PDA

View Full Version : Вие кое бихте избрали?



Mastta
07-01-2009, 13:13
Значи, преди малко си видях отценките и смятам, че ще ми стигнат, за да ме приемат в желаната езикова.. Искам да ви питам ако бяхте вие, кой език бихте избрали за втрори? - Немски или Руски, понеже аз никога не съм ги учил и двете и по-опитните да кажат кой език е по-лесен и по-добър??

tArIkAt
07-01-2009, 13:20
Макар да не съм ги учил,аз бих избрал Немски...По-популярен е...

YouCantStopMe
07-01-2009, 13:26
Аз немски.[/i]

mim4ety_sara
07-01-2009, 13:29
Макар да не съм ги учил,аз бих избрал Немски...По-популярен е...

NqkfaNikakva21
07-01-2009, 13:45
немски :)

sexa_na_kompleksa
07-01-2009, 15:49
И аз мисля, че немския е по-добре.

sladur4etyYy
07-01-2009, 16:04
руския е по- лесен, но бих (и съм) избрала немски.

xoxi
07-01-2009, 16:07
немски :)

a1a2b3v
07-01-2009, 16:15
Руския е ужасен :? Учих 3 години и просто окончанията са ужасни :x
Немския е друго нещо давай там :)

snufff
07-01-2009, 17:59
Немски определено..

dark_wings
07-01-2009, 18:05
Понеже е втори език и ако искаш да го научиш и ходиш на курсове,избери който ти харесва повече.Ако разчиташ само на даскалото за втори език по-добре избери руски,за да го научиш.

guinessgirl
07-01-2009, 18:06
братле немския е отвратителен език.
отвратителен за учене става въпрос. според мен не ти е нужно сам да си слагаш таралеж в гащите ;)

LittleFashionista
07-01-2009, 18:17
Немски определено..
И аз съм за немския.
Ще ти върши много повече работа.
Но мисля, че е по-добре, щом ти е за втори език, да ходиш ня някои курсове по немски за да го научиш префектно.

FuCkInBuBbLeGuM
07-01-2009, 18:47
Немският е отвратителен.... 3 години правих опити да го науча и нищо не стана :D . Според мен - руски :)

masal
07-01-2009, 18:48
братле немския е отвратителен език.
отвратителен за учене става въпрос. според мен не ти е нужно сам да си слагаш таралеж в гащите ;) 8)

Wrathchild
07-01-2009, 18:57
Учили ли сте двата езика? Защото аз съм и мога да кажа, че немският е в пъти по-лесен.
Не се бъркайте от близкото звучене на руския. Дори не е лесен за превод, макар да има сходни думи с българския. Но в по-голямата си част означават друго. Граматиката е отвратителна между другото.
Немският, от своя страна, като лексика е много близък до английския и лесно може да се прави асоциация с думите. Граматиката му също не е трудна - в повечето случаи изреченията се построяват по един начин, като има и изключения, но те лесно се помнят.

a1a2b3v
07-01-2009, 19:47
братле немския е отвратителен език.
отвратителен за учене става въпрос. според мен не ти е нужно сам да си слагаш таралеж в гащите ;)
Отвратителен ама друг път! Аз се скъсвам от учене по руски особенно последната година се чудя как не полудях, а една много добра приятелка която по принцип е слаба ученичка има тройки и четворки само в час слуша и има 5ици и 6тици (по немски) :) Дори тя като ми обеснява схващам :-o Много по-лесно е! :)

psychopath
07-01-2009, 19:48
немски

мразя всичко свързанос русия
смърт!

иначе немскя като език е мн гаден

the_best_f
07-01-2009, 19:54
Аз не само БИХ, ами дори си и избрах немски. :D Страхотен е, много го харесвам и си уча с кеф по този предмет. Колкото до руски - винаги ме е дразнел, звучал ми е прекалено меко и лигаво такова някакво... 8-)

NeverTheSame
07-01-2009, 19:57
да ви кажа честно не е само до искане...
втория език се изочава 4 часа седмично и ако се захванеш с немски вероятноста да го научиш само за тея години в училище..без допълнителни курсове и т.н. е съвсем минимална,да не кажа,че и няма такава.
по-добре ще се справиш с руския наистина,но ако все пак предпочиташ немски избери него,но перспективата за руски е по-добра ;)

Painfull
07-01-2009, 20:28
Немски, защото е сходен до английския и по-лесно ще го научиш и усвоиш

Rofl4e
07-01-2009, 20:59
немски..

руския го уча 5 год и нищо не вдявам

FionaApple
07-02-2009, 06:03
Немски, разбира се. :-)


Аз не само БИХ, ами дори си и избрах немски. :D Страхотен е, много го харесвам и си уча с кеф по този предмет. Колкото до руски - винаги ме е дразнел, звучал ми е прекалено меко и лигаво такова някакво... 8-)

И при мен е така.

Biskfitka
07-02-2009, 07:33
Аз днеска избирах м/у френски и руски и избрах френския.. 8-)
Обаче при теб е по -гадно...немския е дооста труден, така че по-добре избери руски.. :)

Tempest
07-02-2009, 07:56
Значи, преди малко си видях отценките и смятам, че ще ми стигнат, за да ме приемат в желаната езикова.. Искам да ви питам ако бяхте вие, кой език бихте избрали за втрори? - Немски или Руски, понеже аз никога не съм ги учил и двете и по-опитните да кажат кой език е по-лесен и по-добър??

С немски можеш да общуваш без проблеми в половината Западна Европа (другата половина и английския ще ти е достатъчен), що се отнася до трудност - в немския, с малки изключения, казваш каквото четеш...

относно мнението на Biskfitka - кой те излъга, че немския е труден?

lipstik
07-02-2009, 09:55
Немския е в пъти по-добре от руския.Хем е по-лесен,хем е по-хубав,хем е по-употребяван.

amk933
07-02-2009, 12:23
Аз съм учил и двата и според мен са еднакво лесни. На руския запомниш ли окончанията всичко е ок. Времената са лесни. А на немския гадното е че трябва да знаеш всяко съществително, дали е женски, мъжки или среден род, което в руския се определя по-лесно. И в немския има разни настваки, който го подсказват, ама има и изключения доста. :)))

Избери този, който ще ти трябва повече. Ако ходиш в Америка например, руският е много по-важен. Ако ще си седиш някъде в Европа, различно от Русия и бившите съветски републики, немският е по-важен. :) :)

cvetenceto0o
07-02-2009, 12:41
немски ,може да е по-труден и по-неблагозвучен :lol: но е по-наложен от руския.Аз тая година учих по 21 часа седмично немски понякога ми ставаше зле,но когато свикнеш не е толкова лош език :D

absd
07-02-2009, 12:48
немският е толкова грозен език , бих предпочела руския :?

teenagerkata
07-02-2009, 13:16
Макар да не съм ги учил,аз бих избрал Немски...По-популярен е...

Biskfitka
07-02-2009, 13:44
Значи, преди малко си видях отценките и смятам, че ще ми стигнат, за да ме приемат в желаната езикова.. Искам да ви питам ако бяхте вие, кой език бихте избрали за втрори? - Немски или Руски, понеже аз никога не съм ги учил и двете и по-опитните да кажат кой език е по-лесен и по-добър??

С немски можеш да общуваш без проблеми в половината Западна Европа (другата половина и английския ще ти е достатъчен), що се отнася до трудност - в немския, с малки изключения, казваш каквото четеш...

относно мнението на Biskfitka - кой те излъга, че немския е труден?Ами досега не съм чула някой да е казал,че му е лесен (всъщност в тая тема за 1ви път видях хора,които да го разбират..) а и на мен така ми изглежда ... :?

GD95
07-02-2009, 17:34
Най-омразните ми езици-Немски и руски :D И все пак гласувах за руския,защото е по-малко дразнещ :)

iiordanova
07-02-2009, 19:01
руски , ако имаш желание ще успееш да го научиш .. езика изобщо не е труден..нямам по ниска оценка от 6 :D .. при което не се напрягам кой знае колко.. уча от 3 години този език и ми харесва ..
няма да сгрешиш, ако избереш руския език.. :P
и все пак твой е избора .. :)

psihqsala
07-03-2009, 18:45
Абе немския бил по-приложим. Трънки. Пълно е с туристи и то руснаци, е,да точно сега не е така, заради кризата, но руския си е универсален език и никак не е зле да го знаеш в днешно време ! Аз лично не понасям немски. Учила съм го. Но не-мерси. Аз те съветвам да избереш руския. А изборът е ИЗЦЯЛО в твои ръце.

Wishmasterr
07-03-2009, 19:42
немски..уча го от доста време-това е вторият оф. език в света все пак :)

ysmiFchiCa
07-03-2009, 19:43
Уча немски и направооо :shock: Бати езика отвратителен ... :-x
Ама и руския не е много лесен. ...

nefchi_bs
07-03-2009, 19:46
братле немския е отвратителен език.
отвратителен за учене става въпрос. според мен не ти е нужно сам да си слагаш таралеж в гащите ;)

Да бе има едно правило и подчиняваш всичко на него..Да има 5-6 изключения,не знам да ли си учил/а немски,но аз съм учила и двете и немския е с пъти по-лесен...С руския има сумати падежи раути а у..Аз съм за немски...

letilili
07-03-2009, 19:50
Немския е лесен щом веднъж свикнеш със звученето,а руския ... еми на мене лично определено не ми е по-лесен , нищо че е близък до българския. Така че определено немски :)

schlanky
07-04-2009, 14:55
Като цяло мразя Руснаците и самият език .. противни са ми... Тази година почвам да уча немски.. обичам го този език .. страхотен е и е много лесен .. ужасно лесен. Въобще не е труден .. ако не учите - да .. ще ви е трудно .. но иначе всичко лесно се схваща .. Преди близо 4 месеца си купих учебници и вече съм доста напред с материала .. сама се уча и мога да кажа, че мноо добре се справям .. ;] ..
Успех с избораа..

slavito007
07-04-2009, 14:59
Препоръчвам ти немски. Като че ли е по-разпространен и ще ти свърши повече работа, ако го изучиш.
А че е отвратителен за изучаване - така си е, няма да споря. От 5-6 клас се мъча да го уча и си ми е труден. Има милион правила, към всяко едно правило има по 5-6 изключения, но ако имаш желание да го учиш нищо няма да те спре. :)

smiLexaga1n
07-04-2009, 17:18
Никога не съм учила немски, но руският го учих от 5 до 7 клас /т.е. до сега/ и просто нямам по-омразен език. 8-) Вярно по-близък е до българският, но има толкова падежи, глупости ии.. :-o А и съм от София.. и говоря доста твърдо :-D и руският наистина е някакъв мек и става още по-комична ситуация. :lol: И затова всъщност бих предпочела немският.

gorska
07-04-2009, 19:20
немски, определено
за кво ти е руски?
Пък и немския не е толкова лош, като го опознаеш :D

sexy_for_you
07-04-2009, 22:18
Аз вече направих своя избор.Имаше 3 възможности-руски,немски и френски.Избрах руския по няколко причини.
1.Като втори език,за 2 часа седмично не мисля,че може да се научи какъвто и да е език,и е ясно,че няма да се учи задълбочено.Като по близък до българския,избрах руския.
2.По-благозвучен е и е по-лесен за възприятие.
3.Всеки немец(или човек,който знае немск),знае английски.Затова е полезно да се знае и един славянски език,а именно най-разпространения-руски.
В общи линии това е :]] Ти решаваш.

plmn
07-04-2009, 22:38
немски

BDM
07-04-2009, 22:41
немският е толкова грозен език , бих предпочела руския :?

Защото руският е много красив и поетичен, нали? :D :D :D
Немския е много по-разпространен в Европа и като цяло в света. ;) Аз ти го препоръчвам. :)

master_of_disaster
07-04-2009, 22:50
Mastta, с този правопис не те знам как си изкарал оТценка 5.25 по бел.


А по темата- руският въобще не е еднакъв с българският.Падежите са гадни,и общо взето е труден за учене.А немски по принцип не харесвам.Така че не бих избрал нито един от двата.Ама ти си решаваш/

sladkalady
07-05-2009, 06:09
Избери немския.Може да е гаден ,но имаш ли желание ще го научиш.Където и да отидеш всички ще те питат "Знаеш ли Английски или Немски"...Това са най-търсените езици...Руския го остави...не е лош езика ,ама няма да ти трябва много

Jumbie483
07-05-2009, 06:13
немски 8)

elito6754
07-05-2009, 06:46
И аз съм за немски. :oops:

LiRRRa
07-05-2009, 07:15
Мразя и двата езика, но избрах немския, защото е по-разпространен и ще ти свърши по-добра работа един ден. :wink:

bug1965
07-05-2009, 09:16
Aз уча немски от 1 година (учебна) има страшно много грматика аи думите не се учат много лесно,но ако се паднеш при добър учител всичко ще е наред и ако го учиш с желание проявяваш старание т.н може и да ти стане любим 8) 8) 8) А руски не съм учила ....... 8-)

JustYourDr3am
07-05-2009, 09:58
Мога да кажа на всички , че Немският е по лесен има 3-4 падежа .. Dativ , Infinitiv , Akkuzativ , Genetiv .. мисля , че са това а в руския има 8-9 че и повече

P.S Немският има малко общо с думите с Английският . 8)

GbSy
07-05-2009, 10:06
Блах, аз, когато се записвах (онзи ден тоест ;д), избрах руски като втори език преди немския. Просто го ненавиждам тоя език, но не знам... всичко е в твоите ръце наистина.

firegirlll
07-05-2009, 11:07
Немски, естествено. :)

firegirlll
07-05-2009, 11:09
Мога да кажа на всички , че Немският е по лесен има 3-4 падежа .. Dativ , Infinitiv , Akkuzativ , Genetiv .. мисля , че са това а в руския има 8-9 че и повече

P.S Немският има малко общо с думите с Английският . 8)
Да, в немския са четири (ако броим и основната форма, т.е. Инфинитив), но в руския са само 6 (И, Р, Д, В, Т, П), къде ги изкара 8,9, че и повече.. :lol:

nadety250
07-05-2009, 11:43
ами немски :-o :grin:

zvezdii4kaa
07-05-2009, 18:53
Немския е в пъти по-добре от руския.Хем е по-лесен,хем е по-хубав,хем е по-употребяван.


ПО-хубав ли-Има ли по-неблагозвучен език от немският-аз съм с 2 ръце за руския,не е чак толкова трудно ако си учиш редовно :)

elsy
07-05-2009, 19:58
Немския просто, защото съм го учила, а от руски представа си нямам 8-)

victimofpain
07-06-2009, 04:35
Немския естествено е по-добрия вариант...но е труден за втори език...тъй че ако смяташ допълнително да ходиш на курс запиши него, но ако не ти се занимава с втори език пиши руски,поне има реална възможност да ти е по-лесно :)

DenicHkaaa
07-06-2009, 09:49
Немски 8) аз съм го учила и не е много труден поне произношенията са лесни аа и наистина е по-популярен и се използва повече. :)

adizitk1
07-06-2009, 14:40
За първи немския е най добър => за втори остава руския (от тези двата). :)

0riginalSin
07-06-2009, 16:23
Значи, преди малко си видях отценките и смятам, че ще ми стигнат, за да ме приемат в желаната езикова.. Искам да ви питам ако бяхте вие, кой език бихте избрали за втрори? - Немски или Руски, понеже аз никога не съм ги учил и двете и по-опитните да кажат кой език е по-лесен и по-добър??
руски съм учила и не е труден, обаче немския е по-популярен и би ти бил по-полезен за в бъдеще
и се пише ОЦЕНКА, не ОТЦЕНКА..вадят очи такива грешки..

epss
07-19-2009, 22:45
Мразя и двата езика, но избрах немския, защото е по-разпространен и ще ти свърши по-добра работа един ден. :wink:
+1

slap2trap
07-20-2009, 08:38
Немски разбирасе, какво да го правя този руски ?

BloomF
07-20-2009, 08:38
Немски :grin:

lipsvashh_mi
07-20-2009, 08:41
руския...особено ако си се насочила към науките,руския 100 процента ще ти е по-полезен..пък и сега по-малко хора го учат-следователно щеса по.ценни хората,които са го учили и ще са доста добре платени :)

kalashnik
07-20-2009, 08:44
Руски, по ред причини които съм изброявал в други теми. А те са:
1. С руски език конкуренцията в университетие е в пъти по-малка от тази с английски или немски.
2. Руския не е толкова сложен.
3. Ако ще се насочиш после към техническо образование, най-добрите технически книги са на руски.
4. Руския си възражда позициите на международен език.
5. Ако отвориш обявите в джоб.бг ще видиш, че около 50% от фирмите търсят хора с руски език, обявите за знаещи немски или някой друг романски език са по-малко. Това е така, защото руските компании навлизат масово на българския пазар, а и по курортите масово идват туристи от източна европа, и по-малко от западна. За разлика от западноевропейците, източноевропейците говорят повече руски отколкото немски или английски.
6. Висшето образование в РФ е безплатно и за чужденци, ако владеят руски.
7. Видя колко мощна е Русия като леко завъртя кранчето на газа.

fire_cat
07-20-2009, 09:24
100% немски.

kalashnik
07-20-2009, 09:45
А бягайте с тоя немски.

Sladurchoo
07-20-2009, 10:55
Немскиии .. :grin: :grin:

Dollystar
07-20-2009, 10:58
И аз мисля, че немския е по-добре.

lenito_sf
07-20-2009, 11:05
Руския,няма място за сравнение,че е по-лесен защото руския идва от немския 8-)

djudjulinkaa
07-20-2009, 14:42
Аз съм учила руски и ми харесва.. Немски не съм и по принцип не ми харесва много много, но мисля че ще имаш повече полза от него :)

DeadSilence
07-20-2009, 15:23
немски

storex
07-20-2009, 17:52
Ей, браво бе, приятно изненадан съм от резултатите от тая анкета :)
Разбирай - аз също съм за немския :0

Slave4You
07-20-2009, 18:48
Немски:) По-хубав език няма да намериш.. пък и е по-разпространен

kkookkoo95
07-20-2009, 19:20
немски :-o

fifinkathefreak
07-20-2009, 19:52
Лично на мен руския ми е най-любимият език.По-лесен е от немския,говорят го в Русия,бившите соц републики и голяма част от хората,били под руско влияние след ВСВ.Имам предвид,ако хванеш българин на 40 и го питаш нещо на английски,шансът да знае езикът е малък.Докато всеки знае руски.А и в САЩ много българи общуват на руски.Не на немски.

Немския.Труден.Всички членове на думите и т.н... Макар ,че още на третата година придобих частичен усет.Граматиката е ужасна.Говори се в три страни,с голямо влияние.Помага само,ако специализираш сам.За справка - мой приятел ще учи в Австрия.Бъкел немски не знае,но за една година ще го научи говоримо.
Лошото е,че в Германия английски не знаят.

В заключение ще кажа - модерно е да се учи немски,практично и по-лесно е да се учи руски.
Успех!

DieselBlood
07-20-2009, 19:59
100 % руски.Немския е просто отвратителен,една година го учих и съм запомнил само как да броя до 10.

VeRoNa
07-21-2009, 08:34
3 години съм учила немски и въобще не го харесвам, за руския нищо не знам, но бих избрала него :)

nasi4ka_1
07-21-2009, 09:39
Немски :)

lipstik
07-21-2009, 10:06
Лично на мен руския ми е най-любимият език.По-лесен е от немския,говорят го в Русия,бившите соц републики и голяма част от хората,били под руско влияние след ВСВ.Имам предвид,ако хванеш българин на 40 и го питаш нещо на английски,шансът да знае езикът е малък.Докато всеки знае руски.А и в САЩ много българи общуват на руски.Не на немски.

Немския.Труден.Всички членове на думите и т.н... Макар ,че още на третата година придобих частичен усет.Граматиката е ужасна.Говори се в три страни,с голямо влияние.Помага само,ако специализираш сам.За справка - мой приятел ще учи в Австрия.Бъкел немски не знае,но за една година ще го научи говоримо.
Лошото е,че в Германия английски не знаят.

В заключение ще кажа - модерно е да се учи немски,практично и по-лесно е да се учи руски.
Успех!

В Германия не знаят английски?Е по-голяма простотия не бях чувала :lol: Личи си,че никога не си стъпвал нито в Грмания,нито в Австрия...

fifinkathefreak
07-21-2009, 10:18
Лично на мен руския ми е най-любимият език.По-лесен е от немския,говорят го в Русия,бившите соц републики и голяма част от хората,били под руско влияние след ВСВ.Имам предвид,ако хванеш българин на 40 и го питаш нещо на английски,шансът да знае езикът е малък.Докато всеки знае руски.А и в САЩ много българи общуват на руски.Не на немски.

Немския.Труден.Всички членове на думите и т.н... Макар ,че още на третата година придобих частичен усет.Граматиката е ужасна.Говори се в три страни,с голямо влияние.Помага само,ако специализираш сам.За справка - мой приятел ще учи в Австрия.Бъкел немски не знае,но за една година ще го научи говоримо.
Лошото е,че в Германия английски не знаят.

В заключение ще кажа - модерно е да се учи немски,практично и по-лесно е да се учи руски.
Успех!

В Германия не знаят английски?Е по-голяма простотия не бях чувала :lol: Личи си,че никога не си стъпвал нито в Грмания,нито в Австрия...

За Австрия не съм казала нищо ;) Там е по-добре.
Но леля ми от 25 години живее в Германия и мога да ти кажа,че като идеш в един ХИПЕРМАРКЕТ в Берлин ти говорят на развален английски,а в обикновените магазинчета е скръб.Те твърде много си обичат езика,за да се тровят с друго. :?

afterforever
07-21-2009, 10:38
Не знам за магазинчетата, където айде, не всеки е задължен да знае чужди езици. Но! На летище да не искат да те обслужат, когато им говориш английски, въпреки че прекрасно разбират какво им обясняваш и искаш очевидно помощ, те ти шъко-щъкат и фъкат, най-прокаженото племе.

y0uRfav0ritedRuG
07-21-2009, 12:40
Немски

kalashnik
07-21-2009, 13:35
А и забравих да допълня за руския.

Миналата година Слави Бинев покани директорката и бившия тогавашен 12 клас в Евпорейския парламент. Там работният език е френски, но повечето депутати и разни други служители като разбрали, че учениците говорят руски много се зарадвали и в момента училището ни има важни връзки с ЕС. Да не говорим, че в ред други световни организации руския фигурира като основен език, а немския като спомагателен. Давам примери само: ООН (работни езици - английски, руски, френски, испански, арабски и китайски), Световен съюз на почтите (руски, английски, френски, арабски, испански, португалски), ЮНЕСКО (английски, испански, руски, френски, китайски, арабски), МАГАТЕ - Международната агенция за атомна енергия (руски, английски и френски), СОИС - Световната организация за интелектуална собственост (английски, арабски, китайски, руски, френски), МВФ - международен валутен фонд (руски, английски, френски, китайски, испански и немски), Интерпол (френски, руски, руски, китайски, арабски и български), МАФ - междуранодна авиационна федерация (руски, английски, френски), Съюз на независимите държави (руски), ШОС - Шанхайска организация за сътрудничество (руски и китайски), ОДКБ - организация на договора за колективна безопастност (руски) - и ако още смятате, че немския бил толкова важен елате ме целунете по задника. От всички международни организации съм дал само тези в които фигурира като работен или немски, или руски или и двата заедно. Немския както видяхте фигурира само в една от всички, а руския във всички изброени. Организациите които не са даде са малки организации в Южна Америка или Африка където се говорят като работни местните езици.

sulley
07-21-2009, 13:35
Руски. :)

LiRRRa
07-21-2009, 14:10
Немския един ден ще ти върши повече работа...

afterforever
07-21-2009, 14:24
Немския един ден ще ти върши повече работа...

Точно обратното. Колко англичани си чула да говорят руски?
Немски Общо говорещи: 120 милиона
Руски Общо говорещи: майчин език: около 147 милиона
втори език: 113 милиона

BERCUT
07-21-2009, 15:14
Руския общо се говори от повече от 350 000 000 души. Говори се в Русия, страните от ОНД, Грузия, Латвия, Литва, Естония, Израел ,Монголия, Архипелагът Свалбард, Финландия, страните от Източна Европа, Германия, Франция, САЩ, Канада, КНР, Австралия.

Немския се говори от около 230 милиона в Германия, Австрия, Швейцария, Лихтенщайн, Белгия, Италия, Люксембург.

3oPuTy
07-21-2009, 16:44
Учила съм и двата езика и определено немския ми беше по-интересен (да не кажа даже,че ми беше по-интересен и от английския :-D )
Извод:Давай с немски ;)

faststep
07-21-2009, 16:52
Авторът на темата отдавна се е записал, КЛЮЧ! 8)

kalashnik
07-21-2009, 17:43
Авторът на темата отдавна се е записал, КЛЮЧ! 8) Важното е и за бъдещата младеж да знае, така че нека не се заключва.

bloodyF
07-21-2009, 18:20
Руски, определено!

sp33der
07-29-2009, 12:04
Немски :smt051

fenche22
07-29-2009, 12:12
Аз бих избрала немския,не че руският е лош вариант,но смятам че ще имаш повече възможности с немски. :)

BrainlessROCKBABY
07-29-2009, 13:16
Макар да не съм ги учил,аз бих избрал Немски...По-популярен е...

BrainlessROCKBABY
07-29-2009, 13:20
Руския общо се говори от повече от 350 000 000 души. Говори се в Русия, страните от ОНД, Грузия, Латвия, Литва, Естония, Израел ,Монголия, Архипелагът Свалбард, Финландия, страните от Източна Европа, Германия, Франция, САЩ, Канада, КНР, Австралия.

Немския се говори от около 230 милиона в Германия, Австрия, Швейцария, Лихтенщайн, Белгия, Италия, Люксембург.

Да, НО в Германия, Австрия, Швейцаеия, Лихтенщайн, Белгия, Италия и Люксембург стандартът на живот е най-висок, не само за Европа, но и за света, включително и САЩ, където се говори и немски.