PDA

View Full Version : Зъболекар...Коронка...защо е толкова скъпо?



Kocha
07-02-2009, 10:16
...Ходих на зъболекар вади ми нерв 30 лв.Ходих 2-ри път на зъболекар запълване на канали с паста или там нещо си пак 30 лв.Каза ми,че ще ми слага коронка незнам колко лв.Ама като чета на други места 150 180 300 за хуваба това нормално ли е щото някои казват,че тея коронки падали лесно ;О

PlamenMEN
07-02-2009, 11:29
Зъболекарските услуги винаги са били скъпи. На мен също ми се струва обаче, че са прекалено скъпи. Аз искам да си слагам брекети, защото дефектът ми на предните два зъба не е хич малък, но там нулите след първата цифричка са три :shock: Тоеста става въпрос за пари, които нямам и няма от къде да взема. Всеки иска да има хубави и здрави зъби, зъболекарите само обясняват как трябва да се ходи редовно на прегледи и да се лекуваме, но как точно да се направи това при тези цени?
Или зъболекарите трябва да си коригират цените и да ги вкарат в нормата (което ще рече намаляване с поне 50%), или здравната каса да започне да си върши работата :-x

naia
07-02-2009, 17:35
дааа скъпо на мен ми правят зъб....до сега 50 лева съм дала и още ще давам, каква е тая работа тия пари да не ги сереме ние...
мисля че определено трябва да дръпнат малко цените и без туй са затрупани със работа пък и алчни ха
коронките са от 80лв на горе хубава е около 120

Kocha
07-02-2009, 17:41
ами така е де не бива дето самата процедура не е приятна...не бива дето те разкарват...ами и тея пари са ужас аз четох в един друг форум чиста керамична коронка струвала 300 лева просто не мога да дам такива пари с лекота като повечето хора ми казват,че коронките падали направо си мисля,че ако го извадя ще мина по лесно + това казаха че се унищожава половината зъб за да се сложи тая коронка и четох нещо за задушаване на зъба което не го разбрах защото на мене ми махаха нерви и зъба тряя да е умрял вече ама както и да е сиг ще отидат 360 лв : О


П.П искам да питам защо на всяко ходене давам пари а не ми се каже колко да нося в края????

naia
07-02-2009, 17:45
защото тогава хаха ще е фрапиращо

PlamenMEN
07-02-2009, 18:44
Именно, по лесно е да дадеш 20лв 5 пъти, от колкото 100лв веднъж (а и при тъпите зъболекари цените радко са под 100)...

naia, сърцето ти бие в ритъма на песента, която слушам в момента

NevermindOo
07-06-2009, 07:38
Ами, извинявайте много, но зъболекарите не са ви вързали, това е положението! Вие замисляте ли се , че стоматологичните материали са най-скъпи и че тези хора са учили 6-7 години! Знаете ли, че стоматологичната машина струва 15 000, най-малко! Вие какво искате- за 20 лева да имате холивудска усмивка... пффф... трябвало с 50 % да смъкнат цените! Ако вашите родители бяха зъболекари, едва ли щяхте да мислите така.

Biskfitka
07-06-2009, 13:03
Ами, извинявайте много, но зъболекарите не са ви вързали, това е положението! Вие замисляте ли се , че стоматологичните материали са най-скъпи и че тези хора са учили 6-7 години! Знаете ли, че стоматологичната машина струва 15 000, най-малко! Вие какво искате- за 20 лева да имате холивудска усмивка... пффф... трябвало с 50 % да смъкнат цените! Ако вашите родители бяха зъболекари, едва ли щяхте да мислите така.+1
А коронките не падат толкова лесно.На майка ми преди няколко седмици и падна една,която и е от мноооого години...е сега едва стой адекватна (много я боли..) ии ще ходи на зъболекар след малко...