PDA

View Full Version : Френски или руски?



zvezdichkaaa
07-04-2009, 21:06
Другата година ще уча втори език(един от двата)и сега се чудя кой да избера,макар че имам много време сега се замислих,понеже първоначално клонях към френския,но в нас има един речник и думите ми се струват ужасни и ми звучат,като някакво заклинание.Въобще винаги съм го мразела този език,понеже ми се струва някакъв труден и всяко изречение имам чувството,че е от сто срички.За сметка на това руския ми харесва адски много,понякога дори си тегля филми с това озвучение,за да ги слушам.Винаги съм го обичала,но г-жата,която ще ни предава не се знае каква ще излезе,а тази по френски я познавам(преди ми е била класна и е супер добър и симпатичен човек) и смятам,че ще изкарвам по-добри оценки,ако запиша френски.Пък и съм чувала,че граматиката на руския е гадна,за френския вече незнам...И сега ми се получи една дилема,понеже руския много го харесвам,като звучене(за разлика от повечето хора,струва ми се),а пък френския познавам и г-жата и все си мисля,че граматиката му не е чак толкова сложна(тя ми е слабото място) пък и повече хора са за френски да се записват,мисля.Абе въобще вие как мислите,кое от двете?

djuki
07-04-2009, 21:39
така да оставим това кои ще ти предава ... аз също трябваше да избирам , а на мен руския не ми харесва той има кофти граматика но е по- близо до нашия език ... а за френския уча о вече 5години все в училище и на мен много ми харесва като език и си го уча защото наистина много ми харесва , но ще ти кажа гаден е и той и то доста . Ако не го харесваш и наистина не искаш да го учиш по - добре недей руския ще ти е по лесен за учене поне според мен

plmn
07-04-2009, 22:06
френски

sladkalady
07-05-2009, 06:13
Учи този език,който на теб ти харесва...не се влияй от това кой ще ти преподава...Имаш ли желание ще ги научиш и двата...От това,което си написала разбирам,че харесваш повече руския...следователно имаш желание и ще го научиш по-лесно :)
Ти си решаваш :)

Jumbie483
07-05-2009, 06:15
аз бих ти казала - френски
а ти учи този, който ти е по-лесен и интересен.. и искаш да знаеш ;)

elito6754
07-05-2009, 06:45
Аз бих избрала френския, въпреки че граматиката му въобще не е лесна. Майка ми казва, че там има правило и изключчение на изключението на изключението. 8-) Руския на мен не ми харесва като звучене, като граматика не знам трудна или лесна е.

zvezdichkaaa
07-05-2009, 07:44
Ами на мен,който и език да уча ще ми е интересен,защото просто си обичам езиците.Като зучене,обаче повече към руския клоня,но заради трудната му граматика се разколебах,защото не ме бива много в граматиките и затова.Въпроса ми е главно кои е език е по-лесен и найстина ли граматиката на руския е толкова сложна? :oops:

elito6754
07-05-2009, 07:46
Виж сега. И двата езика са сложни - приеми го. Само английския е по-лесен. Като граматика и трудност, не си сполучила на лесен език - тук вече трябва да гледаш дали ти харесва или не. Като руския ти харесва- пиши него.

dark_wings
07-05-2009, 07:48
Ами на мен,който и език да уча ще ми е интересен,защото просто си обичам езиците.Като зучене,обаче повече към руския клоня,но заради трудната му граматика се разколебах,защото не ме бива много в граматиките и затова.Въпроса ми е главно кои е език е по-лесен и найстина ли граматиката на руския е толкова сложна? :oops:

И двата са със сложа граматика.По-лесен ше ти е този,който искаш повече.

zvezdichkaaa
07-05-2009, 08:22
Мхм мерси на всички,предполагам че ще реша в последния момент,както винаги.Иначе знам,че английския е много по-лесен от тях,но такъв ми бил късмета...Аз английски си уча от много време и до друг език не съм и припарвала,затова разпитвам хахах :P

LittleFashionista
07-05-2009, 08:32
То само отпърво ти се струва трудно.После ще свикнеш с езика ще ти е по-лесно и дори няма да осетиш как си го научила.При мен беше така...Нз за тебе...
П.П. аз гласувах за френския

lipstik
07-05-2009, 08:35
100% за френски.

kalashnik
07-05-2009, 08:59
Единственото сложно е падежите и родовете, защото някои думи леко се разминават по род с българският, но научиш ли го е много лесно, учи се многъ бързо. В моето даскало има и френска паралелка, от която знам че във френския като се включат подвремената има над 30 времена, а в руския са само 3 времена, няма сег. историческо, бъдеще в миналото и други подобни които ги има в българския и това прави езика лесен. Моя съвет е да избереш езика който те кефи, а не този при който ще имаш готина учителка, защото оценката не е най-важното, и аз знам английски, ама като го мразя го говоря много рядко по принуда, ама повече ме кефи руския и него масово го полвам, плюс това руския си възвръща позициите, докато обществото на франкофоните е много затворено и ограничено. А и друго - владеенето на езика означава и познавае на колтурата, единственото стойностно при французите е символистичната им поезия, докато руската колтура е много по-богата и красива, което май вече си го осъзнала щом харесваш филмите им което много ме радва.

BERCUT
07-05-2009, 09:04
Абе тия дето гласуват за френския са лудииииии. Руския е толковна лесен, няма нищо сложно, той е елементарен език направо, докато френския от 1 до 5 клас го учих и пак нищ не знам. А и за 3 часа седмично на дали ще го научиш, вероятно колкото и аз. Докато руския се учи много лесно.

tItEufFf
07-05-2009, 10:05
Аз ги знам и двата
Лично мнение: На френския му е по-лесна граматиката, отколкото на руския. На руския пък му е по-лесна терминологията отколкото на френсккия.

Ако смяташ след време да заминаваш в чужбина, мисля, че е по-добре френския, ще имаш повече възможности за реализация отколкото във Русия.

И все пак който и език да учиш няма да сбъркаш. :)

GbSy
07-05-2009, 10:08
Френски.

YouCantStopMe
07-05-2009, 10:27
На теб май повече ти се учи руски?! 8-)
Помисли още,говори с родителите си(ако искаш,де).
На твое място,обаче,бих избрала френския.

Biskfitka
07-05-2009, 11:25
Аз трябваше да избирам м/у тия двата и избрах френски.. :)

GD95
07-05-2009, 12:14
Френски :)

guinessgirl
07-05-2009, 18:16
френски

прекрасен език :)

Lorkaa
07-05-2009, 18:36
учих руски до 7ми клас , сега уча френски.. от руския нищо не помня а и не ме биваше много - може би заради даскалката , но по френски съм супер и ми е лесен :-D :) :oops:

zvezdii4kaa
07-05-2009, 18:49
аз съм за руския :grin: Втора година го уча вече и мн ми харесва.Е не е лесно,но пък и не е чак толкова трудно колкото изглежда :)

jujit0
07-05-2009, 21:52
френски

DollLyyY
07-06-2009, 01:50
аз бих избрала френски :)

shakalqka
07-06-2009, 10:17
Аз лично съм почитателка и на двата езика , имала съм възможността да уча и двата и мога спокойно да кажа,че и двата са трудни и постът,който гласеше ,че думите във френския са като ЗАКЛИНАНИЕ, направо ме потресе...кви заклинаня бе , в кви филми се вкарвате божеее... напълно невярно ... е разбира се, всеки си има свое собствено разбиране и понятие за ЗАКЛИНАНИЕ пхахаххаха... Френският е много благозвучен и хубав език и с интересно звучене и го препоръчвам на всички. Колкото до руския, също много хубав език : ))) Нз...който си избереш учи,но не изказвай такива малоумни мнения,че направо смяххх... :razz:

smiLexaga1n
07-06-2009, 10:55
Ако бях на твое място бих избрала руския, но като се има в предвид, че се абстрахирам от това, че това е най-омразният ми език. :-o
Но принципно бих избрала френският, не съм го учила и би ми било интересно. :D А и съм заявила аз повече руски няма да уча. :?

zvezdichkaaa
07-06-2009, 11:24
Аз лично съм почитателка и на двата езика , имала съм възможността да уча и двата и мога спокойно да кажа,че и двата са трудни и постът,който гласеше ,че думите във френския са като ЗАКЛИНАНИЕ, направо ме потресе...кви заклинаня бе , в кви филми се вкарвате божеее... напълно невярно ... е разбира се, всеки си има свое собствено разбиране и понятие за ЗАКЛИНАНИЕ пхахаххаха... Френският е много благозвучен и хубав език и с интересно звучене и го препоръчвам на всички. Колкото до руския, също много хубав език : ))) Нз...който си избереш учи,но не изказвай такива малоумни мнения,че направо смяххх... :razz:


Изразих се така,защото самите думи като ги слушам ми се струват някакви супер странни.Може би,защото не съм свикнала,незнам.Може би просто не е език за мен.В крайна сметка ще реша,като почна училище да видя как стоят нещата по колко часа седмично ще ги имаме и така.Понеже май разбрах,че втори език ще го учим само два часа седмично и май който и да запиша няма шанс да го науча ...

adizitk1
07-06-2009, 14:18
По-добре не записвай френски! Тоя език е адски труден и да,вярно е,че руския има трудна граматика,но френския има още по-трудна! И аз имах страхотна госпожа по физика,обаче физиката е ужасен предмет и пак изкарах 5тици за годината,така че не вс зависи от госпожата. Освен това има много литература на руски,която би ти била много полезна. А и все пак ако много го харесваш запиши него! А личното ми мнение е,че и двата езика са трудни и на мен лично ми звучат ужасно. :D Но от двата определено мисля,че руския е мн по-добре! :)
ПП. Тва за заклинанието ме уби! :razz:

tArIkAt
07-06-2009, 15:43
На твое място бих избрал френски ;)