PDA

View Full Version : Фитнес .. ?



llemans
07-01-2009, 09:19
Едно въпросче сигурно доста тъпо .. Искам да заякна малко да кача маса пия някакъв протеин от време на време .. ии другото нещо е искам да пия алкохол дали ще пречи на тренировките ми ?
Дайте някакви съвети как да стана повече от 60 кила + мусколи ?
Знам че алкохол и фитнес май не върви ама аз да питам :)

ZipFail
07-01-2009, 09:27
Алкохол и фитнес не върви изобщо..от 1-2 напивания нищо няма да ти стане, ама ако е редовно ще се вътриш доста :>

FreEakYyboYy
07-01-2009, 19:24
Значи алкохол и хранителни добавки въобще не върви защото алкохола неотрализира действието му 8) 8-)

BiboW
07-01-2009, 20:04
Стига с тая химия. Пробвай да си чист.

hamilcar
07-01-2009, 21:06
Стига с тая химия. Пробвай да си чист.

Уха, само да вметна хранителните добавки не са това, което си мислиш.

Бих ти препоръчал аминокиселини -> http://www.bb-team.org/articles/858/

Препоръчително е когато тренираш да не пиеш.

llemans
07-02-2009, 09:34
Пия протеин .. казват че не е химия .. ?! .. повече от година тренирах без да пия някакви добавки и нищо не става ..стоя си на същото полужение клечка и полувина.. Мерси за съветите ще гледам на не пия алкохол щом така ще е по добре :) ..Ако някой има други идей да пише

YakUZa777
07-02-2009, 15:23
Тяло не се прави за година, тяло се прави цял живот. Аз лично като се напия, след това 2-3 дена във фитнеса се мъча, заради това и пия рядко вече, откажи го това пиене и готово. Има голяма разлика между химия и добавки, но за химия има време не се тровете от сега, оставете и за после.

MP
07-02-2009, 18:03
Първо,най-важно е ЯДЕНЕТО,после идва тренировката и чак тогава добавките.Второ,ако ще пиеш протеин,го пий като хората,не от време на време,а преди,след тренировка и преди лягане в тренировъчните дни,а в почивните сутрин и вечер.Една доза 30 грама.

SOLER
07-04-2009, 12:46
Едно въпросче сигурно доста тъпо .. Искам да заякна малко да кача маса пия някакъв протеин от време на време .. ии другото нещо е искам да пия алкохол дали ще пречи на тренировките ми ?
Дайте някакви съвети как да стана повече от 60 кила + мусколи ?
Знам че алкохол и фитнес май не върви ама аз да питам :)

Брат нз аз не пия газирани напитки ти алкохол искаш :razz: :lol:
Яж сутрин , обед,следобед и вечер и по много,докат не почувстваш че неможеш повее.Аз тъка правя , не съм няква машина,но не пия ''лайна'' с извинение.А да не забравяме,че все пак всичко си зависи и от организма.

SOLER
07-04-2009, 12:49
Пия протеин .. казват че не е химия .. ?! .. повече от година тренирах без да пия някакви добавки и нищо не става ..стоя си на същото полужение клечка и полувина.. Мерси за съветите ще гледам на не пия алкохол щом така ще е по добре :) ..Ако някой има други идей да пише

Не си тренирал качествено!
А к'во е протеина?!

D3NG3rZ0N3
07-04-2009, 13:57
Добавка! За възстановяване на мускулите след тренировка. Образовайте се малко!

tennistar
07-05-2009, 15:27
Така...време и едно момиче да се си каже мнението. :D :D :D
За една година несериозно трениране и пиене на протеини от време на време нищо не става.Моя съвет е да наблегнеш на правилното хранене най-вече.Яж месо(пилешко бонфиле,телешко),яйца,пий мляко и наблягай на пълнозърнестите храни.Друго,което мога да те посъветвам е освен зобенето във фитнес-а да пробваш и бягане,би ти помогнало за твоята така желана "маса". :-P
А алкохола е забранен,той разгражда мускулите защото е беден на протеини и тялото се нуждае от висококачествен протеин,който си набавя от мускулната маса.

dshiznit
07-06-2009, 06:31
Така...време и едно момиче да се си каже мнението. :D :D :D
За една година несериозно трениране и пиене на протеини от време на време нищо не става.Моя съвет е да наблегнеш на правилното хранене най-вече.Яж месо(пилешко бонфиле,телешко),яйца,пий мляко и наблягай на пълнозърнестите храни.Друго,което мога да те посъветвам е освен зобенето във фитнес-а да пробваш и бягане,би ти помогнало за твоята така желана "маса". :-P
А алкохола е забранен,той разгражда мускулите защото е беден на протеини и тялото се нуждае от висококачествен протеин,който си набавя от мускулната маса.

Едно момиче се изказа най-добре от сички в тая тема. Ама тя тренира яко тенис и ги знае работите.

RhytmiX
07-06-2009, 08:25
добавките вредят колкото и да си вярвате че не е така. кожата ви става като пигмент след време и продължително взимане на добавки ще разберете как сте повредили кожата си а и не само нея

ZipFail
07-06-2009, 08:39
Всичко вреди ако прекаляваш, от богати на протеин можеш да си повредиш бъреците примерно...трябва баланс в храненето ;)

D3NG3rZ0N3
07-06-2009, 08:52
добавките вредят колкото и да си вярвате че не е така. кожата ви става като пигмент след време и продължително взимане на добавки ще разберете как сте повредили кожата си а и не само нея


Поредният "разбирач" се изказа...

IceColdKilla
07-06-2009, 14:14
За да качваш маса, обърни внимание на храненето, една ВВД (Високо Въглехидратна Диета) и тренировки.
Ако алкохола не е в промишлени количества, едва ли ще ти попречи,а ако искаш да трупаш още маса взимай да пиеш L-Glutamine преди тренировка и преди лягане...ще забележиш ефекта,успех! :smt045

tennistar
07-07-2009, 04:17
добавките вредят колкото и да си вярвате че не е така. кожата ви става като пигмент след време и продължително взимане на добавки ще разберете как сте повредили кожата си а и не само нея


Поредният "разбирач" се изказа...

Виж наистина хранителните добавки не са особено полезни,особено ако ги пиеш непрекъснато,защото се разграждат трудно от черния дроб и това може да предизвика проблеми в бъдеще.Ако се пият с определени почивки са ок. :)

beliqsmok
07-18-2009, 00:41
добавките вредят колкото и да си вярвате че не е така. кожата ви става като пигмент след време и продължително взимане на добавки ще разберете как сте повредили кожата си а и не само нея


Поредният "разбирач" се изказа...

А ти знаеш ли като спреш да пиеш тия боклуци после кво става с мускула ти !?! Пълен е с вода :? За т'ва ако почнеш с химия .. не трябва да спираш .

ZipFail
07-18-2009, 01:25
А ти знаеш ли като спреш да пиеш тия боклуци после кво става с мускула ти !?! Пълен е с вода :? За т'ва ако почнеш с химия .. не трябва да спираш .
http://jamie-online.com/random-jamz/wp-content/uploads/2009/06/facepalm.jpg

plmn
07-18-2009, 10:36
добаките са най-голямата глупост. бизнес за доста пари, а лошото е, че доста хора се връзват, че като пият прахчета и хапове ще има някакъв магически ефект.
за стероиди да не говорим. ако няма да се състезаваш професионално, е абсолютно безсмислено да си подлагаш организма на подобен шок.

Myrth
07-19-2009, 10:43
Най-голямата (и според мен единствена) вреда от добавките е върху джоба на потребителя. Ето какъв е общият случай - новаците се захващат с добавки, давайки изключително много пари за всякакви продукти, действията на повечето от които са излишно митологизирани (тука рекламата си казва своята дума). В резултат храненето и почивката се пренебрегват и остават на заден план, а тренировките се правят или много често, с мислъта, че добавките те възстановяват достатъчно бързо, или много рядко, защото човек пак се осланя на добавки.

Затова преди да си дадете парите за добавки, изградете хранителни навици, тренирайте сериозно 5-6 месеца, вижте за какво става въпрос, вижте дали сте за тая работа и така...Файда да дадете 50-100-200 лв като почвате да тренирате няма. Дайте ги за храна.

Другото което е, ако почнеш да взимаш, приготви си всеки месец по минимум 80-100 лева. Ако си мислиш, че 1-2-5-10 кутии протеин ще ти стигнат за сериозни резултати, бъркаш. Разлика няма да видиш. То по начало от протеин ефект трудно можеш да усетиш. Даже това, че протеин трябвало да се приема след трен за макс бързо възстановяване, също е преувеличено. При една добра диета, протеинът на прах е излишен. Затова си мисля, че единствената добавка, от която има реална и доказана полза, това е креатинът и то монохидратната му формула, тъй като тя е най-тестваната от всички. Но дори и той не ти е необходим, ако си начинаещ.