PDA

View Full Version : Избор на гимназия..помощ



NnIkITYy
07-01-2009, 10:04
от варна съм и съм седми клас сега кандидатствах и очаквам добри резултати обаче много се колебая къде да кандидатсвам в първа немси или четвърта испански моля дайте някакви мнения за обучението в тези гимназии :)

yambolov
07-01-2009, 10:25
лично мое мнение е че няма смисъл да ходиш в езикова гимназия,защото език се учи най-добре в някоя школа,а иначе обучението е същото както в едно СОУ. в ЕГ просто ще има повече изисквания които не си заслужават по добре влез някаде от кадето ще излезеш с професия,независимо каква е тя......една професия никога не е излишна а есик винаги като имаш желание ще научиш 8)

FionaApple
07-01-2009, 10:35
лично мое мнение е че няма смисъл да ходиш в езикова гимназия,защото език се учи най-добре в някоя школа,а иначе обучението е същото както в едно СОУ. в ЕГ просто ще има повече изисквания които не си заслужават по добре влез някаде от кадето ще излезеш с професия,независимо каква е тя......една професия никога не е излишна а есик винаги като имаш желание ще научиш 8)

Уча в ЕГ в Пловдив и много добре знам как стоят нещата. Езиковите гимназии са си езикови гимназии. Изискванията са супер високи там и ако кажеш, че са напразни, просто си представям колко ти е изкривено мисленето. Мислиш ли, че ако беше все тая дали ще учиш в ЕГ или СОУ, първите щеше да ги има.. Хаха. Говориш пълни безсмислици.
Няма по-голяма глупост да се забуташ в някакво си СОУ след 7ми клас. :razz:

yambolov
07-01-2009, 10:44
не ти говоря само за соу а имам предвид че от езиковата гимназия с каква професия ще излезеш???
по добре е някаде където излизаш с професия независимо соу или не
кое е по добре да излезеш от някаде с средо или средно специално.....мисля че второто ти дава малко повече предимство,а особенно ако си решил да учиш са висше,после имаш 2 професии,малко хора работят по това което са завършили но никога не е излишно.

MiseryBusiness
07-01-2009, 10:52
обаче много се колебая къде да кандидатсвам в първа немси или четвърта испански моля дайте някакви мнения за обучението в тези гимназии :)
кой ти харесва повече? кандидатсвай с какъвто език искаш да учиш.

amk933
07-01-2009, 11:02
не ти говоря само за соу а имам предвид че от езиковата гимназия с каква професия ще излезеш???
по добре е някаде където излизаш с професия независимо соу или не
кое е по добре да излезеш от някаде с средо или средно специално.....мисля че второто ти дава малко повече предимство,а особенно ако си решил да учиш са висше,после имаш 2 професии,малко хора работят по това което са завършили но никога не е излишно.

По-тъпа логика не бях виждал скоро. Първо, за да излезеш от професионално училище със професия трябва да учиш не 12, а 13 години. Второ, ако мечтата в живота ти е да си бояджия или оператор на биологични единици (овчар) професионалното училище е идеално. Ако имаш малко по-висока летва за себе си е нормално да избереш ЕГ. За какво ти е да губиш една цяла година за да станеш бояджия при положение, че може да започнеш да учиш висше веднага. В професионално СОУ език изобщо не можеш да научиш. В школа пак е по-трудно от колкото в добра ЕГ. И ако кандидатсваш в чужбина с дипломата за бояджия най-многото да ти дадат да им освежиш оградата. ЕГ-то е врата към добри университети, а професионалните училища към четката и мотиката и на работа (грубо казано). И в днешния свят без висше си за никъде. :? :?

yambolov
07-01-2009, 11:11
не ти говоря само за соу а имам предвид че от езиковата гимназия с каква професия ще излезеш???
по добре е някаде където излизаш с професия независимо соу или не
кое е по добре да излезеш от някаде с средо или средно специално.....мисля че второто ти дава малко повече предимство,а особенно ако си решил да учиш са висше,после имаш 2 професии,малко хора работят по това което са завършили но никога не е излишно.

По-тъпа логика не бях виждал скоро. Първо, за да излезеш от професионално училище със професия трябва да учиш не 12, а 13 години. Второ, ако мечтата в живота ти е да си бояджия или оператор на биологични единици (овчар) професионалното училище е идеално. Ако имаш малко по-висока летва за себе си е нормално да избереш ЕГ. За какво ти е да губиш една цяла година за да станеш бояджия при положение, че може да започнеш да учиш висше веднага. В професионално СОУ език изобщо не можеш да научиш. В школа пак е по-трудно от колкото в добра ЕГ. И ако кандидатсваш в чужбина с дипломата за бояджия най-многото да ти дадат да им освежиш оградата. ЕГ-то е врата към добри университети, а професионалните училища към четката и мотиката и на работа (грубо казано). И в днешния свят без висше си за никъде. :? :?
ае ти май си мн зле с мисленето,четенето и общата култура,
във Варна има училище от което излизаш с специалност полиграфист(1400лв стартова заплата провери ако искаш джобс.бг)
или копютърен график(със почти същата заплата)учи се до 12клас
и се влиза след 8ми,а и никой не е казал че смята да оставам с средно,но е друго примерно да следваш право и да можеш да си изкарваш по средно 1500лв на месец.замисли се малко!

amk933
07-01-2009, 18:51
Хаха. Поредната недомислица. За полиграфист никой няма да ти даде 1400 лв, ако не си го завършил като висше. От средното училище нямаш шанс за 1400 лв заплата никъде, освен, ако не переш пари, не се занимаваш с контрабанда на дрога или оръжие или трафик на хора. Най-многото да станеш някой келнер, касиер или главен готвач. За компютърен график като не си в бизнеса не знам от къде ги вадиш тия суми. Наш приятел е зам.-шеф на една от най-големите софтуерни компании и там старта ти е 800 лв. И не си мисли, че в тоя бизнес се търсят хора, защото си е чиста връзкарщина. Професионалните училища въобще не са опция пред езиковите. Пък и не искам цял живот да съм си някакъв си полиграф. Езика си е врата към много по-добро бъдеще според мен и езиковата гимназия не случайно съществува и се влиза по-трудно в нея. :)

yambolov
07-01-2009, 20:20
ае на тебе колко пъти да ти обяснявам че не е важно средното а след това,какво ще е....др е да имаш една професия каквато и да е,дори както ти са изказа бояджия и след това да си завършил право а др е да си бил в ЕГ и после да си завършил нещо.........малко хора работят по това което са завършили пак ти го казвам.

dezito1
07-02-2009, 06:06
ае на тебе колко пъти да ти обяснявам че не е важно средното а след това,какво ще е....др е да имаш една професия каквато и да е,дори както ти са изказа бояджия и след това да си завършил право а др е да си бил в ЕГ и после да си завършил нещо.........малко хора работят по това което са завършили пак ти го казвам.



и аз съм от Варнаа,амаа amk933 е прав/а.. Езиковите гимназии са на много по-високо ниво от обикновените гимназии,защото не се учи само език, а по всички предмети. Не искам да намекна,че точно ти си тъп,но може би обкръжението ти от елементарни и неграмотни хора си играе ролята ;)

letilili
07-02-2009, 07:25
Аз не съм от Варна обаче уча в професионална гимназия - НТБГ (София) имаме по 13 часа език седмично + всички останали предмети . И въпреки всичко ти се дава доста добра основа за по-нататък.Освен това излизаш с професия докато езика можеш да го научиш във всяка школа :) Успех :)

yambolov
07-02-2009, 08:50
точно това имах предвид че език се учи най добре в школа не си заслужава да даваш толкова години за език който дори не е това което се учи(от личен опит го казвам),а попринцип че в моето дасакло има сякви индивиди да,но си има и нормалните....както навсякаде.

Sometimes233
07-02-2009, 15:46
По добре някоя ПМГ с информатика.Езика винаги се учи.

Loshotia
07-02-2009, 16:25
Не е вярно това, че език се учи най- добре в школа. В школата ти дават един минимален обем думи и граматика. Излизаш с перфектна граматика и никакъв речник. По- добре е в езикова- с 22 часа на седмица в 8 клас и още n-броя часове до 12клас си се учи език. Освен това гимназията може много по- добре да те насочи какво да учиш като висше. Влизайки в професионална гимназия, ти избираш един профил и куп специални предмети. В това няма нищо лошо разбира се, но едно дете в 7 клас е крайно неориентирано и решението за техникум не би било практично. С течение на годините като се навлезе в материята е много по- лесно да се насочи човек. А това, че техникумите дават професия си е така, но никой на днешно време не остава с диплома за средно образование, на всякъде се търсят висшисти.

amk933
07-02-2009, 16:34
Не е вярно това, че език се учи най- добре в школа. В школата ти дават един минимален обем думи и граматика. Излизаш с перфектна граматика и никакъв речник. По- добре е в езикова- с 22 часа на седмица в 8 клас и още n-броя часове до 12клас си се учи език. Освен това гимназията може много по- добре да те насочи какво да учиш като висше. Влизайки в професионална гимназия, ти избираш един профил и куп специални предмети. В това няма нищо лошо разбира се, но едно дете в 7 клас е крайно неориентирано и решението за техникум не би било практично. С течение на годините като се навлезе в материята е много по- лесно да се насочи човек. А това, че техникумите дават професия си е така, но никой на днешно време не остава с диплома за средно образование, на всякъде се търсят висшисти.

Не се пъни да обясняваш, защото то като няма връзка между двете полукълба няма много смисъл. ;) Хиляда пъти се обясни, че от професионално училище най-много да влезеш в лесотехническия или някоя друга подобна измишлъотина. Езиковата гимназия ти е много по-важна, защото в чужбина на никой не му пука дали си бояджия или овчар, като не знаеш езика. :)

masal
07-02-2009, 16:39
човек като има желание ще излезе и с професия и с перфектно научен език! :-x аман

yambolov
07-02-2009, 18:24
върви им обяснявай на тез дет са се набутали в ЕГ че е по добре да има някаква професия,а език се учи лесно,дори тази професия да е овчар или бояджия пак имаш предимство пред някой без нея....в днешно време дори само с висше нестава,трябват ти мин 2 професии ако не и повече

ibizzaa17
07-02-2009, 18:53
върви им обяснявай на тез дет са се набутали в ЕГ че е по добре да има някаква професия,а език се учи лесно,дори тази професия да е овчар или бояджия пак имаш предимство пред някой без нея....в днешно време дори само с висше нестава,трябват ти мин 2 професии ако не и повече (alt+q)

Мани не им обеснявай на тъпи путки, ти им казваш, че език винаги можеш да научиш и по важно е да излезнеш с професия.Добре кажете ми като излезнете и знаете езика пък сте тъпи като пънове. 100 пъти по добре е да влезнеш в някоя гимназия с професия, наппример компютри или както има в софия тъговско банковата, а пък постепенно да си учиш езика, така ем знаеш език, ем имаш добра професия. Ама вие сте спрели путки и си мислите, че като учите примерно в 1ва англииска или друго, ще си вадите добри пари, ДА КАТО ПРЕВОДАЧИ hahaihaihaiahhia ТЪПАНИ :smt021 !! :grin: :lol:

masal
07-02-2009, 19:03
давам прост пример...
братовчед ми завърши преди 4 години в гимназията,където уча аз.паралелката му беше ел.инсталации или нещо такова,не помня точно,и с английски 4 часа седмично(от 8 до 12клас).завърши там,знае английски перфектно,след това продължи в русенския университет по същата специалност,която завърши в гимназията,вече си има и висшо и всичко и се уреди перфектно за работа...и съм сигурна,че знае английски,дори по-добре от някои хора,завършили ЕГ :)

Sometimes233
07-02-2009, 19:05
давам прост пример...
братовчед ми завърши преди 4 години в гимназията,където уча аз.паралелката му беше ел.инсталации или нещо такова,не помня точно,и с английски 4 часа седмично(от 8 до 12клас).завърши там,знае английски перфектно,след това продължи в русенския университет по същата специалност,която завърши в гимназията,вече си има и висшо и всичко и се уреди перфектно за работа...и съм сигурна,че знае английски,дори по-добре от някои хора,завършили ЕГ :)

Въпроса е да се реализираш в чужбина с тоя английски.

masal
07-02-2009, 19:08
давам прост пример...
братовчед ми завърши преди 4 години в гимназията,където уча аз.паралелката му беше ел.инсталации или нещо такова,не помня точно,и с английски 4 часа седмично(от 8 до 12клас).завърши там,знае английски перфектно,след това продължи в русенския университет по същата специалност,която завърши в гимназията,вече си има и висшо и всичко и се уреди перфектно за работа...и съм сигурна,че знае английски,дори по-добре от някои хора,завършили ЕГ :)

Въпроса е да се реализираш в чужбина с тоя английски. а защо не в България?братовчед ми например го пращат на командировки в Германия и др.страни,което не би могъл да направи без да знае английски...мисълта ми е,че според мен не си струва да учиш език цели 4-5години и ако човек е амбициозен ще успее и в България. :)