PDA

View Full Version : Как се използват правилно лентичките за обезкосмяване?!?



helloto
07-06-2009, 09:45
Та вчера видях една моя приятелка цялата посинена,а тъкмо си бях купила от лентичките Taky и щях да си обезкосмявам интимните части.И са малко ме е страх като имам в предвид,че ще ми е за пръв път а пък и мойта кожа е мн чуствителна.
Затова искам да ви попитам? :?
1.Трябва ли лентичките да се затоплят или охладят преди това?
2.Трябва ли да се намажа с нещо преди това?
3.Знам че трябва да се намажа с някаква кърпички след това,ама се чудех тя е само една с какво друго мога да се намажа ако кърпичката изсъхне?
4.Като залепя лентичката трябва ли да изчакам и ако да колко време?
5.После как да издърпам лентичката рязко или леко?
6.На коя страна трябва да издърпам лентичката(по посока на косъма или обратно)?
7.Ако ми се зачеви или ми излезнат някакви пъпчици с какво да мажа и в най-лошия случай за колко най-много минава всичко това?
8.И След колко време ще започнат пак да растат космите?
Знам че много питам,но що съм ви мн благодарна ако ми отговорите!

malkoty_f4e
07-07-2009, 00:26
Ако и приятелката ти се е посинила с Таку не се очудвам .. :( Пробвала съм ги-не стават. Вземи си на Стреп-наи-добрите според мен :) Винаги дърпат с корена и резултата е дълготраен. А що се отнася за процедурата- сега като е горещо ги оставям малко да поседят в хладилника апък ако замръзнат само ги затоплям малко с ръцете и са готови.Лентичката отделяш много внимателно и я залепяш по посока растежа на косъма.След това хващаш едното ъгълче на ленти4ката от страната дето е срещу косъма и дърпаш много рязко.А кърпичката като ми исъхне просто напоявам обикновена салфетка с олио и върши същата работа :) а дали да се мажеш преди това незнам.. аз веднъж на козметик бях за коламаска на ръцете и козметичката каза,че ми е много суха кожата и след коламаската ми се белиха ръцете..Та ако ти е суха може да мацнеш малко лосионче преди това :) а за пъпките са ми казвали след коламаска или лентички няма значение да си мина кожата с лед :) айде успех :-)

Nadelina
07-07-2009, 07:31
1.Трябва ли лентичките да се затоплят или охладят преди това? - Не трябва да бъдат нито много твърди, нито много разтопени, защото при първото няма да се издърпа нищо, а при второто цялата кола маска ще ти остане по кожата и пак нищо няма да стане.
2.Трябва ли да се намажа с нещо преди това? - Аз ти предлагам да се изкъпеш преди това, за да ти се отворят порите и кожата ти да омекне, за да излизат по- лесно космите, и да се намажеш с някакво мазно кремче после.
3.Знам че трябва да се намажа с някаква кърпички след това,ама се чудех тя е само една с какво друго мога да се намажа ако кърпичката изсъхне? - Кога след това? За първи път чувам за такава кърпичка. Намажи се с крем пак или някакъв боди милк.
4.Като залепя лентичката трябва ли да изчакам и ако да колко време? - Не е нужно да чакаш, просто трябва да си сигурна, че си я залепила добре, за да няма няколко пъти на едно и също място.
5.После как да издърпам лентичката рязко или леко? - Рязко!!
6.На коя страна трябва да издърпам лентичката(по посока на косъма или обратно)? - По посока обратна на растежа, задължително.
7.Ако ми се зачеви или ми излезнат някакви пъпчици с какво да мажа и в най-лошия случай за колко най-много минава всичко това? - Минава бързо, ако са ти меки космите, дори няма май такъв проблем, ако са такива, а ако са по-твърди и кожата не ти е свикнала да се махат с кола маска, ще бъде добре да ги мажеш с кремче Здраве примерно.
8.И След колко време ще започнат пак да растат космите? - Може би седмица.

ElinoOor
07-07-2009, 07:34
Не пише ли на опаковката?! :shock:

xplay
07-07-2009, 07:52
Аа.. не ти ги препоръчвам тези на Таки... пробвай с нещо друго.

djuki
07-07-2009, 08:04
на горе ти обясниха , но и аз не ти препоръчвам лентичките Taky бях се посинила с тях , на стреп не си хващат нищо , аз ползвам виит и от тях съм най - доволна нищо че са малко по скъпички

barbie1
07-10-2009, 20:01
виит :P

vellvet
07-11-2009, 09:02
козметик!!! :)