PDA

View Full Version : July Morning



sexy_for_you
06-30-2009, 16:33
Е,както всяка година, и тази ще пусна тема : July Morning.Поставям я в раздел любов,тъй като според хипитата,основали този празник,всичко е любов.Та разкажете за вашия Джулай,как планиране да го празнувате тази година,как сте го празнували преди,какво означава за вас този празник и почитате ли го :]]

moneycomeme
06-30-2009, 17:11
Ще отида на плажа с приятели,ще се разбием ще пийнем,ще запалим огън,ще си говорим,ще се забавляваме и ще се гушкаме...а на сутринта ще отида на работа като полунатровен наркоман! :grin:

Tempest
06-30-2009, 17:11
празник, непразник... искам да има причина да отида да снимам изгрева на слънцето.. що се отнася до празници, обичаи и т.н. не, не ги почитам... просто обичам природата :)

PainMonopoly
06-30-2009, 17:13
Ще спя.

Доста ретардирал празник.

MiseryBusiness
06-30-2009, 18:31
Плановете на повечето са разходка/напиване на плажа. Отказах се.
Ще стана рано и ще снимам изгрева. Сама.

kindergarden
06-30-2009, 20:00
Мисля да го празнувам с теб :-) :D на терасата с леген със солена вода и зеле 8-) :D

AFT
06-30-2009, 20:09
В следващите два месеца и пари да ми дават няма да стана преди 8! И то трябва да е нещо мнооого важно, за да се вдигна толкова рано. Смятай. (:

niquetamere
06-30-2009, 20:31
Ако имах възможност в момента щях да съм на фестивалния плаж в Албена . В момента тече Alpha underground july morning party и ще е много разбиващо 8)

MiseryBusiness
07-01-2009, 06:44
Станах в 7.
Снощи съм спала около 4 или 5 часа, но се наспах.
8-)

elsy
07-01-2009, 07:39
Станах в 10, такова не празнувам...

soul1199
07-01-2009, 07:48
аз не го празнувам,просто спах :)

opaaaaaaaaaaaa
07-01-2009, 08:05
и с книгата под игото да ме удариш в главата пак няма да се сетя за този празник

RaZzer
07-01-2009, 14:24
Бях с компания и снимах изгрева... Ето и снимките: http://tsvetan.deviantart.com/art/July-Morning-09-127897978 :)

sexy_for_you
07-01-2009, 22:33
Бях с компания и снимах изгрева... Ето и снимките: http://tsvetan.deviantart.com/art/July-Morning-09-127897978 :)

Толкова красиво.. От къде са снимките?И аз направих,но така и не видяхме слънцето.Бяхме на терасата и имаше сгради,а слънце въобще целият ден нямаше.Беше супер облачно.

AnzaRe
07-02-2009, 04:44
ХАхаха да.Ако искаш да научиш повече за него ето влез тука http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%8F

RaZzer
07-02-2009, 06:58
Бях с компания и снимах изгрева... Ето и снимките: http://tsvetan.deviantart.com/art/July-Morning-09-127897978 :)

Толкова красиво.. От къде са снимките?И аз направих,но така и не видяхме слънцето.Бяхме на терасата и имаше сгради,а слънце въобще целият ден нямаше.Беше супер облачно.

Хасково... на снимката пише :-P

DJ_Mrav4o
07-02-2009, 07:27
Трябаше да съм с приятеля си, но той замина и останах сама в къщи. Стоях до 4 часа, с мисълта да чакам изгрева, но много ми се доспа и легнах. Сънувах, че съм на някаква тераса и посрещам слънцето. Весел Джулай беше 8-)

OnlyForYou
07-02-2009, 09:14
ОоОо ние бяхме кам 10-13 човека на плажа с 2 каси бира ,скаричка,наргиленце ,нощно къпане в морето.Абе беше много готино :)

Converse333
07-02-2009, 10:55
Аз пък вьобще не се сетих за July Morning. :-D

FlashMX
07-02-2009, 11:24
Пребих няколко хипита и те така.

kindergarden
07-02-2009, 11:36
ОоОо ние бяхме кам 10-13 човека на плажа с 2 каси бира ,скаричка,наргиленце ,нощно къпане в морето.Абе беше много готино :)о велико :) ние сме си обречени на тераската 8-) поне беше забавно 8-)

miss_asi
07-02-2009, 13:25
Изобщо не спах през онази нощ.Бях на Витоша със приятели и във 3:30 решихме,че ще седнем на една беседка край хижата и ще чакаме да изгрее.Като цяло беше много яко,защото някои от нас посрещнаха Джулая пияни. 8-) Беше жестоко!!!!

sexy_for_you
07-02-2009, 20:40
ОоОо ние бяхме кам 10-13 човека на плажа с 2 каси бира ,скаричка,наргиленце ,нощно къпане в морето.Абе беше много готино :)о велико :) ние сме си обречени на тераската 8-) поне беше забавно 8-)

мхм........завиждаме благородно :)

purple__love
07-02-2009, 20:45
С гаджето бях вчера. на морето естествено!!!

malka_sladkka
07-03-2009, 06:49
къв е тоя празник?я дайде малко повече инфо :-o

sexy_for_you
07-03-2009, 12:33
къв е тоя празник?я дайде малко повече инфо :-o

Огорчи ме твоя коментар.Поне някаква заинтересованост от заобикалящия свят да имаше от днешната младеж :

Джулая (или нечленувано Джулай, по името на известната песен на Юрая Хийп от 1971 година, July Morning) е най-традиционният хипи празник в България, възникнал във Варна в края на 70-те години на миналия век. Джулай на английски означава юли. Въпреки че традицията е свързана с хипи движението в Америка, тя съществува в България и до днес. На всеки 30 юни срещу 1 юли големи групи хора се събират по цялото Черноморие, за да посрещнат заедно слънцето, което изгрява над морето. Така те смятат, че се пречистват пред него, без това да има връзка с езически или религиозни ритуали.

Джулаят е уникален за България, поради естеството на неговото възникване и не се наблюдава в други европейски страни. Твърди се, че е възникнал като протест срещу комунистическата власт, изразен в символиката на едноименната песен на Юрая Хийп. Символичното посрещане на изгрева е било като посрещането на едно ново начало и едно по-добро бъдеще за тях. След падането на комунистическия режим в страната движението продължава да съществува, но липсата на първоизточника за протест променя с времето основната идея на първото хипи-движение в България.

Някои твърдят, че идеята е загубила своето първоначално значение с времето. Както и че по-младите хора не са непременно запознати с условията, при които е възникнал този празник или дори кой е авторът на песента. Въпреки това, въодушевлението от първите сутрешни лъчи, като символ на зараждащия се живот, е все още основна причина хората да го честват.

Поради прекаленото посещение след промените от 1989 г. на хора, които са далеч от хипарската идея, група от "старите хипари" решават да започнат да честват Ивнинга (от July Evening), като се събират в с. Варвара на 31 юли.

Идеята за джулая е по-жива от всякога. Сега тя има и друг привкус на бягство от всекидневно подтискащата цивилизация, на протест срещу самите нас и пълно освобождаване на личността от оковите на големия град.

smiLe49
07-03-2009, 20:01
Ами аз бях ама само до 03:30 и после се прибрахме при гаджето да спиме. :D Добро си беше,ама то понеже времето на сутринта беше шибано и мрачно и не е имало никъв изгрев.Добре,че не се преебах да стоя до сутринта да чакам. :D Аз изгрева мога да си го гледам когато искам,така че... Иначе аз до последно мислех,че няма да ходя и нищо не бях планирала.Беше спонтанно. :D Иначе и при нас беше така бяхме даже около 40 човека.Бира,нощно къпане на плажа.Иии те така. :)

ruriiina
07-04-2009, 22:24
при нас беше забавно не съм спала цяла вечер :grin: ии ето една от любимите ми снимки от онази вечер http://www.impulse.bg/photos/by/8119700/view/18117845 :smt007

it_ends_tonight_
07-05-2009, 09:44
Поизпреварили са ме с информацията за Джулай Морнинг, но пък искам да изкажа възмущението си от всички, дето го 'празнуват' само за да имат по-специален повод да се натаралянкат. Малко преди да изгрее слънцето те са 'на черешата' и нямат и грам спомен на следващия ден от вечерта. Да не говорим, че половината не знаят, че празника носи името на песен, някои не са я чували, трети пък само зради желанието си да са далеч от мама и тате и да покажат, че могат да седят будни цяла вечер и да поркат с копмания посрешат изгрева не на морето, ами из гората или още по зле - на балкона...

qsmin
07-05-2009, 10:10
Поизпреварили са ме с информацията за Джулай Морнинг, но пък искам да изкажа възмущението си от всички, дето го 'празнуват' само за да имат по-специален повод да се натаралянкат. Малко преди да изгрее слънцето те са 'на черешата' и нямат и грам спомен на следващия ден от вечерта. Да не говорим, че половината не знаят, че празника носи името на песен, някои не са я чували, трети пък само зради желанието си да са далеч от мама и тате и да покажат, че могат да седят будни цяла вечер и да поркат с копмания посрешат изгрева не на морето, ами из гората или още по зле - на балкона... поне си изкарват яко.аз искам да имаме и ден на водата и на доматите.... като в чужбина.си4ки се целят с вода домати или на което там е празника :D :D :D

vikipf
07-05-2009, 20:26
Хахахахаха тази година празнувах за 2ри път. И за втора година изкарвам тежка вечер, и "почти" преспивам изгрева.Миналата година бяхме у една приятелка, понеже тя живее в планината, и оттам гледахме изгрева на покрива и. Бяхме си мойте най-добрите приятелки... абе най-добри... компанията ми. Бяхме си само момичета и пушихме наргиле, което ме приспа към 4. В 6 се събудих и първа видях слънцето, докато другите още спяха. Тази година бях с 18 момчета и най-добрата ми приятелка на една вила в Банкя, където като хипитата в миналото изпушихме прилично количество марихуана. Тогава в 3 тръгнахме на разходка в гората, а даже не знаехме къде сме. Беше велико изживаване. Като се прибрахме бяхме толкова изтощени, че паднахме на леглата. Трябваше да се събудим в 5 за изгрева, но имаше облаци, а и толкова не ни се ставаше, че останахме в леглата с червени надписи на главата "GAME OVER".

unicorn_f
07-05-2009, 21:16
сутринта рано рано бъхтих с колело 30км после седнахме на по бира и се прибрахме 8-)

freziq
07-05-2009, 21:44
такааа при мен си е традиция от 5години (:
тази година първо се бяхме събрали в нас, за да гледаме аржентина - българия... футболен мач от 94 година (:
после (някъде към 12) отидохме на централния плаж в бургас при други приятели и познати. бяхме много хора. имахме си огън. танцувахме, хапвахме, пийвахме, къпахме се в морето.
искам да отбележа, че за моята компания july morning e специален ден (:
това не е "празник'' за поредното напиване. ние отиваме с мисълта за хубава рок музика, добра компания, весели емоции и много положително изживяване с изгряването на слънцето.
ходила съм 5 години, но всяка година е прекрасно.
пожелавам на всички да разберат за какво говоря :-)
не може да се опише какво е чувството да видиш как слънцето изгрява под звуците Uriah Heep - July Morning:))))

http://img27.imageshack.us/img27/3941/p7010618desktopresoluti.jpg


http://img20.imageshack.us/img203941/p7010618desktopresoluti.jpg


http://img188.imageshack.us/img188/9611/p7010625desktopresoluti.jpg


любимата ми снимка:)
http://img39.imageshack.us/img39/4378/p7010634desktopresoluti.jpg