PDA

View Full Version : Боли ли лечението на кариес?



arcanis
07-05-2009, 10:44
Здравейте! Имам кариес на един от кътните зъби. Ако някой знае, да каже колко време продължава процедурата и дали боли. Благодаря!

PlamenMEN
07-05-2009, 10:53
Зависи от страшно много неща - упойка, зъболекарят какъв е, колко е голям кариесът, ще се налага ли умъртвяване...

Ilikeliljon
07-05-2009, 11:16
Не само, не винаги се слага упойка, иначе че боли, боли, колко вече е друг въпрос. Ако е с упойка тогава е друго. :) :)

zimin
07-05-2009, 18:45
човек,на мен за две седмици 5 кариеса ми направих от които за един се наложи да вадят нерв.За един кариес няма какво да се притесняваш само отивай по-скоро и не прави моята грешка да чакаш до последно и да се наложи да ти вадят нерва,само излишни филми си създаваш...Ще те боли 2 мин и после щракаш с пръсти

miloto_girl_4e
07-05-2009, 18:52
Колкото по-голям е кариесът, толкова повече боли, но болката не е нещо особено.. На мен никога не са ми слагала упойки при работа за кариес, даже имам и умъртвен зъб и пак всичко стана без упойка, но ваденето на нерв наистина боли адски много.. Ходете редовно на зъболекар и си гледайте зъбките, че да не се стига до умъртвяване и вадене на зъби.. :)

zvezdichkaaa
07-05-2009, 18:58
Хахах много :lol:

absd
07-05-2009, 20:31
Ами.. на мен двамата ми родители са зъболекари и са ми лекували кариес . Не са ми слагали упойка ( а и не беше нужно ) . Мога да кажа , че не боли ( само ме заболя да си държа устата отворена :D ) . За продължението... мисля че отнема около 20 мин. най-много ( не помня точно ).

freziq
07-05-2009, 21:58
оххх преди имах проблеми с един зъб... вадиха ми нерви, пломба ми слагаха... зъболекарката беше много внимателна и без упойка не ме болеше...
но ето, че минаха 3 години и имам пак проблеми със същия зъб...
от петък вечерта ме боли и утре ще ходя на зъболекар, че болката е много гадна :/

sssladuranka
07-06-2009, 11:18
мен като ми лекуват кариеси /най-обикновен без усложнения като пулпит и тн/ е бързо /нз колко точно ще те излъжа/ и хич не боли но моя зъболекар не е ефтин :?

Belair
07-08-2009, 08:51
Без упойка боли,но попринцип би трябвало да ти сложат упойка и тогава нещо не се усеща

mitternacht
07-10-2009, 00:23
Ъ...
един пич каза, че са вадили нерви и пак го боли тоя зъб?Как става тоя номер?

Абе не боли!И на мене са ми вадили нерви без упойка и не съм даже охкал, ти пък за кариес се тормозиш!

Споко!

Вече всичко е далеч по-различно отколкото края на миналия век.

georgi12
07-10-2009, 16:43
Здравейте! Имам кариес на един от кътните зъби. Ако някой знае, да каже колко време продължава процедурата и дали боли. Благодаря!
Ако е в началото трае не -повече от 15 минути . Ако се чака лечението става по-дълго , повече се изпилва . Ако се чака още повече става пулпит - пилене с болка , умъртвяване и вадене на нерви - също болка , пълнене на канали - лека болка и накрая останал половин зъб.
Следващите стадии са още по-неприятни болезнени и дълго време лекувани .
За това - колкото по-рано , толкова по-добре и безболезнено.

LetTheMusicTalks
07-10-2009, 17:09
Не. :lol:

tItEufFf
07-11-2009, 19:13
Аз имам 3 пломби, от които едната я помня като бял ден. Толкова ме болеше. Потекохта ми сълзи. Спомням си как майка ми ми викаш "Още малко остана, стискай зъби" 8-) 8-) 8-)
А иначе другите две минаха бързо..явно там кариеса е бил по-малък. Почти не се усеща. Но разбира се е неприятно и дискомфортно да ти бъркат с разни работи в устата.

Аз най се дразня от машинката, която бръмчи подлудяващо и от голямата лампа, която ми дразни на очите.

amk933
07-12-2009, 00:31
Боли страшно много, без базик. Но имай в предвид, че аз съм патологичен случай и не давам на доктор да ми бръкне в устата. Нищо, че съм момче, това е най-големият ми страх. Последно като ме заведоха, без нишо да ми правят, в момента, в който седнах на стола, дигнах пулс 200, кръвно, изби ми студена пот и направих белия триъгълник на припадащите и зъболекарката каза, че няма да ми бърка в устата, щото ще съм до там. И после ме водиха на психиатър, та вече като ходя ставам рано сутринта същия ден и пия 4 пъти силни успокоителни, от които не знам на кой свят съм, щото заспивам в движение. И въпреки това пак не давам без челостна упойка да ми се пипа в устата, дори и с хапчета . Иначе последно като ми казаха, че имам пет кариеса преди да ме заведат на психиатър, им бях казъл на наще, че или ще ме водят в МА да ме приспят и с пълна упойка да ми работят или не стъпвам. Така че аз да не съм ти мерило много... :( :( :( Сори, ако те наплаших, ама за мен си е жив ужас. Накарай ги да ти бият цялостна челюстна упойка (не само около зъба) и ще си наред. И не се лъжи само дате пръска с някакво шпрее, щото нищо не върши. С упойката малко няма да си чувстваш лицето после, ма тва да му е кусура... :? :? :(

georgi12
07-12-2009, 06:22
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ИМА МНОГО КАТО ТЕБ.
БРАТОВЧЕД МИ ВЕЧЕ НЯМА НИТО ЕДИН ЗДРАВ ЗЪБ.
Когато кариесът е в начален стадий всичко минава много бързо и безболезнено.

amk933
07-12-2009, 12:51
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ИМА МНОГО КАТО ТЕБ.
БРАТОВЧЕД МИ ВЕЧЕ НЯМА НИТО ЕДИН ЗДРАВ ЗЪБ.
Когато кариесът е в начален стадий всичко минава много бързо и безболезнено.

МИ да го заведат на психиатър или да го заведът в МА, неговите да се разпишат, че са съгласни да е под пълна упойка и всички ще са доволни. Аз с лекарства преди това съм ок, но не много хора са чак толкова наплащени. Аз ходя, но то си е цял ритуал преди това. :( :( :(

nestandartnata1
08-07-2009, 21:38
боли в зависимост от това в колко напреднал стадии е кариесът, но щом е на кътните зъби ти препоръчвам да отидеш бързо на зъболекар защото там пулпата е все още набъбнала (до към 17-18 години) защото са последни (поне така ми обясни зъболекарката ми) и ако кариесът е развит, той бързо ще стигне до нея и ще се наложи умъртвавяне на зъба което е много по-лошо, относно упойката не ти я препоръчвам защото, така зъболекарят по-трудно може да разбере колко навътре ти е в зъба с машинката (все пак без упойка ще усещаш болка) ии ако достигне пулпата пак ще се наложи умъртвавяне така, че се престраши и отиди не е болка за умиране :)

Master_88
08-08-2009, 08:07
Вече във всички съвременни кабинети поставянето на упойка е задължително (освен ако пациентът не е категорично против). След упойката не се усеща абсолютно нищо, а процедурата по отстраняването на кариозната маса и обтурирането варира различно в зависимост от големината на кариеса, бързината на зъболекаря, формата на зъба. В повечето случаи става за около 30 минути.

Luniz
08-24-2010, 07:32
И аз имам фобия от зъболекъри.На 12 ми се наложи да изтръпя омъртвяването на 4 кътни зъба и може би точно това нещо ми създаде целия страх. Днес пак отивам на зъболекър :D

BakuTo
08-24-2010, 12:32
нетърпимо е,на твое място бих се самокастрирал...