PDA

View Full Version : Въпрос относно езиците



Mastta
06-30-2009, 12:10
Значи,, сега завърших седми клас и ще кандидатствам в гимназия в Пловдив. Реших, че най-подходящо за мен е да уча в езикова, но съм много разколебан кой език ще е най-подходящо да избера. Попринцип исках да влезна с английски или немски в ЕГ"Пловдив", но балът ми няма да е от най-високите и се налага да мисля резервен вариант - например ако се налага да избирам между Руската с немски или Френската с английски незнам какво ще правя. Защото 6 години съм учел английски и би било хубаво да продължа, но пък все повече лоши отзиви чувам за френската гимназия, докато руската винаги си в било на върха на елита.. Всъщност училището-мечта за мен е руската, но ако съм там ще уча немски и руски, а в френската английски.. Според вас, ако знам немски и руски това в бъдеще ще ми помогне ли?? :oops: И тези които са от Пловдив - да кажат какво знаят за двете гимназии - френската и руската.. и дали няма да сгреша, ако се набутам в френската, защото съм чувал че там е пълна мизерия...

п.п.- Моля да не се спами! И кажете всичко,което знаете в момента всякаква информация ми е от полза.. (и сори за правописните грешки, че писах на бързо :D )

FionaApple
06-30-2009, 20:08
Все едно виждам себе си миналата година..
Първо исках да съм в ЕГ "Пловдив" с английски език, но не можах да се класирам замалко. Както и да е.
Като цяло държах да съм с английски, защото все пак 7 години го бях учила.
Истината е, че за нищо на света не бива да се спираш пред това, че ще учиш нов, изцяло непознат за теб език. Няма място за притеснения.
Аз бях така. Аз никога не съм учила немски език, но ме приеха с него в Руската и мога да ти кажа, че ако полагаш необходимите усилия, ще бъдеш сред най-добрите.
Едно мога да ти кажа и то е, че ако те приемат в ЕГ "Пловдив" или в Руската, НИКОГА НЯМА ДА СЪЖАЛЯВАШ!
И трябва да си луд да запишеш ФЕГ с английски пред Руската с немски.
Според мен, ако знаеш руски и немски, и отделно английски, за в бъдеще просто тръгнеш ли да си търсиш работа, ще се избиват за теб и ще си пред всички други. ;]

Mastta
06-30-2009, 22:36
знчи е вярно, че в ФЕГ-то е пълна мизерия?