PDA

View Full Version : Една имунизация...



bonbonkata011
07-03-2009, 20:33
Здравеите!Искам да ви попитам на вас правили ли са ви имунизацията Priorix, защото на мен трябва да ми я правят и много ме е страх.Когато ми правиха проба Манту и нали знаете каква е малка иглата.Аз като я видях ми прилоша и повърнах в кабинета.После както и да е направиха ми я, обаче ме държаха здраво защото не спряхда треперя, наистина несъзнателно.Просто като видя кръв,медицинска игла, или просто ми замирише на болница направо е ужас.По принцип съм с много ниско кръвно (73 на 42 беше последният път когато ми го мериха вкъщи , демек преди 2 дена)та така и някакъв супер ускорен пулс,задух.Просто това ми е като фобия.Знам, че ви отекчих, само искам да попитам боли ли и какво представлява тази тъпа ваксина.Задължително ли се бие мускулно ии най-важният бъпрос.Боли ли?
П.П
На 14 ако има значение...
и още нещо това е новият имунизационен календар
http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm

bonbonkata011
07-03-2009, 20:48
Моля ви бе хораа.Никой ли не знаее.В понеделник трябва да ходяя и като си помисля кво ме чака

kalpazanka
07-05-2009, 15:42
Пълна глезотия! Ако щеш си прави морбили-паротит-рубеола, но ако те лепне последното докато си бременна в първия триместър, няма да ти мръдне терапевтичния аборт!

djuki
07-05-2009, 16:29
ужас тази година имам цели две ваксини :? , но не мога да ти помогна говори с личната ти тя ще ти помогне най - много и спокойно мисли за нещо друго по хубаво