PDA

View Full Version : Домашен любимец...



t1n4e7o
07-05-2009, 20:05
На приятеля ми котката роди 3 малки сладки ангелчета и смятам да си взема едното утре. Въпросът е там, е майка ми е в чужбина и се връща след 5 дни, ама и двамата нещо не са много навити за котенцето :? А незнам как ще реагира баща ми утре вечер като го донеса в къщи. Иначе като сме ходили в приятеля ми ги е виждал и им се радва, но нещо не ги иска в къщи.. Мисля да му кажа че е за временно докато намерят някой на когото да го дадат, но незнам... :-o Вие какво ще ме посъветвате? Какво да му кажа? Как да ги накарам да ми позволят... А и смятам да си го държа само в моята стая. Тя има и тераса и е доста голямка.. :)

DivoTo_KoTe
07-05-2009, 20:23
Ами казваш,че е временно,докато му намерите дом. И остава да се надяваш да свикне и да заобича котенцето.

Loshotia
07-05-2009, 20:54
Проблемът на родителите, когато се вземе животно е, че са резервирани заради хигиената. Ако докажеш, че къщата или апартамента ще е също толкова чиста и немиришеща колкото и преди да вземеш добичето, няма да има проблем

Boyd
07-07-2009, 12:14
Съветът може да е само един - остави ги да пораснат 2-3 седмици, за да се хранят сами и тогава ги вземи.
Можеш да докажеш, че можеш да се грижиш за него и няма да има проблем. Кофти е докато се научи къде се ходи до тоалетна.

dimeto007
07-07-2009, 17:56
имам си две много сладки и послушни котенцаа :-)

tonie__
07-07-2009, 18:13
Проблемът на родителите, когато се вземе животно е, че са резервирани заради хигиената. Ако докажеш, че къщата или апартамента ще е също толкова чиста и немиришеща колкото и преди да вземеш добичето, няма да има проблем


+++

kombarka
07-07-2009, 19:16
Измисли нещо... например че искаш да се научиш да бъдеш по-отговорна (при мен проработи :-D ) или че ще го върнеш ако прави бели...

Hysteric_Bitch
07-08-2009, 16:07
ако къщата или апартамента ще е също толкова чиста и немиришеща колкото и преди да вземеш добичето, няма да има проблем

Невъзможно освен, ако живее навън и не влиза вътре.

Когато си взех котка никой не питах, направо се появих унас с нея. И вече 3 пъти ражда, аз искам да я разкарам вече, а сега майка не дава.

des7royer
07-08-2009, 23:15
Ммм аз пък никой не съм карал да ми вземе котка... Мама имаше имен ден и се появи с коте :o :o На другия ден размисли и щеше да го връща,но не и дадох... И така вече 4 години котето е при нассс :P

DeNiTyYyY9613
07-09-2009, 17:41
имам си много сладко и послушно котенце :-) :-) :-) :-) :-) :-)

aloveyou
07-29-2009, 10:02
Съветът може да е само един - остави ги да пораснат 2-3 седмици, за да се хранят сами и тогава ги вземи.
Можеш да докажеш, че можеш да се грижиш за него и няма да има проблем. Кофти е докато се научи къде се ходи до тоалетна.

+1..Мисля,че е добра идея..
Първия път,когато исках домашен любимец,нашите ме попитоха - дали ще се грижа за него..Аз казах ДА и ми разрешиха...

3oPuTy
07-29-2009, 10:07
1.В никакъв случай не го дръж само в твоята тераса!!!Котките имат нужда от доста движение,а и от пространство,а ако го държиш само в твоята стая и на терасата ще се депресира и може да спре да яде,от където и започват здравословните проблеми :? (казва ти го човек,който е израстнал с котка вкъщи)
2.Не им казвай,че си го взела докато му намерят стопани,защото със сигурност и вашите ще започнат да търсят и точно,когато свикнеш с него ще трябва да го махнеш!
3.Най-добре седни и поговори с тях и се опитай да ги убедиш да ти позволят да го задържиш :)

rachel_billson
08-01-2009, 11:36
Абе и аз така бях като по-малка с морското ми свинче.Всеки ден минавах покрай магазина и се обаждах на майка ми да й кажа,че много искам.Един ден продадоха едното и понеже съм инат без да ги чакам го взех и го занесах удома.
В момента наште не дават косъм да падне от козината му 8-)

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-01-2009, 13:21
на теб за какво ти е коте? аз имам 2 и нз обаче спр се окосмяват и ддз мисля си да ги избръсна :-| а иначе ако наистина можеш и искаш да се грижиш за котето поговори с баща ти и му кажи че ти ще се поргижеш за всичко - от това да му даваш храна всеки ден до това да го научиш как да ходи в тоалетната :)

HarumScarum
08-01-2009, 19:56
Имам заиче..Когато каза че искам наще ме накара да им обещая че ще го гледам и след което ми дадоха пари да го купя :D

plmn
08-01-2009, 20:47
как ще го държиш само в стаята ти бе?
тва да не е играчка, че да си я местиш или да си я оставяш където решиш
това е живо същество, има нужда от грижи, пространство, внимание.
ако не можеш да се справиш с това, въобще не го взимай.

hamacs563
08-01-2009, 20:58
Ами казваш,че е временно,докато му намерите дом. И остава да се надяваш да свикне и да заобича котенцето.

:-D :-D :-D :-D И аз смятам така и първоначално го дръж в стаята ти и после гопускай да щъка из къщата :)