PDA

View Full Version : Сериозен проблем



Bianca
07-04-2009, 13:10
Пак става въпрос за килограми, ама няма да питам нито за отслабване, нито за упражнения или някакви такива работи.
От половин година насам все диети правя. Стана 55-6 кг, сваля ги до 53-4 с някакви си там измислени диети, после дори и нормално да се храня, ама да не спазвам някакви диети, си ги връщам. Проблемът не е точно в това, логично е да се получава така.
Проблемът се състои в това, че като приключа диетата и почна да си ям нормално (дори и малко), не просто качвам килограми и стигам до определено тегло, а продължавам да качвам и качвам. :shock: Безспирно. Не съм се пробвала да изкарам по-дълъг период без диети, но ме е страх, че ако се пробвам, ще стана ужасно дебела....
Основателни ли са ми страховете? :( Не може ли просто да стана 55 кг и теглото ми да застине, но с нормално ядене, без диети и ограничения...
При вас така ли се получава?
Оф, дано сте ме разбрали, че съм много уплашена.

p3tinc3t0
07-04-2009, 13:28
Яш всичко каквото обичаш, но по малко. Аз съм в същото положение... Само ям, ям и за 2 месеца и половина качих 5 кг :( Ограничавай се. Не яш мазно, наблягай повече на плодовете. :)

Bianca
07-04-2009, 13:30
Проблемът е, че аз пет килограма ги качвам за няколко дена, макс седмица.

chaos_
07-04-2009, 13:42
Ами не знам това не ми се вижда нормално,може да е някакъв хромонален проблем.
Но пък и си зависи от организма,аз примерно ям като разпрана каквото
ми попадна и над 52 кг. досега не съм била.Просто метаболизма ми е адски добър.
Докато други са точно противоположното както и ти.55 кг са едно добро тегло,в зависимост от височината разбира се.
Иначе ако виждаш ,че качваш и то за толкова кратко време толкова много,хапвай дори и по-много,но само органични храни ,плодове ,зеленчуви,ядки,зърнени храни избор голям.
Но не ми се вижда нормално да качваш по 5 кила за седмица и според мен организма ти съвсем се с побъркал от многобройните диети,намери си един режим и го спазвай,защото иначе съвсем ще си прецакаш организма.
Яж разделно ,спортувай,поддържай форма.
А и иди на лекар

under_black_sky
07-04-2009, 13:43
Уоу, а пробвала ли си да се консултираш с лекар или нещо такова.Една моя приятелка все беше на диети и като спре за малко заради здравословен проблем и качваше отново повече от колкото е свалила и ходи на някакъв лекар и от година насам си държи теглото без да мърда и яде всичко :D Не знам как стана така.Е не е прекалено отслабнала но от 80 до 60 кг има голяма разлика.А пък аз 5кг едвам качвам за една година и се гордея с това,а не спазвам никакви диети , ям като прасе и то всичко най-неполезно :D Може да е просто ген.

Bianca
07-04-2009, 13:52
Преди да почна диетите бях ТОЧНО като вас. Всъщност не, дори ядях по повече, СКЪСВАХ се от ядене, ама почнах с диетите... Не, не знам дали ще качвам безспирно, не съм пробвала. Затова ви и питам дали ще стане така...

Romance
07-04-2009, 14:41
Не гледай килограмите. Ще стигнеш до едно положение и след това няма да качваш повече. Преди бях като теб - от 55 изведнъж качих на 59-60 и така си и останах. И изглеждам добре. От 2 години не съм качвала нищо ( а ям доста стабилно и мазни храни и сладко и пия огромни количества газирано).
Не се притеснявай.

Bianca
07-04-2009, 14:52
Да, ама не спазваш постоянно диети. Моето и диети не са, де. Просто ограничения.

YouCantStopMe
07-04-2009, 14:52
Същото.
Ти сега си си добре.
На възраст,в която дори няма да растеш и на височина вече(добре,де..най-много по 1-2 см на година).С килограмите става същото.Дори и 60 да достигнеш,това ще е краят.Няма накъде повече да качваш.Организмът има нужда от енергия и като гледам в темата за менюто си похапваш стабилно(поне според моите виждания).Продължавай така и не спазвай повече диети.Яж каквото ти се иска(рабира се,в малко по-малки количества),но и спортувай.

Tiin
07-04-2009, 15:30
Sport!Sport!
AA zemi da pro4etesh knigata Tina i Polovina 6e ti pomogne!

Minerva
07-05-2009, 12:36
Да си върнеш килограмите е нормално. Но няма вариант да качваш без да спираш и да станеш 100000 кила. Само на теб така ти се струва...А и без това и 56 не са ти много.

mariqqqqq
07-05-2009, 13:16
еми щом искаш да отслабнеш трябва да имаш воля и да си наложиш режим на хранене.обаче наистина трябва да си сериозна за да постигнеш някакъв резултат.можеш да пробваш с някаква диета-не еказано че ще е безбожно лишена от храни :D просто е хубаво да ограничиш вредните храни,плодове зеленчуци-също са полезни. а и една диета прочиства организма! Успех :)

miminka__94
07-05-2009, 13:27
първо на колко години си ... и колко си висока?

И така аз и друг път съм изразявала мнението си за теб-ти ядеш доста здраво няма лошо в това като ти е вкусно яж ... но все пак се налагат и ограничения.Аз също пазех диета -почти анорексия но все пак свалих нужните кг и когато започнах да се храня нормално пак си налагах някакво ограничение -ест всичко ми се ядеше но спирах да се тъпча когато съм сита и въпреки това,че не си на диета ти найстина поемаш огромни количества,чета с интерес какво ти е менюто за деня,но за мен твоето меню не е за ден ти с толкова храна можеш да изкараш поне 3 дни и повече ... само обядът ти има калории които са достатачни за цял ден ... помисли за тях ... ограничавай храната колкото и сладко да ти е... не спазвай диети,но все пак яж умерено ... 1 шоколад на ден е напълно достатачен разбирам,че ти е слабост но се искат жертви ... и най-важното не спирай да се движиш-бягай разхождай се ... спорт спорт спорт и ще видиш,че за 1 седмица няма да качиш 3 кг :) успех :-)

UnBelievable
07-05-2009, 14:42
първо на колко години си ... и колко си висока?

И така аз и друг път съм изразявала мнението си за теб-ти ядеш доста здраво няма лошо в това като ти е вкусно яж ... но все пак се налагат и ограничения.Аз също пазех диета -почти анорексия но все пак свалих нужните кг и когато започнах да се храня нормално пак си налагах някакво ограничение -ест всичко ми се ядеше но спирах да се тъпча когато съм сита и въпреки това,че не си на диета ти найстина поемаш огромни количества,чета с интерес какво ти е менюто за деня,но за мен твоето меню не е за ден ти с толкова храна можеш да изкараш поне 3 дни и повече ... само обядът ти има калории които са достатачни за цял ден ... помисли за тях ... ограничавай храната колкото и сладко да ти е... не спазвай диети,но все пак яж умерено ... 1 шоколад на ден е напълно достатачен разбирам,че ти е слабост но се искат жертви ... и най-важното не спирай да се движиш-бягай разхождай се ... спорт спорт спорт и ще видиш,че за 1 седмица няма да качиш 3 кг :) успех :-)
Обяът и е виновен сега :? Wtf Това, че ти си мислиш, че с глад се постигат нещата ехеее в грешка си ;)
/ П.С. Не се заяждам :) /

Към авторката - ако толкова ти се яде сладко го яж сутрин веднага след ставане или 15 мин. след тренировка. За режим е ясно, че няма как да стане, но поне се постарай да не консумираш въглехидрати вечер и големината на порциите да намалява с напредването на деня.
И разбира се, др. е ясно - мноого спорт. И зарежете тоя кантар, той не е важен - гледаите си мерките :)

SunshineInTheRain
07-05-2009, 15:36
Започни да се ограничаваш със сладкото,хляба,разни тестени изделия не пий мн газирано.. Пък след всяка диета си има период за захранване.Не може като решиш че ти харесва колко си отслабнала и да започнеш изведнъж да ядеш както преди.Понякога така се качват килограмите отново и даже и повече от предишните ;)

the_slayer93
07-05-2009, 16:28
Еми преди 2 седмици щях да ти кажа спри хляба,ама видях ,че поне при мен няма голям ефект.Аз изяждах поне по 3-4 или повече филийки на ядене и реших да спра докато не съм надебеляла много (за 1 месец качих 3 килограма)и от как уж не ям хляб и се ограничавам съм качила половин килограм...нз освен някоя постоянна диета или нещо таковаи спорт най-вече..

FakeIdentity
07-05-2009, 16:57
Така става като пазиш диети.Трябва ти постоянен хранителен режим, а не диети.

Brunetkaa
07-05-2009, 22:19
Зависи..ако ядеш само чипсове вафли mcdonalds kfc и така наатък, но предполагам не си малоумна..би следвало да ядеш здравословна храна..
Според мен е най-добре да спортуваш пробвай с плуване наистина е страхотен спорт, макар че хич не ми се отдава..ще имаш стегнато тяло, ще стопиш калориите и ще поддържаш форма, което е много важно.(Аз съм слаба и си ядях всичко,обаче като ми се появиха едни стрии-грозотия..и не мога да ходя на спорта, който искам..добре че август тръгвам на фитнес.Без движение няма да отслабнеш, ако ще и да си с най-гениалните диети) :)

EarthShaker
07-05-2009, 22:26
бягай на фитнес веднага... тялото ти се мъчи да се презапасява в случай на повторен 'глад' ... когато спортуваш и хабиш толкова енергия, колкото и поемаш няма да дебелееш :)

и наистина килограмите не са мерило за тлъстина

Seducti0n
07-05-2009, 22:56
:) спорт, здравословно хранене, достатъчно сън
и от време на време-джънк фууд

bquick
07-05-2009, 23:20
Цаката е да се яде често по малко. 4-5 пъти на ден хранене по малко и фитнес или спорт чат пат.

Aniiiii
07-05-2009, 23:44
О да започнеш ли веднъж диета няма спиране!!
Не мен първата ми диета беше когато бях 53 кг .. отслабнах супер много, станах около 40 мисля. После започнах да ям, надебелявах, почвам пак диета, после пак си ги връщам ..
Ей го сега мися пак да съм на диета .. Веднъж почне ли се .. не можеш да спреш .. :o

Bianca
07-12-2009, 20:38
Аз мисля да си ям нормално и да се тъпча с вредни храни, както правех и преди. Да видя дали ще стана 56-7 килограма и ще остана толкова, или ще продължа да качвам.
Но ме е страаах. :booooomb: Вие как мислите?

TheNewReligion
07-12-2009, 20:53
Няколко пъти съм чела менюто ти. То е доста еднообразно, пък и приемаш прекалено много въглехидрати. Според мен ще е хубаво да го разнообразиш. Включи повече плодове, зеленчуци и млечни продукти. Започни и да спортуваш. Ама не само за една седмица, а го направи свой хранителен режим. :)

Little_Lady93
07-12-2009, 21:21
Едва ли искаш съвет точно от мен :D но повярвай ми дост съм навътре отноисно храненето, макар и да не ги спазвам нещата, оеито знам.Значи преди като ходих на диетолог за качване на кг още в началото тя ми даде и лист за поддържане на ниско тегло който се спазва ЦЯЛ ЖИВОТ.Никак не звучи приятно, и не е ама има 3 типа хора.Едните ядат и колкото ида се тъпчат са си слаби.Други хапват и всичко хапнато си го качват и цял жовот се обрят с кг.3тите са дебели и не им пука.Ама както виждам си от 2рия тип.Трябва да си изглрадиш режим за цял жовот а не да почваш да ядеш "нормално".И поннеже виждам че ядеш хлаб замени г ос пълнозърнест и се старай да не смесваш белтъчини и въглехидрати.За сладкото с изнаеш (въпреки че на мен това имам чуството че ще ми остане порок за цял живот 8-) )
Успех и да кажеш като ги задържиш ;]

Spider4eto
07-12-2009, 21:24
Увеличи спорта :)

Bianca
07-12-2009, 21:28
Едва ли искаш съвет точно от мен :D но повярвай ми дост съм навътре отноисно храненето, макар и да не ги спазвам нещата, оеито знам.Значи преди като ходих на диетолог за качване на кг още в началото тя ми даде и лист за поддържане на ниско тегло който се спазва ЦЯЛ ЖИВОТ.Никак не звучи приятно, и не е ама има 3 типа хора.Едните ядат и колкото ида се тъпчат са си слаби.Други хапват и всичко хапнато си го качват и цял жовот се обрят с кг.3тите са дебели и не им пука.Ама както виждам си от 2рия тип.Трябва да си изглрадиш режим за цял жовот а не да почваш да ядеш "нормално".И поннеже виждам че ядеш хлаб замени г ос пълнозърнест и се старай да не смесваш белтъчини и въглехидрати.За сладкото с изнаеш (въпреки че на мен това имам чуството че ще ми остане порок за цял живот 8-) )
Успех и да кажеш като ги задържиш ;]
Преди бях от първия тиип! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Как пак да стана......

amk933
07-12-2009, 21:39
Според мен отиди на ендокринолог и си направи има едни изследвания, за това кои храни организмът ти разгражда по-ленсо, коои по-трудно, кои хич. Аз имам един приятел, който ядеше по-малко от мен, а дебелееше страшно и се оказа, че има инсулинова резистентност. Тоест произвежда огромни количества инсулин, но не разгражда добре захарта и остатъъците инсулин се превръщат в мастни запаси. И сега е на някаква диета с много хранения, но без определени групи храни и пие някакви хапчета и има страхотен резултат. Той беше с 30 кг над нормите. Според мен доктора е решението, ако имаш страх за някакви болести или грешки в метаболизма. ;) Успех!

Kris4oy
07-12-2009, 21:57
Sport!Sport!
AA zemi da pro4etesh knigata Tina i Polovina 6e ti pomogne!
+ книгата е много хубава
на каква диета си била? Ако е някаква мега строга диета, вкоято не се яде почти нищо и след нея почнеш да си ядеш нормално аккто преди или дори повече е нормално да ги качиш! Зависи от метаболизма ти! Аз също бях дебела, отслабнах и сега вече година килограмите не мърдат! Много е важно какво ядеш! Не става въпрос да гладуваш, а да внимаваш какво точно ядеш! :)

Ето ти един сайт изчисляшай си калориите на ден да видим какво ще покаже! http://zdravoslovno.com/Calculators.html първият от калулаторите - калкулатор на калории :-)

Little_Lady93
07-12-2009, 21:57
Едва ли искаш съвет точно от мен :D но повярвай ми дост съм навътре отноисно храненето, макар и да не ги спазвам нещата, оеито знам.Значи преди като ходих на диетолог за качване на кг още в началото тя ми даде и лист за поддържане на ниско тегло който се спазва ЦЯЛ ЖИВОТ.Никак не звучи приятно, и не е ама има 3 типа хора.Едните ядат и колкото ида се тъпчат са си слаби.Други хапват и всичко хапнато си го качват и цял жовот се обрят с кг.3тите са дебели и не им пука.Ама както виждам си от 2рия тип.Трябва да си изглрадиш режим за цял жовот а не да почваш да ядеш "нормално".И поннеже виждам че ядеш хлаб замени г ос пълнозърнест и се старай да не смесваш белтъчини и въглехидрати.За сладкото с изнаеш (въпреки че на мен това имам чуството че ще ми остане порок за цял живот 8-) )
Успех и да кажеш като ги задържиш ;]
Преди бях от първия тиип! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Как пак да стана......

Миличка не искам да те разочаровам.но това едва ли ще стане.В живота на всеки човек идва момента в който тялото му се променя.90% от хората,които са си слаби "природно", в един период напълняват.Пубертет, студентски години, бременност или спиране не цигарите в средна възраст.Явно твоят момент е дошъл сега.КОфти е, но пък поне отрано ще се научишда се ограничаваш, иначе после е мн по трудно.А ако искаш отиди и на лекар може да има някаква причина да ти се е забавил метаболзма (въпреки, че ме съмнява) нищо не губиш.

therichbitch
07-12-2009, 23:06
разбазикала си си метаболизма вероятно, трябва да посетиш лекар в скоро време ако така продължи, но аз ти гарантирам, че няма
и не ме питай защо го казвам и съм почти сигурна, просто мисля, че си внушаваш и преувеличаваш, така че се успокой и изчакай поне седмица, БЕЗ ДА МИСЛИШ ЗА ТОВА, аз винаги съм си мислела, че хората отслабват от стреса, поне аз съм така, но има и други, може би като теб, ако си чак толкова стресирана, има някаква възможност от това да качваш кг :)

ElinoOor
07-13-2009, 03:14
абе мани, аз съм забила на тия кила и ям като ненормална и пак съм си така..
демек имам доста за сваляне обаче не качвам повече
почна ли диета после пак връщам до тва дередже .. :-o

Bianca
07-13-2009, 08:37
За въпроса на Kris4oy с диетата – ами аз не съм спазвала диета, просто не ядях сладко, тестено, etc. Ограничавах се, дори по едно време прегрешавах, ама пак свалих един-два килограма.
За две седмици качих 2 килограма, нормално ли е? :(
Явно здравословното хранене си е режим, а не едноседмична диета. :-o

HotChickMaggie
07-13-2009, 08:46
Аз по миналата седмица бях на диета(или не точно) и почти нищо не ядях е така 5-6 дена и ходех на фитнес,правех си и отделно упражнения и тн.Само от време на време някоя активия да хапна иначе не.Вярно,че това си е гладуване и да..знам какво казват за гладуването,но ето че за 5-6 дена отслабнах 4 кг.От няколко дена си ям съвсем нормално всички храни(разбира се без да прекалявам) и съм отслабнала още 1кг,но си ходя на фитнес почти всеки ден.Така че не мога да си обясня при тебе защо е така,но то явно си е до самия организъм.

п.п. Аз бях 53кг преди да почна диетата(или каквото се води :Д) и съм 1.63 висока.

Still1ME1Still1HERE
07-13-2009, 16:22
Човек колкото му е писано килограми да бъде,толкова и ще бъде... Всеки с чара си.Аз съм ти казвал,че няма смисъл да се потиш и така си си добре,сега,че не ме слушаш си е друг въпрос.

Stela90
07-13-2009, 17:45
виждала съм в онази тема за менюто за деня че пишеш че ядеш овесени ядки,а от някаде знам че като се смесват със други неща се пълнее от тях

Bianca
07-13-2009, 18:44
Човек колкото му е писано килограми да бъде,толкова и ще бъде... Всеки с чара си.Аз съм ти казвал,че няма смисъл да се потиш и така си си добре,сега,че не ме слушаш си е друг въпрос.
Най-тъпото и безсмислено мнение в цялата тема. Аз какво питам, ти какво отговаряш...
Няма значение. :?

mArMaLaDkA
07-13-2009, 19:14
Нормално, Бианчице. Колкото и да ограничаваш хляба, сладкото и пърженото, в един момент, само като хапнеш едно от тея неща, веднага качваш. Организма има нужда и се запасява.
Ако ще правиш диети, поне гледай да позволяват да ядеш всичко, от което организма има нужда. 90-дневната ми се вижда подходяща, точковата също.
Все пак мисля, че нямаш нужда от диети. Виждала съм тялото ти и си слабичка. Може би костите ти тежат. И не си личи да имаш особено коремче. Казвам, защото по 1 време май се притесняваше. Всички имаме коремчета, даже е симпатично. Твоето е нищо в сравнение на повечето мадами.
И извинявай, но спри да се тъпчеш. Твоето е наистина тъпкане, като ти гледам менютата тея дни. Вярвай, и аз по едно време ядах като за световно, по 3-4 филии заминаваха на ядене, а сега и с по половин се наяждам. И аз преди като теб поглъщах сума ти храна, но просто се научих да ям по по-малко. Имай впредвид, че организма дава сигнал за ситост след време. Яж по-бавно, замезвай, не се нальоквай с течности. Спри гнусните кренвирши, защото са бъкани с боклуци. Като почувстваш лек глад, не отивай да се натъпчеш, ами си направи една салатка. Аз си спомням отначало, като я прилагах тая тактика. Викам си, ще остискам да стане време за вечеря, през това веме ще си спретна една салатка. За няма и 3 минути една огромна шопска салата замина, после друга... 8-) Ама пък така е по-добре, отколкото да нагъваш разни наденици и кренвирши. Много добре правиш, като включваш по някой и друг зеленчук в почти всяко хранене. Вместо сладко, хапвай плодчета или пък си прави кисело мляко с мед и орехи(адски засища. Аз след една купичка вече вдигам бялото знаменце 8-) ). Не значи да изключваш сладкото, просто недей да нагъваш разни неща от скука. А под овесени ядки какво се разбира? Мюсли? Защото, ако е това, помня, че и аз бая хапвах. Като си вземех 1 голям пакет от Кауфланд и една кутия прясно мляко, цял ден само с това се захранвах. Същата работа е и с Нескуик, разни медени кръгчета и етц. Затова вече заобикаям щандовете със зърнени закуски и мюсли. 8-)

your_secret
07-13-2009, 20:07
С движение става, така дори и да слабееш после ще си върнеш килограмите. Впрочем четох някъде, че след диета не трябва рязко да почваш да ядеш каквото си искаш /независимо дали е полезно/, а да ядеш само плодове и да пиеш вода и постепенно да ги заместваш с други ПОЛЕЗНИ храни. Доколко е вярно-не знам, обаче според мен може и да подейства :)

Still1ME1Still1HERE
07-13-2009, 20:13
Не съм се пробвала да изкарам по-дълъг период без диети, но ме е страх, че ако се пробвам, ще стана ужасно дебела....
Основателни ли са ми страховете? :( Не може ли просто да стана 55 кг и теглото ми да застине, но с нормално ядене, без диети и ограничения...
При вас така ли се получава?
Оф, дано сте ме разбрали, че съм много уплашена.
Пробвай и виж.Самото тяло си изисква някакво тегло и ако не се тъпчеш като прасе ще спреш до някакви кила и толкова ще си останеш.Другото,което не ме разбра е,че ако не си съвршени мерки,това не означава,че няма да те харесват,а това ти дали сама ще се харесваш е друг въпрос.На един чарът му е,че е строен,на друг,че е забавен,а на трети,че е умен или красив.

До втория въпрос - да можеш да си останеш 55,но трябва да си на диета за поне година,че тялото ти да свикне с новата му маса.И все пак колкото и да искаш не можеш да паднеш под една граница,защото на тялото си му трябват мазнини,белтъчини и въглехидрати и една чушка да изядеш пак ще си качиш килограмите.Зависи доста от костната ти структура.

Подкрепям и мнението на мармаладка :)

Стигат ти толкова безполезни мнения.

Bianca
07-13-2009, 20:26
Каква диета за година, бе... Просто сега тялото се запасява, защото организмът смята, че пак ще го ебавам с диети. До едно време ще се запасява, после ще спре, че дори ще сваля няколко килограма.
Въпрос на метаболизъм е...

Still1ME1Still1HERE
07-13-2009, 21:01
Каква диета за година, бе... Просто сега тялото се запасява, защото организмът смята, че пак ще го ебавам с диети. До едно време ще се запасява, после ще спре, че дори ще сваля няколко килограма.
Въпрос на метаболизъм е...Донякъде си права :)

CwalkIn
07-13-2009, 21:50
Отделяй по 30 мин 3-4 пъти седмично да тичаш 3-4 КМ
И всеки ден прави коремни преси по 8 минути,без да спираш, като през 40 секунди сменяш начина на изпълнението.Давам ти гаранция че за 3 месеца ще има ВИДИМ резултат.
Заеби ги тия диети,винаги ще си връщаш килата,пак и отгоре ще качваш.

akinom
07-14-2009, 06:02
Може да ти е заложено в гена, не познавам родителите ти ( е, то гена се предава през поколения за килограмите ) , но и това е вариант. Иначе ти си мислиш , че се случва нещо ненормално и се стряскаш, ама без спорт няма да стане. Спазвай си ограниченията, но и спортувай. Има слаби хора, но с ужасни и отпуснати тела.. Пък и не се тъпчи, което е много важно. И яж. по мalко през 3 часа... най, най- възможно най- ефикасния метод е този.. и пак за задържане на теглото- спорт.

bori96
07-14-2009, 10:45
Много гадно... Според мен това не е нормално, но като казваш, че ядеш в нормални количества какво имаш предвид?! Ако е сладко, шоколади, мазни храни ... НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ - логично а да натежаваш повече, но ако не, просто спазвай по-строг режим. Определи си точни часове на закуска, обяд и вечеря, а за между другото, ако ти прегладнее яж плод. Е, все пак не можеш да се откажеш напълно от сладките залагалки, но не прекалявай!!!

П.П. Водата залъгва глада и топи калории, особено студената :wink:

Bloodlust
07-14-2009, 18:17
За три страници мнения, очаквах че поне един ще спомене *йо-йо ефект*. А вие я пращате на лекар... Бианка, нормално е да качиш кила веднага след края на *диетата* именно защото ти не си на диета, а просто се ограничаваш от конкретни неща, а после почваш да си ядеш нормално. Споменато беше по-надолу, че след всяка диета има захранване. Дори със захранване има риск от йо-йо ефект, а камо ли ако направо почнеш да плющиш хляб и шоколад. И не мисля, че да почнеш да ядеш безразборно е по-страшно от това да гладуваш и да се лишаваш. Както казаха вече - ще стигнеш до едни килограми и ще си останеш на тях. Но пък не виждам голяма полза или удоволствие в това да се тъпчеш като за световно...

Bonbonenata
07-14-2009, 18:28
Естествено, че ще качиш като се върнеш на старото си ядене! То просто е логично. Вика сму се йо-йо ефект. Питай чичо Гугъл по въпроса. То се прави ударна диета и после режим. Р-Е-Ж-И-М! Ти просто обезмисляш диетата...

djudjulinkaa
07-14-2009, 22:17
Една моя госпожа ми беше обяснила нещо от този род.. Значи.. Приеми че стомахът на всеки човек представлява една капка.. при някой тя е по-голяма, а при други по-малка.. при някой е по-разтеглива, а при други не.. И за това да речем ако твоят стомах е с капка, която е по-разтеглива вероятно за това се получава така..просто си предразположена да пълнееш.. Е нещата едва ли са точно така с тез капки, но колкото за ориентация.. :)