PDA

View Full Version : Единици ли са ценителите на класическият балет?



wigito
07-03-2009, 06:02
мноо хора като чуят опера, балет и започват да говорят отрицателно по темата.Вие как мислите и какво и вашето мнение- положително или отрицателно?И ако може и момчета да отговарят :wink:

Ilikeliljon
07-03-2009, 07:25
Не съм отрицателно настроен против тях. За балет не мога да кажа нищо, защото не съм ходил на балет. За опера, ами не е за мен, бил съм на сватбата на Фигаро, но не ми харесва. Не стига, че пеят и нищо не се разбира, ами пееха и на чужд език :D :D Но не съм отрицателно настроен към нито едно от двете и бих отишъл с подходящ човек. :) :) Предпочитам да ида на театър, ако трябва да кажа предпочитанието си

blago84
07-04-2009, 10:38
Аз харесвам операта и балета. Но напоследък рядко ходя (няма време...)
За сметка на това, театърът ми е чуждо изкуство...

Ilikeliljon - проблемът с разбирането се решава съвсем лесно - с екран за субтитри :) Също така, поне според мен, постановките са по-разбираеми, ако зрителят е попрегледал либретото преди да влезе в залата :)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-06-2009, 04:19
единици са

wigito
07-06-2009, 20:12
единици са
ти от тях ли си?

moneycomeme
07-09-2009, 06:37
Аз като малка 7 години съм танцувала балет и съм свирела на пияно и това ми е повлияло,музиката и танците са ми слабост и въобще изкуствата. :) Ходя на рази концерти и постановки.Обожавам балета,театъра,но не ходя на опера,лично на мен ми действа дразнещо операта.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-10-2009, 07:53
единици са
ти от тях ли си?

не особено ...

hardball
07-10-2009, 23:13
Аз опера много обичам! Като малка исках да съм оперна певица :D
А балет... щяха да ме водят, купих си рокля и накрая отпадна представлението и с роклята ходих да пия в една хисарска кръчма.

LizZz
07-11-2009, 00:08
Като цяло са единици, да.
Ако на някой му се гледат млади таланти от България, съседните страни (Гърция, Турция, Румъния), както и руско участие, може да заповяда в събота от 18:00h в Музикалния театър.

Ще се танцува класически и модерен балет.
Ще са отделни вариации.

PepSsSi
08-25-2009, 01:03
Ценя го и то много, години тренирах художествена гимнастика, а тя е тясно свързана с балета :) обичам изкуство от този типаж :-D

Nafarforii
08-25-2009, 16:32
Ами изобщо не.Предпочитам да съм на спортно събитие,отколкото на някакъв вид изкуство.

eatmybrain
08-26-2009, 19:34
ами като дете отгледано в от музиканти винаги съм обичала операта,балета,концертите .. ходя винаги когато имам време :)

За съжаление ценителите са все по-малко.Преди няколко дни бях на "мадам Бътерфлай" и имаше доста хора,както и на "Тоска" преди това .. та зарадвах се аз,обаче така се получи че до мен стояха една двойка изключително прости индивиди,неспиращи да говорят и след многократни забележки,това което минаваше за жена,заяви:
-Тъз ли селянкъ ше ми каа да млъкна ?!
.. и терора продължи. Да се чуди човек защо ходят,когато не им харесва :?

mimenceto666
09-06-2009, 22:20
Харесвам балета, но оперите не ме привличат - пред тях предпочитам някоя симфония или нещо подобно. Не знам от каде ми е харесало понеже майка ми не харесва класическа музика (нито пък някой от другите ми роднини или приятели).

Ами изобщо не.Предпочитам да съм на спортно събитие,отколкото на някакъв вид изкуство.
Аз тренирах акробатика. Харесвам спортовете и в някои от тях съм добра, но пък харесвам балета и класическата музика (всъщност харесвам всякакъв вид музика).

littlebaby
09-18-2009, 17:36
Аз също харесвам балета, даже като малка доста често ходих да гледам. Но вече нямам особено време..
Обичам да посещавам театъра, но на опера никога не съм ходила и ми е много интересно как е :D

sunflower132
10-09-2009, 12:25
Много харесвам и балет и опера. :)

Belair
10-21-2009, 10:34
Балета винаги ми е действал депресиращо