PDA

View Full Version : Прещракване на ченето.



kurec001
06-30-2009, 20:24
Здравейте !
От няколко месеца в дясната част на ченето си чувствам прещракване...околните не го чуват,само аз го усещам,болка или схващане няма. Преди около месец лекувах гангрена на зъба, и може би се е получило от това, че трябваше да стоя по 1-2 часа с отворена уста. Четох разни теми по други сайтове и хората казват, че не се лекува...трябва хирург да ти ги намести, а при някои хора и само се е оправило. Разбрах, че може и с топъл компрес или с Voltaren Emulgel. Ако може някой да ми даде съвет какво мога да направя за да може ако е възможно да не ходя на лекар...моля хора които са имали този проблем. Зъболекарят ми има 1 месец отпуска за да ми напише направление а и след тези 300лв. за гангрената ми е малко неудобно пак да вкарвам наще в разходи ако мога сам да направя нещо...и горе долу какъв е процентът шанс само да се оправи...и в МОЯТ случай (без болка и схващане) дали ще боли ако се наложи да ми ги намества хирург.

Rofl4e
06-30-2009, 20:29
и аз имах такъв проблем.. получи ми се от нищото без да лекувам зъби и т.н. .. оправи ми се само без никакви херурзи и медикаменти

kurec001
06-30-2009, 21:11
и аз имах такъв проблем.. получи ми се от нищото без да лекувам зъби и т.н. .. оправи ми се само без никакви херурзи и медикаменти

Колко време стоя с тоя проблем...

batkodoki
06-30-2009, 22:17
Здравейте !
От няколко месеца в дясната част на ченето си чувствам прещракване...околните не го чуват,само аз го усещам,болка или схващане няма. Преди около месец лекувах гангрена на зъба, и може би се е получило от това, че трябваше да стоя по 1-2 часа с отворена уста. Четох разни теми по други сайтове и хората казват, че не се лекува...трябва хирург да ти ги намести, а при някои хора и само се е оправило. Разбрах, че може и с топъл компрес или с Voltaren Emulgel. Ако може някой да ми даде съвет какво мога да направя за да може ако е възможно да не ходя на лекар...моля хора които са имали този проблем. Зъболекарят ми има 1 месец отпуска за да ми напише направление а и след тези 300лв. за гангрената ми е малко неудобно пак да вкарвам наще в разходи ако мога сам да направя нещо...и горе долу какъв е процентът шанс само да се оправи...и в МОЯТ случай (без болка и схващане) дали ще боли ако се наложи да ми ги намества хирург.

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?

300лв за лечение на Gangrena complicata pulpae dentis&Periodontitis? :shock:

трябваше да стоя по 1-2 часа с отворена уста. :shock:

kurec001
07-01-2009, 06:40
значи на 16 съм, момче. Като говоря не щрака но при отваряне на устата или при размърдване се случва. Рядко ми се е случвало да се схване но при размърдване се оправя.

ludata90
07-02-2009, 05:56
Много добре знам какво е. И аз съм така, само че от отдавна вече и то от двете страни. Много е неприятно понякога. Говорих със стоматолог - каза, че има начин да се оправи като ми постави нещо като шина, която го намества, с която трябва да съм около месец. Просто гледай да не си отваряш много широко и рязко устата.

Nitroglycerin
07-02-2009, 06:36
Изчакай зъболекаря ти да се върне от отпуск и отиди си говоори с него.

slun4evka
07-02-2009, 07:58
Мен понякога ми става така като дъвча ... ама мн рядко ... според мен говори със зъболекаря и това е :)

Shalala
07-02-2009, 08:41
ае,глупости говорите,за това нещо съм говорил с големи хора които са ми казвали 4е на 13-14 год. въздраст е нормално,дори и те са го имали,както и аз,за няколко месеца (2-3) се управи..

lipstik
07-02-2009, 10:04
Аз такова нещо имам от доста години и вече му свикнах.Като си отворя широко устата и от двете страни ми прищраква. :D

Dementia
07-02-2009, 13:10
Преди г/д 4 месеца имах същия проблем. Ходих на зъболекар и той ми каза, че нещо ми се е протрило и че трябва да се храня на другата страна и когато се оправи да ям със всичките си зъби :lol: