PDA

View Full Version : Насилието в една връзка



bog4eto
07-01-2009, 13:41
Онзи ден,докато се возех в рейса се качиха 2 момичета и понеже бяха до мен и говореха доста високо чух разговора им.Едното момиче разказа за това как имала да ходи на поправителни,но в никакъв случай гаджето и не трябвало да разбира.Щял да я зареже веднага и да я пребие...Също разказа как един ден го издарзнила и я изритал страхотно,но тя нищо не му казала и оттогава...всеки път,за най-малкото нещо бой..и то зверски.Пращал я е в болница,задето я е хванал с друго момче.И понеже бях задала въпроса в една друга тема,наистина е по-добре да се направи нова и да разгледаме подробно :)
Бихте ли позволили гаджето ви да вио пребива и бихте ли останали с него?И изобщо случвало ли ви се е и какво ще направите ако ви се случи?И..какво мислите за тези,които се оставят? :shock:

totik
07-01-2009, 13:49
Доста наболял проблам.За съжаление напоследък има доста такива страхливи комплексарчета които се правят на велики.Но определено и момичето не трябва да го позволява!

NeZaPoznat
07-01-2009, 14:08
За съжаление си прав и според мен нещата са така защото никой нищо не прави - само се говори и това е. Самите насилници проявяват агресия само към по-слабите от тях - иначе си подвиват опашките.
Отскоро съм в този форум и вече доста често срещам фрази за 'ще те разбия', 'ще те накарам да пикаеш цимент', 'ще те скривя от бой' и други директни заплахи. Да не говорим, че имаше един юзър , който вече не го виждам, който 'разчленяваше' и 'колеше'. И всичко това явно не прави впечатление на админите. За сравнение ще ви кажа, че в един друг форум ми сложиха пожизнен БАН само защото казах на една мацка в ЛС, че ще си остане тъпа ако продължава да нехае за общата си култура. Ами как да няма насилие като дори и тук се позволяват такива неща. Форума е почти директно отражение на живота... :?

vesSynkaa
07-01-2009, 14:15
Т'ва е много гадно .. И не знам как може да има такива мъже, които да пребиват до смърт гаджетата си .. :? Никога не бих търпяла такова унижение, но от къде да знаем за това момиче .. Според мен и то не би търпяло, но ако гаджето и заплашва да направи лошо на семейството и или такива неща .. може би за това не го е зарязала и е все още с него, има мъже, които заплашват, че ако ги напуснеш ще направи нещо на семейството ти и на всички твои близки, че ще те намери, че не знам си какво .. за жалост ги има всякакви и понякога, дори и да не искаме се оставяме да бъдем унижавани ..

DevilWish
07-01-2009, 14:16
Смятам тези момчета, за жалки.Да биеш приятелката си ,не те прави, големият мъж.Жалко е просто. .
Никога няма да допусна такова нещо, а ако не дай си боже попадна на такъв ,далеч ще бягам от него, ако трябва до полиция ще се стига ;)

Take_That
07-01-2009, 14:36
Доста наболял проблам.За съжаление напоследък има доста такива страхливи комплексарчета които се правят на велики.Но определено и момичето не трябва да го позволява!

++++
Никога не бих останала с човек, който ми посяга.....

mechtaq_za_teb
07-01-2009, 14:43
Не бих останала с него, колкото и да го обичам. Щом тоя човек си позволява такова нещо, той нито ме уважава, нито държи на мен, нито ме обича.

soul1199
07-01-2009, 14:46
Доста наболял проблам.За съжаление напоследък има доста такива страхливи комплексарчета които се правят на велики.Но определено и момичето не трябва да го позволява!

++++
Никога не бих останала с човек, който ми посяга.....

spensi
07-01-2009, 15:23
Доста наболял проблам.За съжаление напоследък има доста такива страхливи комплексарчета които се правят на велики.Но определено и момичето не трябва да го позволява!

++++
Никога не бих останала с човек, който ми посяга.....

selens
07-01-2009, 15:45
Случвало ми се е и го търпях 2 месеца,но не толкова сериозен бой де 8-) само един път ме ритна силно а после брат ми го прати в болница :-D И сега няма смелост да ме доближи даже :D :D

flowerlina
07-01-2009, 16:24
Т'ва е много гадно .. И не знам как може да има такива мъже, които да пребиват до смърт гаджетата си .. :? Никога не бих търпяла такова унижение, но от къде да знаем за това момиче .. Според мен и то не би търпяло, но ако гаджето и заплашва да направи лошо на семейството и или такива неща .. може би за това не го е зарязала и е все още с него, има мъже, които заплашват, че ако ги напуснеш ще направи нещо на семейството ти и на всички твои близки, че ще те намери, че не знам си какво .. за жалост ги има всякакви и понякога, дори и да не искаме се оставяме да бъдем унижавани ..

bog4eto
07-01-2009, 18:17
Прието е, че физическото насилие в една връзка не може да бъде толерирано и до тук ок.. Всички казваме никога не бих, никога не съм, как може такова нещо!? Замисляли ли сте се накъде от къде тръгва целия проблем на един мъж или момче което удря жена си или приятелката си!?.. Замисляли ли сте се някога, че този човек е научен така.. като дете, например.. Защото попадне ли формиращият се индивид в една враждебна за него среда, то той от заеманата от него “слаба” позиция няма избор.. Мисли че така е правилно, че така е редно за да докаже силата си, това че е нещо повече от жертвата.. Такова дете, отгледано сред агресия, е подтикнато несъзнателно към насилие.. Но може да му се помогне..
Имам приятелка която ходи с едно момче вече шест години.. На третата година я беше ударил един път.. тя му прости.. Втория път когато и посегна тя сложи край.. след което следваха куп извинения и ред сълзи, ред сополи.. Тя реши да поговори с него понеже го обичаше адски много.. Говориха дълго след което се останови от неговите думи, че като дете е гледал едва ли не всеки ден как баща му бие майка му, а понякога и него.. Следователно когато се почувства слаб пред нея той прибягва до насилие.. Стигнаха до извода, че той има нужда от помощ и подкрепа.. Ходиха по психиатри и в крайна сметка само след 6 месеца момчето беше превъзмогнало травмата която беше криел и отричал с години .. Сега са женени и имат едно дете и не бих отрекла, че са едно от най-хубавите семейства които познавам.. Никога повече не я докосна и не вярвам да го направи..
Казвам това, защото прочетох мненията ви и не съм съгласна с това *ударили ме - край* .. Ако обичаш един човек би се опитал да му помогнеш, не веднага да сложиш край.. А той ако те обича би оставил себе си в твой ръце за да се справите с проблема.. Винаги има решение..
:)


Евалата и на момчето,защото се е осъзнал,НО наистина малко са такива и аз не бих рискувала ;)

Wrathchild
07-01-2009, 18:39
Не разбирам как има хора, търпящи такова отношение. Ударят ли те веднъж, ще има и втори път. Защото ще решат, че ще им се разминава до безкрайност.
Секситка е права, обикновенно когато някой е свидетел на такова поведение вкъщи, той го възприема като нещо напълно нормално. И съм склонна да простя, когато човека срещу мен си даде сметка за извършеното и е готов да вземе необходимите мерки, за да изкорени този си навик. За съжаление, тези хора са изключения. А не би трябвало...

tuzaro
07-01-2009, 19:04
трябва да си голям мъж за да биеш момичета...

beachy_bunny
07-01-2009, 19:11
Доста наболял проблам.За съжаление напоследък има доста такива страхливи комплексарчета които се правят на велики.Но определено и момичето не трябва да го позволява!

++++
Никога не бих останала с човек, който ми посяга.....

може би само това не бих простила не човека до мен ...

VerryBerry
07-01-2009, 19:16
винаги съм се чудила на тези,които търпят подобно отношение :? Щом са ти посегнали-трябва овреме да спреш това,защото в противен случай нещата се задълбочават и става още по-зле.За себе си бих казала,че няма да допусна някой (още по- малко гадже) да ме удря :? :? :x

NeZaPoznat
07-02-2009, 07:03
винаги съм се чудила на тези,които търпят подобно отношение :? Щом са ти посегнали-трябва овреме да спреш това,защото в противен случай нещата се задълбочават и става още по-зле.За себе си бих казала,че няма да допусна някой (още по- малко гадже) да ме удря :? :? :x

Ама в някои теми момичетата се тръшкат, че харесват САМО и ЕДИНСТВЕНО лоши момчета защото видите ли ТЕ били големи МЪЖКАРИ.
Ами ето - това е резултата. Някъде бах чел, че 'лошите' са готини само ако не са лоши с вас, ама нали знаете за козината и нрава на вълка. Искате лоши - имате лоши. :D Радвайте им се :-P

SuperBadSuperFresh
07-02-2009, 10:20
трябва да си голям мъж за да биеш момичета...

+1

Недупостимо е.Не мога да си представя да обичаш някого и да искаш да му причиниш болка било тя психическа или физическа...

GotTheLife
07-02-2009, 10:25
А психическия натиск не мислите ли че дори е по-сериозен.. преживях нещо такова, не много сериозно, но си бях дете и доста подтисната се чувствах.. радвам се, че се отървах навреме

PunkZaichi
07-02-2009, 18:56
понякога така се получава. може да се държи с тебе като с куче ама щом го обичаш ще търпиш ...
моя бивш не ме е удял но понякога се държеше много грубо :smt089

t1n4e7o
07-02-2009, 19:47
Божеее моят веднъж неволно ме удари, както и да е. Заслучих си го защото го ухапах много зверски, а и не беше удър а по- скоро ме бутна. И веднъж ми удари плесница защото съм го била уж стреснала и той щото бил на няколко бири и посегнал без да иска и ме фраснал. От тогава скандали, крясъци, молеше ми се какво ли не правеше. Простих му, но на третия път колкото и да боли, ако се случи такова нещо - директно шута в задника и тва е.

FiRe_LaDy
07-02-2009, 21:18
Не бих търпяла подобно нещо.Не бих търпяла родителите ми да ме удрят,дори като греша за нещо.А още повече пък приятеля ми да ми посегне.не го е правил до сега ... дано и не си го позволява.