PDA

View Full Version : Контейнери за изхвърляне на батерии?



Boot
07-04-2009, 22:32
Къде в София ги има?

И могат ли в тях да се изхвърлят и зареждащи се батерии. (може и да е тъп този въпрос, но все пак да попитам).

е?

Vincitore
07-04-2009, 22:38
И за какво да има такива кофи , като накрая всичко се хвърля в едно ?!?
Е това не мога да го проумея - защо хвърляме разделно боклука , а когато дойдат да го взимат , изсипват всичките кофи - в една обща ... никакъв смисъл няма . А ти и кофи за батерии искаш :D :D

DimovB
07-04-2009, 22:40
И за какво да има такива кофи , като накрая всичко се хвърля в едно ?!?
Е това не мога да го проумея - защо хвърляме разделно боклука , а когато дойдат да го взимат , изсипват всичките кофи - в една обща ... никакъв смисъл няма . А ти и кофи за батерии искаш :D :D

Е тва верно е епик фейл. :D

Canis_Dirus
07-04-2009, 22:42
По магазините за техника трябва да има такива. Те са като кутии. Тук ги има във всеки супермаркет, който продава батерии.

Всякакви могат да се изхвърлят.

Canis_Dirus
07-04-2009, 22:45
Аз обаче никъде не съм виждал... :-o
то и да има, вероятно след края на работния ден, ще пратят някой да го изпразни в контейнера.

Boot
07-04-2009, 22:50
И за какво да има такива кофи , като накрая всичко се хвърля в едно ?!?
Е това не мога да го проумея - защо хвърляме разделно боклука , а когато дойдат да го взимат , изсипват всичките кофи - в една обща ... никакъв смисъл няма . А ти и кофи за батерии искаш :D :D

позволявам да се гръмнеш.


Канис, благодаря за инфото :)

bulgarche
07-04-2009, 23:18
Не се събират разделно? Съмнявам се. Вярно че софиянци имате проблем с боклуците, но все пак. Стара Загора беше първи град, който реално започна да събира отпадаците разделно, но от тогава мина много време, предполагам че вече наистина действа.

Ние (Зелени Балкани) събираме батериите в офиса в една изрязана бутилка. Всякакви батерии има, май не сме намерили къде се предават. В Сливен имало място.

Провери в Баумакс, в Старозагорския мисля че няма, но в Пловдивския до масичката за изпробване на техника има отвор, в който да си ги пускаш.

EarthShaker
07-04-2009, 23:21
И за какво да има такива кофи , като накрая всичко се хвърля в едно ?!?
Е това не мога да го проумея - защо хвърляме разделно боклука , а когато дойдат да го взимат , изсипват всичките кофи - в една обща ... никакъв смисъл няма . А ти и кофи за батерии искаш :D :D

Е тва верно е епик фейл. :D

те са отделна фирма и просто после ги разделят... шото знаят, че все още сме на етап 'ние не можем да четем'

Vincitore
07-04-2009, 23:27
И за какво да има такива кофи , като накрая всичко се хвърля в едно ?!?
Е това не мога да го проумея - защо хвърляме разделно боклука , а когато дойдат да го взимат , изсипват всичките кофи - в една обща ... никакъв смисъл няма . А ти и кофи за батерии искаш :D :D

позволявам да се гръмнеш.



Е какво бе , не е ли така ?!? Мангалите 1000 пъти съм ги виждала как изсипват всичките кофи в едно ... Надали после някой си играе да ги разделя наново ...

Vincitore
07-04-2009, 23:30
^ ти осъзнаваш ли, че говорим за нещо доста различно?


Просто казвам , че никой не гледа кое къде хвърля , и всичко отива на едно място . Та дори да хвърли батериите отделно , те пак ще отидат при всичките други боклуци и ще са на едно място т.е нямало е никакъв смисъл от разделянето им ...

EarthShaker
07-04-2009, 23:31
тя се движи по повърхноста на водата

Vincitore
07-04-2009, 23:33
Ок де , не е ли така ?!?

bulgarche
07-04-2009, 23:47
И за какво да има такива кофи , като накрая всичко се хвърля в едно ?!?
Е това не мога да го проумея - защо хвърляме разделно боклука , а когато дойдат да го взимат , изсипват всичките кофи - в една обща

Мангалите 1000 пъти съм ги виждала как изсипват всичките кофи в едно ... Надали после някой си играе да ги разделя наново ...

Какво "наново" като е нямало старо? Последно боклука изхвърля ли се разделно или не?
Не изисквай от боклукчийския камион (служитлите на "Чистота") да събират разделно, след като не си изхвърлил разделно. Нека ние правим всичко както си трябва, те после и без да им казваш че продължат процесам, ако не...тогава вече можеш да се оплакваш с право. Но на този етап...вината е в теб!

Vincitore
07-04-2009, 23:52
И за какво да има такива кофи , като накрая всичко се хвърля в едно ?!?
Е това не мога да го проумея - защо хвърляме разделно боклука , а когато дойдат да го взимат , изсипват всичките кофи - в една обща

Мангалите 1000 пъти съм ги виждала как изсипват всичките кофи в едно ... Надали после някой си играе да ги разделя наново ...

Какво "наново" като е нямало старо? Последно боклука изхвърля ли се разделно или не?
Не изисквай от боклукчийския камион (служитлите на "Чистота") да събират разделно, след като не си изхвърлил разделно. Нека ние правим всичко както си трябва, те после и без да им казваш че продължат процесам, ако не...тогава вече можеш да се оплакваш с право. Но на този етап...вината е в теб!


Ок де . Аз говоря за изхвърлените разделно , защото има и такива . За тях говоря, че се хвърлят заедно . Ако не бях видяла правилно отделени боклуци в точните кофи , и как ги събират на едно , нямаше да си давам мнението .

Boot
07-05-2009, 10:08
Ок де . Аз говоря за изхвърлените разделно , защото има и такива . За тях говоря, че се хвърлят заедно . Ако не бях видяла правилно отделени боклуци в точните кофи , и как ги събират на едно , нямаше да си давам мнението .

Случват се и такива неща по простата причина, че на фирмите, които събират неразделно боклука им плащат на килограм/тон и т.н. И те си обират и разделния...

Сашо, за въпросния БауМакс - до колкото разбрах все още няма в София, но предстои да се открива. Ще попитвам в Технополис или Техномаркет или нещо подобно. Не че съм се заровила в батерии - имам десетина, но все пак...

EroSennin
07-05-2009, 12:30
Сега не съм сигурен, но май в 1 магазин на глобул видях кошче за изхвърляне на батерии, но май беше само за телефонни :С

radiante
07-05-2009, 13:55
И аз мисля, че в магазините на Глобул приемат и батерии.
А по едно време имаше една реклама, в която показваха магазин(може да беше и Техномаркет или нещо подобно), където можеш да изхвърлиш и стари ел. уреди. Така че би трябвало да може и батериите да се оставят там.