PDA

View Full Version : Домашни маски за коса и лице.



s1NNer
06-30-2009, 12:13
Тук предлагам да постваме домашни рецепти за маски както за коса така и за лице.
Преди време намерих един форум където имаше подобна тема и имаше доста маски, които ми допаднаха, а постепенно ги и пробвах върху себе си. Така, че ако може пускайте само изпробвани рецепти. :)


За лице:

Маска за премахване на черни точки:

5-6 аспиринчета се разбиват на прах и се добавят няколко капки розова вода. Нанасяте сместа на лицето и след като изсъхне изтривате с ръка, а останалото се измива.

След маската е хубаво да се намаже с кремче.

Маската се прави само по веднъж седмично, за да не се дехидратира кожата!

Вместо розова вода може да се ползва и прясно изцеден сок от лимон.

Да се има впредвид, че лимона може много да раздразни кожата и ако сте с по чувствителна кожа по-добре недейте с лимон ами с розова вода!



За бебешка кожа:

Върху филиика хляб слагате няколко лъжици кисело мляко и оставяте филииката в хладилника (да престои до следващия ден, или я слагате сутринта и ползвате вечерта!) След като е престояла филииката обирате изцеденото кисело мляко и го нанасяте на лицето си. Престоявате 15-20 мин. и измивате маската. ;]




Следващата маска не е за лице, но пак е за мека кожа.

Смесвате сода със душгела си и се получава. ;]




Още една маска за лице, действаща като пилинг:

Насапунисвате си ръцете със сапунчето и сипвате малко захар, започвате нежно да разтърквате и изплаквате. Не е препоръчително за раздразнено лице.


Маска срещу по-отпусната кожа:

Взимате едно яйце и отделяте белтъка и жълтъка. Взимате белтъка и намазвате лицето и шията - изчаквате да изсъхне и измивате.

Маска за избелване и почистване:

1 белтък се разбива на пяна прибавят се щипка сол и щипка сода .
Нанася се на лицето докато стегне и после се измива с топла водичка. Солта избелва петънца и неравности в тена а содата почиства в дълбочина порите.


Сега и няколко изпитани маски за коса.

За подхранване на косата:

1 жълтък
1 лъжица мед
1 лъжица ракия
1 лъжица кис.мляко
няколко капки оцет /за блясък/
няколко капки бадемово масло /ако имате/

Намазвате косата, слагате найлонова шапка за баня или най-обикновен плик и отгоре завивате с кърпа. За дълга коса дозата може да се удвои. Освен за подхранване маската прави косата много мека! :]

Със маската се седи колкото издъжрите. Аз издържам около час-час и половина. После измивате с шампоан.


Маска против косопад:

1 ампула прогестерон я смесвате с едно шишенце бадемово масло. Нанасяте на косата и завивате с найлонова шапка. След час се измива. Помага при силен косопад, но трябва да се прави поне 4-5 пъти за по-добър ефект. Прави се веднъж на 2 седмици! По-често е вредно!


Маска за по-бърз растеж:

1 супена лъжица сок от червен крумид
1 с.л. - маслинено олио
14 с.л. - бадемово масло или 1 ампула витамин А
1 с.л. -мед
1 жълтък

Нанасяте на косата и увивате с найлон и кърпа. Колкото повече време се стои с нея - толкова по-добре. ;]


Маска за боядисана коса:

Боядисаната коса е много изтощена.
Затова веднъж седмично трябва да я подложите на възстановителна процедура. За целта използвайте млечни продукти, чиито протеини и ферменти ще възвърнат еластичността на косъма.
Отделете 150 г кисело мляко, намажете с него косата и завийте главата с топла хавлиена кърпа.
След 20 мин изплакнете косата.

Маската може да се ползва и за коса правена на студено къдрене.


Маска за заздравяване с коприва:

Нарежете на ситно 50 г листа от коприва, 50 г корени от репей и ги залейте с 400 мл вряща вода. Варете сместа 20 мин, махнете я от огъня, охладете, прецедете и я сипете във водата за изплакване.
Всеки ден можете да втривате това средство в корените на косата.


Отново маска за косопад:

Обелете 1 голям картоф, настържете го на рендето и изстискайте сока. Смесете 2 супени лъжици от този сок с 2 супени лъжици сок от алое и 20 г мед. Втрийте получената смес в корените на косата чрез леко масажиране с пръстите. После си сложете найлонова шапка за баня, завийте главата с хавлиена кърпа.
След 2 часа измийте косата с топла вода и подходящ шампоан.
Правете тази маска 2 пъти седмично, докато настъпи подобрение в състоянието на косата и тя спре да капе.
И на края не разресвайте косата, ако е влажна. Изключение от правилото са късите и прави коси. Постарайте се да не ги сушите със сешоар. От високата температура косъмът става по-чуплив.





Това са за сега изпробваните от мен маски! ;]

DiDiChKa
06-30-2009, 12:18
темата е интересна ако някой знае маски за мазна коса и мазна кожа на лицето да пуска ще следя темата :)

elito6754
06-30-2009, 12:20
Темата естрахотна, ще пробвам маската за избелване, че напослудък цялата съм в някаквитакива петна. :-x

s1NNer
06-30-2009, 12:34
DiDiChKa, намерих маски за мазна кожа, но дали ще подействат нямам идея!

Маска с извара
2с.л. извара се смесват с 2с.л. плодов сок, добавя се 1/2ч.л. морска сол. Компонентите се разбъркват добре и се нанасят върху лицето. След 10 мин се нанася втори слой от маската. Изчаква се още 5 мин и се измива.

Маска с белтък
Стяга порите на кожата, разглажда бръчките, избелва кожата. 1белтък се разбива на сняг, и като продължавате да разбивате се добавя 1ч.л. лимонов сок. Получената смес се нанася върху лицето с четка, а като започне да се стяга се нанася втори слой. След 10-15 мин лицето се измива първо с топла, след това със студена вода.

Маска от кисело мляко и магданоз
Смесете нарязан на ситно магданоз с кисело мляко и лимонов сок, добавете царевично нишесте, за да се получи кашица. Внимателно нанесете върху лицето.

Домашна маска с мед
Сместа на сока от краставица и мед е много ефективно средство при комплексното лечение на черни точки и комедони. Приготвя се по следният начин: 3 с.л. нарязана на много ситно краставица се залива с 1чаша вряла вода, изчаква се 2-3 часа и се прецежда. Прибавя се 1с.л. натурален мед и се разбърква докато меда се разтвори напълно. Получената смес се нанася върху лицето с памучен тампон, и след 30 мин се изплаква със студена вода.

Лосион от лайка
1с.л. лайка и 1с.л. календула се заливат с чаша гореща вода, изчаква се 20-30мин и се прецежда. Изстудява се и се добавя 1сл. камфоров спирт. Лосионът може да се съхранява в хладилник 2-3дена.

Маска за тонизиране и овлажнявате на кожата
Свива порите на кожата, тонизира. 2с.л. извара се смесва с 1/2ч.л. мед, добавя се 1яйце и се разбива. Нанася се върху лицето, като дебел слой, изчаква се 20-30 мин. Лицето се измива първо с топла, после със студена вода.

breathless
06-30-2009, 12:35
Имаше някъде така тема, и все пак:

Маска за лице с лимонов сок
1ч. л.хума, 1ч. л.кис. млеко, 1ч. л. лим. сок, 1ч. л. сода бикарбонат
Разбъркват се добре и се нанасят на измито лице.След 15 мин. се измива с хладка вода.

Маска с мед и лимон
Мед и лимон едно към едно слага се на почистено лице и се измива с топла вода след 15мин. Прави се всяка вечер.

Маска с хума, мед и лимон
1-2 супени лъжици хума, 1 лъжица мед, няколко капки лимон.Всичко това се обърква до получаването на хомогенна смес и се нанася върху добре почистеното лице. Стои се около 20 минути. Няма опасност от засъхване, заради меда. Кожата става мека и гладка.

Маска с портокал
Изцежда се сок от 1 портокал в купичка, след това се добавят 2-3 суп. лъжици кисело мляко, накрая се натрошава ориз на прах(оризово брашно) и се добавя към сместа. Маската престоява на лицето 30 мин. и се измива с хладка вода.

Лимонова маска
1 чаена лъжичка лимонов сок, 1 чаена лъжичка мед, 1 супена лъжица хума. Смесете съставките докато получите гъста каша. Нанесете на лицето и измийте след 20 минути с хладка вода.

Медена маска
1 чаена лъжичка хума, 1 чаена лъжичка мед. Смесват се хумата и меда – разреждат се с малко хладка вода. Маската се сваля след 30 минути със студена вода. Кожата се обтрива с парченце лимон.

Домашни маски за коса
Използват се задължително преди измиването с шампоан.
- жълтъкът може да бъде чудесен балсам за косата ви. Смесете две лъжици рициново масло и един яйчен жълтък, нанесете косата, изплакнте и отмий разбийте добре едно или две яйцa, после измийте и изплакнете с оцет и вода

Маска за свиване на порите
Бучка лед - триете си лицето с нея докато се разтопи. Даже може да си замразите лайков чай, сок от краставица, или каквото ви дойде на ума. Изваждате една бучка лед и правите една бърза маска.

Pepincetyy
06-30-2009, 13:36
Маска за избелване и почистване:
1 белтък се разбива на пяна прибавят се щипка сол и щипка сода .
Нанася се на лицето докато стегне и после се измива с топла водичка. Солта избелва петънца и неравности в тена а содата почиства в дълбочина порите.
Тази маска за избелване, дали ще има ефект и в/у луничките :-o

sexa_na_kompleksa
06-30-2009, 15:21
темата е интересна ако някой знае маски за мазна коса и мазна кожа на лицето да пуска ще следя темата :)

Аз за косата си правя с хума - 2-3 лъжички хума, 2-3 лъжички кисело мялко и яйце се разбъркват добре. Нанася се в корените и се седи 10-15 мин. Отмива се с хладка вода, заради яйцето.
За лицето също си правя с хума. Хумата се разбърква с вода до получаването на хомогенна смес. Стои се с нея 5 мин и се отмива.

s1NNer
06-30-2009, 16:53
Pepincetyy, за лунички съм чела разни рецепти, но не знам дали действа. Ето все пак:

За лунички.

1. Сок от лимон-действа избелващо, ако имаш по-чувствителна кожа, обаче, може да се раздразни.

2. Сок от краставица.

3. Жълто глухарче-намачкват се свежи растения и от тях се прецежда сок за натриване на кожата. Очите трябва да се пазят.

4. Смесва се овесено брашно, половин жълтък, каша от морков, 20 капки лимонов сок. Лицето се маже и се стои 20 минути. Измива се първо с топла, а след това със студена вода.

5. Смесва се 1 сварен и намачкан картоф, добавя се 1 с.л. мед, 1 с.л. кисело мляко и няколко капки кислородна вода. така получената смес се нанася на лицето и се стой 15 минути, след което се изплаква.

6. Обелва се и се настъргва, на ситно, суров картоф, добавя му се 1 ч.л. кисело и прясно мляко. Сместа се нанася на лицето, оставя се за 20 мин. и се измива с хладка вода.

7. Смесва се 1 с.л. кисело мляко с 1/2 ч. л. лимонов сок, прибавя се брашно до получаване на каша. намазва се лицето и се престоява 20 минути, след което се измива с хладка вода.

8. 1 белтък се арзбива, към него се добавя 1 ч.л. кислородна вода и 1-2 ч.л. тоалетни трици. Намазва се лицето и се престоява около 15 минути, след което се измива с хладка вода.

9. Разбърква се 25-30 г мая за хляб, 1 с.л. прясно мляко и 1 ч.л. лимонов сок. Сместа се нанася с памучен тампон, престоява до 20 минути и се отмива с хладка вода. След това на лицето се поставят няколко стидени компреса.

10. Филия хляб се намазва с обилен слой кисело мляко. След като водата на млякото попие добре в хляба, изцеденото мляко се маха и се смесва с 1 стрит аспирин. Сместа се намазва на лицето и се изчаква да изсъхне добре, след което се измива с хладка вода.

Отделно четох:


..По повод изчезването на петна знам един начин,доказан е,но е само за екстремисти.Става с блондор-от този синия прах,намазваш се,стоиш две-три минути(ако изтърпиш) и се измиваш.Така една приятелка-козметичка си маже цялото тяло и лице и всички бемки и по-тъмни петънца изчезнаха с времето,освен това мъховете и космите се изрусяват,и прави дълбок пилинг,така че-три в едно...Но аз съм я обявила за мазохистка.Като си представя как щипе това и ме обхваща ужас.Сигурна съм обаче в действието и вероятно луничките също изчезват.

TonChoY
08-29-2009, 11:01
а да ви питам .. нали не е проблем да ползвам две маски в един ден
например..

ЕТО ТАЗИ

Маска за премахване на черни точки:

5-6 аспиринчета се разбиват на прах и се добавят няколко капки розова вода. Нанасяте сместа на лицето и след като изсъхне изтривате с ръка, а останалото се измива.

След маската е хубаво да се намаже с кремче.

Маската се прави само по веднъж седмично, за да не се дехидратира кожата!

Вместо розова вода може да се ползва и прясно изцеден сок от лимон.


И СЛЕД НЕЯ ТАЗИ

Маска за избелване и почистване:

1 белтък се разбива на пяна прибавят се щипка сол и щипка сода .
Нанася се на лицето докато стегне и после се измива с топла водичка. Солта избелва петънца и неравности в тена а содата почиства в дълбочина порите.



или не е препорачително .. кажете моля ви :)

Abigoria
08-29-2009, 11:44
:lol: Аспирина през кожата е токсичен

Sarafina
08-30-2009, 13:39
Не е вярно, колко маски за лице има с аспирин... и по чужди форуми съм чела. И клипове в youtube има :D Знам, че прави кожата мека, ама друго... не знам.

mai4ka3
08-30-2009, 15:00
[/b]Тези рецепти които пишете наистина действат, но за деца под 15 години те са вредни за лицето. Аз съм на 12 години и най- добре е да си мажа лицето само с хума, която исушава пъпките и лицето става меко[/code]

IrRePlAcEaBlE
08-30-2009, 16:15
Аз знам една маска за коса от приятелката ми, тя е луда на тази тема(за косата).
Значи маската е следната.. Трябват ви едно яйце и рициново масло(продават го в аптеките и не е скъпо) :-D . От яйцето отделяте само жълтъка и към него прибавяте няколко капки рициново масло. Важно е яйцето да не е от хладилник, за да може по-добре да се смеси с маслото. Тази цялата смес си я нанасяте на косата и стоите с нея около 30 минутки. После измивате косата обилно с шампоан 2 пъти, тъй като рициновото масло си е мазничко! Маската се препоръчва предимно за подхранване на косата. И това е. Дано да подейства, ако някой реши да я пробва! Аз лично си я правих 3 пъти и имаше ефект. :)

bekhama
08-31-2009, 00:19
маска за блясък на косата:
1 яйце
1 л мед
1 л кисело мляко
Дозировката зависи от дължината на косата.

heiress
08-31-2009, 00:34
За подхранване на косата:

1 жълтък
1 лъжица мед
1 лъжица ракия
1 лъжица кис.мляко
няколко капки оцет /за блясък/
няколко капки бадемово масло /ако имате/

Толкова много изсушаващи продукти и само няколко капки бадемово масло? Ти си полудяла!!!!

Cut
08-31-2009, 00:42
Защо няма такава тема сред важните? Май е време.

iiordanova
08-31-2009, 07:12
Да , наистина няма такава ВАЖНА тема.

По темата :
Аз си правя няколко маски.
1) За косата : хума , зехтин , вода , жълтък. Смесвам всичко и слагам на косата. Престоява се около 30 мин.
2) Хума и оцет. Смесвам ги и ги слагам на косата. Престоява се около 15 - 20 мин.

1) За лицето: хума и вода. След като ги смеся и поставя на лицето , престоявам към 15 мин. След това изплаквам лицето с вода и слагам мед. След 15 мин. измивам и меда. Кожата става хубава и мекичка.

2) Кисело мляко и хума. Смесват се и се слагат на лицето. Кожата става много хубава.

rachel_billson
08-31-2009, 10:35
А бях пробвала една за изсветляване на косата,която беше с водка(или друг алкохол) и изцеден лимон.Сместа се нанася на косата и се стои на слънце.Косата ми наистина изсветля,но малко, защото я направих тази маска само вендъж. :)
П.п. Пишете повече маски,за да стане темата важна и да не се налага да гледаме хиляда еднакви теми за коси,лица и тп. :)

Beautyful
08-31-2009, 10:45
1. Сок от лимон-действа избелващо, ако имаш по-чувствителна кожа, обаче, може да се раздразни.


2. Сок от краставица.


3. Жълто глухарче-намачкват се свежи растения и от тях се прецежда сок за натриване на кожата. Очите трябва да се пазят.


4. Смесва се овесено брашно, половин жълтък, каша от морков, 20 капки лимонов сок. Лицето се маже и се стои 20 минути. Измива се първо с топла, а след това със студена вода.


5. Смесва се 1 сварен и намачкан картоф, добавя се 1 с.л. мед, 1 с.л. кисело мляко и няколко капки кислородна вода. така получената смес се нанася на лицето и се стой 15 минути, след което се изплаква.


6. Обелва се и се настъргва, на ситно, суров картоф, добавя му се 1 ч.л. кисело и прясно мляко. Сместа се нанася на лицето, оставя се за 20 мин. и се измива с хладка вода.


7. Смесва се 1 с.л. кисело мляко с 1/2 ч. л. лимонов сок, прибавя се брашно до получаване на каша. намазва се лицето и се престоява 20 минути, след което се измива с хладка вода.


8. 1 белтък се арзбива, към него се добавя 1 ч.л. кислородна вода и 1-2 ч.л. тоалетни трици. Намазва се лицето и се престоява около 15 минути, след което се измива с хладка вода.


9. Разбърква се 25-30 г мая за хляб, 1 с.л. прясно мляко и 1 ч.л. лимонов сок. Сместа се нанася с памучен тампон, престоява до 20 минути и се отмива с хладка вода. След това на лицето се поставят няколко стидени компреса.

marti93
09-02-2009, 12:21
маска за мазна кожа
Хумата е много подходяща за мазната кожа.1ч.л хума разтваряте с вода да се полчи каша,капвате 5-6 калки лимон и отново разбърквате.Готовата каша се нанася на лицето и шията като избягвате зоната около очите.Мазката се остава да стои на лицето докато исъхне.Подходяща е да се прилага 2 пъти в седмицата.

МАЗНА КОСА
За да бъде ефикасна борбата с мазната коса, трябва да положите доста грижи. Първо, купете си подходящ шампоан - добро решение са шампоаните за мазни корени и сухи краища. Добре е да имате и един катранен сапун в банята, който да ползвате през няколко измивания. Отварата от дъбови кори, която ще намерите по-надолу в страницата е лесна за употреба и много ефикасна - само след две седмици употреба ще намалите омазняването. Моя клиентка миеше косата си всеки ден, а понякога и по два пъти на ден, защото косата и ставаше мазна само за няколко часа, с тази отвара успя да постигне впечатляващ резултат - след 1 месец ежедневна употреба на отварата успя да стигне до измиване на косата на три дни! И през това време косата и стои обемна и красива.
Добре е да изсушавате косата си с четка и сешоар(с не много горещ въздух)- като навеждате главата надолу и издухвате косата в посока обратна на растежа. Когато косата изсъхне, топирайте я леко в корените - така ще я отдалечите от мазния скалп и тя ще се омазни по-бавно.

mai4ka3
09-03-2009, 10:08
Моял ви някой да каже маска за лице която да изсушажа пъпките!

rachel_billson
09-03-2009, 13:29
Моял ви някой да каже маска за лице която да изсушажа пъпките!
Знам за натрошен аспирин с малко оцет,намазваш там,където имаш пъпки вечерта и на сутринта отмиваш. :)

Sarafina
09-03-2009, 20:08
маска за блясък на косата:
1 яйце
1 л мед
1 л кисело мляко
Дозировката зависи от дължината на косата.
И ефикасна ли е?

mai4ka3
09-06-2009, 12:26
Благодаря ти rachel_billson :P

mai4ka3
10-04-2009, 07:16
Аз изпробвах тази маска:
Маска за премахване на черни точки:

5-6 аспиринчета се разбиват на прах и се добавят няколко капки розова вода. Нанасяте сместа на лицето и след като изсъхне изтривате с ръка, а останалото се измива.

След маската е хубаво да се намаже с кремче.
ии наистина действа много е хубаво без черни точки :grin: :grin: :grin:

gabriela000
09-13-2015, 09:54
Nqkoi moje li da kaje maska za kosa da stane po meka :D