PDA

View Full Version : Гинекомастия ли е?



InvincibleBrain
06-30-2009, 09:07
Значи четох от доста форуми и различни сайтове за гинекомастията и установих, че МОЖЕ БИ и аз имам, но не съм напълно сигорен.. Значи гинекомастията е големи зърна и увиснали цици(при мъжете), т.е. подобие на малки женски гърди.. А при моя случай не е така.. Моите гърди са си добре прибрани, а просто зърната са леко изпъкнали и като набъбнали..Висок съм 1,75 и тежа 61кг..Странното е, че съм във добра форма и се храня правилно.(плодове, зеленчуци и най-различни пилешки меса, свинско почти не ям).
Та.. Ходих до личния лекар и ми каза, че е от пубертета и че ще ми мине. Но наистина не съм толкова сигорен, НАДЯВАМ се да ми мине. А по принцип гинекомастията се появява или в пубертета или при приемане на различни стероиди, които в НИКАКЪВ случай не приемам. Та просто исках да се допитам до вас, ако някой има идея или просто да си изкажете мнението по въпроса.Благодаря на всички!

П.С. Забравих да добавя на 15 години (навършени) съм, момче.

elito6754
06-30-2009, 09:25
Щом лекарят ти е казал, че няма нищо страшно, значи не се безпокой. :)

InvincibleBrain
06-30-2009, 09:30
Щом лекарят ти е казал, че няма нищо страшно, значи не се безпокой. :)

Иска ми се да е така, както ти казваш! Но четох във един форум, че едно момче пак така се съмнявало и отишло при личния и му казал да не се тревожи, че няма нищо и, че ще се оправи.. Даа ама не станало така и се наложила операция за да се премахне, но пък за сметка на това след операцията гърдите му се нормализирали и всичко било наред.. Та чудя се и се мая дали и аз да пребързвам към операция или да се оставя на течението да видим дали ще мине от самосебе си :neutral:

melinor
06-30-2009, 09:32
Щом лекарят ти е казал, че няма нищо страшно, значи не се безпокой. :)

Иска ми се да е така, както ти казваш! Но четох във един форум, че едно момче пак така се съмнявало и отишло при личния и му казал да не се тревожи, че няма нищо и, че ще се оправи.. Даа ама не станало така и се наложила операция за да се премахне, но пък за сметка на това след операцията гърдите му се нормализирали и всичко било наред.. Та чудя се и се мая дали и аз да пребързвам към операция или да се оставя на течението да видим дали ще мине от самосебе си :neutral:


Не прибързвай с операции :smt003

InvincibleBrain
06-30-2009, 09:37
Наистина се надявам да мине без хирургична намеса. :(

death_knight
06-30-2009, 10:26
Преди бях отворил тема "Всичко за гинекомастията" с надеждата някой да ме светне малко, защото не намерих много снимки из нета, но така и никой не отговори... При мен е същото, но само с лявото зърно - подуто е и отдолу има някакво топче. Първоначало и на мен личната ми каза, че е от пубертета, хирург ми дава да пия някакъв измислен домашен сироп, но ефекта беше нулев. То първо беше на дясното зърно, оправи се, после се появи на лявото... Онзи ден ходихме при един доктор в Търново, който ми каза, че е гинекомастия и ми даде да пише едни хапчета. Сега януари ще правя 15, та предполагам и при теб е така. Мога да ти кажа какви хапове ми е изписал, ако искаш...

InvincibleBrain
06-30-2009, 10:46
Ами значи виш.. аз още не съм сигорен дали имам.. Имайки предвид снимките които гледах за гинекомастията и като сравних с мен не е чак така... Значи те имат някакви увиснали гърди и огромни зърна.. А при мен гърдите са прибрани(сигорно защото тренирам), просто зърната са леко изпъкнали и са по-големички.. За това се чудя и просто искам да чуя хорското мнение.. :?

InvincibleBrain
06-30-2009, 12:44
Най-добре да се консултирам още веднъж с личния лекар.

batkodoki
06-30-2009, 22:36
Значи четох от доста форуми и различни сайтове за гинекомастията и установих, че МОЖЕ БИ и аз имам, но не съм напълно сигорен.. Значи гинекомастията е големи зърна и увиснали цици(при мъжете), т.е. подобие на малки женски гърди.. А при моя случай не е така.. Моите гърди са си добре прибрани, а просто зърната са леко изпъкнали и като набъбнали..Висок съм 1,75 и тежа 61кг..Странното е, че съм във добра форма и се храня правилно.(плодове, зеленчуци и най-различни пилешки меса, свинско почти не ям).
Та.. Ходих до личния лекар и ми каза, че е от пубертета и че ще ми мине. Но наистина не съм толкова сигорен, НАДЯВАМ се да ми мине. А по принцип гинекомастията се появява или в пубертета или при приемане на различни стероиди, които в НИКАКЪВ случай не приемам. Та просто исках да се допитам до вас, ако някой има идея или просто да си изкажете мнението по въпроса.Благодаря на всички!

П.С. Забравих да добавя на 15 години (навършени) съм, момче.

най-вероятно ти няма нищо!

щом "тренираш" на тази възраст просто стой максимално ДАЛЕЧ от всякакви "безвредни хранителни добавки"!!!

batkodoki
06-30-2009, 22:49
Гинекомастията се появява от големи нива на естроген.. Пробвай да взимаш антиестрогени.. Взимат за да предпазят от гинекомастия, а не да я премахнат! Веднъж появи ли се, нищо не помага.. Има само един начин - оперативно премахване..

пълни глупости моме говориш..."Пробвай да взимаш антиестрогени.. " !

естрогените правят от момчето - Мъж!

тестостеронът образно казано прави "желанието", а естрогените правят "моженето" на Мъжа!

истината е в БАЛАНСА на двете начала, а не в хаотичното подавление на едно от тях!!!!

диагнозата гинекомастия се поставя след прецизно изследване на хормоналните съотношения, а не "на око"!

InvincibleBrain
07-01-2009, 07:10
Благодаря ви за положителните отговори!! Чесно казано сега съм доста по-спокоен.. :)

plmn
07-01-2009, 07:57
при взимане на анаболни стероиди, често е нужно да се пият и протектори под формата на антиестроген, за да се избегне ароматизацията на жлезата в гърдата.

към автора - вероятно имаш гинекомастия. единственото решение е пластична операция. с чакане е малко вероятно да се оправиш. ще станеш на 20 и ще си си пропилял годините защото няма да си живял пълноценно, притеснявайки се от това. гинекомастия бива няколко вида. 2та за които се сещам са - натрупване на мазнини в гърдата, които лесно се отстраняват с липосукция. по сериозното е когато млечните жлези са увеличени. тогава въпросната тъкан се отстранява оперативно. точно те надигат и карат гърдата да изглежда изпъкнала, а не плоска. решението за операция си е изцяло твое. ако това не ти пречи няма проблем да си живееш така.

InvincibleBrain
07-01-2009, 10:16
при взимане на анаболни стероиди, често е нужно да се пият и протектори под формата на антиестроген, за да се избегне ароматизацията на жлезата в гърдата.

към автора - вероятно имаш гинекомастия. единственото решение е пластична операция. с чакане е малко вероятно да се оправиш. ще станеш на 20 и ще си си пропилял годините защото няма да си живял пълноценно, притеснявайки се от това. гинекомастия бива няколко вида. 2та за които се сещам са - натрупване на мазнини в гърдата, които лесно се отстраняват с липосукция. по сериозното е когато млечните жлези са увеличени. тогава въпросната тъкан се отстранява оперативно. точно те надигат и карат гърдата да изглежда изпъкнала, а не плоска. решението за операция си е изцяло твое. ако това не ти пречи няма проблем да си живееш така.

Разбирам те, но искам да съм сигорен.. От това което прочетох и видях за гинекомастията моето не отговаря точно.. Както вече казах няма ми абсолютно нищо на гърдите, те са ми плоски. Просто зърната са ми леко изпъкнали и това е, но благодаря ти за предположението. Все пак приемам всички отговори на сериозно.

batkodoki
07-03-2009, 01:52
Пробвай да взимаш антиестрогени.. Взимат за да предпазят от гинекомастия, а не да я премахнат!

Аман от "пенкелер" пикли всекомпетентни за неща от които нямат и бегла представа и мотивиращи становищата си с копи-пейст цитати от псевдонаучни сайтове за лаици представяйки ги като монопол върху медицинската реалност!

Моме, реализирай менторският си порив в раздела "секс" и не изказвай мнения за неща непостжими за твоят интелектуален капацитет, образование и професионална подготовка!

Вероятно са необходими свръхусилия за да се разбере елементарното нещо, което казвам:
Момчето гинекомастия - НЯМА към момента, и всякакви коментари в обратна посока са спекулативни!

Идиотският ти съвет "Пробвай да взимаш антиестрогени.. " отправен към съвсем здраво 15 годишно момче, който съвет освен че легитимира КОЙ всъщност е и идиота тук – е крайно опасен и влече трагични последици с непредсказуем изход!
Ако респондента е с по лабилна психика, повярва и започне прием на антиестрогени БЕЗ да има медицински обосновани индикации за това – даваш ли си изобщо сметка какво ще стане с това Момче?

А изобщо даваш ли си сметка какво ще стане ако всички четящи тук хлапета ти повярват и си самодиагностицират "гинекомастия" на преходните пубертетни задължителни мамилни проблеми и започнат прием на антиестрогени?!!!

batkodoki
07-03-2009, 01:58
към автора - вероятно имаш гинекомастия. единственото решение е пластична операция.


НЕ е вярно!!!

НИЩО необратимо ти няма!

спри всякакви глупави "протеинови" диети, не бягай от "старшният холестерол" - в крайна сметка той е изходната база за синтеза на стероидите и не само

Shalala
07-03-2009, 07:33
и аз съм така,това се води младежка гинекомастия,получава се поради високото отделяне на тестостерон,и това е причина да се уголемява млечната жлеза.... :oops:

InvincibleBrain
07-03-2009, 12:44
към автора - вероятно имаш гинекомастия. единственото решение е пластична операция.


НЕ е вярно!!!

НИЩО необратимо ти няма!

спри всякакви глупави "протеинови" диети, не бягай от "старшният холестерол" - в крайна сметка той е изходната база за синтеза на стероидите и не само

Благодаря за всичките ти отговори до сега, а и не само на тебе.. Благодаря на всички за отговорите! В крайна сметка щастлив сам, че отворих темата за да си изясня някои неща. :)

gynecomastia
08-24-2009, 20:41
Има ли някакво развитие с вашата Гинекомастия ???

t0d1t0
08-24-2009, 20:51
Пфф операции и работи ... http://img.zamunda.net/pic/smilies/yucky.gif Нищо ти няма , ще доживееш до другата година :D

ameli
08-25-2009, 13:45
постни една снимка, ако не те е срам, да ти видим гинекомастията на тебе