PDA

View Full Version : Кликни тук!



IhateMYself
07-05-2009, 19:19
Здравейте на всички!Съжалявам за глупавата тема,но се чувствам объркана и незнам кого да попитам.
Та въпроса ми е следния след като изпитите и всичко свърши и нали идва време на записването ала бала ..
за училищата ..1во желание ..2ро бла бла ..
Как стават нещата?Всмисъл ,ако не те приемат на първото следва второто?
Ами ако на всички места сте приети..може ли да се избере 3то вместо първото?(ако например сте размислили за 1вото)
и така..?

Ilikeliljon
07-05-2009, 20:33
Забравил съм вече, ама поне при висшето е така и не мисля, че е по-различно за средното (ако не лъжа, че става въпрос за средно де). Значи ако си приета на първо трябва да се запишеш няма как да минеш на следващо желание, ако не си приета минаваш по реда до което желание ти стигне бала, тук вече зависи от класиранията, ако на първо класиране си, можеш да изчакаш да се запишеш за второ и така нататък до трето. И не можеш да се връщаш към по стари желания, в смисъл, ако ти е харесала специалността на второ класиране, пък вече си на трето няма как да се върнеш към тази на второ. Все пак логиката е, че ги избираш по харесване и би трябвало да избираш тази, която е по-предна в списъка. И за последно да може да се избере третото мисля, просто се записваш за следващото класиране и така до това, което желаеш, макар че този вариант е труден за ставане. Само да ти кажа, че информацията ми не може да е напълно обективна, така че по-добре потърси в гугъл. :) :)

Loshotia
07-05-2009, 20:53
След като си подредил желанията по определен начин, значи, че това са специалностите, които искаш да учиш в низходящ ред, следователно, не можеш да запишеш 3тото желание

plmn
07-05-2009, 21:15
Здравейте на всички!Съжалявам за глупавата тема,но се чувствам объркана и незнам кого да попитам.
Та въпроса ми е следния след като изпитите и всичко свърши и нали идва време на записването ала бала ..
за училищата ..1во желание ..2ро бла бла ..
Как стават нещата?Всмисъл ,ако не те приемат на първото следва второто?
Ами ако на всички места сте приети..може ли да се избере 3то вместо първото?(ако например сте размислили за 1вото)
и така..?

подреждаш всичко така както искаш
в зависимост къде си приет, и дали искаш да учиш там, отиваш и се записваш.

NeverTheSame
07-06-2009, 06:39
амиииии...тка
когато си подреждаш желанията много добре трябва да се замислиш...
не можеш да си променяш мнението и например изведнъж да ти се приучи в училището,което си сложила на трето място,както ти каза..
също така ииии спрямо тфоя бал си прецени дали изобщо има смисъл да се бориш за най-желаното учебно заведение или не и естествено ако има смисъл го пиши като първо...
ако в последствие обаче не те приемат по първото ти желание отиваш и подаваш документи за второ класиране...тоест се гледа дали след първото класиране са останали места...ииии тка стигат до трето класиране,при положение,че и при второто останеш извън листа с учениците във въпросното училище...да ти кажа честно на мен ми е малко мътна работата с тфа трето класиране ама нвм,дано да не се стига до там..
и като цяло е това

успех ! x]

nesuni
07-06-2009, 08:39
значи записваш 1,2 и 3 желание ако си с пълен БАЛ (зн. какво зна4и) по4ти невазможно е да не те приемат в 1 желание,но ако си с по-нисък БАЛ и няма свободни места в паралелката която ти искаш,те ,,преместват,, във 2 желание и така и за 3 желание :) успех дано да те приемат в паралелката която ти желаеш :-)

pe4enkata
07-06-2009, 08:46
може :)