2009, 20:35
посети лекаря или отиди до аптеката там също могат да ти препоръчат нещо добро

a1a2b3v
06-30-2009, 20:47
Сорри... не мога да помогна за съвет много рядко ми се случва ( под рядко имайте предвид наистина рядко) :)

kalpazanka
07-01-2009, 06:38
Купуваш се от аптеката Eludril вода за уста. Топиш чисто памуче в концентрирания разтвор и мацаш върху афтата.

slun4evka
07-02-2009, 08:05
...''правиш'' (не се сещам за точната дума :( ) го на прах и си слагаш по 3-4 пъти на ден :)
Счукваш, стриваш :)

Зъболекарите навремето ме мажеха с нещо зелено и гадно, както каза Габи_94. Минаваше много бързо. Иначе сега ако ми зилезе такова нещо, го мажа с паста за зъби, колкото да отбия номера.

Казва се ГРАНОФОРИН/ГРАНОФУРИН забравих му правописа ...

Гранифулин .... и не го произвеждат вече .. имаше едно немско по 20 и нагоре лв. ама много помаголо .. питай в аптеката, както ти казаха ...

exclusive__16
07-03-2009, 08:53
имаше едно лекарство което мноооого помага, едно зелено гадно, ама май вече не го произвеждат, питай в аптеката


точно0о от това мн минава,то това е нещо беше май за сливици ..а и от содата за хляб минават .

NeverTheSame
07-03-2009, 13:46
Сорри... не мога да помогна за съвет много рядко ми се случва ( под рядко имайте предвид наистина рядко) :)


що пишеш тогава бе чадо о-О

иначе и на мен ми се е случвало и най-много ми помага `дактарин` продават го в аптеките и се маже самата рана с него...
лично аз съм мн доволна

YakUZa777
07-04-2009, 08:50
Не знам афта ли е, какво е, но и на мен вчера ми излезе нещо на устната, на мен ми се случва на 5 години сигурно 1 път, 2-3 пъти съм имал досега само, и са минавали от самосебе си, ама това стана още по голямо, сега половината ми устна в средата е надута .... Незнам какво да правя :shock:

t0d1t0
07-04-2009, 09:58
ам Yakuza твоето може да е херпесче :) Трябва да си подсилиш имунната система и ще ти мине :) Май имаше и кремчета и работи , ама не съм много запознат :)

А по темата ... На мен винаги ми излизат афти ... Приятелката ми има 2 кучета у тях , а и аз някой път като бързам , взема си нещо за ядене с мръсните ръце ... А нищо не правя за тях само си мия зъбите , постоянно си мия и ръцете , карам се на приятелката и тук там малко алкохол за дезинфекция :D След 3-4 дена минават :)

kalpazanka
07-05-2009, 14:38
Не знам афта ли е, какво е, но и на мен вчера ми излезе нещо на устната, на мен ми се случва на 5 години сигурно 1 път, 2-3 пъти съм имал досега само, и са минавали от самосебе си, ама това стана още по голямо, сега половината ми устна в средата е надута .... Незнам какво да правя :shock:
Иди при личния да ти изпише антивирусен препарат /кремче/. До 4-5 лв. са максимум.