PDA

View Full Version : Да заобичаш с времето



Master_88
07-04-2009, 22:09
Според вас възможно ли е да заобичате дадения човек до вас с времето? Например в началото не изпитвате чувства към него, а само ви харесва като човек (въпреки това по стечение на обстоятелствата вече имате връзка). В един период от време (да речем 6 месеца) вие излизате с него, но все още не изпитвате кой знае какви чувства. Възможно ли е с течение на времето да започнете да храните силни чувства към него и да го заобичате истински или трябва силната искра да пламне още от началото, а не да дойде с времето?

За друг пример мога да посоча и следната ситуация - напр. момичето обича страшно много момчето, а момчето в момента не изпитва чувства към момичето, но се надява като са заедно и с течение на времето и той да я заобича.

Възможен ли е при вас такъв вариант и случвало ли ви се е?

spensi
07-04-2009, 22:29
Като ученик и аз така 3 месеца напред назад с 1 мацка само като приятели и после тръгнахме за това да според мен може

doomkillerr
07-04-2009, 23:01
Както винаги обичам да казвам "всичко е възможно на тоя свят"..., но не очаквай да намериш "под вола теле"! :D

Някои неща не са писани да се получат! Да не стане така, че да се окажеш излъган накрая от такива напразни надежди и изгубено време по нещо, което няма развитие с времето... :-k

plmn
07-04-2009, 23:10
не е възможно

cherinka
07-04-2009, 23:15
Естествено,че е възможно.
СЛучвало ми се е, не е кой знае колко приятно. :D

soul1199
07-05-2009, 05:33
да,слу4вало ми се е ,но при мене,ако не пламне някаква искра о6е в на4алото,просто не върви самата връзка

Jumbie483
07-05-2009, 05:41
Аз се влюбих така :lol:
Седмици наред го гледах, защото нямах друга работа.. и един ден просто си казах, че го харесвам.. не беше особено приятно да стигна до този извод.. все тая..
Да, мисля, че е възможно :-o

sladkalady
07-05-2009, 06:00
Възможно е...
При мен се получи така:в началото имах мн силни чувства,а след няколко седмици изчезнаха....Може да се каже ,че в началото имаше искра...сега я няма ...та се опитвам пак да я съживя и дано да си възвърна старите чувства :)

krem4et0
07-05-2009, 06:59
Приятелят ми спрямо мен беше така. Нито беше влюбен в началото, нито ме обичаше кой знае колко. С времето нещата се получиха и при него. е, имало е тръпка, но не това избухване на чувства, което е очаквал. сега знам, че съм адски обичана жена. не помня в коя книга четох, че мъжете обичат по 2 начина. При първия любовта идва като взрив в сърцето, връзката е бурна и страстна, но така бързо изгаря. При втория начин любовта се заражда бавно в сърцето с течение на времето и тази любов става силна и продължителна. А аз пък съм на мнение, че за да обичаш някой трябва време, много време заедно. Другото е влюбване. Любовта и обичта са много по-различни. С всеки изминал ден аз обичам мъжа до мен все повече и повече и се чудя как може преди месец да съм го обичала толкова малко. Той просто е всичко за мен.

soul1199, изобщо не съм съгласна. то трябва да има искра, иначе няма изобщо да се заформи връзка. Но искрата може да бъде просто харесване. И все пак защо да не дадем шанс. Ако той не ни беше дал шанс, въпреки, че не е нахлувала буря от чувства в сърцето му, сега щяхме да сме сами и нещастни, а най-вероятно и девствени :D . Човек трябва да даде шанс на една връзка. Знаеш ли от къде ще изскочи зайчето? Аз си бях навила на ината, че ще съм с него. Изобщо не съм си мислела, че ще изкараме повече от месец. Исках да си имам някой, да се забавлявам. Е, 58 месеца вече сме си заедно!

THeCheRry
07-05-2009, 07:41
Да възможно е. В началото на връзката ми нито от моя нито от страна на приятеля ми имаше някви кой знае какви чуства но след тва се обикнахме мнооооого въпреки че ся връзката ни куца нещо

xplay
07-05-2009, 07:42
Определено ДА! :)

hanovete
07-05-2009, 07:52
абе всичко е възможно....аз с моята приятелка никога не съм изпитвал особено голяма тръпка към нея....но в същото време и не мога без нея просто :)

попадал съм в ситуация,в която година след едно мн добро приятелство съм се влюбвал ....но тва не води до нищо добро ако не е споделено

moneycomeme
07-05-2009, 07:57
Персонално при мен не е така.Или трябва в началото да ме е грабнал адски много или такива ,,...с времето ще го заобичам...,, ..Взема ли да ги мисля такива глупости,значи нещо ме дърпа от него и режа. :) Няма смисъл любовта за това е любов-не можеш да се насилваш да чакаш с времето да заобичаш-там нещата ясни...Или има чувства или няма! :)

Punisherrr
07-05-2009, 08:23
Ами то заобичването става с времето,как иначе да става? :-o
В една друга тема имаше въпрос : Кога идва обичта - след влюбването или тя е самото влюбване (по памет пиша въпроса).
Според мен,за да заобичаш някого се иска време,опознаване... и т.н. ;)
Тва ''любов от пръв поглед'' е просто началната тръпка. ;)

XTREMEFREERIDE
07-05-2009, 08:38
ВЪЗМОЖНО Е, И ОЩЕ КАК !! =D> И аз, и приятеля ми почти не се познавахме, когато тръгнахме. За обич и чувства да не говорим. Паснахме си, станахме приятели, целувките ни бяха най - сладките. И така с течение на времето се обикнахме. Толкова силно..
Вече година и два месеца сме заедно и се чувствам страхотно. Мога да трърдя, че го обичам ужасно много.
Винаги обаче съм казвала (и той така е казвал винаги), че нашата връзка е чист късмет (това, че така си паснахме като характери).

Hilary_
07-05-2009, 09:11
Добре за 6 месеца трябва доста да си опознал даден човек, за да прецениш дали би могло да има чувства и от твоя страна или не ... :? Но повече ми мяза на .. "страх ме е да остана сам за това ще се надявам за в бъдеще да я заобичам .. " в което сиииилно се съмнявам .. :? Още в началото трябва да има химия .. привличане ... а с времето .. от породения навик може би ще започнеш да я цениш, но си е друго като е в началото .. :?

Converse333
07-05-2009, 11:53
Да,възможно е.На мен ми се е случвало,колкото повече време прекарвах с дадения човек,толкова повече започнах да го харесвам (не само като приятел).

FiRe_LaDy
07-05-2009, 12:01
Като тръгнах с приятеля ми само го харесвах и нищо повече.Не съм и очаквала,че ще издържим толкова време заедно.След време ... 2 - 3 месеца - усетих,че чувствата ми се засилват.И скоро осъзнах,че са прекалено силни и го обичам.И така до днес тези чувства продължават да се засилват все повече и повече ... Следователно,мисля,че е възможно да се почвчт силните чувства след време.

ImmortalForever
07-05-2009, 14:00
Или се появява или не..Няма среда..

smiLe49
07-05-2009, 14:13
Еми явно може,всичко е възможно.
Мале на колко от мн от вас се е случвало,звучи ми някак странно... :-o

sladkish_14
07-05-2009, 14:27
При всеки като гледам е СТРОГО индивидуално !.. Имала съм 3 сериозни връзки ..
1 - 8 месеца .. 2 - 1г и 2 месеца .. 3 - 2 години .. И при 3те всичко е започнало още от момента в който се запознаем ! Да не говорим за последната ми връзка беше нещо невероятно от самото начало до самият край сме се държали ръка за ръка както в първия момент когато се докоснахме :) ..
Имала съм връзки с момчета с който съм тръгвала заради симпатии , външно привличане или просто ей така .. Никой несъм обикнала въпреки , че при последната си връзка /3месеца/ дадох всичко от себе си да заобичам даденото момче , но това не е концерт пожелание .. Не си ли прекалено влюбен още в началото няма как да се насилиш да обичаш и по нататък !

elsy
07-05-2009, 19:49
Възможно е. На мен ми се е случвало да мразя момчето (е, чак да го мразя не, ама супер много ме дразнеше) и след като го опознах... отидох в другата крайност :)

titinkaa
07-05-2009, 20:08
да случвало ми се е,даже в момента към моя приятел все още нямам чувства макар че ходим вече четвъртия месец караме,и нз какво ще се получи по нататък всичко с времето си :)

independentmiss
07-05-2009, 21:41
В момента съм в такава ситуация и се надявам да е възможно :)

XiPiXoPiGiRL
07-06-2009, 05:54
Може, може, всичко може... :grin:

krem4et0
07-06-2009, 14:41
sladkish_14, искаш да кажеш, че още в първия миг с даден човек ти го обичаш толкова силно, колкото е и след година заедно. Мила моя, аз съм се влюбвала много пъти. По-точно съм харесвала, увличала съм се и т.н. Всеки е бил така в даден момент. Е, извинявай, ама това чувство не е същото, както това, което се изпитва след 3-5-20 месеца заедно. Любов от пръв поглед няма. Влюбване-също. Има провличане, харесване, ток между вас, но не и истинско чувство, за което мисля, че говорим в темата. Единствената ми сериозна връзка е тази. Имаше привличане, имаш приятно чувство, но в други момчета съм била много по-силно привлечена първоначално. Може да съм сбъркана, ама с него нямах пеперуди от 2-рата среща, а с други се е случвало много по-силно. Времето обаче ми даде възможност да го опозная, да разбера кой е той като човек и да се влюбя, а в последствие да го заобичам силно. Толкова силно, колкото не съм си мислела, че е възможно.

scanadal
07-06-2009, 20:21
Или ти харесва даденият човек от самото начало,има тръпка,химия и "омекване" на колената,или просто не се получава.Иначе все едно си насила с този човек,щом не те привлича.

eminemfenka
07-06-2009, 20:30
Индивидуално е,но е напълно възможно.. :grin:

DimovB
07-06-2009, 23:11
абсолютно възможно си е и тва е 100-процентовата любов ;)

Python5
07-07-2009, 15:03
не помня в коя книга четох, че мъжете обичат по 2 начина. При първия любовта идва като взрив в сърцето, връзката е бурна и страстна, но така бързо изгаря. При втория начин любовта се заражда бавно в сърцето с течение на времето и тази любов става силна и продължителна.
Правилно си чела, само не казвай от къде е, защото ако всички младежи и девойки започнат да четат психологически книжки няма да е интересно ;).

balon4eee
07-07-2009, 15:15
няма ли още в началото нещо...нищога няма да дойде 8-)

BezDuh
07-07-2009, 15:19
Възможно е.Имала съм само една такава връзка.Във всички други е вървяло още от началото. :)

kombarka
07-07-2009, 15:38
Естевствено :) За мен това е истинското влюбване :-)

Kukumqvka
07-07-2009, 15:55
Възможно е .. Не си ли гледал ''Перла'' по БтВ 8-)

beiho
07-07-2009, 17:42
Не храни напразни надежди, нищо не е 100%.При мен се получи ю, но така ми е било писано.Пък и трябва сърцето ти да е отворено, а не да обичаш някого и в същото време да чакаш да се влюбиш в друг.Все едно да сушиш грозде на дъжд-резултат=0.

djuki
07-07-2009, 18:01
ами привързване ,навик най - вероятно
любов малко възможно

vampirekiss
07-07-2009, 18:17
Възможно е.От начало и аз не (така да се каже) обичах гаджето си,но сега нещата са други.Все пак не мога да кажа,че обичам някого.Просто ми е нужно време и мисля,че не съм до там узряла за да тдвърдя такова нещо.

krem4et0
07-08-2009, 11:44
Всъщност това май беше откъс от "Джейн Еър", ако не се лъжа.

Lysit0
07-08-2009, 19:06
Ами то заобичването става с времето,как иначе да става? :-o
В една друга тема имаше въпрос : Кога идва обичта - след влюбването или тя е самото влюбване (по памет пиша въпроса).
Според мен,за да заобичаш някого се иска време,опознаване... и т.н. ;)
Тва ''любов от пръв поглед'' е просто началната тръпка. ;)

E,според мен не е баш така....аз с човека,който съм сега с него го обикнах още от първата секунда в ,която го видях .Обикнах всичко в него,не е само до вида му...той за мен няма особенно значение..просто начина по,който ме кара да се чувствам го усетих в първият миг,когато се запознахме,и всяка изминала секунда го обичам все повече....

krem4et0
07-09-2009, 11:19
Сама казваш, че с всяка изминала секунда го обичаш все повече. И Люси, не може да ОБИЧАШ човек от първия миг. Може да си провлечен, да ти харесва, да си влюбен. Да обичаш е вещо много по-различно, което подозирам не повече от 2-3% от форума е изпитвал.

Aicken
07-09-2009, 11:23
възможно е , но струва ли си ? :-o

tItEufFf
07-09-2009, 11:24
Майка ми ми беше казала, че когато се е омъжила за баща ми го е направила само, за да избяга от вкъщи. Обаче след време много се влюбила в него..

Явно е възможно.

Aicken
07-09-2009, 11:27
Майка ми ми беше казала, че когато се е омъжила за баща ми го е направила само, за да избяга от вкъщи. Обаче след време много се влюбила в него..

Явно е възможно.


ти не гледай о т едно време как е било , ся няма задръжки и е съвсем друго , не можеш да ги съпоставяш нещата , няма ли тръпка в началото изобщо няма смисъл

krem4et0
07-09-2009, 11:43
Не е съвсем задължително. Някои от бившите ми любови дори не съм забелязвала в началото или сме имали не много добри отношения. В последствие съм се ВЛЮБВАЛА. С огледа на 24-те ми години обаче мога да твърдя, че между влюбването и обичта има съществена разлика. била съм влюбена в няколко момчета. Обичала съм и продължавам да обичам само един....Много често ги бъркате двата щата нещо.

Aicken
07-09-2009, 11:46
Не е съвсем задължително. Някои от бившите ми любови дори не съм забелязвала в началото или сме имали не много добри отношения. В последствие съм се ВЛЮБВАЛА. С огледа на 24-те ми години обаче мога да твърдя, че между влюбването и обичта има съществена разлика. била съм влюбена в няколко момчета. Обичала съм и продължавам да обичам само един....Много често ги бъркате двата щата нещо.

еми браво че обичаш само един, жените имат една спец. функция да обичат по 2-ма и нагоре... :?

WondeR TeddY
07-09-2009, 13:54
Да естествено че може :) Последната ми връзка, която продължи 2 години почти беше точно така...в началото той беше мн влюбен в мен и дори ми казваше че ме обича, а аз го харесвах като човек и приятел, но накрая реших да пробваме и наистина след време го заобичах много :) така че всичко е възможно :P

sextazy_baby
07-09-2009, 14:29
Аз така се влюбих в него :) В началото даже не исках да го виждам,така ме дразнеше,но и доста упорито ми показваше че му харесвам...и реших да пробвам.Тръгнах с него познавах го от има-няма 2 седмици,не го понасях,всичко в него ме дразнеше,а сега...го обичам толкова много и не мога без него :smt007 :smt007 :smt007

krem4et0
07-10-2009, 06:35
Aicken, не саво, че обичам един, но го обичам вече 5 години и през това време съм му вярна.

nolaivanova
07-10-2009, 06:58
Ами възможно е , защо пък да не.

Aicken
07-10-2009, 07:35
Aicken, не саво, че обичам един, но го обичам вече 5 години и през това време съм му вярна.


евала , ще ровя цял живот в курвуляка дано измакна някоя вярна от купчината с боклуци