PDA

View Full Version : Проблем с лицето



vampikkata
06-30-2009, 09:45
Здравейте!Имам един проблем в ето тази зона на лицето ми

(исползвал съм снимка от google)
http://store.picbg.net/pubpic/66/2C/baa4155da8a9662c.jpg

Ми е зачервена и се люпи !Много е неприятно а при по обилно зачервяване почва да пари!

Моля някой да ми препоръча крем или нещо за мазане!

Не ми препоръчвайте дерматолог !

ninny
06-30-2009, 10:30
Мхм, не искаш да ти препоръчваме дерматолог, а ние как да знаем какво ти е ??? Ако си наранила кожата ползвай крем "Здраве".
Но аз ти съветвам отиди на лекар, можеш с направление на дерматолог няма да плащаш нищо.

drviliev
06-30-2009, 10:56
Възможно е да имате розацея /Rosacea/. При нея се избягва селното слънце, поставят се кремове в аптеката кажете "срещу купероза".
Ако е алергия най важното е диетата.
поздрави Д-р Веселин Илиев

vampikkata
06-30-2009, 12:25
Възможно е да имате розацея /Rosacea/. При нея се избягва селното слънце, поставят се кремове в аптеката кажете "срещу купероза".
Ако е алергия най важното е диетата.
поздрави Д-р Веселин Илиев

Това не го и знаех какво е :-o ама като го написах в google го видях такова имам ама не е чак толкова много както снимките там тея неща са ми там кадето съм посочил и са много малко ама ме притесняват ще го кажа това в аптеката дано иматн нещо!

А трябва ли да взимам рецепта от доктора?

a1a2b3v
06-30-2009, 20:00
Ами ако си стоял много на слънце и на допир ти пари си изгорял... при такова положение си има специални кремове за след изгаряне или кисело мляко ( чувала съм, че помага) :)

Rofl4e
06-30-2009, 20:31
кожен лекар?

Може да се получава от вятъра от слънцето.. ако имаш по чуствителна кожа :)

cherubic
06-30-2009, 20:55
Лишеи?
Зоната е зачервена? Пару ти при контакт с някакъв крем и се зачервява още повече ..
Не ти се лющи точно, но е на мънички люспички?
Ако това са симптоми, предполагам са лишейчета ... сами минават. Няма медикаменти за тях.

GotTheLife
07-02-2009, 10:53
Dove!