PDA

View Full Version : Прецаках си кожата...



uSmivKaLovE
07-06-2009, 07:05
Здравейте. Искам да споделя с вас, че от употребата на какви ли не препарати за хубава кожа против пъпки и черни точки си я прецаках тотално, а съм на 18 години. :-# :cry: :cry: :cry:
Като казвам прецаках не преувеличавам изобщо. Кожата ми е цялата на петна, суха, тук-там има корички, бели се. Не приличам на нищо :smt012
Затова искам да ви посъветвам много да внимавате какво ползвате... и също ви моля да ме подкрпите, защото спирам да ползвам козметика за лице, освен тоник. :-k :cry:
Сигурно ще има подигравки... и какво ли още не. Но дано никога да не ви идва до главата. :cry:

metalcheto
07-06-2009, 07:29
Горката тя :-D :P

3oPuTy
07-06-2009, 08:10
Миии така става като си мажете целите лица с продукти против пъпки,а не само самите пъпчици :-D :?

aloveyou
07-06-2009, 08:26
Миии така става като си мажете целите лица с продукти против пъпки,а не само самите пъпчици :-D :?

+1:wink: Права си

xplay
07-06-2009, 08:37
Важното е редовно да си миеш лицето с хладна вода. Иначе аз използвам спирт за пъпките.

stop_looking_at_me
07-06-2009, 08:59
Хладната вода, или по-скоро студената е да намали червенината и да "смали" порите. Като си миеш лицето, което трябва да се прави сутрин и вечер, използвай топла вода... вече на края използвай студена.

Кожата ти е страшно изсушена, но това може да се оправи... това са крайните резултати като четете из форумите как ви хвалят спирт??? :?

Първо, постът ми е изцяло мое мнение... и как аз бих постъпила на твое място. Разбира се, на теб ти препоръчвам да отидеш на дерматолог и да се консултираш с професионалист... който разбира.
Аз лично бих спряла всякакви, как да се изразя, препарати за изчистване на черните точки, защото те по принцип изсушават кожата... а защото вече е изсушена до безкрайност, определено не искам да я дразян повече. Ще си купа хубав, подхранващ крем... един нощен, по-тежък примерно с колаген, за да възстанови всякакви неравности и тн по кожата или да ги намали. И още един, дневен, който да не лъщи (защото ако е овлажняващ или подхранващ... определено ще му отнеме повече време да попие) Като се замисля... има повече неща за суха кожата, отколкото за мазна... така че няма да имаш проблем да си намериш неща. Няма да давам примери, защото не обичам да си налагам мнението по дадена козметика, понеже всяка кожа е различна и това което работи за мен, може на теб да създаде проблеми. Друго...бих оставила кожата си да почине от всякакъв вид грим, освен в наложителни, спешни ситуации.
За пъпките има специални мазила които продават, които се слагат само на пъпката... пък и има всякакви рецепти които можеш да си направиш с неща от хладилника примерно.... и е много лесно... стига да искаш можеш да намериш много информация за такива. Важното за пъпките е да не ги стискаш... защото иначе мястото се замърсява от праха през деня... и може да се разпросрани. Същото се отнася и за черните точки. Никакво стискане! Иначе пак пъпки излизат... Друго, от пръстите лицето много се замърсява... така че си пипай лицето.
За петна не съм съгурна какво се използва, понеже не съм имала такъв проблем и не съм веща в това отношение.
Но, не мисля че е време да се самосъжаляваш... ами се вземи в ръце и ДЕЙСТВАЙ по въпроса... и ще видиш че ако си постоянна, внимателна и търпелива... ще видиш резултати и с времето лицето ти ще стане по-хубаво и от преди! Успех ти желая и дано кожата ти да се оправи в най-скоро време! :-)

пп: извинявам се за всякакви правописни грешки... от доста години живея извън България и някакси започвам да забравям правилата... което е наистина жалко. Но хей.... по-добре съм от повечето Българи с които общувам тук :)

DivoTo_KoTe
07-06-2009, 09:08
Аз ако Ви кажа,че през живота си не съм използвала нищо нито за пъпки,нито за черни точки и кожата ми е идеална.За разлика от една приятелка,която се чуди на каква процедура да отиде за пъпките и е станала на рани по лицето.

Според мен си купи хидратиращ крем (този на Виши е мн хубав,но е малко скъп) и за лющенето крем здраве,това е в общи линий.

iiordanova
07-06-2009, 09:27
Както вече някой писаха .. отиди на дерматолог .. !!
Купи си някакво кремче .. има толкова голям избор .. !!
Ии .. успех , дано ти се оправи лицето .. !! :-D

smiLe49
07-06-2009, 10:05
Важното е редовно да си миеш лицето с хладна вода. Иначе аз използвам спирт за пъпките.

+1 :)

brokeninside13
07-06-2009, 14:01
Както вече някой писаха .. отиди на дерматолог .. !!
Купи си някакво кремче .. има толкова голям избор .. !!
Ии .. успех , дано ти се оправи лицето .. !! :-D

Bianca
07-06-2009, 14:07
Аз ако Ви кажа,че през живота си не съм използвала нищо нито за пъпки,нито за черни точки и кожата ми е идеална.За разлика от една приятелка,която се чуди на каква процедура да отиде за пъпките и е станала на рани по лицето.

Според мен си купи хидратиращ крем (този на Виши е мн хубав,но е малко скъп) и за лющенето крем здраве,това е в общи линий.
Оф, просто ти е такъв генът, все пак е по кръвен път най-вече. Не се прави на много остроумна. :?

ELiTyYy
07-06-2009, 14:19
всеки е имал проблеми с лицето..дори и 1 пъпчица да е било...това си е от годините...
аз ще ти препоръчам Салицилов спирт 2% или крем и тоник на Мелабел :)(това ми го предписа дерматоложка...резултатите са на лице) ..
а най-добре е да минеш и ти през дерматолог...той най-добре ще ти каже кое ще ти подейства ....

therichbitch
07-06-2009, 18:23
ми мойто лице за 18 години, освен вода, не е видяло и кожата ми няма никакви проблеми, не казвам, че е само защото не съм се мацала с разни неща, но и това има своя принос

djuki
07-06-2009, 18:42
ами такава ти е кожата явно и сама и по сухичка а ти я правиш още по суха. Вземи си кремчета всякакви маски с кисело мляко са много хубави маските . Повечко кремче ще се оправи

DivoTo_KoTe
07-06-2009, 19:47
Аз ако Ви кажа,че през живота си не съм използвала нищо нито за пъпки,нито за черни точки и кожата ми е идеална.За разлика от една приятелка,която се чуди на каква процедура да отиде за пъпките и е станала на рани по лицето.

Според мен си купи хидратиращ крем (този на Виши е мн хубав,но е малко скъп) и за лющенето крем здраве,това е в общи линий.
Оф, просто ти е такъв генът, все пак е по кръвен път най-вече. Не се прави на много остроумна. :?


Не се правя на остроумна,жалко,че не ме разбра.
Не съм казала,че не съм имала пъпки,всеки е имал (особено преди цикъл),но не се мацам с каквото видя по рекламите (гарниер,нивеа и т.н) Просто със спирт и хидратиращ крем.
Всеки гледа как да се заяде в тоя форум...

malkoty_f4e
07-07-2009, 00:38
и аз мисля че трябва да идеш на дерматолог :) а иначе от опит да кажа - ползвайте от време на време и естествени маски и тям подобни.Аз примерно за суха кожа 1-2 пъти седмично се мажа с бадемово масло на Икаров. И някой по-горе каза че са хубави маските с кисело мляко-напълно го подкрепям.А за черни точки чат-пат маска с хума си правя :)